Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

pkt 1. who cares skoro 200p do zajebistości :D


a tak serio - asteroidy są na magnesiki więc jeśli jesteśmy niebezpiecznie blisko - odpinamy i i jest po bożemu ( dlatego też użyłem oryginalnych asteroidów jako podstawek...no i patrz pkt 1 ;)
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: mordajeza »

rastula pisze: 02 gru 2019, 09:23 pkt 1. who cares skoro 200p do zajebistości :D
Ja gram tylko w domu, więc mnie to przekonuje ;)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Jacek_PL »

Odebrałem dziś paczkę z Rebela z uszkodzonymi produktami X-Wing i muszę przyznać że doznałem szoku :D O ile boosterki faktycznie mają widoczne drobne mankamenty, o tyle przy podstawce chyba ze dwie minuty szukałem tego "uszkodzenia", powiem że gdybym kupił ją jako nową to nawet bym nie miał pojęcia że tam jest jakiś defekt.

Zobaczymy czy jutro ceny podskoczą, bo jeśli nie to faktycznie można się doszukiwać jakiegoś drugiego dna, ale jak dla mnie to i lepiej, kupię sobie szumowiny w postaci Sokoła, Slave i tego pierdzikowego myśliwca i drugą podstawkę żeby mieć więcej kostek :D

Tak przy okazji mały offtop : paczkę zamówiłem w sobotę, dziś tak około 13.30 sms z Inpostu że paczka jest już w paczkomacie, co mnie trochę zdziwiło, ale o 14.30 sms od Rebela "Właśnie wysłaliśmy Twoje zamówienie ..", a ponoć fizyka mówi że cofnięcie się w czasie jest niemożliwe :D

Ninja edit : no i ceny tych przecenionych zestawów już podskoczyły, teraz jest to tylko połowa normalnej ceny.
mireck
Posty: 33
Rejestracja: 24 mar 2015, 15:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: mireck »

No i ceny podskoczyły o jakieś 50%.
Podstawka 70 zł zamiast 40 i reszta równiez ok. 50% droższa. Wiec wyglada na to że black friday miał znaczenie.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: costi »

aryss pisze: 01 gru 2019, 21:58
rastula pisze:
Indar pisze: Nie wiem skąd podejrzenie że to z uwagi na niską popularność, ogrom sceny jest tego zaprzeczeniem.
a jakieś fakty na poparcie tego "ogromu"? na turniejach tysiące grają ? no to nie powinno być problemu ze sprzedażą...a widać jest...
nie działam i nie interesuję się sceną turniejową - ale do różnych grup w mediach społecznościowych należę - i tych aktywnych użytkowników jest kilkudziesięciu może ... więc ten "ogrom" mnie naprawdę zainteresował...
Bo wiekszosc obecnych graczy 2 edycji to turniejowa scena ( chyba najlepsza gra z figurkami do grania turniejowego wraz z BB i 9th Age (z którego zaklinanie rzeczywistosci troche zaczerpuje scena xwinga mam wrazenie :D )).
Ale po domach gra mniej graczy ( i bym sie nie zdziwil jakby 1 edycja byla popularniejsza od 2 ).

Btw co do zrzucania winy na limity odgorne od Asmodee to strasznie podoba mi sie takie mitygowanie winy na zamkniecie za ocean, ktos te plany sprzedazowe musial w PL zaproponowac/potwierdzić a ze sie przeliczyli to juz tylko i wylacznie ich wina :P
Nie znam się, ale się wypowiem?

Asmodee narzuciło na wersje lokalizowane taki sam próg minimalnej sprzedaży co w USA. Innymi slowy, aby wersja PL była dalej wydawana, musiałoby się jej sprzedawać tyle co angielskiej w USA.
Dodajmy do tego, że przez durną politykę wydawniczą (prawie same reprinty) druga edycja schodzi ogólnie slabo i problem gotowy.
I tak nie jest tylko u nas, taki sam problem mają Francuzi, Niemcy i Włosi.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

czyli chcieli u&^ć inne edycje jak rozumiem - bo nie ma takiej możliwości żeby europejskie edycje miały nakłady jak amerykańskie, skoro jest to najlepiej sprzedająca się tam gra figurkowa...


limity zostały zaproponowaen chyba wyłącznie aby nie było argumentu - "nie daliście nam szansy"... bo w aż taki brak rozeznania w Asmodee jednak nie wierzę...


Ma być wersja angielska i koniec... cięcie kosztów wydawniczych....
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: aryss »

costi pisze: 03 gru 2019, 12:48 Nie znam się, ale się wypowiem?

Asmodee narzuciło na wersje lokalizowane taki sam próg minimalnej sprzedaży co w USA. Innymi slowy, aby wersja PL była dalej wydawana, musiałoby się jej sprzedawać tyle co angielskiej w USA.
Dodajmy do tego, że przez durną politykę wydawniczą (prawie same reprinty) druga edycja schodzi ogólnie slabo i problem gotowy.
I tak nie jest tylko u nas, taki sam problem mają Francuzi, Niemcy i Włosi.
Troche lat się grało i organizowało w X i na kilku konwersacjach grupowych wciąż się siedzi i rozmawia z ludzmi poznanymi na turniejach to i takie a nie inne opinie sie przewijaja, chyba ze złudne wrażenie i scena turniejowa jest słaba a po domach każuale wszyscy pokupowali 2 edycje zamiast grać budżetowo ? :) I właśnie do tego typu wypowiedzi nawiązałem w przytyku do 9th age że zamiast na spokojnie przeczytać co ludzie piszą to od razu włącza się tryb hurr durr szkalują :D

A co do tego co napisaleś poniżej to przecież potwierdza to co ja napisałem, i to że Rebel sam zgodził się na takie limity więc po częsci jest odpowiedzialny za zwinięcie polskiej wersji, mógł nie wchodzić wcale a że przeszacowali siły na zamiary to jest niestety już ich problem.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: costi »

Tylko że Rebel miał w temacie tych limitów do gadania tyle co Żyd za okupacji. ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Porfirion
Posty: 62
Rejestracja: 28 lis 2018, 17:26
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Porfirion »

Nie jest to wina Rebela. Cała linia wydawnicza X-Wing ma wyraźnie problemy. W zeszłym tygodniu po cichu ogłoszono, że nie ukażą się dwa wcześniej zapowiedziane dodatki: Raider i Saw's Renegades. Statki typu Epic miały w ogóle nie pojawić się w oficjalnej aplikacji, zmieniło się to dopiero po protestach fanów. Itd itp. Asmodee bardzo słabo tym wszystkim zarządza.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: aryss »

costi pisze: 03 gru 2019, 13:09 Tylko że Rebel miał w temacie tych limitów do gadania tyle co Żyd za okupacji. ;)
Tak tylko patrzac na przekaz jaki był w kwestii wydawania gier ffg w naszym kraju, mogli zawsze odmowić wydawania xwinga w polsce i wtedy np galakta moglaby sprobowac i byc tą złą która zamkneła polska edycje ( jak i niektóre lcg, ia i arme :P ).

Z przekazu jaki do mnie dotarł przymusu takiego nie było, tak samo jak do championsów, legionu itd ich nie przymuszono :P
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: costi »

Gwoli ścisłości - Renegaci Sawa i TIE Reaper nie będą miały póki co reedycji 2.0, bo FFG ma ogromne zapasy pierwszoedycyjnych pudełek (w których są też komponenty do 2.0). Nie jest więc tak, że te produkty znikają z rynku.

Podejrzewam, że podobna sytuacja jest z zapasami Raidera, aczkolwiek tu się nie obejdzie bez zestawu do konwersji.

@Aryss - Rebel jest częścią Asmodee, więc z tym odmawianiem i przekazaniem dystrybucji komuś innemu może być problem. ;)
Poza tym konsekwentnie ignorujesz fakt, że taka sytuacja jest nie tylko w Polsce.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

już chyba nie ma nawet co przypominać zapewnień, że "wolność i swoboda i gracze mogą spać spokojnie" bo to przecież żadne wrogie przejęcia, a Rebel to wciąż Rebel :D...nie jakieś korpo...
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: aryss »

costi pisze:
Poza tym konsekwentnie ignorujesz fakt, że taka sytuacja jest nie tylko w Polsce.
Bo na swoich lokalncych wydawcow narzekali ( w wloszech, niemczech) jeszcze przed okresem asmodee wiec dla mnie to nie ma nowosci w tym podejsciu :P
Jedyny okres co chwalili cos ffg zagraniczniaki to chyba hiszpanie jak dostali deluxa do sw lcg nim wogole ffg to zapowiedzialo XD
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: rastula »

ciekawe czy hiszpańska edycja ma oddzielne limity na Hiszpanię i Am Południową ;)... widzę ten przemyt stateczków łodziami podwodnymi El Chappo z Kuby do Hiszpanii ;D...
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

To co ostatnio sprzedawał Rebel po promocji to były zwroty z Auchana Ktore faktycznie w niektórych przypadkach przychodzą ze zniszczonym opakowaniem. I są to tylko statki z I fali nie zaś wszystkie - więc nie jest to masowa wyprzedaż tylko muszą coś zrobić ze zwrotem.
Taka była informacja ze strony przedstawiciela Rebela na grupie.
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Syndelis »

Jak dla mnie to mogą im wrzucić na sklep każdą falę i potem mi sprzedać z takim rabatem :D
Auchany nie zazębiły ASMOELOWI, bo ceny zestawów tam były kosmiczne, a dla casuali nie były te stoiska na tyle widoczne ( pośród wszech obecnych nazw STAR WARS na zabawkach ) by skojarzyć to z grą, w którą można fajnie z dzieciakami zagrać, a niektórzy pewnie od razu kojarzyli figurki z zabawkami, których wszędzie pełno i się walają. Jednak biorąc pod uwagę słowo-klucz GRA to w tym wypadku napisy MONOPOLY, czy TREFL bardziej przyciągają wzrok.
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: MataDor »

Mam 2 pytania odnośnie gry.
- Co wnosi do gry tak naprawdę dodatek Star Wars: X-Wing - Wielkie bitwy ? i czy jest sens go kupować do gry casualowej tylko na 2ch?
- czy swoje eskadry buduje się tylko ze statków jednej frakcji czy można je mieszać ze sobą? ( kupiłem wszystkie statki rebeli i imerium drugiej edycji PL i zastanawiam się można/jest sens uzupełniać je statkami innych frakcji)
Z góry dzięki za info
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

1. To scenariusze - często z większą ilością punktów i niektóre z uwzględnieniem statków "Epic", czyli tych dużych. Na razie sobie odpuść.
2. Frakcji się nie miesza, niby można uwzględnić punktację z oficjalnej strony - ale zapewne mocno by to popsuło balans. Poza tym statki z jednej frakcji mają zasady które czesto dotyczą statków ze swojej frakcji.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: alpha »

Jest kilka zestawów, które mają kilka statków w środku, np.
a) Asy Rebelii = 1x A-Wing + 1x B-Wing
b) Asy Imperium = 2x Tie Interceptor
c) Renegaci Sawa = 1x U-Wing + 1x X-Wing T-65
d) Bohaterowie Ruchu Oporu = 1x Sokół Millenium YT-1300 + 1x X-Wing T-70
e) Najemne Zbiry = 1x platforma StarViper + 1x Kihraxz
f) Ścigani = 1x Y-Wing + 1x HWK-290 + 1x Firespray-31

Czy te zestawy mają jakieś różnice względem pojedynczych statków?
Domyślam się, że zapewne figurki są takie same (a może się mylę), ale czy karty i inne cechy/parametry różnią się od pojedynczych statków?

Krótko mówiąc: czy mając pojedyncze warto kupować zestawy, oraz na odwrót: czy mając zestawy warto kupować pojedyncze?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: LynUlv »

Przede wszystkim unikalni piloci no i malowania statków.
No i nie będzie prawdopodobnie reedycji w 2.0 (karty można dorwać z zestawów konwertujących).
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Tuminure »

alpha pisze: 04 lut 2020, 14:34Domyślam się, że zapewne figurki są takie same (a może się mylę)
Model X-Wing T-65 z core setu pierwszej edycji i z samodzielnego dodatku do pierwszej edycji nie miał ruchomych części.
T-65 z Renegatów Sawa ma ruchome części ale działają one dość kiepsko względem T-65 z core setu drugiej edycji.
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: sielus »

Renegaci Sawa = 1x U-Wing + 1x X-Wing T-65 posiadają w pudełku karty pierwszej i drugiej edycji, podobnie jak Tie Reaper - biorąc pod uwagę ceny, po jakich można wyrwać te zestawy, do dobry deal,
Poza tym, Renegaci mają fajne malowanie,
Poleciłbym jeszcze Ściganych - też super malowanie, szczególnie po przecenie...
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: alpha »

Ściganych posiadam :)
Poza tym mam tylko po 1 podstawce (czerwona i niebieska), bo po przecenach szkoda było nie wziąć.

Co w takim razie proponujecie przy rozbudowie? Brać najpierw te zestawy, a potem uzupełniać w razie czego pojedynczymi?


A powiedzcie mi jeszcze czy te kilka statków, których nigdzie nie można już dostać, to były najlepsze, że tak szybko zeszły?
Czy może mniejsze nakłady lub nie było dodruków?
Właściwie to większość statków do wersji 1.0 jest (poza tymi dużymi).

A w te duże to warto wchodzić? Został chyba tylko "Imperialny transportowiec szturmowy" i "Frachtowiec C-ROC".
Drogie to względem tych małych, więc zastanawiam się czy na początek warto je kupić?
Z drugiej strony tylko one z tych dużych zostały, więc w teorii lepiej chyba brać dopóki jeszcze są dostępne :)

Dodatkowe pytanie: warto kupić coś z poniższych akcesoriów? Przydatne, czy zbędne?
- Maneuever Dial Upgrade Kit (Rebel, Imperial, Scum)
- Bases and Pegs (Blue, Red, Green, Purple, Orange, Clear)
- Space Fighter Move Templates (Green, Orange)
- Space Fighter Range Ruller (Black, Green, Orange)
- Space Fighter Markers Special (akrylowe znaczniki)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Te dodatki, które wymieniasz na końcu, to tak naprawdę tylko bajery. Nie potrzebujesz ich do gry, bardziej po to by bardziej cieszyć oczy. Do samego grania nie są Ci potrzebne, zastępują one po prostu te oryginalne kartonowe.

Dużych statków (epików) nie mam, więc się w tym temacie nie wypowiem.

Odpowiem jeszcze na jedno Twoje pytanie, byś miał jasność:
alpha pisze: 04 lut 2020, 14:34(...)
Czy te zestawy mają jakieś różnice względem pojedynczych statków?
Domyślam się, że zapewne figurki są takie same (a może się mylę), ale czy karty i inne cechy/parametry różnią się od pojedynczych statków?

Krótko mówiąc: czy mając pojedyncze warto kupować zestawy, oraz na odwrót: czy mając zestawy warto kupować pojedyncze?
Weźmy przykładowo X-Winga T-65 (czerwona, "stara" podstawka) i X-Winga T-70 (niebieska, "nowa" podstawka), bo te modele występują w kilku pudełkach.
X-Wing T-65 z podstawki zawiera karty takich pilotów do wyboru: Luke Skywalker, Biggs Darklighter, Red Squadron Pilot i Rookie Pilot
X-Wing T-65 z pojedynczego blistera zawiera karty takich pilotów do wyboru: Wedge Antilles, Garven Dreis, Red Squadron Pilot i Rookie Pilot.
Zatem masz dwóch unikalnych, nowych pilotów (w tym Wedge'a, który jest świetnym pilotem i ma lepszego skilla (9) niż Luke (8)). Nie wspominając, że w blisterze z pojedynczym T-65 masz dwa nowe astromechy i nową kartę ulepszeń, której nie ma w pudełku z podstawką.

X-Wing T-70 z podstawki zawiera karty takich pilotów do wyboru: Poe Dameron (8), "Blue Ace", Red Squadron Veteran i Blue Squadron Novice
X-Wing T-70 z zestawu Bohaterowie Ruchu Oporu zawiera karty takich pilotów do wyboru: Poe Dameron (9), Nien Nunb, "Snap" Wexley, Jess Pava, Red Squadron Veteran i Blue Squadron Novice
X-Wing T-70 z zestawu Renegaci Sawa zawiera karty takich pilotów do wyboru: Kullbee Sperado, Levan Tenza, Edrio “Two Tubes”, Cavern Angels Zealot (x3).

Także jak sam widzisz, niby model statku ten sam w każdym pudełku (pomijając inne malowanie), ale zawartość kart pilotów i ulepszeń inna (poza generycznymi pilotami). Podobnie jest z innymi statkami. TIE Interceptory z Asów Imperium będą mieć inne karty pilotów niż blister z pojedynczym TIE Interceptorem. StarViper z Najemnych Zbirów ma zupełnie inne karty pilotów niż ten pojedynczy. Jeśli chcesz mieć duże pole do manewru przy tworzeniu eskadry, to zdecydowanie warto kupować pojedyncze blistry. Alternatywą jest poszukać (jest duża grupa sprzedażowa do X-Winga na FB) osoby, która ma na zbyciu "makulaturę" z 1.0 (bo gra już w 2.0) i odsprzeda karty z 1.0 za nieduże pieniądze. Ja sam tak zrobiłem, by nie musieć kupować dla kilku kart statku, który już miałem w kolekcji.

Nie do końca jednak wiem, czy chcesz grać w 2.0 czy 1.0, nie wynika to jednoznacznie z Twoich postów. Jeśli chcesz grać w 1.0, to musisz też zastanowić się, czy chcesz mieć możliwość grania też Szumowinami. Jeśli chcesz pozostać tylko przy Rebelii i Imperium, to zakup Asów Rebelii, Y-Winga i Sokoła (dla Rebelii) oraz Asów Imperium, TIE Advanced i Slave I (dla Imperium) powinien Ci wystarczyć. Jeśli chcesz grać też Szumowinami, to koniecznie musisz kupić Ściganych (zawiera Y-Winga i 2x Z-95, możesz skombinować same karty pilotów i diale do tych statków dla frakcji Rebelii i będą grywalne przez dwie frakcje). Poza modelami, "Ścigani" zawierają też zestawy, dzięki którym możesz grać HWK-290 i Slave I dla Szumowin. Dlatego wtedy zdecydowanie polecam zakup właśnie HWK-290 - będziesz miał kolejny statek dostępny dla dwóch frakcji. Podobnie bombowiec H-6 Scurrg, on już w swoim blistrze ma karty zarówno dla Rebelii, jak i Szumowin... i tak dalej. Jest kilka statków już niedostępnych (jak np. Prom Lambda czy TIE Bomber), ale zdecydowana większość statków jest dostępna za niewielkie pieniądze. Jakbyś chciał dalszych wskazówek, to napisz PW, szkoda tutaj zagracać wątek.

Także jak widzisz, możliwości jest bardzo dużo :D Znając życie to i tak wsiąkniesz, pytanie bardziej czy wystarczy Ci 1.0 (tak jak mnie), czy X-Wing Cię pochłonie i przejdziesz na 2.0. Ja zaczynałem od czerwonej i niebieskiej podstawki + TIE Advanced, teraz mam kolekcję 35 statków i tonę makulatury :D
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: alpha »

O jaki dobry opis. Dziękuję pięknie. Teraz już rozumiem :)

Cały czas mam na myśli X-Wing 1.0. Może do nowej wersji kiedyś się przesiądę, kto wie?
Przerzucę się na PW z ew. dalszymi pytaniami.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
ODPOWIEDZ