Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Karit »

Mam wszystkie statki z 1 edycji poza ostatnia falą, nawet ostatnio myślałem czy by tego nie sprzedać i zainwestować w inne gry; teraz w sumie nie wiem nawet czy to ma jakąś (sensowną) wartość...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: costi »

Ma, bo statki są nadal użyteczne. Karty natomiast to tak średnio...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Karit »

costi pisze: 04 maja 2018, 19:57 Ma, bo statki są nadal użyteczne. Karty natomiast to tak średnio...
Zapewne tak, ale gdybym chciał sprzedać 2 tygodnie temu to cena na pewno była by (dla mnie) lepsza.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: karawanken »

Karit pisze: 05 maja 2018, 00:13
costi pisze: 04 maja 2018, 19:57 Ma, bo statki są nadal użyteczne. Karty natomiast to tak średnio...
Zapewne tak, ale gdybym chciał sprzedać 2 tygodnie temu to cena na pewno była by (dla mnie) lepsza.
Ten problem niestety pojawia się zawsze jak wychodzi druga edycja.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Banan2 »

Z tego co widzę (strona Rebela) to w zestawach konwertujących nie ma elementów do bardzo dużych statków (tych do epica). Co z nimi będzie? Kolejny zestaw konwertujący?
Oczywiście prosiłem się o to i to wszystko dla mojego dobra.... :evil:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: karawanken »

Banan2 pisze: 05 maja 2018, 11:09 Z tego co widzę (strona Rebela) to w zestawach konwertujących nie ma elementów do bardzo dużych statków (tych do epica). Co z nimi będzie? Kolejny zestaw konwertujący?
Oczywiście prosiłem się o to i to wszystko dla mojego dobra.... :evil:
Pozdrawiam
Dokładnie. Na stronie FFG pisze aby "wypatrywać kolejnych zapowiedzi" :D
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: aryss »

Na pytanie o epika podczas prezentacji prowadzacy troche sie zmieszali i powiedzieli ze narazie epic zostaje w 1.0 mechanice.
Raczej nie podejrzewałbym szybko zestawu konwertujacego ( o ile wogole) bo tryb srednio sie przyjal inaczej niz dostarczyciel op kart do skirmisha
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: szczudel »

Fantastyczna informacja ten reboot. Planowałwm jakiś mały zestaw kupić aby z synami pograć i nie wchodzić w to całe turniejowe szaleństwo i teraz pojawia się pytanie kupić pierwszą edycję (skoro i tak będzie to stricte boardgame style dla mnie i pewnie uda się za śmieszne pieniądze coś większego wyrwać) czy jednak druga jest tak dobrze poprawiona i przystępną, że lepiej iść w nią? Pewnie interesują mnie tylko X-wingi, Tie i może jakiś Sokół, co by pojedynki z filmów odtworzyć.
Btw- czy da się w to grać w 3 osoby?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: costi »

Do grania w domu w więcej niż 2 osoby bardzo polecam kampanię Bohaterowie Gromady Aturi - fanowską, kooperacyjną modyfikację X-Winga, w której gra się przeciw AI, wykonując różnorodne misje.

Normalny tryb gry średnio wspiera 3 osoby i jest nastawiony na 1vs1.

Co do pytania o edycję - obecnie trudno odpowiedzieć (chociaż V2 zapowiada się dużo lepiej). Ja bym chyba poczekał na drugą, choćby dlatego, że jakby jednak zachciało się wam wyjść poza domowe granie, to będzie prościej :)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: szczudel »

Dobry argument z tym wyjściem z graniem do ludzi, jednakże moi piloci mają obecnie 5 i 3 lat. Może końcem roku oglądniemy po raz pierwszy SW :)
Nie chce przespać momentu w którym 1ed przeskoczy z taniochy w białego kruka :) Jestem cierpliwy człowiekiem. Gra może poleżeć 3-5 lat i poczekać na swoją kolej.
dzikakulka
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2018, 13:51

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: dzikakulka »

Ależ ten filmik świetnie podsumowuje 2.0 dla mnie :D
https://www.youtube.com/watch?v=JReZ57jFpNE
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Za je bis te :).

@le widać działa...

Ja skorzystałem z wyprzedaży i kupilem sobie 3 stare stateczki ....niestety bez otwieranych skrzydeł ;;).
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Pastorkris »

Ja też korzystam z wyprzedaży na pewnym Szopie :) Statek za 37 zł to dobra cena. Jak nie będę się przesiadał na 2.0 to przynajmniej będę miał z czego wybierać do domowego grania. A jeśli jednak mnie coś podkusi by grać w turniejach to Conversion kit i wszystko pokryje :)
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Xardas123 »

1.Powiedzcie mi bo zastanawiam sie nad zakupem czegos na poczatek moze 2 podstawki czym rozni sie czerwona od niebieskiej?
2.Jak odroznić 1 od 2 edycji pytanie laika bo w sklepach czesto brak info... Czy wogole juz jest 2 edycja?
Edit: 2 pytania nie było ogarnąłem temat dzieki rebelowi.

3.Natomiast mam kolejne na szybko pytanko wg rebela jest 5 ras czy łączą one sie jakiś ze soba czy np imperium i najwyzszy porzadek, rebelia i ruch oporu, ze soba oddzielnie szumowiny? Bo nie mam pojecia jak złożyć sobie jakieś 2 armie z 1 edycji?

4. czy kupujac czerwona i niebieska podstawkę mam 2 armie powiększone? czy trzeba takie same kupować podstawki?
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Najpierw napiszę że z racji wyjścia 2.0 sklepy robią ogromne wyprzedaże zestawów z pierwszej edycji, statki chodzą po 26 pln .
Podstawki czerwona i niebieska różnią się zawartością - w czerwonej masz 2 x Tie fighter i 2* X Wing T-65, niebieska to 2x Tie fighter FO i X Wing T70. Wszystkie te statki są różne, podstawka opiera się na klasycznych Star Warsach, niebieska to Przebudzenie Mocy - czyli Poe, Kylo Ren, Rey.
W obecnej edycji masz trzy frakcje - Scumy, Rebelia i Imperium. W 2.0 Rebelia i Imperium podziela się na dwie oddzielne frakcje każda. Z Rebelii wyłączony zostanie Ruch Oporu, z Imperium Najwyższy Porządek, stąd będzie 5 frakcji. Ale już są zapowiedzi że ma być więcej frakcji. Jak masz zamiar grać dalej w 1.0 pomimo wejścia nowej edycji to podziałami się nie przejmuj, jak chcesz pograć w 2.0 i dokupić kit upgrejdujace to patrz co kupujesz - bo tak jak napisałem, z obecnej jednej frakcji tworzą się dwie niezależne od siebie. Nie będzie możliwości ich mieszania!
4 pytania nie rozumiem do końca, ale mając dwie podstawki za bardzo nie pograsz - będą tam tylko dwa statki Rebelii a 4 Imperium. Mało.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Xardas123 »

Indar pisze: 09 wrz 2018, 13:23 4 pytania nie rozumiem do końca, ale mając dwie podstawki za bardzo nie pograsz - będą tam tylko dwa statki Rebelii a 4 Imperium. Mało.
Namieszalem:)
Dzieki za odpowiedz. Jeszcze kilka pytań;)

1.Raczej napewno kupie 2 rozne podstawki zeby mieć rożne statki. Bede nimi mogl grać wszystkimi naraz?
2.Chce kupić jeszcze tie advanced bo tam jest Vader;) i np tie defender
Czy Luc jest w podstawce? w ktorym dodatku jest ten najlepszy pilot rebeli?

Z małych kupilbym jeszcze chyba b-winga.
Ewentualnie rozwazam asów imperium a do rebelii
Bohaterów ruchu oporu z sokolem i xwingiem. Tylko wtedy mialbym juz 3 xwingi:/ Jest jakiejś sredniej wielkości statek do imperium godny uwagi? Chyba Slave?

3.Ile i co musialbym dokupić jeszcze żeby ewentualnie wskoczyć na wariant druzynowy na 4 osoby?

Pozdrawiam
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Vader jest super, Defender też swoje robi.
Luke jest w czerwonej podstawce, ogólnie jest dosyć kiepskim pilotem.
A najlepszy pilot - zapewne pytasz o Poe Damerona, jest w niebieskiej podstawce i w Bohaterach Ruchu Oporu, w lekko zmodyfikowanej wersji.
Slave to statek na dużej podstawce, nie ma średnich. Dopiero edycja 2.0 wprowadziła średnie podstawki. Duża podstawke w imperium ma jeszcze Decimator, Upsilon i Lambda.
A że będziesz miał trzy iksy - spokojnie się zmieszczą w rozpisce. Poza tym dwa z nich to będą T70 a jeden t-65 , to zdecydowanie różne konstrukcje.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Xardas123 »

Indar pisze: 09 wrz 2018, 16:30 Vader jest super, Defender też swoje robi.
Luke jest w czerwonej podstawce, ogólnie jest dosyć kiepskim pilotem.
A najlepszy pilot - zapewne pytasz o Poe Damerona, jest w niebieskiej podstawce i w Bohaterach Ruchu Oporu, w lekko zmodyfikowanej wersji.
Slave to statek na dużej podstawce, nie ma średnich. Dopiero edycja 2.0 wprowadziła średnie podstawki. Duża podstawke w imperium ma jeszcze Decimator, Upsilon i Lambda.
A że będziesz miał trzy iksy - spokojnie się zmieszczą w rozpisce. Poza tym dwa z nich to będą T70 a jeden t-65 , to zdecydowanie różne konstrukcje.
Z tego co ogladalem to srednie to dla mnie wszystko oprocz tych mega wielkich;)
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: szczudel »

O mało nie przespałem wyprzedaży pierwszej edycji. W związku z tym mam pytanie co powinienem kupić. Chciałbym mieć zestaw którym mógłbym odgrywać bitwy znane z filmów bez uczucia, że gram w Demo (aka wybrakowany Core Set). Interesuje mnie tylko gra w domu z dziećmi.
Plan mam taki:
1. Core Set – chyba stary aby mieć Luke’a.
2. Skół Milenium.
3. Może jakiś charakterystyczny statek Imperium co by był przeciwwagą dla Sokoła. Co polecacie?
4. Myślałem nad A-wingiem i Interceptorem, bo moje chłopaki znaja je z Battlefronta.

Czy to ma ręce i nogi czy niczym w każdej grze FFG trzeba kupić więcej niż jeden Core Set?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

szczudel pisze: 10 wrz 2018, 12:51 O mało nie przespałem wyprzedaży pierwszej edycji. W związku z tym mam pytanie co powinienem kupić. Chciałbym mieć zestaw którym mógłbym odgrywać bitwy znane z filmów bez uczucia, że gram w Demo (aka wybrakowany Core Set). Interesuje mnie tylko gra w domu z dziećmi.
Plan mam taki:
1. Core Set – chyba stary aby mieć Luke’a.
2. Skół Milenium.
3. Może jakiś charakterystyczny statek Imperium co by był przeciwwagą dla Sokoła. Co polecacie?
4. Myślałem nad A-wingiem i Interceptorem, bo moje chłopaki znaja je z Battlefronta.

Czy to ma ręce i nogi czy niczym w każdej grze FFG trzeba kupić więcej niż jeden Core Set?

Weź sobie 2 core sety , będziesz miał 2 komplety kości i miarek , bardzo się przydają. No i trochę różnorodności w statkach , nawet jak wystawisz 2 tie fightery to ładniej mieć 2 , tak samo x - wingi.


do tego pewnie najlepiej dokupić coś z dużych pudełeczek - bohaterowie rebelii (falcon+xwing) i asy rebelii (a-wing+b-wing) i asy imperium i/lub weterani imperium... i duży statek dla imperium, bardziej klimatyczny oczywiście jest firespray boba feta, ale bardziej grywalny jest chyba "decymator".
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Xardas123 »

Czyli całkiem calkiem zamowilem:) czytasz mi chyba w myślach.
Bo juz jedzie 2xcore( czerwony i niebieski)
- bohaterowie ruchu oporu
- asy rebelii
+ do imperium
-asy imperium
-tie advanced( szczudel jezeli chcesz luca z podstawki to to tez pozycja obowiazkowa bo tu masz vadera)
- i dla nich właśnie decimator ( zrezygnowalem na chwile obecna z firespreya i postanowilem ze jak gra przypasi to kupie go i jeszcze cos tam do 3 nacji zeby była grywalna
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: costi »

Hm, a będziesz miał z kim grać w pierwszą edycję?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: szczudel »

Z dzięćmi. Może z kolegami z pracy :P
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

costi pisze: 10 wrz 2018, 14:37 Hm, a będziesz miał z kim grać w pierwszą edycję?
myślę, że "scena" - szczególnie w Polsce to tak 5% sprzedaży ...no może w przypadku dodatków to 10% :)...
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: szczudel »

rastula pisze: 10 wrz 2018, 13:24
Weź sobie 2 core sety , będziesz miał 2 komplety kości i miarek , bardzo się przydają. No i trochę różnorodności w statkach , nawet jak wystawisz 2 tie fightery to ładniej mieć 2 , tak samo x - wingi.


do tego pewnie najlepiej dokupić coś z dużych pudełeczek - bohaterowie rebelii (falcon+xwing) i asy rebelii (a-wing+b-wing) i asy imperium i/lub weterani imperium... i duży statek dla imperium, bardziej klimatyczny oczywiście jest firespray boba feta, ale bardziej grywalny jest chyba "decymator".
2 CSy - check
Bohaterowie Rebelii - check
Asy Rebelii - check
Decimator - check

No i teraz mam dylemat. Chciałbym zamiast tych Asów/weteranów Imperium wziąć Tie Interceptor, Advanced i Defender. Czy to dobry pomysł, czy te podwójne pudełka mają coś ekstra? No i czy Tie Bomber wtedy do takiego zestawu warto dobrać?
ODPOWIEDZ