Neuroshima: Konwój (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
trzewik

Neuroshima: Konwój (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: trzewik »

Od kilku miesięcy prezentujemy Konwój na konwentach, więc spoto ludzi miało szansę pograć i spróbowac tej asymetrycznej karcianki dla 2 graczy, dziś zaś oficjalnie zaprezentowaliśmy na stronie Portalu okładkę do gry. Niniejszym więc oficjalnie zakładam wątek o grze i zachęcam do zadawania pytań i dzielenia się uwagami po rozgrywkach na prototypie.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: janekbossko »

do jakiej gry można ją przyrównać? ewentualnie co było inspiracją, jeśli w ogóle :)

Jak widzę temat o niesymetrycznej karciance Portalu przypominają mi się Zombiaki.
trzewik

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: trzewik »

Konwój powstał w wyniku inspiracji grą Revolwer, która ma bardzo fajny patent z licznikiem tur. Konwój jest nieco bardziej wymagający od Rewolweru (różne karty z różnymi skillami, masa kombosów i sporo planowania), ale generalnie jeśli do czegoś ją porównywać to wypada do Rewolwera - ojca chrzestnego Konwoju :)
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: MattCarnall »

A sam Konwój będzie bardziej zbliżony trudnością rozgrywki do Stanu 51 czy raczej do Zombiaków? Czy raczej coś pośredniego?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: janekbossko »

Revelver inaczej zwany Aliens mmmmm no to już mnie kupiliście. Aliens to jedna z lepszych gier 2 graczy z toną klimatu! :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: maciejo »

Już mi się pysk szczerzy na myśl o karciance dla 2 osób w świecie NH.Brawo Brawo.
Trzewik zapodaj proszę jakieś fotki i napisz coś więcej o mechanice gry :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Kezia »

Będzie możliwość zagrania w Konwój podczas "Fantastycznego oblężenia Pszczyny" ?
trzewik

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: trzewik »

Gra jest trudniejsza od Zombiaków, ale prostsza od 51. Stanu - zdecydowanie jest to gra w środku tej skali.

Tak, oczywiście będziemy w Pszczynie i tak, oczywiście będą pokazy.

Jeśli chodzi o mechanikę, to pracujemy nad www produktu, która pojawi się online w poniedziałek i mam nadzieję, że materiały, które tam opublikujemy rzucą dużo światła na mechanikę.

Oczywiście przed premierą będzie udostępniona instrukcja do gry w formacie PDF.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: maciejo »

trzewik pisze:Gra jest trudniejsza od Zombiaków, ale prostsza od 51. Stanu - zdecydowanie jest to gra w środku tej skali.

Tak, oczywiście będziemy w Pszczynie i tak, oczywiście będą pokazy.

Jeśli chodzi o mechanikę, to pracujemy nad www produktu, która pojawi się online w poniedziałek i mam nadzieję, że materiały, które tam opublikujemy rzucą dużo światła na mechanikę.

Oczywiście przed premierą będzie udostępniona instrukcja do gry w formacie PDF.
Dzięki za info i czekam z niecierpliwością na więcej :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Figas »

Ja również czekam, tym bardziej, ze gra jest w klimacie postapo, który lubię. Macie doświadczenie w produkcji gier także jest spora szansa na udany produkt. Widziałem kilka screenów z gry testowej (pudełko też jest OK). Czy może są jakieś nowsze fotki?
trzewik

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: trzewik »

Kilka kart było wrzuconych na naszym profilu na Twiterze, czasem też coś wycieka na naszym Facebooku ;)
Na przykład coś takiego...
https://twitter.com/#!/trzewik/status/1 ... 29/photo/1
trzewik

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: trzewik »

Pojawil sie szerszy opis gry: http://www.wydawnictwoportal.pl/
trzewik

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: trzewik »

Galeria kart - 5 kart Posterunku i 5 kart Molocha jest już dostępna na www Konwoju (http://www.wydawnictwoportal.pl/produkt ... ki/konwoj/)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: maciejo »

trzewik pisze:Galeria kart - 5 kart Posterunku i 5 kart Molocha jest już dostępna na www Konwoju (http://www.wydawnictwoportal.pl/produkt ... ki/konwoj/)
Grafiki na kartach trzymają klimat,ikonki znakomite :D Niestety te infantylne podpisy pod nazwami kart odrzuciły mnie całkowicie.Moim zdaniem są zupełnie zbędne (czyt.beznadziejne).Jako fan Neuroshimy apeluję zaniechajcie tym "wierszowanych" udziwnień :!: :!: :!:
"Wypatroszę cię jak rybę","Czujesz zapach elektromagnetyzmu o poranku" - przepraszam trzewiku mój miły ale to chyba jakieś jaja są.
No ale może się mylę i wszystkim innym się to podoba 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Epyon »

Grafiki, grafikami, ale tła kart wyglądają paskudnie, mam nadzieję że to tylko na tych udostępnionych grafikach, a w rzeczywistości będzie lepiej.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Vester »

Mnie się grafiki z górnej połowy kart w ogóle nie podobają. Są tak pomysłowo uproszczone, że aż brzydkie. Za to dolna połowa całkiem całkiem. Fajne ikony. Niestety, suma jest in minus, więc wykluczam zakup. Gra familijna powinna jakoś wyglądać.
trzewik

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: trzewik »

Jeśli chodzi o grafiki, de gustibus, tu się nie wypowiadam, dementuję tylko jakoby to była gra familijna. Portal nie robi gier familijnych. :)
Jeśli chodzi o podpisy - są one w neuroshimowym stylu, znanym z podręcznika do Neuroshimy, trzeba pamiętać, że gry planszowe i karciane są bardzo mocno osadzone w świecie gry fabularnej.
Jeśli chodzi o ikony, potwierdzam, trochę trwało nim osiągnęliśmy zadawalający poziom jasności oznaczeń i chyba jest very ok. np. Ripper - odrzuc kartę z ręki, by zabić żołnierza Posterunku. :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Leser »

maciejo pisze:
trzewik pisze:Galeria kart - 5 kart Posterunku i 5 kart Molocha jest już dostępna na www Konwoju (http://www.wydawnictwoportal.pl/produkt ... ki/konwoj/)
Grafiki na kartach trzymają klimat,ikonki znakomite :D Niestety te infantylne podpisy pod nazwami kart odrzuciły mnie całkowicie.Moim zdaniem są zupełnie zbędne (czyt.beznadziejne).Jako fan Neuroshimy apeluję zaniechajcie tym "wierszowanych" udziwnień :!: :!: :!:
"Wypatroszę cię jak rybę","Czujesz zapach elektromagnetyzmu o poranku" - przepraszam trzewiku mój miły ale to chyba jakieś jaja są.
No ale może się mylę i wszystkim innym się to podoba 8)

Grafiki: ok;
Teksty: tragedia...
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: kwiatosz »

"Bydlak - otacza opieką stalowych braci" - no dla mnie to jest świetne, ale ja cały podręcznik czytałem ku rozrywce, więc spaczony jestem ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: maciejo »

trzewik pisze:Jeśli chodzi o podpisy - są one w neuroshimowym stylu, znanym z podręcznika do Neuroshimy, trzeba pamiętać, że gry planszowe i karciane są bardzo mocno osadzone w świecie gry fabularnej.
Nie znam podręcznika.Opieram się tylko na Waszych grach planszowych (NH Hex,51 Stan),które doskonale poradziły sobie bez tych koszmarnych udziwnień.
Jak już musicie to zmieńcie te slogany w stylu Barbi i Kena na bardziej wulgarne i przemawiające do rozpierduchowego stylu NH.
Na razie to jedna wielka porażka :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Liarus »

Grafiki nie powalają.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Vester »

Może z założenia nie jest to gra rodzinna, ale skoro jest od 8 lat, na pewno jakiś tatuś kupi ją swojemu drugoklasiście pod choinkę. I się zdziwi.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: mig »

Dla mnie grafiki są ok - w każdym razie lepsze niż NH, czy 51.
Teksty mi nie przeszkadzają, choć do tych choćby z Wh:I to im daleko.
Najbardziej podoba mi się ikonografia - zapowiada się bardzo czytelnie i przejrzyście:)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: KubaP »

Na pierwszej karcie jest literówka - inspirowałĄ.
trzewik

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: trzewik »

Literówkę wyłapaliśmy, w druku jest OK.
Zrezygnować z podpisów nie możemy, bo gra już od dawna jest w drukarni. :)
ODPOWIEDZ