Teomachia (T. Bylina, A. Kwapiński, J. Wasilewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: mat_eyo »

Szykuje się odkop roku, ale mam pytanie do znawców Teomachii. Właśnie zostałem jej posiadaczem, mam używkę z oboma dodatkami. Wiem, że w dodatkach są karty zastępujące te z podstawki, czy ktoś mógłby mi pomóc w ich identyfikacji? Ile ich jest, jak wyglądają itd. nie chcę wywalić z pudełka zbyt dużo :)
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Teomachia

Post autor: Miszon »

O ile pamiętam, zmieniono karty bogów. Czyli te takie na jasnobrązowym tle, bardziej prostokątne, zostały zmienione na mniej prostokątne z ciemnym tłem.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Teomachia

Post autor: Jacek_PL »

mat_eyo pisze:Szykuje się odkop roku, ...
Będę kolejnym archeologiem ;) pytanie do osób posiadających poprawioną instrukcję, czy jest w niej wzmianka o czterech kartach które należy usunąć z talii i jakie to są karty, bo zdaje się że wysyłałem koledze w ramach MH niekompletną wersję Temachii i nie wiem czego szukać :oops:
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Teomachia

Post autor: Miszon »

na BGG pytałem kiedyś coś na ten temat. Nie pamiętam polskich nazw kart, ale po angielsku były to zdaje się Honour, Passion, Truce
(zapewne: Honor, Pasja, Rozejm) i... coś jeszcze ;-) .
Było na pewno po jednej karcie z każdego koloru.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Teomachia

Post autor: bobule »

tak z ciekawości, ta gra jest kiepska, że się jej wszyscy pozbywają czy po prostu wszyscy się w nią już nagrali ;) ?
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Teomachia

Post autor: Dr_Kecaj »

Zdecydowanie to pierwsze. Możesz ją wyrwać średnio za ~30 zl, ale nawet to jej nie ratuje :)
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Tycjan »

Dr_Kecaj pisze: 28 mar 2018, 04:52 Zdecydowanie to pierwsze. Możesz ją wyrwać średnio za ~30 zl, ale nawet to jej nie ratuje :)
Polemizował bym z tym, ale o gustach się nie dyskutuje.
tak z ciekawości, ta gra jest kiepska, że się jej wszyscy pozbywają czy po prostu wszyscy się w nią już nagrali
Teomachia to taki poker na sterydach z ciekawymi rozwiązaniami. Jeżeli więc nie lubisz klimatu związanego z np. pokerowym blefem, to Teomachia Ci się nie spodoba. Działa na dwie osoby.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

To jest dobra gra, acz dość specyficzna. Zdecydowanie nie dla każdego - świetnie działa na dwie osoby, ma klimat (choć ciężki) i dosyć proste, acz siermiężnie przedstawione, zasady.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Tycjan »

zakwas pisze: 28 mar 2018, 13:36... ma klimat (choć ciężki) i dosyć proste...
Teraz zastanawiam się, czy nawet nie za ciężki. Gdyby te przepychanki między bóstwami ubrać w taką grafiką jak np. z "Santorini", to gra mogła by być łatwiejsza w odbiorze przez większą grupę osób.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

Tycjan pisze: 28 mar 2018, 17:34
zakwas pisze: 28 mar 2018, 13:36... ma klimat (choć ciężki) i dosyć proste...
Teraz zastanawiam się, czy nawet nie za ciężki. Gdyby te przepychanki między bóstwami ubrać w taką grafiką jak np. z "Santorini", to gra mogła by być łatwiejsza w odbiorze przez większą grupę osób.
Mogło by tak być. Teomachia jest bardzo „na poważnie”.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Teomachia

Post autor: cezarr »

Czy w polskiej wersji gry, tej późniejszej, są talie startowe? Bo czytam, że w angielskiej są, cztery, nawet listę kart ktoś wrzucił na BGG.

Chciałbym je sobie skonstruować z pierwszego polskiego wydania. Jeśli te talie istnieją opisane po polsku, to będę wdzięczny za szczegóły, byłoby mi na pewno dużo łatwiej.

Będę uczył gry nową osobę. Nie chciałbym zaczynać pierwszej partii od draftu.

Edycja: Udało mi się odtworzyć te talie startowe wg tych z gry w wersji Theomachy: The Ancients. Gdyby ktoś był zainteresowany, polecam się.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2018, 22:32 przez cezarr, łącznie zmieniany 1 raz.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Teomachia

Post autor: Miszon »

Nie ma. Niestety, zaczyna się draftem. Co w sytuacji, kiedy kompletnie nie zna się gry, może potrwać wieki. Pamiętam, że jak tłumaczyłem grę grupce osób, z których żadna nie grała, a potem mieli w 4 osoby grać, beze mnie, bo ja na drugim stole grałem w co innego, to tłumaczenie zasad plus późniejszy draft trwało w sumie ze 45 minut! :o
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
forioku
Posty: 11
Rejestracja: 07 paź 2018, 00:54
Has thanked: 1 time

Re: Teomachia

Post autor: forioku »

witam zanstanwiam sie czy ktos wie ile jest wszystkich kard modlitw ( zakladajac ze posiada sie wszystkie dodatki ) ja ostatnio zakupilem gre ze wszystkimi mitologiami i tam jest 120 kart modlitw a w internecie znalazlem karty ktorych w mojej wersji gry nie ma naprzyklad karta Revelation czy karta Trap of power sa to karty multikolorowe a w moiej grze wystapuja tylko karty jednokolorowe z tad moje pytanie czy ktos zna wszystkie karty z tej gry i jesli tak to moglby sie podzielic jakims linkiem do nich
Kristupas
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2014, 08:12
Has thanked: 1 time

Re: Teomachia (T. Bylina, A. Kwapiński, J. Wasilewski)

Post autor: Kristupas »

Odkopię temat, ale znalazłem ostatnio grę i chciałbym zagrać z nieużywanym nigdy dodatkiem Mitologia słowiańska. Z tego co czytam instrukcja do niego i do gry na więcej niż 2 osoby była dostępna do pobrania na stronie wydawnictwa, ale już jej nie ma. Czy ktoś mógłby mnie nią podratować?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Teomachia (T. Bylina, A. Kwapiński, J. Wasilewski)

Post autor: Gromb »

Kristupas pisze: 13 cze 2020, 15:33 Odkopię temat, ale znalazłem ostatnio grę i chciałbym zagrać z nieużywanym nigdy dodatkiem Mitologia słowiańska. Z tego co czytam instrukcja do niego i do gry na więcej niż 2 osoby była dostępna do pobrania na stronie wydawnictwa, ale już jej nie ma. Czy ktoś mógłby mnie nią podratować?
Zerknij tutaj:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Teomachia (T. Bylina, A. Kwapiński, J. Wasilewski)

Post autor: Miszon »

była też na wspieram.to o ile pamiętam, w tej lub drugiej zbiórce
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ