Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

a scd na modele 69...u złej galakty było chyba 59?
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: aryss »

Podwyzka byla juz u FFG ( 15 -> 20 dolcow ).

ogolnie cena i zwartoscia zestawu konwertujacego jestem bardzo potywyni zaskoczony, kupa stuffu za wzglednie niska cene. Troche mi sie smutno zrobilo przez chwile ze pozbylem sie calej kolekcji ale z drugiej strony i tak trzeba poczekac pare meisiecy by zobaczyc jak sytuacja sie rozwinie. To niestety jest ffg i znajac ich pod plaszczykiem pozytywow ladna kupka wyciagania kasy bedzie ukryta
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

z ponkti widzenia gracza turniejowego to konwersja za 500+ to może mało....z kazdego innegoto raczej pożegnanie z grą.

oczywiście zachowuję relaks bo moje 20 stateczków z dwoch frakcji nadal moze toczyć bitwy, a wymysły z nowych SW mało mnie ruszają...z zainteresowaniem patrzę jak rebel new hope dzwignie temat...i ile za to zaplacą gracze?
Ostatnio zmieniony 02 maja 2018, 09:14 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: aryss »

Inny gracz bedzie grac na wydrukach z aplikacji, proxujac diale albo kupi na rynku wtornym.
Albo bedzie grac w dalszym ciagu w 1 edycje. Od grania planszowkowego domwoego ffg ma inne gry.
Xwing 1.0 turniejowo niedomagał w kwestii balansu dlatego potrzebny był hard reset
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

to że ffg ma inne gry do grania w domu, to jest mega dziwny argument.... nie podejmuję nawet dyskusji :)
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: aryss »

Bo nikt Ci nie zabroni do grania w domu tym co masz, ilosc statkow jaka wyszla jest ogromna i nikt nie zmusza Cie do zakupow pakow. Zmuszeni sa gracze turniejowi wiec to w ich konteksscie bym to ocenial.

Inna rzecz jest ciekawa, na ile mnie pamiec nie myli to nie bylo sytuacji by Galakta dawala do swojego sklepu mozliwosc zakupu przed wsadzeniem ich do ofert swoich kontrahentów, tu mamy sytuacje gdzie na ten moment jedynym zrodlem preorderow jest Rebel z swoim sklepem i to juz troche jest dla mnie neifajne
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Zwróćcie uwagę że do X Winga 2.0 będzie dedykowana aplikacja od FFG - na niej tworzyć będzie można rozpiski i zapewne je drukować. O ile wymóg oryginalnych kart na turnieje będzie, to do gry domowej spokojnie wystarczy apka. Nie wiadomo dokładnie co będzie w upg. packu ale podejrzewam że wystarczy do zaadoptowania statków na 2.0 . Gorzej z nowym dam. deckiem - ale może jakoś da się to rozwiązać.
Tego gracze oczekiwali, powrotu do gry gdzie liczyć się będzie umiejętnośc pilotażu a nie wieżyczki na statkach. Nie można oczekiwać że FFG zrobi wzystko za darmo - każdy bitewniak przechodzi zmiany i trzeba się liczyć z jakimś wydatkiem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Ja tam nie mam bólu 4letters , to jest biznes. Jak znam ffg to pewnie w apce tak od ręki wszystkiego nie będzie. Jakieś kodziki, jakieś indywidualne konta.

3 wersja startera też rozczarowuje, znow te same statki. A kupić trzeba bo damage deck. To naprawdę nie zachęca do konwersji.. To oczywiscie tylko moja opinia. Liczę na czyszczenie magazynow galakty ;).
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: kozz84 »

Czemu ludzie narzekają na cenę? Przecież ta gra zawsze była obrzydliwie droga.

A tak na poważnie to ze zdumieniem czytam komentarze typu: "gra została źle zaprojektowana; za dużo dodatków skomplikowało ją; gra wymagała przebudowy itp.". Czyli ffg zrobiło lipe, doiło ile wlezie przez parę lat, teraz zaczynają przekręt od początku, a ludziom to nie przeszkadza... Niesamowite.
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: zaki850 »

kozz84 pisze: 02 maja 2018, 13:11 Czemu ludzie narzekają na cenę? Przecież ta gra zawsze była obrzydliwie droga.

A tak na poważnie to ze zdumieniem czytam komentarze typu: "gra została źle zaprojektowana; za dużo dodatków skomplikowało ją; gra wymagała przebudowy itp.". Czyli ffg zrobiło lipe, doiło ile wlezie przez parę lat, teraz zaczynają przekręt od początku, a ludziom to nie przeszkadza... Niesamowite.
Niesamowite to jest podejście osób, które uważają, że firma, która produkuje gry ich w jakikolwiek sposób "doi". Wcześniej ktoś napisał, że w takim razie cała pierwsza edycja jest do kosza. :D Przecież nikt wam nie każe tego kupować, równie dobrze można sobie grać w poprzednią edycję do usranej śmierci. FFG może wydawać nową edycję rok w rok - też będziesz się czuł wtedy oszukany? Przecież wydając, nie gwarantowali, że ta edycja będzie aktualna przez następne 30 lat. Czy posiadanie starej edycji teraz sprawia, że czujesz się teraz źle gdzeikolwiek indziej niż w swojej głowie albo wśród entuzjastów tej gry, któzy teraz będą na ciebie patrzyli z pogardą, bo grasz w poprzednią edycję?

Na prawdę ciężko zrozumieć to, że ludzie dowiadując się tak samo o dodatkach do gry (szczególnie od ffg), czują się oszukani, bo "będą musieli je kupić", a "powinny być w podstawce za tę cenę". :)

A ja z tego się akurat cieszę, bo dla mnie próg wejścia do X-Winga był za wysoki i nawet nie wiedziałem za co się zabrać, a tak spokojnie mogę zacząć od początku. A dla tych co mają poprzednią wersję - spokojnie, świat się nie zawalił - w najgorszym przypadku będziecie musieli wyrzucić wszystko co zebraliście na śmietnik albo spalić, bo grać się nie da, bo jest nowsza edycja...
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: czeczot »

Ja nie uważam że FFG mnie doi tylko żę z mojego punktu widzenia mając 2 frakcje i 6 jednostek inwestycja 500 zł żeby zagrać w tą grę w domu 4 razy w roku to dużo i chyba zostaję przy wersji 1. Nie wszyscy są maniakami tej gry i maja lub chcą mieć po kilkadziesiąt jednostek w kolekcji.
I jeszcze wracając do dojenia. Ok zestaw do konwersji kosztuje 170 zł bo dotyczy wszystkich jednostek danej frakcji. Ja mam 3 jednostki danej frakcji wiec mi wychodzi za konwersje tyle co zapłaciłem za 3 jednostki ... drogo. Pewnie jak bym miał 10 jednostek jednej frakcji nie było by o czym mówić.
Tylko ja kompletnie nie rozumiem dlaczego muszę kupić ponowni podstawkę skoro kupuje już zestawy do konwersji! Po co mi te same jednostki co już mam. Dlaczego w zestawie do konwersji nie ma wszystkiego? I to jest już dojenie!
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Rynek wtórny pojedynczych elementów z conv kita będzie bogaty , już się ludzie wstepnie umawiają co będą sprzedawać z kita. Tym się bym nie przejmował, niepotrzebnie wyolbrzymiacie.
Ta gra musiała się zmienić, doszli do takiego momentu że dalsze grzebanie w zasadach i wydawanie kolejnego faq stawało się niemozliwe. Dokładnie śledzę wszystkie wiadomości związane z 2.0 - to nie wygląda jak skok na kasę. Wczoraj do późna oglądałem pokazowe bitwy na twitchu - radość latania wraca! Liczy się umiejętność pilotazu, nie wieżyczki i lot na pale. Wiadomo, nie jest to firma charytatywna i chcą zarobić - ale raczej myślą o zarobku długofalowym jaki mogą osiągnąć nowa edycja nie zas o tym że zarobią na kitach. 150 płn za zestaw to znowu nie tak dużo , szczególnie że będą tam piloci, pegi wyposażenie i diale do wszystkich statkow które wyszły do tej pory. Biorę też pod uwagę rynek wtórny - tak jak teraz handlowane są kity scumowe tak będą handlowane elementy z conv kitow. Zwróćcie uwagę że mogli w ogóle zaorać X Winga, wydać wszystko na nowo z nowymi statkami, podstawkami itd.
Kto nie zechce, zostanie przy 1.0 - ale ta nowa edycja to najlepsze co mogło się stac . I wybrane zostało najlepsze rozwiązanie.
Obawiajacym się kosztów powiem raz jeszcze - rynek wtórny! Podniesienie gry na poziom 2.0 nie będzie kosztowało majątku .
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: karawanken »

Nikt nikogo nie zmusza do zakupów. Zestawy konwertujace są kierowane do graczy turniejowych, którzy mają dziesiątki modeli. Bardzo mi się jednak podobają zmiany wprowadzone do gry. Na tyle, że postanowiłem sprzedać całą pierwszą edycję i zacząć zbierać od nowa. Czy stracę? Na pewno nie odzyskam kasy włożone w dotychczasowe statki o ile w ogóle ktoś to kupi (najwyżej kolekcja wyląduje w szafie albo kupię od kogoś to co będę potrzebować do konwersji moich statków). Czy żałuję, mam za złe FFG? Nie, to tylko gra, to tylko pieniądze, świat się nie zawali jak kupie jeszcze raz to samo (zwłaszcza, że teraz pewnie nie kupię wszystkiego tego co już miałem a kupię sporo których nie miałem).
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: costi »

karawanken pisze: 03 maja 2018, 10:51 Nikt nikogo nie zmusza do zakupów. Zestawy konwertujace są kierowane do graczy turniejowych, którzy mają dziesiątki modeli. Bardzo mi się jednak podobają zmiany wprowadzone do gry. Na tyle, że postanowiłem sprzedać całą pierwszą edycję i zacząć zbierać od nowa. Czy stracę? Na pewno nie odzyskam kasy włożone w dotychczasowe statki o ile w ogóle ktoś to kupi (najwyżej kolekcja wyląduje w szafie albo kupię od kogoś to co będę potrzebować do konwersji moich statków). Czy żałuję, mam za złe FFG? Nie, to tylko gra, to tylko pieniądze, świat się nie zawali jak kupie jeszcze raz to samo (zwłaszcza, że teraz pewnie nie kupię wszystkiego tego co już miałem a kupię sporo których nie miałem).
Tylko po co sprzedawać statki, żeby potem kupować je od nowa? Nie lepiej zostawić statki, kupić conversion kit i ew. sprzedać/wymienić się na komponenty do statków, których się nie posiada?

BTW. FFG na Worldsach podało jeszcze jedną rzecz - do statków z kolejnych fal mają być zestawy zawierające tylko tekturę, bez modelu, dla graczy, którzy już dany statek mają i nie chcą go kupować kolejny raz. Więc aktualizacja kolekcji tym bardziej wyjdzie tanio.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Niech to wyjdzie i zobaczymy dokladnie co jest w pudełkach...najbardziej mnie mierzi kupowanie trzeciej podstawki dla damage deck...ale nawet nie wiadomo jakie beda różnice.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Różnice w czym? Damage Decku ? Już został pokazany, wiadomo co i jak w nim jest. W ogóle już jest wiadomo bardzo dużo, na bieżąco podawane sa informacje o mechanice , nowych piotach itd. Jest też nawet duży post o nowościach , później wkleje. To naprawdę najlepsze co mógł dostać X wing, obiektywnie to piszę pomimo również wcześniejszych sporych obaw.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: costi »

rastula pisze: 03 maja 2018, 13:49 Niech to wyjdzie i zobaczymy dokladnie co jest w pudełkach...najbardziej mnie mierzi kupowanie trzeciej podstawki dla damage deck...ale nawet nie wiadomo jakie beda różnice.
Damage decków będzie dużo w drugim obiegu, bo do preorderów ma być dodawany drugi deck w większym formacie.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Polski 2 obieg jedzie cebulą....należę do paru grup xwinga i w zyciu tam dobrej oferty nie widzialem :).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Indar pisze: 03 maja 2018, 13:58 Różnice w czym? Damage Decku ? Już został pokazany, wiadomo co i jak w nim jest. W ogóle już jest wiadomo bardzo dużo, na bieżąco podawane sa informacje o mechanice , nowych piotach itd. Jest też nawet duży post o nowościach , później wkleje. To naprawdę najlepsze co mógł dostać X wing, obiektywnie to piszę pomimo również wcześniejszych sporych obaw.
Może dka Ciebie, jak w tym siedzisz to wszystko jest jasne. Dla mnie który traktuje tę grę jako jedną z kilkuset, jasne jest bardzo niewiele.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Banan2 »

Jeśli dobrze to rozumiem, to gracz posiadający wszystko co dotychczas wyszło, będzie potrzebował 5 (!!!) zestawów konwertujacych + nową podstawkę. Bardzo słabe to :(
I naprawdę wierzycie w to, że po wyjściu którejś kolejnej fali gra będzie w dalszym ciągu zbalansowana i będą się liczyły tylko umiejętności a nie ilość działek?! :shock: Sorry, ale to bardzo naiwne podejście. Za rok lub dwa FAQ będzie takiej objętości jak instrukcja.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: karawanken »

costi pisze: 03 maja 2018, 13:42

BTW. FFG na Worldsach podało jeszcze jedną rzecz - do statków z kolejnych fal mają być zestawy zawierające tylko tekturę, bez modelu, dla graczy, którzy już dany statek mają i nie chcą go kupować kolejny raz. Więc aktualizacja kolekcji tym bardziej wyjdzie tanio.
O i to jest ciekawa informacja. A zastanawiam się nad sprzedażą bo nie potrzebuje aż 4 x-wingów i 6 TIEów (a tyle bym miał kupując nowy zestaw startowy i nowe pojedyncze statki) Nie potrzebuje przerosnietej floty. Za to jeśli będzie można kupić sam karton bez modela to będzie super sprawa abym skonwertował pojedyncze statki które chce zachować
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: kozz84 »

Indar pisze: 03 maja 2018, 10:44Ta gra musiała się zmienić, doszli do takiego momentu że dalsze grzebanie w zasadach i wydawanie kolejnego faq stawało się niemozliwe.
A czyja jest to wina? Graczy czy ffg? Eweidentnie ffg spartoliło, tylko czemu gracze muszą płacić?

Jest to jeden z powodów dla których nie inwestuje w gry ffg. Wydadzą tyle dodatków, tak namieszają, że w grę już nie da się grać i trzeba zrobić reset.

I swoją drogą myślałem, że lcg jest drogie, ale porównaniu do miniaturek to taniocha. Nikogo nie oceniam, ale 60 zł za jedną figurkę to jest chora cena. Na całe szczęście nie złapałem bakcyla gier figurkowych.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Trudno powiedzieć czy spartoliło, taki urok gier bitewnych. I nikt nie każe płacić - granie jest dobrowolne. Rozumiem zawód części graczy ale ten krok był niestety nieunikniony.
X Wing to hybryda bitewnaka i planszówki, ale cierpi na takie same problemy jak każda gra kolekcjonerska - w pewnym momencie system zaczyna zjadać swój ogon i trzeba coś zrobić. Ile edycji miał MtG, Warhammer FB, 40K?
Nie zamierzam nikogo namawiać do pozostania, można grać na dotychczasowych zasadach i tyle - wciąż będzie to dobra gra. Ale gracze w większości się cieszą, bo stało się to czego się domagali - i zrobione to zostało w sposób rozsądny w/g mnie.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: karawanken »

Jeśli będą konwersję dla pojedynczych statków to będzie to według mnie przejście na nową edycję na 5+ (minus za konieczność kupienia podstawki)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

kozz84 pisze: 03 maja 2018, 16:35
Indar pisze: 03 maja 2018, 10:44Ta gra musiała się zmienić, doszli do takiego momentu że dalsze grzebanie w zasadach i wydawanie kolejnego faq stawało się niemozliwe.
A czyja jest to wina? Graczy czy ffg? Eweidentnie ffg spartoliło, tylko czemu gracze muszą płacić?

Jest to jeden z powodów dla których nie inwestuje w gry ffg. Wydadzą tyle dodatków, tak namieszają, że w grę już nie da się grać i trzeba zrobić reset.

I swoją drogą myślałem, że lcg jest drogie, ale porównaniu do miniaturek to taniocha. Nikogo nie oceniam, ale 60 zł za jedną figurkę to jest chora cena. Na całe szczęście nie złapałem bakcyla gier figurkowych.

Ja zaopatrzylem się w swoje egzemplarze podczas ostatnich promocji galakty. Za podstawki zaplacilem po 70 pln za pojedyncze statki ok 35, za zestawy assów / bohaterów ok. 80... (Wypracowane rabaty i kody pomogły)...ludzie wiecej wołają na forum / fb / allegro ;)
ODPOWIEDZ