Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 85 times
Been thanked: 70 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: playerator » 27 sie 2018, 19:47

Cyp pisze:
27 sie 2018, 19:26
Gizmoo pisze:
27 sie 2018, 14:33
poczekam do Essen i chyba na stoisku Broken Token kupię te piękne, metalowe monetki.
(...) Dużo taniej mogą tam kosztować? Bo przyznam, że 45$ to sporo...
Cena pewnie będzie ta sama. Ale sprawdź sobie koszty wysyłki od Broken Token :).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)

Awatar użytkownika
RUNner
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Post autor: RUNner » 17 wrz 2018, 12:39

Jestem po 4 partiach i cały czas gra mi się podoba jak za pierwszym razem :) Mechanika działa znakomicie, a klimat? To już kwestia indywidualna. Rozgrywka jest mega płynna, akcja za akcją, do tego karty intryg. Świetny pomysł żeby rozruszać eurasa! Fajne jest też to, że nie ma tutaj efektu kuli śnieżnej, a każda runda to nowe rozdanie. Dlatego nawet jak się cały czas odstaje w punktacji, to zawsze jest szansa na wykonanie jakiegoś grubego questa i dogonienie przeciwników. Do tej pory grałem tylko w 2 osoby i pomimo tego, że wraz z rozwojem partii (pojawianiem się nowych budynków) jest coraz mniej możliwości blokowania przeciwnika, nadal jest to ciekawy wyścig do lokalizacji. Pewną wadą może być losowość questów, które nie zawsze się mogą ułożyć po myśli gracza. Nawet wykonując akcję resetu, nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy to będzie korzystne zagranie. Dla mnie ten drobny brak balansu nie jest wielkim problemem, ale miłośników równych szans na pewno to będzie raziło.
Maluję figurki do gier planszowych. Więcej informacji: viewtopic.php?f=63&t=61167

Largo
Użytkownik wspierający
Has thanked: 21 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Largo » 02 sty 2019, 18:43

Ostatnimi czasy stałem się szczęśliwym posiadaczem LoW wraz z dodatkiem. Dla mnie jest to absolutny top gier planszowych. Nie będę się rozwodził nad tematem, bo być może uda mi się sklecić coś więcej lub pełnoprawną recenzję w późniejszym czasie, jednak mam do was pytanie o insert. Konkretniej rzecz biorąc chciałbym zapytać o to jak przechowujecie swoje egzemplarze? Niestety standardowy insert, choć wspaniały w teorii, to w praktyce składanie gry i wciskanie tam kasy i żetonów punktacji to prawdziwy 'pain in the ***'. Wiadomo są organizery "śrubkowe" (btw. jakich używacie jeżeli już), ale może ktoś znalazł coś innego/nowego/lepszego? Widzę, że drewniany insert do tej gry jest nie do dostania w Polsce, a szkoda...

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 113 times
Been thanked: 115 times

Post autor: rastula » 02 sty 2019, 20:13

Ja chowam karty pod wypraskę. Trochę się nie domyka pudełko ale co tam (karty w koszulkach z wkładkami polonizacyjnymi + komplet meepli zamiast kostek).

Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 111 times
Been thanked: 10 times

Post autor: konrad.rymczak » 02 sty 2019, 22:23

@Largo zerknij na folded space, teraz również na KS
Kolekcja | Kupię: Ginkgopolis (z dodatkiem) | Sprzedam: Projekt Gaja PL (folia), Alien Frontiers 4th | ilość czy liczba

Largo
Użytkownik wspierający

Post autor: Largo » 02 sty 2019, 22:39

Dzięki za folded space :D Świetna sprawa i możliwe, że się skuszę, ale natrafiłem też na coś na BGG. Otóż: https://boardgamegeek.com/thread/139818 ... ert/page/1.
I tutaj miałbym parę pytań odnośnie tego insertu z płyty:
1. Wykonywał go ktoś? Chodzi głównie o wymiary jakie trzeba uwzględnić. Oczywiście jeżeli zdecydowałbym się na zrobienie go samemu to wszystko będę mierzył, ale zawsze warto zapytać chcąc zaoszczędzić sobie trochę czasu :P
2. Gdzie w Warszawie można się zaopatrzyć w zestaw do zrobienia takiego insertu i ewentualnie jakie konkretnie produkty polecacie?

I jedno pytanie trochę poza całością:
1. Nie wiecie może, czy idzie gdzieś w Polsce zakupić zestaw DnDeeples, żeby podmienić kosteczki :)?

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający

Post autor: playerator » 02 sty 2019, 22:47

także = też, również

Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Użytkownik wspierający

Post autor: konrad.rymczak » 02 sty 2019, 23:05

@Largo może nie jest to DnDeeples ale łatwej dostępne https://mepel.pl/zestaw-pionkow-lords-of-waterdeep (obecnie brak ale bywają)
Kolekcja | Kupię: Ginkgopolis (z dodatkiem) | Sprzedam: Projekt Gaja PL (folia), Alien Frontiers 4th | ilość czy liczba

Largo
Użytkownik wspierający

Post autor: Largo » 03 sty 2019, 08:44

Dzięki za rady :) przerzucę swoje wypociny do tematu o insertach i będę czatował na te meeple. Jeszcze raz dzięki :)

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający

Post autor: playerator » 03 sty 2019, 09:55

Largo pisze:
03 sty 2019, 08:44
Dzięki za rady :) przerzucę swoje wypociny do tematu o insertach i będę czatował na te meeple. Jeszcze raz dzięki :)
Ja kupiłem na sztuki - takie. Są mniejsze, bardziej zbliżone do oryginalnych kostek.
także = też, również

Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Użytkownik wspierający

Post autor: konrad.rymczak » 03 sty 2019, 10:03

playerator pisze:
03 sty 2019, 09:55
Ja kupiłem na sztuki - takie. Są mniejsze, bardziej zbliżone do oryginalnych kostek.
Ale jak chcesz z naklejkami to niestety muszą być większe: https://mepel.pl/naklejki-postaci-do-lords-of-waterdeep

Largo
Użytkownik wspierający

Re: Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Post autor: Largo » 05 sty 2019, 13:53

Jako, że potrzebowałem jednak troszkę szybciej sklecić coś do transportu gry wymyśliłem coś takiego: https://imgur.com/a/i59seTW. Trochę miejsca jeszcze zostało, także albo wrzucę tam część budynków albo porozkładam bardziej swobodnie inne rzeczy :) Dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
Dwntn
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Dwntn » 18 mar 2019, 12:24

Cześć,

Pozwolę sobie nieco odkopać ten stary wątek, bo choć nie jest to żadna nowość na rynku, zdarzyło mi się ostatnio spędzić trochę czasu przy tablecie, grając w cyfrową wersję LoW. Czy gra mi się spodobała i czy dałem się przekonać co do tych całych cyfrowych planszówek? Odpowiedzi na te pytania zamieściłem w mojej najnowszej recenzji:

Recenzja cyfrowej edycji Lords of Waterdeep na blogu Custodian of Mecatol Rex na ZnadPlanszy.pl

- K.
Custodian of Mecatol Rex na:

ZnadPlanszy.pl | Facebook | Instagram

Awatar użytkownika
RUNner
Użytkownik wspierający

Post autor: RUNner » 04 kwie 2019, 11:07

Nie wytrzymałem i nabyłem dodatek. Na razie nie będę z nim grał, bo nie czuję żeby podstawka się nam znudziła, ale posiadać musiałem ;)
Szkoda, że tak zacna gra nie doczekała się polskiego wydania. Może Portal by się skusił? ;)
Maluję figurki do gier planszowych. Więcej informacji: viewtopic.php?f=63&t=61167

Awatar użytkownika
Leser
Użytkownik wspierający
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Post autor: Leser » 04 kwie 2019, 11:23

RUNner pisze:
04 kwie 2019, 11:07
Nie wytrzymałem i nabyłem dodatek. Na razie nie będę z nim grał, bo nie czuję żeby podstawka się nam znudziła, ale posiadać musiałem ;)
Szkoda, że tak zacna gra nie doczekała się polskiego wydania. Może Portal by się skusił? ;)
Skusiłby się pewnie każdy polski wydawca - problem w tym, że Wizards of the Coast nie są zainteresowani istnieniem innych wersji językowych. Nie ma wersji niemieckiej ani francuskiej, tym bardziej swojej wersji nie ma co się spodziewać prowincjonalne afrykańskie państwo takie jak Polska ;)
Dum bibo pywo stat mihi kolano krzywo

Largo
Użytkownik wspierający

Post autor: Largo » 04 kwie 2019, 12:10

RUNner pisze:
04 kwie 2019, 11:07
Sprawdź, czy wszystko masz kompatybilne z podstawką. U mnie niestety meeple mają inny odcień i karty również. Prawda jest taka, że w ferworze walki taka rzecz staje się nieistotna i ciężko się tego dopatrzyć (zwłaszcza przy sztucznym świetle), ale niesmak pozostaje. Podobno można pisać do wydawcy i czasami wymieniają nawet cały dodatek, ale nie chciało mi się w to bawić.
Koniecznie dodaj odrazu dwa dodatki. Gra jest wtedy, co prawda długa, ale genialna w jeszcze większym stopniu :D

jrz8888
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: jrz8888 » 18 lip 2019, 07:35

Sądzicie, że jest szansa w niedalekiej przyszłości na polskie wydanie...?

Largo
Użytkownik wspierający

Post autor: Largo » 18 lip 2019, 08:21

jrz8888 pisze:
18 lip 2019, 07:35
Nie ma żadnych szans. Abstrahując od faktu, że na rynku jest już baaardzo dużo świetnych worker placementów i byłoby dużym ryzykiem wydawanie LoW dopiero teraz po polsku to i tak większość zainteresowanych ma swoją wersje ang w Polsce. Ponadto ktoś wspominał, że jest zamieszanie z prawami do tego tytułu w Polsce. Gdzieś przewinęło mi się przed oczami, że chyba cdp.pl ma do niego prawa, ale coś nie chce mi się w to wierzyć. Od siebie tylko dodam, że wymagany jest jedynie podstawowy ang żeby pograć, a zasady są banalnie proste. Polecam :)

SuCHaR
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times

Post autor: SuCHaR » 18 lip 2019, 08:21

jrz8888 pisze:
18 lip 2019, 07:35
Nie ma takiej opcji

jrz8888
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time

Post autor: jrz8888 » 18 lip 2019, 08:23

A może znajdzie się gdzieś w sieci spolszczoną instrukcję?

Awatar użytkownika
RUNner
Użytkownik wspierający

Post autor: RUNner » 18 lip 2019, 08:43

jrz8888 pisze:
18 lip 2019, 08:23
A może znajdzie się gdzieś w sieci spolszczoną instrukcję?
Na bgg masz nie tylko instrukcję, ale też gotowe polskie wkładki w karty.
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... deep/files

ODPOWIEDZ