Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: awawa »

Gloomhaven do dzisiaj jest za 410zł wiec cena super i wychodzi znacznie taniej niż Descent + problematyczna dostępność niektórych dodatków. Ma też rozbudowaną kampanie przy której nie trzeba już nic kombinować tyle że to euro i przy grze solo minimalnymi dwiema postaciami czasami ciężko zapanować nad taliami i zasobami. Descent to ameri z krwi i kości, więc tutaj kostki mają moc i znacznie prościej kierować drużyną samemu. Zasoby apki są dość ograniczone, ale trzeba przyznać iż została dodana jako bonus już długo po premierze. Jeśli nie starcza to zawsze pozostają RAOV i nieco prostszy RAMV: ten ostatni ma nawet wersję online tyle, że nie zawiera kampanii ze wszystkich dodatków.
Granie na Bemowie
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: c08mk »

Ostatnio znajomy się zhypował na Gloomhaven. Jak mu powiedziałem, że to jest legacy to hype opadł do zera i Descent dalej rządzi : )
Klopsik1985
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2017, 13:22
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Has thanked: 1 time

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Klopsik1985 »

c08mk pisze: 26 lut 2019, 17:56 Ostatnio znajomy się zhypował na Gloomhaven. Jak mu powiedziałem, że to jest legacy to hype opadł do zera i Descent dalej rządzi : )
To wprowadziłeś go w błąd :( z prawdziwego legacy to tam jest niewiele.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Al_Dente »

awawa pisze: 26 lut 2019, 17:47 Gloomhaven do dzisiaj jest za 410zł wiec cena super..
Przepraszam za offtop, ale czy możesz rozwinąć tę myśl? :)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: awawa »

Al_Dente pisze: 26 lut 2019, 21:50
awawa pisze: 26 lut 2019, 17:47 Gloomhaven do dzisiaj jest za 410zł wiec cena super..
Przepraszam za offtop, ale czy możesz rozwinąć tę myśl? :)
planszoweczka ogłaszała się na FB i forum, ale zgodnie z zapowiedzią podnieśli już wieczorem cenę
Granie na Bemowie
Neph
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2018, 20:52

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Neph »

U mnie Descent jest praktycznie cały czas rozłożony, nawet nie pakuję tego do pudełka 😋
Odnośnie dodatków to problem może być chyba
tylko z Lieutenantami, sam chcąc skompletować wszystkich musiałem ściągnąć kilku z UK i z Niemiec. Kampanie kooperacyjne też pewnie mogą się wyczerpać, bo były wydawane w Druku na Żądanie, ze standardowych dodatków chyba tylko Kruczy Dwór jest obecnie niedostępny.
Generalnie byłoby dobrze gdyby bardziej ograni się wypowiedzieli.
Z Gloomhaven nie miałem styczności, więc niestety nie doradzę.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Berni77 »

Descent z apką jest w miarę wymagający już na podstawowym poziomie gry i daje wiele radości.
Jak chcesz grać solo ale w scenariusze papierowe to polecam wariant RedJaka - RAOV, który też przetłumaczyłem na PL.
Umożliwia ci grę solo lub coop we wszystkie papierowe kampanie i scenariusze automatyzując działania MW.

Co do Gloomhaven to jest to totalnie suche Euro i gra całkiem inna niż Descent. Niby są mapy podziemi i potworki ale rozgrywka jest totalnie inna bo masz pewną ograniczoną ilość kart (co za tym idzie też ruchów, które łatwo przeliczyć na cały scenariusz) i musisz od początku optymalizować grę pod kątem wykonania zadania scenariusza w ograniczonym kartami/ruchami czasie.
Niby masz ogromną ilość scenariuszy w pudełku ale jakoś nie czuć tego klimatu i przechodzisz do kolejnego bez większych emocji i właściwie to wszystko jedno co było wcześniej bo powoduje to tylko odblokowanie kolejnej lokalizacji, a każdy kolejny scenariusz jest na jedno kopyto - idź w ten narożnik planszy i podnieś skarb, lub zabij x potworów.

Posiadam obie gry i zdecydowanie bardziej wolę Descena - lepiej się przy nim bawię wraz z synem.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Lost Death »

rozumiem, że w aplikacji jest tylko jeden przetłumaczony scenariusz? ten z podstawki? w przyszłości nie ma co liczyć na więcej, więc jeśli nie zamierzam grać z mistrzem gry a liczę tylko na scenariusze PL w apce, to nie ma sensu kupować dodatków?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Neph
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2018, 20:52

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Neph »

Z tego co pamiętam (jestem poza domem) w apce do Descenta po polsku jest tutorial i jedna kampania - nie pokrywają się z kampanią Spadkobiercy Krwi 🙂 Pozostałe po angielsku - polecam ściągnąć sobie aplikację na Steam czy na telefon i samemu sprawdzić 😀

Edit: Jeżeli chodzi o dodatki to jak zaznaczysz w aplikacji które posiadasz to apka sama doda dodatkowy content wg informacji z RtL. Nie zagrasz jedynie w kampanię z dodatku.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Lost Death »

sprawdziłem. jest dokładnie tak jak napisałeś. Ktoś orientuje się czy w przyszłości będą tłumaczone kampanie z dodatków?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Neph
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2018, 20:52

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Neph »

Dodatkowe rozszerzenia odblokowują nowych bohaterów, klasy, potwory, przedmioty, jakiś scenariusz i dodatkowe poziomy czeluści i ToF 🙂

Jeżeli chodzi o "podręcznikowe" kampanie z fizycznych dodatków to nie sądzę że zostaną zaimplementowane w RtL. Jeśli chodzi o cyfrowe kampanie to sądzę że prędzej czy później zostaną przetłumaczone. Nie wiem jak wygląda u Ciebie kwestia znajomości języka, natomiast sądzę że po tutorialu i jednej polskiej kampanii można już całkiem sprawnie grać nawet znając język na umiarkowanym poziomie 🙂

P.S. My dziś z kumplem znowu zmierzymy się z aplikacją 😁
HrabiaIskander
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2019, 13:07

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: HrabiaIskander »

Jestem laikiem w temacie Descenta więc wybaczcie moje nieogarnięcie. Apka umożliwia gre solo w podstawową kampanie spadkobiercy krwi i w inne większe rozszerzenia. Znalazłem jeszcze ksiegi kampanii które też umozliwiaja gre solo : gniew natury, mroczne żywioły i to są dodatkowe kampanie do podstawowej wersji gry?
Neph
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2018, 20:52

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Neph »

Nie chcę wprowadzić w błąd, ale wg mojej wiedzy aplikacja nie umożliwia gry w kampanię Spadkobiercy Krwi (dziś wieczorem będę w stanie to zweryfikować), tylko w całkowicie inne kampanię, których nie zawierają drukowane księgi kampanii.

Dodatki z DnŻ Gniew Natury, Mroczne Żywioły i Zapomniane Dusze to dodatki wydane przed wypuszczeniem RtL - umożliwiają grę w 1-4 graczy bez udziału Mrocznego Władcy 🙂
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: awawa »

Aż sprawdziłem czy coś nowego się pojawiło ale to są nie/stety inne kampanie jak na zdjęciach:
Spoiler:
Jeśli chcemy papierowe kampanie z podstawek i większych dodatków bez MW to pozostają jedynie wspomniane wcześniej RAOV i RAMV.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Bary »

Na wypadek, gdyby ktoś nie śledził newsów Galakty z FB: "Dzisiaj chcemy się z Wami podzielić informacją dotyczącą projektów w ramach linii Descent: Wędrówki w mroku.
Trwają prace m.in. nad rozszerzeniem Zaginione Legendy w ramach oferty Druk na Żądanie, a w drugim kwartale tego roku do aplikacji trafi nowa kampania “Ziarna zepsucia” 😊
Więcej ekscytujących przygód o przemierzaniu podziemi już wkrótce!"
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Lost Death »

no i gitara! :) czyli jednak nie porzucili apki pl
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Berni77 »

Może nie porzucili ale na pewno olali ciepłym moczem przez ostatni rok...
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: YoYo »

Bary pisze: 27 mar 2019, 14:22 Na wypadek, gdyby ktoś nie śledził newsów Galakty z FB: "Dzisiaj chcemy się z Wami podzielić informacją dotyczącą projektów w ramach linii Descent: Wędrówki w mroku.
Trwają prace m.in. nad rozszerzeniem Zaginione Legendy w ramach oferty Druk na Żądanie, a w drugim kwartale tego roku do aplikacji trafi nowa kampania “Ziarna zepsucia” 😊
Więcej ekscytujących przygód o przemierzaniu podziemi już wkrótce!"
Jeszcze nie ukończyli kampanii podstawowej, a piszą o dodatku.
Nie wierzę Galakcie niestety, bo jeśli chodzi o Road to Legend to płyną na ściemie od dawien dawna.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 305
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 55 times
Been thanked: 41 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: xtomashx »

Tak się zbierałem i zbierałem do zakupu tej gry i chyba wreszcie się zebrałem. Mogę mieć używaną kopię lecz z kampanią Run Cienia. Czy dużo stracę nie posiadając nowej kampanii? Wiem, że można ją dokupić w papierowej wersji i z tego co się orientuję wyjdzie mnie podobna kwota jakbym teraz kupił nowy egzemplarz z nową kampanią. Chodzi mi bardziej o możliwości grania z aplikacją. Prawdopodobnie część gry będę grał sam lub z żoną tylko i będziemy raczej korzystać z dobrodziejstwa aplikacji. Czy mogę bez problemu kupić starszą wersję żeby grać z aplikacją?
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Cyel »

Jako weteran paru kampanii Descenta totalnie nie wierzę w aplikację, choć jej nie widziałem. Nie ma mowy, żeby apka potrafiła tak bez mydła wy..prowadzić w pole drużynę jak odpowiednio zawzięty, złośliwy i sprytny żywy Overlord. Zwłaszcza zasady poruszania potworów (sprężanie i rozprężanie, przerywanie akcji ruchu inną itp) oraz timing zagrywania kart overlorda wydają mi się stworzone do tego, żeby bezwzględny spryciarz próbował w każdym ruchu postawić je na głowie i przyprawić drużynę o niekończącą się frustrację ;) Przynajmniej tak to wspominam, zarówno jako Overlord jak i gracz :D Trudno mi sobie wyobrazić, żeby apka była zdolna do takiej geometrycznej kreatywności jak żywy OL.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Kilson »

Cyel pisze: 02 maja 2019, 21:03 Jako weteran paru kampanii Descenta totalnie nie wierzę w aplikację, choć jej nie widziałem. Nie ma mowy, żeby apka potrafiła tak bez mydła wy..prowadzić w pole drużynę jak odpowiednio zawzięty, złośliwy i sprytny żywy Overlord. Zwłaszcza zasady poruszania potworów (sprężanie i rozprężanie, przerywanie akcji ruchu inną itp) oraz timing zagrywania kart overlorda wydają mi się stworzone do tego, żeby bezwzględny spryciarz próbował w każdym ruchu postawić je na głowie i przyprawić drużynę o niekończącą się frustrację ;) Przynajmniej tak to wspominam, zarówno jako Overlord jak i gracz :D Trudno mi sobie wyobrazić, żeby apka była zdolna do takiej geometrycznej kreatywności jak żywy OL.
Bo nie jest. Ale kreatywność i złośliwość zastępują inne wydarzenia dodatkowe. Apka nie używa kart overlorda, ale generuje jakieś zdarzenia, tym wredniejsze im dłużej postacie się kręcą w kółko zamiast gonić króliczka.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: c08mk »

xtomashx pisze: 02 maja 2019, 19:52Wiem, że można ją dokupić w papierowej wersji i z tego co się orientuję wyjdzie mnie podobna kwota jakbym teraz kupił nowy egzemplarz z nową kampanią.
Sporo osób narzekało na brak dostępności starej kampanii. Jak kupisz tylko z nową to nie starej już nigdy nie będziesz miał. Jak kupisz ze starą to nową możesz kiedyś w przyszłości dokupić. Ja gdybym miał taki wybór to brałbym ze starą kampanią o ile stan używki jest zadowalający.

Do grania z appką nadaje się i nowa i stara wersja gry i tutaj nie ma różnicy.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Do starej wystarczy druknąć errate i tyle. No I mozesz dokupic nową. Do nowej nie dokupisz starej
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Paskuder »

O ile się orientuję obie kampanie, stara i nowa są w pdf na stronie Galakty.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: awawa »

Paskuder pisze: 16 maja 2019, 20:01 O ile się orientuję obie kampanie, stara i nowa są w pdf na stronie Galakty.
Same kampanie z podstawek nie są i nie były dostępne publicznie w pdf'ie, ale ta nowszą mozna kupic w formie papierowej.
Granie na Bemowie
ODPOWIEDZ