Teomachia (T. Bylina, A. Kwapiński, J. Wasilewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: Teomachia

Post autor: Wydawnictwo FGH »

Tak wygląda grafika, która znajdzie się na kubku z Odynem, jedną z nagród w ramach projektu na Wspieram.to.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: Teomachia

Post autor: Wydawnictwo FGH »

Strona poświęcona "Teomachii" na PetersenGames.com:
http://petersengames.com/theomachy/

Już niedługo ruszy kampania na Kickstarterze. Będziemy o niej informować na bieżąco.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

A kiedy orientacyjnie wysyłki ze wspieram.to? Wszystko idzie zgodnie z planem? :)
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: Teomachia

Post autor: Wydawnictwo FGH »

zakwas pisze:A kiedy orientacyjnie wysyłki ze wspieram.to? Wszystko idzie zgodnie z planem? :)
Wszystko idzie zgodnie z planem :)
W lutym na pewno wszyscy wspierający otrzymają swoje nagrody.
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: Teomachia

Post autor: Wydawnictwo FGH »

Krótka zapowiedź kampanii na Kicksterterze: Theomachy Introduction
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Teomachia

Post autor: Wothan »

Zajawka mogłaby bardziej oddawać formę rozgrywki, ale ogólnie jest ok.
Czy doczekamy się reedycji Teomachii w wersji z niemieckimi grafikami? :0
matio2007
Posty: 622
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Teomachia

Post autor: matio2007 »

Od strony wizualnej, według mnie ten efekt mgły (oddechu wilka?) jest słaby, gorszy niż inne elementy filmiku więc może warto go dopracować. No i fajnie dodałby klimatu lektor, ale rozumiem, że to kolejne kilka stówek do wydania więc nie nalegam :P
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: Teomachia

Post autor: Wydawnictwo FGH »

Kampania "Theomachy" na Kickstarterze ruszyła!!!
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Teomachia

Post autor: 8janek8 »

I już ponad 8k $. Dawać mi tu polską edycję!!! :twisted:
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
matio2007
Posty: 622
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Teomachia

Post autor: matio2007 »

już 27k :D Świetnie!
Ale powiedzcie mi, co tu robi jako autor gry Sandy Petersen? Z opisu wynika, że również pracuje nad tą grą i dba o edycję międzynarodową, ale w rzeczywistości chyba jednak chodzi o marketing, co widać po wyniku - SP daje +500 do prestiżu na starcie :D
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: okon »

czy bedzie jakaś reedycja Teomachi z poprawionymi grafikami ?
Czy dodatek ze słowiańską mitologią będzie dostępny w normalnej sprzedaży ?
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Teomachia

Post autor: Żucho »

matio2007 pisze:Ale powiedzcie mi, co tu robi jako autor gry Sandy Petersen? Z opisu wynika, że również pracuje nad tą grą i dba o edycję międzynarodową, ale w rzeczywistości chyba jednak chodzi o marketing, co widać po wyniku - SP daje +500 do prestiżu na starcie :D
Marketing marketingiem, ale zaangażowanie Sandy'ego w powstawanie angielskiej Teomachii jest jak najbardziej realne. Jest konsultantem w kwestii Mitologii Cthulhu, zarówno w sprawach fabularnych, jak i czysto mechanicznych. Proponuje i testuje wszelkie nowe rozwiązania, zdolności bóstw, karty mitów, itp. Więc jak najbardziej jest współautorem może nie całej gry, ale na pewno jej najnowszej edycji :D
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: Teomachia

Post autor: Wydawnictwo FGH »

okon pisze:czy bedzie jakaś reedycja Teomachi z poprawionymi grafikami ?
Czy dodatek ze słowiańską mitologią będzie dostępny w normalnej sprzedaży ?
Taka "reedycja" częściowo była przeprowadzona niedawno na Wspieram.to. Dodatki z kampanii na Wspieram.to nie będą dostępne w normalnej sprzedaży. Będzie można je zdobyć tylko w konkursach organizowanych przez FGH (ale nie będzie tego wiele) oraz na rynku wtórnym.
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: Teomachia

Post autor: Wydawnictwo FGH »

Przyszły już do nas karty i żetony do "Mitologii słowiańskiej" i "Kapłanów". Zdjęcia znajdziecie na stronie FGH.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Teomachia

Post autor: Kowal »

Super, że wkrótce Teomachia ze wspieram.to trafi do wszystkich, ale nurtuje ciągle mnie pytanie, czy mitologia Lovecrafta zaprezentowana na KS będzie w jakiś sposób dostępna dla osób, które zdecydowały się już wcześniej wesprzeć rodzimą kampanię? Wcześniej było wspominane, że coś zostanie zaproponowane dla graczy, więc czekam na jakiejś konkrety ;)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

Zawczasu zapytuję o rozmiar kart i ich dokładną ilość w edycji wspieram.to, coby się w koszulki zaopatrzyć odpowiednio wcześniej. :)
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: Teomachia

Post autor: Wydawnictwo FGH »

Kowal pisze:Super, że wkrótce Teomachia ze wspieram.to trafi do wszystkich, ale nurtuje ciągle mnie pytanie, czy mitologia Lovecrafta zaprezentowana na KS będzie w jakiś sposób dostępna dla osób, które zdecydowały się już wcześniej wesprzeć rodzimą kampanię? Wcześniej było wspominane, że coś zostanie zaproponowane dla graczy, więc czekam na jakiejś konkrety ;)
Jeszcze trochę za wcześnie na konkrety, ale planujemy umożliwić nabycie dodatków z KS. Dziś opublikowaliśmy na naszej stronie oficjalny komunikat z tym związany.
zakwas pisze:Zawczasu zapytuję o rozmiar kart i ich dokładną ilość w edycji wspieram.to, coby się w koszulki zaopatrzyć odpowiednio wcześniej. :)
Karty do "Teomachii" mają 63x88mm. Aktualnych kart jest 169 (+20 starych kart mitów, które już nie będą wykorzystywane w rozgrywce).
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: okon »

Jak to stare karty mitów nie będą używane w rozgrywce ? Nie rozumiem na swój egzemplarz gry dopiero czekam więc w zasadzie o niej nic nie wiem ale czy to oznacza że rezygnujecie z tej mechaniki
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Teomachia

Post autor: Żucho »

okon pisze:Jak to stare karty mitów nie będą używane w rozgrywce ? Nie rozumiem na swój egzemplarz gry dopiero czekam więc w zasadzie o niej nic nie wiem ale czy to oznacza że rezygnujecie z tej mechaniki
Mechanicznie absolutnie nic się nie zmienia, bez obaw. W kampanii "Mitologii słowiańskiej" na Wspieram.to jednym z dodatkowych (osiągniętych) celów był przedruk kart mitów w nowej szacie graficznej (zgodnej z niemiecką i angielską edycją). Zasady nie ulegają zmianie, po prostu stare karty mitów można będzie zastąpić nowymi, w opinii wielu graczy - ładniejszymi :wink:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Teomachia

Post autor: Trolliszcze »

A ja mam takie pytanko (przepraszam, jeśli już padło): czy angielska wersja Teomachii, która teraz jest na kickstarterze, będzie do kupienia w Polsce w normalnej dystrybucji?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

W ogóle, to strasznie po cichu przeszła rozsyłka i zakończenie akcji ze wspieram.to... ;)
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Teomachia

Post autor: Dr_Kecaj »

zakwas pisze:W ogóle, to strasznie po cichu przeszła rozsyłka i zakończenie akcji ze wspieram.to... ;)
Daj ludziom jeszcze kilka dni, przegrają pierwsze rozgrywki i napewno się podzielą opinią o podstawce, jak i mitologii słowiańskiej.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Trolliszcze pisze:A ja mam takie pytanko (przepraszam, jeśli już padło): czy angielska wersja Teomachii, która teraz jest na kickstarterze, będzie do kupienia w Polsce w normalnej dystrybucji?
Nie będzie. Natomiast planujemy udostępnić możliwość zakupu kolejnych mitologii w przyszłości. Także będzie można rozszerzyć Teomachię o kolejne dodatku. Będziemy o tym pisać wkrótce :)
zakwas pisze:W ogóle, to strasznie po cichu przeszła rozsyłka i zakończenie akcji ze wspieram.to... ;)
Pisaliśmy o wysyłce i na Wspieram.to (jako aktualizacja) i na naszym FB i na naszej stronie. Może nie trąbiliśmy o tym szczególnie mocno, ale informowaliśmy o tym fakcie :)
antykwator pisze:Daj ludziom jeszcze kilka dni, przegrają pierwsze rozgrywki i napewno się podzielą opinią o podstawce, jak i mitologii słowiańskiej.
Tego się spodziewamy :)
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Teomachia

Post autor: eltadziko »

Właśnie też się dziwiłem, że paczka już doszła, a tu na forum taka cisza :P W ogóle nawet bym nie wiedział, że jest jakaś paczka do mnie, gdyby nie mail z wydawnictwa. Miła niespodzianka :)

Jeszcze nie grałem, na razie tylko przeczytałem instrukcje (i tę z pudełka, i tę ze strony wydawnictwa), ale już się jaram :P Ogólnie bardzo lubię takie klimaty - bóstwa, mitologie itp.
Sama gra prezentuje się graficznie naprawdę fajnie, co tym bardziej zachęca do gry.
Ogólnie już się ciesze na informacje o możliwych przyszłych dodatkach ;P Ale wtedy fajnie by było, gdyby oprócz samych nowych bóstw/mitów, były też nowe karty modlitw.

W sumie mam parę pytań:
1. Kiedyś gdzieś czytałem, że gra wyszła najpierw tylko dla 2 graczy, bo twórcy nie mogli rozwiązać jakiegoś problemu z zasadami dla większej liczby graczy. Później jednak udało im się to przebrnąć i powstała nowa wersja instrukcji. Jaki był ten problem? Bo w sumie przy czytaniu instrukcji dla dwóch graczy nie widziałem za bardzo problemu w tym, żeby grę rozszerzyć na większa liczbę graczy, ale może na coś nie zwróciłem uwagi ;P
2. Z czego wynika odrzucenie kart "Spętanie sfer", "Rozejm", "Honor" i "Pasja" w nowej instrukcji? Nie widzę w nich nic specjalnie złego. W sumie szkoda, że nie zostały też rpzedrukowane te karty modlitw, którym zmienił się tekst na karcie, zwłaszcza "Pokój na ziemi" i "Lud boży".
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

Sienio pisze:
zakwas pisze:W ogóle, to strasznie po cichu przeszła rozsyłka i zakończenie akcji ze wspieram.to... ;)
Pisaliśmy o wysyłce i na Wspieram.to (jako aktualizacja) i na naszym FB i na naszej stronie. Może nie trąbiliśmy o tym szczególnie mocno, ale informowaliśmy o tym fakcie :)

Nie dostałem maila... :(

Anyway gra dotarła, jest kilka partii za mną, jest trochę plusów i trochę minusów, ale to może za jakiś czas napiszę. ;)
ODPOWIEDZ