Neuroshima: Konwój (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Maxxx76 »

I dlatego powstali Osadnicy :-D
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: jolietjake »

Dexterus pisze: Jeśli to była taka dobra decyzja - jak twierdzi jolietjake - to dlaczego, podczas gdy Hex! wciąż się rozwija, a Nowa Era dostanie quasi-reedycję, Konwój jest grą martwą i przez Portal (oraz Bogów Chaosu) zapomnianą...?
Mysle, ze duza czesc powodow podales sam w tym poscie. Klimat i czesc oprawy (bo ilustracje imho niezle) moze rzeczywiscie odstraszac. Nie od dzis wiadomo, ze mainstream growy nie kocha post-apo. W Hexie az tak go nie czuc, a drugi przyklad, ktory podales - Nowa Era - wlasnie dlatego zostala przetematowana na nie-postapo i dopiero po tym osiagnela duzy sukces.
Joliet Jake na BGG
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: adamo »

Koledze zarzuciłem, że nie grał w konwój i tak się wypowiada, bo jego post wygląda na zwykłe trolowanie w temacie ale do rzeczy.
Konwój jest specyficzną grą ok zgoda, jest trudna na początku zgoda, ikony hmmm zgoda, ale ci co przeszli 2-3 gry i mają z kim grać chyba napiszę za niektóre z tych osób :) jest świetna, nie mówię rewelacja, ta gra nie podbiła i nie podbije świata, gdyż to jest gra niszowa tak jak są książki-dzieła literackie nie docenione.

Dodam, że cieszę się, iż wcześniej nie czytałem nic na temat tej gry bo jak bym czytał zrezygnowałbym bym z jej zakupu przez negatywne opinie i wiem tylko tyle, że nie można słuchać zawsze innych. Wiele osób wypowiada się na zasadzie ja nie dałem rady to innemu obrzydzę tą lub inną grę, mało jest opinii na zasadzie OK mi nie podeszła ale ty może dasz radę i dla ciebie będzie świetną grą, mi nie podeszła bo 1.., 2..., 3.... tylko jest napisane ta gra jest beeeee i tylko tyle.

Zgadzam się, że instrukcja np. do Nowej Ery jest to dramat w trzech aktach nic z niej również nie zrozumiałem, dopiero postanowiłem przeczytać instrukcję z 51 stanu (porównałem ją do inst. z Nowej Ery) i uwzględnić nowości w kartach z Nowej Ery, następnie pogrzebałem na youtube, oglądałem rozgrywki przykładowe i dopiero wówczas zaskoczyłem, aczkolwiek pierwsze 2 -3 rozgrywki to była rozpacz, ale następnie co się stało ... pokazało się słońce i gra zaczęła żyć.

Mam tylko jedną prośbę jeśli ty i ty nie rozumiesz gry, nie umiesz w nią grać, masz problem z samozaparciem aby przejść przez tą grę przynajmniej jej nie obrzydzaj innemu tylko dlatego bo miałeś problem z rozgrywką.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: raphaell7 »

Portal zapowiedział nową edycję Konwoju :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Matio.K »

raphaell7 pisze:Portal zapowiedział nową edycję Konwoju :)
Jakieś zmiany? :)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: janekbossko »

mam nadzieje ze graficzne ;)
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: powermilk »

janekbossko pisze:mam nadzieje ze graficzne ;)
To raz, dwa - wywalone zostaną ikonki, będą opisy. Coś się z miastami miało zmienić, ale nie pamiętam (chyba nie ma już byc efektu wygrana bitwy, ale nie sugerujcie się, bo nie pamiętam).
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: jolietjake »

Tak, przy czym zmiany graficzne w designie, a nie zmiana ilustracji.
I tak, coś ma być uproszczone z miastami, jakieś efekty dodatkowe wywalone - ale czy chodzi o efekty miast po zwycięstwie, efekty dzielnic po zwycięstwie czy o zdolności Posterunku w poszczególnych miastach to nie wiem.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Portal Games »

Hej! Ruszyła właśnie przedsprzedaż Konwóju z gadżetami w postaci naszywek Molocha i Posterunku.

Poza tym mamy dla Was instrukcję do Konwoju: http://bit.ly/1h1PzrY

Informacje o przedsprzedaży znajdziecie tutaj: http://bit.ly/1FCCGQP
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Rocy7 »

Regrywalność lepsza niż 1 edycji?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: mig »

Rocy7 pisze:Regrywalność lepsza niż 1 edycji?
A była słaba? pytam serio: ja zagrałem z 5 razy i miałem wrażenie ze dopiero wiem o co w grze chodzi i że jeszcze dziesiątki rozgrywek przede mną.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2015, 20:41 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: tomb »

Mechanika wymusza określony sposób grania (pewne rzeczy trzeba robić), więc partia rozwija się zwykle w podobny sposób. W ten sposób patrząc na Konwój, regrywalność może wydawać się ograniczona. Moim zdaniem jest to cecha mechaniki, a nie feler gry.
A poza tym mamy do czynienia jedynie z odświeżeniem tytułu, a nie przeprojektowaniem, więc żadnych fundamentalnych zmian nie będzie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: mate00 »

Grałem kilkanaście razy, Posterunkiem udało mi się wygrać RAZ. Zacząłem nawet szukać na forum BGG jakichś wskazówek. A tam z kolei natrafiałem na posty ludzi pytających jak się wygrywa Molochem, bo gra Posterunkiem wydaje się zbyt łatwa. :D Czyli może dopóki nie odkryjesz haczyka, to masz długą zabawę. Jednak nie wróciłem już do tego tytułu.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Rocy7 »

mig pisze:
Rocy7 pisze:Regrywalność lepsza niż 1 edycji?
A była słaba? pytam serio: ja zagrałem z 5 razy i miałem wrażenie ze dopiero wiem o co w grze chodzi i że jeszcze dziesiątki rozgrywek przede mną.
Nie grałem, zniechecily mnie wlasnie opinie o niskiej regrywalności.
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Trampon »

W nowej wersji zniknęły dodatkowe cechy miast, dostępne tylko dla Posterunku. Zniknął więc jeden z elementów strategii, który grający Posterunkiem mógł (ale nie musiał) wykorzystać, zależnie od sytuacji. Ta zmiana, upraszczająca (spłycająca?) grę raczej nie zwiększa regrywalności. Ja natomiast grając w Konwój nie miałem zastrzeżeń co do balansu, kilka razy zwycięstwo ważyło się do ostatniej karty.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: donPedro »

mig pisze:
Rocy7 pisze:Regrywalność lepsza niż 1 edycji?
A była słaba? pytam serio: ja zagrałem z 5 razy i miałem wrażenie ze dopiero wiem o co w grze chodzi i że jeszcze dziesiątki rozgrywek przede mną.
A później przestałeś grać? :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: mig »

donPedro pisze:
mig pisze:
Rocy7 pisze:Regrywalność lepsza niż 1 edycji?
A była słaba? pytam serio: ja zagrałem z 5 razy i miałem wrażenie ze dopiero wiem o co w grze chodzi i że jeszcze dziesiątki rozgrywek przede mną.
A później przestałeś grać? :)
Przestałem. Nie mam zbyt dużo okazji grać w konfrontacyjne dwuosobówki w klimatach postapo. Nie dotyczy to tylko Konwoju. Inna sprawa, że 5 rozgrywek w jedną grę, to u mnie całkiem sporo :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: dicer »

Jako zagorzały miłośnik Neuroshimy Hex postanowiłem przetestować grę Konwój. Wraz z kumplem (również zagorzałym fanem NH) rozegraliśmy w sumie już 12 partii. Zagrałem 7 razy Molochem i 5 razy Posterunkiem. Wynik: 12:0 dla Posterunku.

Analizując nasze rozgrywki doszliśmy do wniosku, że gra jest niezbalansowana i jeśli ktoś gra w miarę poprawnie Posterunkiem (tzn. wykorzystuje na maksa jego skille), to Moloch nie ma praktycznie szans na zwycięstwo.

Bardzo chciałbym się mylić, bo gra mi się spodobała.
Jeśli ktoś uważa inaczej i chciałby to udowodnić, to chętnie się spotkam gdzieś w Warszawie w celu rozegrania kilku partyjek, bo być może jest w tej grze coś, co nam jak dotąd umyka. 8)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1531
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Furan »

Dociąg kart bywa bolesny i losowy dla obu stron, więc to w sumie zaskakujące. Graliście w I czy II ed?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: dicer »

Graliśmy w II edycję.

Dociąg bywa bolesny dla obu stron, ale IMHO ta "boleść" szybciej znika w przypadku Posterunku (2 x Narada wojenna, Trepy).
tommyray
Posty: 1301
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: tommyray »

Nieznajomość kart, brak strategii, brak wiedzy jak kontrować i wydaje się, że równowagi brak. Znajomość meta przychodzi z czasem i wtedy się okazuje że balans jednak jest.
No chyba, że twórca to był złośliwiec i partacz co niczego nie testuje ;)
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: dicer »

tommyray pisze:Nieznajomość kart, brak strategii, brak wiedzy jak kontrować i wydaje się, że równowagi brak. Znajomość meta przychodzi z czasem i wtedy się okazuje że balans jednak jest.
Dlatego chciałbym zagrać z kimś, kto pokaże mi, że ten balans jednak jest, bo jak na razie to ja tego nie widzę.
A próbowaliśmy różnych wariantów grania Molochem i wynik był zawsze ten sam.

Jeśli czujesz się na siłach, to zapraszam. Chętnie postawię browar za każdy wygrany ze mną Molochem mecz. 8)
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Kisun »

W weekend portalkon. Może trzeba by się przejechać i sprawdzić u źródła? ;)
"Errare humanum est"
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: koczkodan »

ciekawe kiedy ten dodatek bedzie?
ODPOWIEDZ