Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: kudlacz135 »

feniks_ciapek pisze: 14 lis 2019, 17:25 Kup podstawkę i poszukaj statków z 1 edycji - powinny być jeszcze na wyprzedażach, może coś upolujesz.
Tutaj trzeba dodać, że jeśli chcesz grać w drugą edycję, to statki z pierwszej nie będą tak całkiem kompatybilne bez kombinowania (punkty, inicjatywa itd. nie będą się zgadzać), więc wtedy musiałbyś dokupić zestaw konwertujący.

Jeśli chcesz zrobić najekonomiczniej z różnorodnością, to polecam starter drugiej edycji, a do tego kupić zestaw Renegaci Sawa i Tie Reapera (pudełka do tych dodatków są z pierwszej edycji, ale w środku są już karty do drugiej edycji). Znajdziesz je taniej. Będzie miał dodatkowe statki. Będzie można różnorodniej pograć po 3 statki na stronę. Także na start powinno wyjść w porządku. A w przyszłości zobaczysz. Czy chcesz nowe frakcje z 2.0. Albo stare frakcje i wtedy faktycznie zrobić większy zakup starych modeli i dokupić dla kart i diali zestaw konwertujący.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: feniks_ciapek »

kudlacz135 pisze: 14 lis 2019, 22:18 Tutaj trzeba dodać, że jeśli chcesz grać w drugą edycję, to statki z pierwszej nie będą tak całkiem kompatybilne bez kombinowania (punkty, inicjatywa itd. nie będą się zgadzać), więc wtedy musiałbyś dokupić zestaw konwertujący.
No tak, ale zakup dodatkowych 2 Tie-Fighterów i X-Winga powinien być do ogarnięcia kartami z jednej podstawki.
imrowai
Posty: 149
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: imrowai »

kudlacz135 pisze: 14 lis 2019, 22:18 Jeśli chcesz zrobić najekonomiczniej z różnorodnością, to polecam starter drugiej edycji, a do tego kupić zestaw Renegaci Sawa i Tie Reapera
dzięki za sugestie - podoba mi się ten kierunek. Zakupię na dzień dobry, podstawkę i renegatów. Będzie można zagrać 2x X wingi, kontra 2xTieF+ U wing - a jak gra siądzie to już nie będzie problemu z dalszymi decyzjami :).

Zastanawiam się jednak o co chodzi z tymi brakami kart? Chodzi o karty uszkodzeń, pilotów i efektów? Idąc dalej tym tokiem rozumowania - nie każdy statek ma w zestawie karty?
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Podstawka + Renegaci to zły pomysł, bo renegaci są zestawem dla rebeli. Dokup jeszcze Reapera albo Tie Advanced (w zestawie jest Vader) do imperium.
Każdy statek ma w zestawie karty pilotów, kolka i upgrejdy. Taliie uszkodzeń są tylko w zestawie podstawowym, jak grasz z synem to spokojnie jedna wystarczy .
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: keldorn »

imrowai pisze: 15 lis 2019, 14:51
dzięki za sugestie - podoba mi się ten kierunek. Zakupię na dzień dobry, podstawkę i renegatów. Będzie można zagrać 2x X wingi, kontra 2xTieF+ U wing - a jak gra siądzie to już nie będzie problemu z dalszymi decyzjami :).
He he he... zaczynałem podobnie a teraz mam kolekcje ponad 80 statków. Budowanie całych eskadr - szukanie odpowiednich taktyk wszystko przed tobą.
imrowai
Posty: 149
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: imrowai »

Już wpadłem... czuję, że będzie się działo.. macie może jakieś sensowne FAQu/opis jak jeść temat z perspektywy totalnego nowicjusza (może być po ang)? Nie mogę nic trafić. Strona x-wing.pl nie wiele pomaga i mam wrażenie, że forum na niej zdechło. gdzie Można się pouczyć nie spamując nikogo pytaniami ?
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Jest prezna grupa na FB , tam spokojnie możesz zadawać nawet najbardziej blache pytania. Każdy przecież zaczynal kiedyś.
https://m.facebook.com/groups/278623492 ... =bookmarks
Poszukaj też na YT filmików x-wing quick tips, zerknij też na "gold squadron" (też na YT) - jest dużo filmików z grami. Sporo można się nauczyć.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Kasper »

Miała być TYLKO podstawka... a już jest dodatkowy TIE Fighter i TIE Advanced x.1, X-wing T-65 i Renegaci Sawa a w planach B-wing...nie wiem jak to się stało...
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: kudlacz135 »

Kasper pisze: 17 lis 2019, 14:13 Miała być TYLKO podstawka... a już jest dodatkowy TIE Fighter i TIE Advanced x.1, X-wing T-65 i Renegaci Sawa a w planach B-wing...nie wiem jak to się stało...
Nie przejmuj się... Nikt tego nigdy nie wie :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Kasper pisze: 17 lis 2019, 14:13 Miała być TYLKO podstawka... a już jest dodatkowy TIE Fighter i TIE Advanced x.1, X-wing T-65 i Renegaci Sawa a w planach B-wing...nie wiem jak to się stało...
Miałem podobnie. Na fali wyprzedaży pierwszej edycji zamówiłem sobie "na wypróbowanie" dwie podstawki (czerwoną i niebieską) oraz TIE Advanced. Dziś mam w kolekcji 27 modeli (plus dwa Sokoły nierozpakowane na sprzedaż :P) i wciąż rozglądam się za dodatkowymi modelami do Szumowin :D Na szczęście wszystko do 1.0 (2.0 ze względu na ceny w ogóle mnie nie interesuje), zatem aż tak bardzo nie popłynąłem finansowo, ale i tak kupując pierwsze modele nie spodziewałem się, że kolekcja aż tak się rozrośnie ;) Także wszystko przed Tobą!
mordajeza
Posty: 354
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 170 times
Been thanked: 240 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: mordajeza »

Ja też, korzystając z wyprzedaży, miesiąc temu kupiłem sobie jedną podstawkę, na spróbowanie. A do dzisiaj, nie wiem kiedy, wydałem już 500 zł... ;)

Edit: pocieszam się tym, że jakbym inwestował w drugą edycję, to wydałabym już nie 500, a 1000 zł...
Ostatnio zmieniony 19 lis 2019, 20:57 przez mordajeza, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: kudlacz135 »

Smutne te wasze historie. Jeśli jesteście z Wrocławia i szukacie wsparcia, zapraszam do Boltera, co środę spotykamy się na graniu :)
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Kasper »

W sklepie Playmaty.pl można kupić maty dedykowane do X-Winga. Mogą być wykonane z 3 materiałów: latexu, vinylu i gumy. Który rodzaj byście polecili?
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Tylko guma, tylko x wing 2.0.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: longmen76 »

Nabyłem chyba wszystko co jeszcze jest dostępne w PL w cenach dobrych :). Pytanie czy warto zakupić zestawy konwerterujące do z 1.0 do 2.0 ? Co to daje? Czy zmiany są znaczące dla rozgrywki do pykania z synem, a nie grania "gejmerskiego na śmierć i życie"?
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Jeżeli chcesz grać w domu, TYLKO z synem to poprzednia edycja wystarczy. Mimo iż 2.0 jest zdecydowanie lepsze i rozwiazalo problemy starej edycji to jeżeli będziecie grali bez statków walących 360 i wieżyczek w rodzaju TLT , plus odpuścicie sobie wiekszosc kart wyposażenia to spokojnie pogracie. Tylko pamiętaj że jest errata która zmieniła treść niektórych kart pilotow ( no Bigss Darklighter w X Wingu, Dengar). W jedynce bylo bardzo prosto stworzyć rozpe która odbierze przeciwnikowi chec do grania bo będzie praktycznie niezniszczalna, a sama będzie mordować jak dzika.
Chcąc pograć z innymi będzie problem, bo jedynka jest w zaniku.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Banan2 »

longmen76 pisze: 20 lis 2019, 00:35 Nabyłem chyba wszystko co jeszcze jest dostępne w PL w cenach dobrych :). Pytanie czy warto zakupić zestawy konwerterujące do z 1.0 do 2.0 ? Co to daje? Czy zmiany są znaczące dla rozgrywki do pykania z synem, a nie grania "gejmerskiego na śmierć i życie"?
Jeśli to granie domowe (dla czystego funu) to najpierw "popykaj". Jak Ci nie przejdzie to wtedy możesz je zakupić.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Indar pisze: 20 lis 2019, 10:21 Jeżeli chcesz grać w domu, TYLKO z synem to poprzednia edycja wystarczy. Mimo iż 2.0 jest zdecydowanie lepsze i rozwiazalo problemy starej edycji to jeżeli będziecie grali bez statków walących 360 i wieżyczek w rodzaju TLT , plus odpuścicie sobie wiekszosc kart wyposażenia to spokojnie pogracie. Tylko pamiętaj że jest errata która zmieniła treść niektórych kart pilotow ( no Bigss Darklighter w X Wingu, Dengar). W jedynce bylo bardzo prosto stworzyć rozpe która odbierze przeciwnikowi chec do grania bo będzie praktycznie niezniszczalna, a sama będzie mordować jak dzika.
Chcąc pograć z innymi będzie problem, bo jedynka jest w zaniku.
To podepnę się tutaj i jako grający namiętnie w 1.0 zadam dwa pytania bardziej doświadczonemu koledze:
1) Możesz pokazać jakieś przykłady takich "niezniszczalnych rozpisek" do 1.0? Albo chociaż gdzie je znaleźć? Gramy w pracy ze znajomymi praktycznie co tydzień po godzinach i cóż, asem pilotażu chyba nie będę, bo bardzo często zbieram łomot (ale frajda i tak ogromna :D). Wiem, że nawet najlepsza rozpiska ze słabym sternikiem przegra z lepiej latającym przeciwnikiem, któremu w dodatku będą sprzyjać kości, ale szczęściu zawsze można pomóc :D
2) Czy na pewno jedynka jest w zaniku? Sam wsiąkłem w 1.0 ponad rok temu i do dziś dokupuję kolejne modele, a przesiadać się na 2.0 nie mam zamiaru (a przynajmniej do czasu aż nie będzie tańsza), wkręciłem też do grania i kupowania modeli z 1.0. kilku znajomych. Paradoksalnie nikt z mojego otoczenia nie gra w 2.0, mimo świadomości, że istnieje druga, ulepszona edycja - nie gra właśnie ze względu na cenę. Sam latałem w 2.0 tylko we FlyCasual właśnie po to, by porównać te dwie edycje. Fun z latania w 1.0. jest i tak ogromny, turniejowe granie nikogo z mojego otoczenia nie interesuje :) Ogromnym plusem 2.0 są na pewno nowe frakcje, ale na ten moment, mając 27 statków i tak mi wystarczy możliwości. Mam trochę takie wrażenie, że gracze 2.0 spotykają się, grają cyklicznie w lokalach z planszówkami i są w pewnego rodzaju "bańce", która sama siebie zapewnia że graczy 1.0 to praktycznie już nie ma, podczas gdy jest masa osób latających w 1.0. w zaciszu swojego domu lub tak jak u mnie w pracy po godzinach. Osobiście raz przyszedłem się zapytać do mojego lokalnego sklepu o możliwość polatania w 1.0 (lata się tam co tydzień w 2.0), to zostałem wręcz wyklęty i wyśmiany, że jeszcze 1.0 mam i w ogóle to po co, skoro jest 2.0 (odpowiedź: "bo frajda jest i tak ogromna" do nikogo nie trafiła). Nikt nie był zainteresowany to odpuściłem umawianie się tam ze znajomymi, wolę już spotkać się w domowym/pracowym zaciszu i grać bez padających dookoła nieprzychylnych komentarzy. Zupełnie szczerze, to takie zachowanie tylko jeszcze bardziej odrzuciło mnie od przejścia na 2.0.
Nie ma niestety jak sensownie zmierzyć ilu graczy wciąż gra w 1.0, a ilu w 2.0, ale myślę że pisanie o zaniku pierwszej edycji jest mocno nietrafione.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Jedna z takich Rakowych rozpisek było to - końcówka 1.0
Lothal Rebel (VCX-100) Twin Laser Turret Ghost Sensor Jammer Engine Upgrade Maul Ezra Bridger
Fenn Rau (Sheathipede-class Shuttle) Veteran Instincts Hotshot Co-pilot Flight-Assist Astromech
"Zeb" Orrelios (Attack Shuttle) Phantom "Chopper".
Było to ogromne raczysko, tego się nie dało ubić, chyba że grający tym składem rzucał same blanki.

Byly jeszcze inne rakowe archetypy: Miranda- Nymm, Miranda - Dash, słynne Parattani stworzone przez odnoszącego sukcesy Maćka P. Chociaż w tym przypadku to liczył się raczej ogromny skill w/w. To były rozpy które w pewnym sensie były samograjami - w przypadku Ghost/Fenn dzięki połączeniu umiejętności pilotow, statków i wyposazenia miałeś praktycznie 7/8 pewnych hitów z samego Ghosta w rundzie. Strzał z przodu + podwójny strzał z TLT. FFG próbowało walczyć z archetypami wprowadzając erraty - nieskutecznie bowiem co wypuścili erratę to za chwilę wypuszczali coś nowego co potrafiło zdominować metę. W końcu doszło do takiego stanu że nie było wyjścia i trzeba było wprowadzic zmiany praktycznie od podstaw.
2.0 ma ogromną zaletę, meta jest bardzo zróżnicowana. Rzadko spotyka się te same rozpy , grają statki które były zupełnie niegrywalne w 1.0 . Praktycznie wszystkie maszyny da się skutecznie wykorzystać. B Wingi, U Wingi , X wingi T-65 - te statki były praktycznie niegrywalne bo schodzily od wieżyczek .
Dodatkowo w 2.0 autorzy płynnie modyfikują kosztami pilotów, wyposażenia itd. Nie wprowadza się errat tylko co kilka miesięcy aktualizuje się oficjalna aplikacje wprowadzając zmieniona punktację. Jak się okazuje że coś jest za dobre - zostaje skorygowana cena. Stąd w 2.0 nie ma punktów na kartach, a jedynie w aplikacjach.
U nas w Białymstoku i Łomży zaczynaliśmy od starej edycji. Jest nas w regionie spora grupa graczy i żaden z nas nawet nie zatęsknił za poprzednia edycja po rozpoczęciu przygody z 2.0 - nikt nawet nie pyta o "jedynke"
Nie jest to banka tylko niestety rzeczywistość.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: costi »

zawias pisze: 22 paź 2019, 11:20 Wiecie może, czy nowy dodatek "Wielkie Bitwy" będzie można sobie zastosować do 1 edycji gry (bez zestawów konwertujących) ?
W całości na pewno nie, ale pewne elementy powinno dać się zaadaptować (np. poruszanie eskadrami).
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Indar pisze: 20 lis 2019, 11:47U nas w Białymstoku i Łomży zaczynaliśmy od starej edycji. Jest nas w regionie spora grupa graczy i żaden z nas nawet nie zatęsknił za poprzednia edycja po rozpoczęciu przygody z 2.0 - nikt nawet nie pyta o "jedynke"
Nie jest to banka tylko niestety rzeczywistość.
Dzięki za te rozpiski. Niestety/na szczęście nie mam tych statków, więc taki "samograj" mi nie grozi. Mam też świadomość, że wersja 2.0 uleczyła wiele bolączek poprzedniej edycji. Chodzi mi natomiast o to, że tak czy inaczej piszesz o pewnej grupie osób grających w 2.0. Natomiast w żaden sposób nie jesteś w stanie policzyć, ile osób wciąż gra w 1.0, bo są to osoby grające po domach, które dodatkowo najczęściej się nie wychylają na wszelkiego rodzaju grupach, nie organizują się na granie po lokalach, czasem widać je na grupach sprzedażowych, jak kupują dodatkowe modele z makulaturą do 1.0 (lub samą makulaturę). Dlatego to co napisałeś wręcz potwierdza to, co napisałem wcześniej, że nie masz (to nie zarzut pod Twoim adresem, po prostu nikt nie ma) pełnego obrazu ile jest obecnie graczy w X-Winga w Polsce. Zdecydowanie łatwiej to policzyć przy 2.0, dużo trudniej przy 1.0. Podsumowując: bardzo mocno wstrzymałbym się z pisaniem, że nikt nie pyta o jedynkę, bo takich graczy jak ja, którzy weszli w system przy okazji przecen na 1.0 i grają sobie po domach kilkoma statkami kupionymi za niewielkie pieniądze naprawdę może być dużo.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Ależ oczywiście! Jestem daleki od gardzenia graczami z 1, czy też ich dyskredytowania. Sam grałem w 1 i uważam że była to dobra gra - do pewnego momentu. Odpuszczając sobie pewne przegięte rzeczy i ograniczająć PS statków można wciąż się dobrze bawić. I pewnie jest jak mówisz, że gra się wciąż po domach.
Problem jest taki że "jedynka" nie jest już rozwijana i pewnie z czasem liczba graczy będzie naturalnie spadać.
A co do cen - rynek wtórny jest tak bogaty że nawet elementy do 2.0 można kupić za śmieszne pieniądze.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Zefireq »

Mam pytanie o kości i znaczniki ruchu - czy jeśli kupię podstawkę 1.0, to te elementy wyglądają identycznie, jak w 2.0? Mam podstawkę 2.0 właśnie i chciałbym dokupić kości - a kosztują one tyle co zestaw startowy 1.0.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Kości, asteroidy, miarki są te same, inna jest tylko talia obrażeń.
A co do miarek - różni je jedynie to że po osi pociągnięte są linie mające ułatwić ustawianie statków po "bumpie". No i z uwagi na zmienione zasady wykonywania beczki ważne są kreski na "prostej 1" . To akurat warto mieć , ale myślę że spokojnie możesz to zrobić we własnym zakresie.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Kasper »

Jest gdzieś jakaś strona na której znajdę gotowe rozpiski do 2.0 ?
ODPOWIEDZ