Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Zefireq »

Grzeju pisze: 28 gru 2018, 23:03 czy ktoś zna jakiś squad bulider dla wersji 2.0 który ograniczy wybory statków i ulepszeń do posiadanych dodatków.
W Launch Bay Next, po wyborze kolekcji, pokazuje się informacja, które karty mamy (choć inne wciąż są do wyboru).
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Khag »

Indar pisze: 28 gru 2018, 21:54 "Podwójne" zestawy były tylko dwa - Rebelia (Renegaci Sawa) i Imperium (Tie Reaper). Z podstawką gdzie masz 2 x Tie i 1 x X Wing to rebeluchów jakoś dobijesz do 200 pkt, ale dla Imperium będzie mało. Tak czy inaczej trzeba będzie coś dokupić.
Jak nie chcesz rebelia/Imp to zostają Ci Skumy. Albo czekaj na III falę, wchodzą kolejne frakcje.
Czy Renegaci Sawa oraz Tie Reaper posiadaja również spody (kartonik) identyczne z wersją 2.0? Nie chciałbym aby na jednych były widoczne wartości poszczególnych statków, a na innych nie.
Poznań i okolice.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Pytasz o kartoniki na podstawke? Jeżeli o to Ci chodzi to tak - w zestawie masz wszystko co trzeba żeby grać statkiem w pierwszą i drugą edycję. Kółka, karty pilotów, tekturki itd. chyba tylko żetonów nie ma do 2.0
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: szczudel »

Dostały moje chłopaki ostatnio jakiś zestaw SW od Micromachines no i skala bardzo pasuje mi do X-Winga. Figurki są bardziej gumowe więc po zabawie w rekach 3 latka nie łamią się wieżyczki strzelnicze. No i tak sobie pomyślałem, że skoro nie mam Y i U-winga to można to sobie zorganizuje z pomocą super glue własne figurki. Pozostaje mi teraz zorganizować sobie skądś papierki i katoniki do 1ed. Poratuje mnie ktoś kto się przerzucił na 2ed i ma papiery do rzeczonych statków?

No i już mi w głowie kiełkuje scenariusz gdzie idą dwa AT-AT a Awingi udające Snieżne Ścigacze mają za zadanie je obwiązać. Muszę jeszcze tylko statsy AT AT wymyśleć i będzie ok. Mam już nawet pomysł jak zrealizować obwiązywanie :)
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Zefireq »

Wiecie może, które statki w drugiej edycji staną się rozmiarem "średnim"? Czy tylko część poprzednich dużych zostanie zmniejszona, czy też niektóre małe staną się średnimi?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: costi »

Wiemy, i to od dawna :) Ruchy były w obie strony, listę średnich podstawek masz poniżej.

Imperium: TIE Reaper, Punisher

Rebelia: ARC-170, K-Wing, U-Wing

Scum: Aggressor, Firespray, G-1A, Kimogila, Scurrg
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: REBEL.pl »

Khag pisze: 28 gru 2018, 23:15
Indar pisze: 28 gru 2018, 21:54"Podwójne" zestawy były tylko dwa - Rebelia (Renegaci Sawa) i Imperium (Tie Reaper). Z podstawką gdzie masz 2 x Tie i 1 x X Wing to rebeluchów jakoś dobijesz do 200 pkt, ale dla Imperium będzie mało. Tak czy inaczej trzeba będzie coś dokupić.
Jak nie chcesz rebelia/Imp to zostają Ci Skumy. Albo czekaj na III falę, wchodzą kolejne frakcje.
Wiadomo kiedy ma być ta 3 fala?
Informacja z pierwszej ręki:

3 fala X-wing 2.0 w polskiej edycji ma premierę 21.03.2019.

Wysyłka do sklepów rusza dzisiaj, aby mieć pewność, że wszystkie zestawy dotrą do partnerów przed datą premiery.
Sklepy będą realizować zamówienia wysyłkowe od środy (20.03), odbiory osobiste będzie można odbierać od czwartku (21.03).

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: thegammer »

Nie mogę nigdzie znaleźć ale czy będzie (a może jest) conversion kit dla Republiki (Galactic Republic) ?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Banan2 »

thegammer pisze: 28 mar 2019, 15:11 Nie mogę nigdzie znaleźć ale czy będzie (a może jest) conversion kit dla Republiki (Galactic Republic) ?
Nie ma takiego. Czy będzie? Chyba nie .... chociaż kto tam FFG wie :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: costi »

thegammer pisze: 28 mar 2019, 15:11 Nie mogę nigdzie znaleźć ale czy będzie (a może jest) conversion kit dla Republiki (Galactic Republic) ?
Nie ma i nie będzie, bo Republiki nie było w 1.0, to nowa frakcja (podobnie jak Separatyści).
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: MiXB »

Jako kompletny noob, który nie posiada żadnego zestawu i chciałby spróbować tej gry mam takie pytanie: czy jak zacznę zbierać od drugiej edycji i całkowicie pominę pierwszą to czy coś stracę?

Domyślam się, że 2ed ma parę ulepszeń, ale nie znam różnic. Wiem za to, że pierwsza edycja jest teraz na gigantycznych wyprzedażach no i istnieją konwertery 1ed do 2ed. A skoro istnieją konwertery to czy to znaczy, że 2ed sprzedaje w zasadzie to samo co 1ed tylko z dodatkowymi zasadami/kartami czy coś takiego? Wszystko to dla kogoś kto próbuje w to wejść jest trochę przytłaczające do ogarnięcia zwłaszcza, że za cenę zestawu podstawowego 2ed mogę kupić ze 3 podstawe 1ed... Czy warto płacić aż tyle więcej?
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Nic nie stracisz - nie ma sensu oglądać się na poprzednia edycję. Różnice nie są drobne, może z pozoru tak się wydaje ale pomiędzy edycjami zaszły kolosalne zmiany.
Stara edycja przydaje się jako dawca tanich statków, ale od razu musisz kupić kit konwersyjny. Wciąż ma to sens, ale mamy już 3 nowe fale dodatkow i zapowiedź 4 - jest coraz więcej nowych statków i kit nie jest aż tak potrzebny. Szczególnie że zaczynasz zabawe i nie masz statków z poprzedniej edycji które trzeba "zupgrejdowac" do 2.0
No i najważniejsze - 1 ed. to 3 strony konfliktu. Nowa edycja to 7 oddzielnych frakcji.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: MiXB »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czyli nie ma sensu pchać się w 1ed w ogóle - to cieszy. Po Posiadłości Szaleństwa zawsze mam ten paranoiczny strach z "upgrade'ami" od FF. To pozostaje jeszcze zadać ostatnie pytanie - czy powinienem kupić więcej niż jeden zestaw podstawowy/dodatek? Z doświadczenia z grami tego typu od FF wiem, że zazwyczaj zestaw podstawowy w większej niż jednej kopii jest sugerowany, czy w X-Wingu jest tak samo?
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Na początek jeden zestaw wystarczy, talie obrażeń możesz wykorzystać dla obu graczy. Natomiast na przyszłość z pewnością przyda się druga talia obrażeń - ale tą możesz kupić na rynku wtórnym. Poza tym niektóre zestawy były (może i są dalej) sprzedawane z dodatkową talia.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

no to polska wersja kończy się oficjalnie na 6 fali... zła galakta pociągnęła temat dłużej niż wielki Rebel...

a ja tam będę dalej pykał vw domu w ed nr 1
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: keldorn »

rastula pisze: 01 sie 2019, 19:49 no to polska wersja kończy się oficjalnie na 6 fali... zła galakta pociągnęła temat dłużej niż wielki Rebel...

a ja tam będę dalej pykał vw domu w ed nr 1
Dlatego moze ta druga edycja nie miala takiego wzięcia jak 1. Ja sam mam ponad 100 modeli z prawie wszystkich fal, cale eskadry. Tak wiec wiadomo ze nie bede pchał sie w kolejna edycje, zwlaszcza ze duzo nie dodano a zmiany nie sa jakies porywajace. Tak wiec dzieki temu calemu zamieszaniu udało mi sie jeszcze w galakcie dokupic pare statków w wyprzedażowych cenach :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Osobiście jestem w szoku. Myślałem, że X-Wing to wręcz samograj i scena turniejowa jest naprawdę duża, na tyle duża by utrzymać tę linię wydawniczą po polsku. Ale tak jak przedmówcy, także poprzestałem na casualowym graniu w pierwszą edycję, którą nabyłem (łącznie 20 modeli) na wyprzedażach. Druga edycja to dla mnie za droga zabawa w stosunku do tego, co daje za te pieniądze. Może kiedyś będzie wyprzedaż drugiej edycji to kupię sobie zestawy konwertujące.
Niestety z żalem muszę ogłosić, że Rebel przestanie pracować nad kolejnymi falami X-Winga zaczynajac od fali 6.

Konkrety:
  • fala 5 wyjdzie w całości po Polsku
  • fala Epic wyjdzie po Polsku w formie zestawów konwertujących bez pojedynczych modeli
  • fala 6 - włącznie z nią nie pojawią się kolejne dodatki po polsku.
  • dalej będziemy wspierać Organized Play ściągając wszystkie dostępne pakiety turniejowe w wersji angielskiej
  • będziemy też mieć w ofercie wszystkie fale w wersji eng. aktualnie dogadujemy na jakich warunkach. Sklepy dalej będą mogły od nas zamawiać hurtowo, żeby mieć w dniu, bądź okolicach premiery
Bardzo dziękuję wszystkim za uwierzenie i wspierania polskiej wersji językowej. Wyniki pokazują, że procentowy udział polskiej wersji językowej na naszym rynku jest przytłaczający, co dało się osiagnąć dzięki udanej współpracy ze sklepami i dzięki Wam graczom, którzy wsparliście rodzimą wersję językową. Pula nowych graczy jest zauważalna i wspólnymi siłami doprowadziliśmy do rozwoju tej gry w Polsce.

Pomimo wzrostu sprzedaży oraz moim zdaniem dużego zainteresowania grą w Polsce nie udało mi się osiągnąć wymaganego minimum, jeżeli chodzi o ilość sprzedanych sztuk. Jest to główny powód przez który musimy niestety zaprzestać tłumaczenia polskiej wersji. Minima zamówień, które porponuje FFG są zbyt wysokie, żebyśmy byli w stanie znaleźć tylu chętnych do gry.

W tym roku czeka nas jeszcze fala 5, moduł wielosobowy oraz Wielkie statki, a w tym i kolejnych latach cała mapa wydarzeń związanych z Organized Play, którego nie porzucamy i dalej jestem za nie odpowiedzialny na terenie Polski.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

2 edycja była mocno scenowa i turniejowa a to jakoś w PL nie bryka, za mało klubów, za malo graczy żeby utrzymać serię (wiem gracze turniejowi zaprzeczą, ale excell rebela to chyba potwierdził). aplikacja, niby na plus, ale np dla mnie wprost przeciwnie (i wielu tak miało), casualowi gracze obkupili się za hrosze 1 ed i po co mieli wchodzić w drugą... i tak się gierka po polsku skończyła...

turniejowcy przejdą na eng, ale napływ nowych pewnie mocne zmaleje...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

pi odzewie jaki tu porzucenie serii wywołało widać, że przynajmniej forumowicze spisali tę grę na straty wcześniej niż rebel :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: karawanken »

Pierwsza edycję cały czas można za grosze kupić. Wiadomo było, że Rebel nigdy nie był skłonny wydawać niczego jeśli tabelka w Excelu paliła się na czerwono. Cytując klasyka - "Ja wiedziałem, że tak będzie"
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: keldorn »

rastula pisze: 01 sie 2019, 20:28 2 edycja była mocno scenowa i turniejowa a to jakoś w PL nie bryka, za mało klubów, za malo graczy żeby utrzymać serię (wiem gracze turniejowi zaprzeczą, ale excell rebela to chyba potwierdził). aplikacja, niby na plus, ale np dla mnie wprost przeciwnie (i wielu tak miało), casualowi gracze obkupili się za hrosze 1 ed i po co mieli wchodzić w drugą... i tak się gierka po polsku skończyła...

turniejowcy przejdą na eng, ale napływ nowych pewnie mocne zmaleje...
W moim przypadku bardzo chciałem wejsc w 2ed ale conversion paki ceną zabijały i skutecznie zniechęciły. Z tego co liczyłem to musiał byc wydać ponad 600zł aby przenieść moje modele z 1ed do 2ed. Dlatego tez sobie to odpuściłem zwłaszcza ze nie jeżdze na turnieje tylko gramy sobie w zaciszu domowym. Po raz kolejny powstało zjawisko - nie obniżymy ceny za conversion kit, niech lepiej kupują od nowa. A to w przypadku gdy 1ed była na rynku od ładnych 5-6 lat (nie pamietam dokładnie kiedy sie pojawiła) to był strzał w kolano od samego początku.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Zle, niedobre Efefgie - wychodza naprzeciw oczekiwaniom graczy i wprowadzają nowa edycję ale kazo płacić! Powinni dawać za darmo!
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Zaan84 »

To Rebel niedobry. Galakta by nigdy nie zaprzestała wydawania, by dzieciom swoim jeść nie dali ale X-Łing by wydawali PL żeby broń Boże gracze nie mieli nieporządku w kartach związanego z różnymi wersjami językowymi na kartach.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Curiosity »

[/quote]
Indar pisze: 02 sie 2019, 07:37 Zle, niedobre Efefgie - wychodza naprzeciw oczekiwaniom graczy i wprowadzają nowa edycję ale kazo płacić! Powinni dawać za darmo!
Zaan84 pisze: 02 sie 2019, 08:13 To Rebel niedobry. Galakta by nigdy nie zaprzestała wydawania, by dzieciom swoim jeść nie dali ale X-Łing by wydawali PL żeby broń Boże gracze nie mieli nieporządku w kartach związanego z różnymi wersjami językowymi na kartach.
Panowie, po co ta ironia? Każdy wie, jak to działa. Nikt nie pisze, że wydawca jest zły, poza jednym spostrzeżeniem, że Galakta jednak próbowała ciągnąć swoje tematy dalej, m.in. jako "druk na życzenie". Ale to wszystko - każdy już wie, jak to działa.

Proponuję skończyć offtop, albo założyć nowy, odpowiedni do tego wątek.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Za to w temacie wsparcia "logistycznego" Rebel wywiązywał się o niebo lepiej niż poprzedni wydawca. Widać było że bardzo zależy im na systemie, w sumie widać dalej - bo rezygnacja z polskiej edycji nie oznacza braku wsparcia w ogóle. Stały kontakt z graczami, opisy nowości w j. polskim - wcześniej niż na stronie FFG, osoba odpowiedzialna na X Winga z ramienia Releba jest stale dostępna i na bieżąco odpowiada (w miarę możliwości) na wszelkie nurtujące pytania. Nie można odmówić im chęci.
Każda gra się rozwija, argumenty że trzeba płacić za nową edycję są dziecinne.
ODPOWIEDZ