Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: stary gracz »

Dzisiaj FFG uaktualniło aplikację do v.1.5.0
Dodana jest nowa darmowa kampania Embers of Dread oraz naprawiono kilka błędów.

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... -of-dread/
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: awawa »

Wielkie dzięki za informację :)
A już myślałem, że FFG całkiem porzuciła tą grę...
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Acererak »

Muszę przyznać, że się kompletnie nie spodziewałem, myślałem że porzucili tę grę. Super prezent mikołajkowy :D Odżywa nadzieja na jakiś fizyczny dodatek kiedyś. I czyżby wreszcie reszta była przetłumaczona czy to tylko opisy i jednak nie ma co liczyć na Galaktę?
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: stary gracz »

Ta nowa kampania to dobry chwyt marketingowy.
Jest za darmo ale aby w nią zagrać to oprócz podstawki trzeba mieć dwa dodatki. Więc ci co mają podstawkę bez dodatków i chcą w nią zagrać będą musieli je kupić.
Dla tych co je mają to fajna sprawa.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Al_Dente »

Które dwa?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Bary »

Al_Dente pisze: 07 gru 2018, 09:02 Które dwa?
Dwa pierwsze.

Ja bym powiedział, że to uczciwe podejście. Wierni fani będą mieli gratis, a osoby zaczynające podróż dodatkową motywację, żeby dodatek kupić. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: olsszak »

stary gracz pisze: 07 gru 2018, 08:46 Ta nowa kampania to dobry chwyt marketingowy.
Jest za darmo ale aby w nią zagrać to oprócz podstawki trzeba mieć dwa dodatki. Więc ci co mają podstawkę bez dodatków i chcą w nią zagrać będą musieli je kupić.
Dla tych co je mają to fajna sprawa.
Ja uważam, że to uczciwe. Same fizyczne dodatki mają kontet do grania. Aplikacja daje Ci możliwość grania z ich użyciem bez Overlorda. Ja chcę więcej.

P.s. i nie ma wpływu na to co mówię fakt, że mam literalnie wszystko do Descenta :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Bary »

olsszak pisze: 07 gru 2018, 09:52 P.s. i nie ma wpływu na to co mówię fakt, że mam literalnie wszystko do Descenta :)
Heh, ja mam tylko podstawkę więc tym bardziej powinienem być przekonujący. ;) Ale i tak prawdziwe pytani brzmi, kiedy Galakta to przetłumaczy...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: stary gracz »

Ja nie uważam,że to nieuczciwe.
Po prostu FFG wydając darmowy produkt wie jak na nim zarobić.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: awawa »

W kolejności następnym dodatkiem, który mogą wykorzystać jest Kruczy Dwór ale niestety jest on już u nas niedostępny.

Czy ktoś testował ulepszenia mechaniki z IA w Descencie? Np: akcja odpoczynku, aby jej efekt byłby natychmiastowy. Myślicie że bardzo zaburzyłoby to balans w grze z apk'ą?
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: YoYo »

Milo ze strony FFG,
Ale niemilo jest ze strony Galakty, ze do tej pory nie przetlumaczyla innych scenariuszy i zdaje sie nic sie nie dzieje dalej.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Skoro ciągle tracą prawa do kolejnych tytułów ze stajni FFG i pewnie Descent też jest na tej liście to szkoda im kasy tracić na tłumaczenie i pewnie je olali, a nam mydlą standardowo oczy "nic nie możemy powiedzieć na ten temat" ;)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: czeczot »

Galakta nie traci prawa do wydawanych tytułów też z tego powodu że Rebel nie jest zainteresowany przecięciem seri do której sam nie wydał podstawki.
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 123
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Ashall »

Nowy dodatek:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... t-legends/

Co prawda to tylko karty klas, ale zawsze coś, przynajmniej gra żyje.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: awawa »

Tym razem mam mieszane odczucia: mając wszystkie dodatki tych klas z pudełek jest mnóstwo
Granie na Bemowie
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: c08mk »

Tutaj są mieszane klasy. Razem z tymi co wyszły do tej pory będzie mnóstwo nowych możliwości. Ja jestem nastawiony pozytywnie zwłaszcza, że już dawno nic do Descenta nie wyszło.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Acererak »

Jeśli się sprzeda to może w przyszłości dodadzą tak jeszcze jakieś klasy. Szkoda tylko, że dalej brakuje niektórych postaci z Mists of Zanaga. Niestety, na fizyczny kontent tj. figurki czy nowe rodzaje terenu (ach, chciałoby się mroźny dodatek, zwłaszcza że na ten z pierwszej edycji nie było mi dane się załapać) bym raczej już nie liczył (w końcu robiliby sobie konkurencję dla LoTRa), chociaż kto wie. Może ten dodatek to test? Myślę też, że spokojnie można w takim razie liczyć na kampanie do apki, może też jakieś questbooki. No i rozumiem, że raczej wyda to Galakta, skoro to nie nowa edycja?
Awatar użytkownika
Thorin
Posty: 148
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Thorin »

Przepraszam jak się powtarzam w temacie ale dużo tego i nie znalazłem odpowiedzi.

Macie jakieś dobre sposoby na przechowywanie kafli terenów, tak, że by je można przeglądnąć zgodnie z kolejnością, a nie żonglować nimi z jednego dużego pudło??
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
Own BGG, na sprzedaż
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: awawa »

Tak, zachowując oryginalne wypraski do których wkładamy kafle po skończonej grze. Podobny system sprawdza się u mnie także w IA.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Thorin
Posty: 148
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Thorin »

niestety już nie mam tych oryginalnych - jakiś inny sposób ??
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
Own BGG, na sprzedaż
Strud
Posty: 308
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 36 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Strud »

Ja kupiłem woreczki spożywcze ZIP i popakowałem kafle pełnymi dziesiątkami.
Jako plus wyszukiwanie ich jest banalnie proste, jako minus nie ma szans upchnąć tego w pudełku, wiec trzymam je osobno w plastikowym koszu.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: miszczu666 »

Thorin pisze: 14 lut 2019, 13:20 Przepraszam jak się powtarzam w temacie ale dużo tego i nie znalazłem odpowiedzi.

Macie jakieś dobre sposoby na przechowywanie kafli terenów, tak, że by je można przeglądnąć zgodnie z kolejnością, a nie żonglować nimi z jednego dużego pudło??
Gdzieś widziałem jak ktoś z sukcesem używał czegoś podobnego:
https://sklep.lobos.pl/organizacja-doku ... 60119.html


Obrazek
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
HrabiaIskander
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2019, 13:07

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: HrabiaIskander »

Dzień dobry, czy granie na dłuższą metę solo z aplikacja daję radochę i jakiś poziom trudności wymagający kombinowania (w apce są dwa poziomy) czy lepiej jako tytuł głównie do solo rozgrywki zakupić np Mk czy gloomhaven?
Neph
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2018, 20:52

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Neph »

Hej, mnie i mojej ekipie Descent od kilku miesięcy daje dużo radochy - gramy w normalnym teamie 3vs1, osobno z kumplem vs apka i jeszcze trzecią rozgrywkę solo vs apka. Gra przeciwko aplikacji nawet na poziomie normalnym jest całkiem wymagająca (narastające niebezpieczeństwo i te momenty, kiedy w kluczowej chwili napada Cię np. Queen Ariad 😁). Nie wiem jak będzie dalej, ale póki co zgodnie z kumplami uważamy że to dobrze wydane pieniądze.
HrabiaIskander
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2019, 13:07

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: HrabiaIskander »

No właśnie mi chodzi o rozgrywkę głównie solo bo moja druga połówka raz od czasu się przyłączy. Ważne żeby było czuć klimat bo ten czynnik długo mnie utrzymuje przy grze. I tak się zastanawiam descent+dodatki i nie wiem do kiedy będą w sprzedaży czy lepiej raz wydać na gloomhaven i nie martwić się czy będą dostępne dodatki.
ODPOWIEDZ