Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

s7ven pisze:Liczę na to że wyjdzie za jakiś czas wersja elektroniczna tej gry, a tak to tylko oglądam sobie kolejne zapowiedzi dodatków z sentymentu :)
Graj na www.jinteki.net

:-)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

A takie pytanie. W związku z rotacją i nowym cesem czy starzy wyjadacze netrunnerowi będą się zbywać niepotrzebnych kartonów?
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

Masowo raczej nie, za dużo roboty a zysk pewnie niewielki. Jeśli znajdę czas na odsortowanie kart, pewnie wymienię stare polskie core sety na nowe angielskie z ludźmi, którzy przez brak dodruku nie mogą kupić polskiej podstawki.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: kozz84 »

Koniec Netrunner!!! FFG ogłosiło, że kończy wydawać Netrunnera z powodu wygaśnięcia licencji.

:(

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... cking-out/
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 538 times
Been thanked: 269 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Markus »

kozz84 pisze: 08 cze 2018, 17:42 Koniec Netrunner!!! FFG ogłosiło, że kończy wydawać Netrunnera z powodu wygaśnięcia licencji.

:(

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... cking-out/
Ostatnio FFG nie ma szczęścia do licencji :lol: Dobrze że Cthulhu jest darmowy :)
NR to jedyny LCG który doczekał rotacji, szkoda że ta linia wydawnicza jest ucięta. Dobra gra była!
tenzuo
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2011, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: tenzuo »

Ostatnio miałem takie przeczucie, że zbliża się koniec.
Od dłuższego czasu nie było żadnych wieści o nowych cyklach.
Przynajmniej będzie komplet ;)
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: kempy »

tenzuo pisze: 09 cze 2018, 17:53 Ostatnio miałem takie przeczucie, że zbliża się koniec.
Od dłuższego czasu nie było żadnych wieści o nowych cyklach.
Z tego co pamiętam, Netrunner miał raz podczas swojego żywota jeszcze większą dziurę informacyjną niż tą poprzedzającą zapowiedź końca linii.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Karit »

Ostatnie rozmowy u nas na forum z listopada są - chyba za wiele osób w Polsce nie bedzie płakać. BTW nawet nie wiedziałem że to na licencji mają...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Spolecznosci karcianek competitive nie siedzą na tym forum. Kilka osób grzecznościowo odpisywało na pytania. Jest duży smutek.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

Czyli co, po ostatnim dużym pudełku, jeśli ktoś będzie chciał grać z uwzględnieniem rotacji, odpadną tylko cykle Genesis i Spin? Czy Lunar też?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Jeśli będzie chciał grać, to rotacja i tak nie będzie miała większego znaczenia. Albo się będzie grać ze wszystkim albo - co bardziej prawdopodobne - wg innych, nowych formatów.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

Rozumiem, że będzie można grać, jak się chce. Po prostu we wszelkie tego typu gry wolę grać na zasadach turniejowych, nawet w domu. Czy może masz na myśli to, że po "jacking out" formaty mogą ulec zmianie?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: costi »

Michał M pisze: 11 cze 2018, 08:36 Rozumiem, że będzie można grać, jak się chce. Po prostu we wszelkie tego typu gry wolę grać na zasadach turniejowych, nawet w domu. Czy może masz na myśli to, że po "jacking out" formaty mogą ulec zmianie?
No, ulegną zmianie - znikną :lol: Chyba że community coś tam będzie organizować.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Przez „rotacja nie będzie miała znaczenia” rozumiem nie „można grać jak się chce” tylko „LCG, który nie dostaje nowego kontentu nie może się opierać o zasady turniejowe dostosowane do takiegoż modelu”. Gdyby nawet założyć granie z aktualną rotacją, to nie miną dwa miesiące, zanim pojawi się kilka archetypów optymalnych na ten moment decków. I by wygrywać, trzeba by grać głównie nimi. Dlatego potrzebne będą nowe formaty, które będą wprowadzać własne ograniczenia, trudniejsze do „rozwiązania”, jak np. 1.1.1.1 czy cache refresh.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

Jasne, rozumiem. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Wczoraj próbowałem zorientować się, jak tam z dostępnością tego, czego brakuje mi do kompletu (luki są dosyć spore) i niestety nie wygląda to najlepiej. No cóż, trzeba kupować, kiedy jest możliwość.

Z brakiem nowych kart (no, prawie brakiem) przez mniej więcej osiem lat poradziła sobie gra Vampire: The Eternal Struggle, ale to zupełnie inny przykład, bo tam od początku jej istnienia (1994) nigdy nie było rotacji, zbanowano tylko kilkanaście kart. Nie trzeba było robić właściwie niczego. Netrunner faktycznie będzie ptorzebować nowych formatów.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Morgon »

Wystarczy manipulacja listą restricted oraz banned aby meta się zmieniała.

Vampire: TES też ma optymalne archetypy, ale różnorodność jest na tyle duża, że gra hula. Z netkiem jest podobnie. Różnorodność silnych decków jest spora, patrz wyniki Euro i nie tylko.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Eremita »

Kolejna gra którą chciałem skolekcjonować w przyszłości nie będzie miała dodruków. Rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Karit »

Eremita pisze: 12 cze 2018, 11:17 Kolejna gra którą chciałem skolekcjonować w przyszłości nie będzie miała dodruków. Rewelacyjnie.
takie gry trzeba na bieżąco zbierać niestety - raz, że masz pewność dostępności, dwa, że zawsze taniej wydać co miesiąc 50 zł niż potem płacić grube PLNy za całe cykle
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Eremita »

Karit pisze: 12 cze 2018, 11:44
Eremita pisze: 12 cze 2018, 11:17 Kolejna gra którą chciałem skolekcjonować w przyszłości nie będzie miała dodruków. Rewelacyjnie.
takie gry trzeba na bieżąco zbierać niestety - raz, że masz pewność dostępności, dwa, że zawsze taniej wydać co miesiąc 50 zł niż potem płacić grube PLNy za całe cykle
Ale niestety nie mogę zbierać wszystkiego naraz. Aktualnie moje wolne środki idą na uzupełnianie kolekcji książek. Karcianki były na dalszym horyzoncie.
kermit223
Posty: 29
Rejestracja: 07 cze 2017, 11:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: kermit223 »

Czy "podstawka" do Androida jest niezbędna do grania? Czy kupując kilka dodatków da się stworzyć pełnoprawną talie, czy w "podstawce" są karty, które zawsze muszą znaleźć się w tali i bez core seta nie da się grać?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jiloo »

kermit223 pisze: 17 cze 2018, 22:10 Czy "podstawka" do Androida jest niezbędna do grania? Czy kupując kilka dodatków da się stworzyć pełnoprawną talie, czy w "podstawce" są karty, które zawsze muszą znaleźć się w tali i bez core seta nie da się grać?
W dodatkach Deluxe były gotowe talie dla frakcji, więc spokojnie się da. W każdym poza Data and Destiny było po jednej talii dla runnera i korporacji. W DaD jest NBN i karty dla trzech runnerów (ale nie wiem czy da się złożyć talie).
Nie wiem jak jest z małymi dodatkami.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Jakkolwiek w dodatkach deluxe są podawane startowe talie oparte tylko o karty tych dodatków, gorąco Ci je odradzam. Były drukowane z błędami, nie wszystkie są poprawne, ale przede wszystkim są fatalnymi taliami do grania. Jest to kiepski start dla takiej przygody.

Tak więc technicznie "da się", w praktyce, karty z podstawki (obojętnie której) są bardzo ważne - są tak zaprojektowane, żeby były ważne. Kolejne dodatki są ich uzupełnieniem, nie zastąpieniem. To nie oznacza, że *każda* talia będzie składać się w 80% z kart z podstawki, ale częsciej niż nie, kart z podstawki będzie używać (choćby ekonomii).
kermit223
Posty: 29
Rejestracja: 07 cze 2017, 11:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: kermit223 »

Dzięki za odpowiedzi. Niestety polska podstawka jest niedostępna, a współgracze dopiero uczą się angielskiego więc polskie dodatki to jedyna opcja by w ogóle zagrać w Androida. Chyba żeby z angielskiego core seta używali jedynie kilku kart, wtedy mogli by się ich zwyczajnie nauczyć na pamięć.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Morgon »

Podstawka jest bardzo ważna, praktycznie zawiera kluczowe karty do gry. Jeżeli dostaniesz starą podstawkę w języku polskim to możesz się wtedy bawić w granie tylko po polsku na kuchennym stole. Moim zdaniem wystarczy znać podstawy angielskiego by grać w wersję angielską. Kart nauczysz się i tak praktycznie na pamięć po X grach. Nowa podstawka jest lepsza niż stara. Warto przeboleć naukę kart po angielsku bo wybór, szczególnie dużych dodatków, jest większy, po polsku wyszedł tylko jeden. Sama podstawka też potrafi zapewnić mnóstwo zabawy. Jak się spodoba to chce się więcej.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Rafal_Kruczek »

kozz84 pisze: 08 cze 2018, 17:42 Koniec Netrunner!!! FFG ogłosiło, że kończy wydawać Netrunnera z powodu wygaśnięcia licencji.

:(

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... cking-out/
Korygująć - to jest koniec Android Netrunner od FGG.
Grać w dlaszym ciagu można tak samo jak mozna było grać w Netrunnera po 1996.
Licencja na grę jest u Wizards of the Coasr moze po 24 latach zorientowali sie jaki mają skarb i sami zdecydowali sie to wydawac.
Z drugiej strony ma wyjśc wkrótce calkiem duża gra na oryginalenej licencji Cyberunka i może potrzebują karcianki , ale tym razem osadzonej w oryginalnym świecie.
ODPOWIEDZ