Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

kolderek, na dzwon ci polska wersja?
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Don_Silvarro »

Podejrzewam, że po to, żeby grać z ludźmi nieznającymi angielskiego :roll:

Np. ja z rzadka gram w składzie, w którym wszyscy idealnie rozumieją język wyspiarzy. Z punktu widzenia graczy to pół biedy, bo można dopytać o poszczególne karty, ale zawsze to pewna niedogodność. W zasadzie najczęściej grywam z moją dziewuchą, która z angielskiego umie tyle, ile uczą w polskiej szkole, czyli formułki do zakupienia bułek w sklepie.

Takie realia. Ja również niecierpliwie czekam na polskie wydanie :)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

Don_Silvarro pisze:Podejrzewam, że po to, żeby grać z ludźmi nieznającymi angielskiego :roll:

Np. ja z rzadka gram w składzie, w którym wszyscy idealnie rozumieją język wyspiarzy. Z punktu widzenia graczy to pół biedy, bo można dopytać o poszczególne karty, ale zawsze to pewna niedogodność. W zasadzie najczęściej grywam z moją dziewuchą, która z angielskiego umie tyle, ile uczą w polskiej szkole, czyli formułki do zakupienia bułek w sklepie.

Takie realia. Ja również niecierpliwie czekam na polskie wydanie :)
ok, jezeli ktos nie zna angielskiego ... :roll:
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sirafin »

Ktoś jeszcze ma ochotę strzelić aluzję w kierunku ludzi nie władających sprawnie angielskim? A może ogólnie wyśmiać pomysł wydawania planszówek w języku ojczystym? Jak ktoś się ma poczuć dzięki temu lepiej, to prosiłbym teraz, żeby w dalszej części wątku można było poczytać o grze. Temat drugiej edycji nie zdążył się nawet jeszcze na dobrą sprawę rozwinąć, a już drugi raz widzę jakieś głupie przytyki, gdy tylko ktoś wspomni, że nie planuje grać po angielsku. Po co? Żeby osoby planujące zagrać w wersję PL, poczuły się grosze? Czy może po to, żeby ludzie zaglądający do wątku pomyśleli, że Descent przyciąga fanów trollingu? Bez sensu :?


Widzę, że pierwsze wrażenia po rozgrywkach pozytywne, teraz tylko czekać na bardziej rozbudowane porównania, gdy wyjadacze już przegryzą się przez kampanię. Jak na razie z tego co czytam, to nadal pozycja, którą obowiązkowo muszę wcielić do kolekcji, tylko trzeba zdobyć jakiś porządny rabat by złagodzić tę kosmiczną cenę :D
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Zet »

A ja czekam na informacje, czy jeśli ktoś nie ma możliwości grać kampanii, a jedynie pojedyncze questy, to jest sens kupować 2ed?
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

sirafin pisze:Ktoś jeszcze ma ochotę strzelić aluzję w kierunku ludzi nie władających sprawnie angielskim? A może ogólnie wyśmiać pomysł wydawania planszówek w języku ojczystym? Jak ktoś się ma poczuć dzięki temu lepiej, to prosiłbym teraz, żeby w dalszej części wątku można było poczytać o grze. Temat drugiej edycji nie zdążył się nawet jeszcze na dobrą sprawę rozwinąć, a już drugi raz widzę jakieś głupie przytyki, gdy tylko ktoś wspomni, że nie planuje grać po angielsku. Po co? Żeby osoby planujące zagrać w wersję PL, poczuły się grosze? Czy może po to, żeby ludzie zaglądający do wątku pomyśleli, że Descent przyciąga fanów trollingu? Bez sensu :?


Widzę, że pierwsze wrażenia po rozgrywkach pozytywne, teraz tylko czekać na bardziej rozbudowane porównania, gdy wyjadacze już przegryzą się przez kampanię. Jak na razie z tego co czytam, to nadal pozycja, którą obowiązkowo muszę wcielić do kolekcji, tylko trzeba zdobyć jakiś porządny rabat by złagodzić tę kosmiczną cenę :D
sirafin, sam sobie drukuje karty po polsku, wiec jezeli imputujesz ze komukolwiek przytykam to sie głeboko mylisz.

co do samego Descenta. uwazam ze produkt bardzo udany i zachecam do zakupu. z niecierpliwoscia bede czekac na dodatki. przydala by sie duza mapa do rozgrywki kampanii, a nie ostatnia strona w podręczniku robiąca za mape.

przymierzam sie do pomalowania figurek, jak nie zaczne teraz to nigdy, po tym jak wyjdzie 10 dodatków i 100 figurek :)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

Zet pisze:A ja czekam na informacje, czy jeśli ktoś nie ma możliwości grać kampanii, a jedynie pojedyncze questy, to jest sens kupować 2ed?
Zet, nie musisz rozgrywać kampanii, a same pojedyncze scenariusze.
Mozesz grać jak w 1ed, tam tez nie było kampanii aż do RtL czy SoB.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: B »

Zet pisze:A ja czekam na informacje, czy jeśli ktoś nie ma możliwości grać kampanii, a jedynie pojedyncze questy, to jest sens kupować 2ed?
Pojedyncze questy można grać, ale warto wiedzieć jedną rzecz: podczas samego questu (który najczęściej składa się z dwóch encounterów) nie ma ŻADNEGO rozwoju postaci. Tak więc konfiguracja i 'poziom' paki zaczynającej przygodę będzie identyczna w momencie jej kończenia. Czasami można ewentualnie znaleźć jakiś napój.

Jeśli Ci to nie przeszkadza to możesz descenta brać.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Pierzasty »

skolo pisze:przymierzam sie do pomalowania figurek, jak nie zaczne teraz to nigdy, po tym jak wyjdzie 10 dodatków i 100 figurek :)
Milcz. Mam do pomalowania tak ponad 160 figurek do pierwszego Descenta. W tym koło 30 rozgrzebanych na jutro. Do tego Cyklady i sporo figurek do bitewniaka.
Albo weź się do pracy i daj przykład, będę miał motywację :D
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

Obrazek

milcz i zabieraj sie do pracy :twisted:
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Pierzasty »

Fuuuj, czarny podkład :rzyg:
Jak wyglądają te nowe pająki? Mają włochate nóżki jak tarantula, czy takie patykowate jak Bane Spidery?

PS. O matko, znowu pająki stojące na d... odwłokach. Nie można tego było wymodelować stojącego o.O
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

za "fuja" to kara, więc jak dostaniesz swoje pudelko to sobie zobaczysz czy włochate czy nie :P
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Przecież aż tak źle nie wyglądają ;). Też chciałbym pomalować figurki. Do Descentowych figurek lepszy podkład czarny czy biały? W ogóle nie wiem czy samemu warto bo nigdy tego nie robiłem i pewnie będą wyglądać gorzej niż niepomalowane :P. Wiecie może czy ktoś odpłatnie maluje takie figurki?

Jeszcze mam pytanie do figurek poruczników. Teraz jest dostępna tylko Lady Eliza Farrow. Jest to nowa wersja czy starsza? Czy to jedno i to samo? Jeśli się różnią to jak je odróżnić? Właściwie nie jest aż tak ważne ale jakbym już kupował to wolę wersję do 2 edycji ;).
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

Fruczak, malujesz figurki dla siebie, nie na pokaz mody, wiec jakkolwiek pomalujesz - będą piękne :)

Na podkladach sie nie znam, wiec mam czarny. Zaden ze mnie specjalista, ale akurat te ciemniejsze potwory będą na czarnym.
Bohaterowie bialym, bo ich strone są more bright :)

i tyle
Awatar użytkownika
Mag
Posty: 54
Rejestracja: 22 lis 2010, 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Mag »

Czarny podkład jest lepszy dla początkujących. Jeżeli jakieś szczelinki zostaną niedomalowane, to w tym miejscu będzie niewiele widoczna czarna plamka. Po drugie czarny podkład powinno się stosować to modeli, które będą malowane ciemniejszymi kolorami.
Biały podkład jest trochę bardziej wymagający dla początkujących i zdecydowanie powinno się go stosować dla modeli z jasną paletą barw. Biały zapewnia lepsze kryci jaśniejszym kolorom. I ogólnie wszystkie kolory położone na biały podkład są trochę jaśniejsze.
"
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Pierzasty »

Skolo, bez takich, bo cię na PBF "zapomnę" wpisać :twisted:

Fruczak: sporo ludzi maluje za kasę i to bardzo dobrze, pytanie czy chcesz wydawać na to taką forsę (w wypadku bitewniaków standardem jest równowartość figurki w sklepie, tu są tańsze więc wyjdzie droższy przelicznik).

Dostępne są prawie wszystkie, wystarczy poszukać :) i nie kupować powyżej 50% MSRP. Ja całą trójkę Farrowów kupiłem nowych za ok. 33 zł. Jakiś tydzień temu. Lady Eliza to stary model, o ile mi wiadomo nie ma nowego. BTW, te metalowe figurki FFG to porażka, poziomem wykonania przypominają GW tak z 96 roku.

Mag: Za to jak początkujący będzie chciał pomalować coś na żółto lub czerwono, to będzie masowe rzucanie mięchem. A od niedomalowanych zakamarków są washe :mrgreen: poza tym to spora inwestycja czasowa, bo czarny i biały podkład lubią zupełnie inną technikę malowania i ciężko się przestawić. Jasne, jak coś jest bardzo ciemne w stylu pająków z pierwszej edycji, to czarny jest fajny, ale poza tym nie bardzo.

...przez was zacząłem się zastanawiać nad podkładem zenitalnym :evil:
Awatar użytkownika
Mag
Posty: 54
Rejestracja: 22 lis 2010, 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Mag »

Pierzasty: Jasne, ja się za eksperta nie uważam, tak mnie kiedyś nauczono z tymi podkładami, a swoją drogą nie malowałem już kilka ładnych lat :) Sporo też zależy od upodobań malarza, jak jemu jest wygodniej :)

Jeszcze mam pytanie do figurek bohaterów. Na nagraniach wydają się być bardzo szczegółowe, to prawda?
"
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: B »

Trochę bardziej niż bohaterowie z 1ed. Ale też skala wydaje się być nieco inna, zawodnicy są mniejsi.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

Obrazek

bohaterowie (kliknij aby powiekszyc)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: pan_satyros »

skolo pisze:Obrazek

bohaterowie (kliknij aby powiekszyc)
Jak się ma ich rozmiar do bohaterów z Runewars? ktoś się orientuje?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Zet »

Jak dobrze kojarzę, w Runewars są Ci sami bohaterowie, co w Descencie 1.0. Ci sami, tzn identyczne figurki.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

wlasnie sprawdzilem.

bohaterowie z Runewars są ciut mniejsi, "chudsi". o dziwo podstawka ich jest o milimetr szersza.
wydaja sie byc mniej dokladni w detalach.

na upartego mozna smialo nimi grać
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Pierzasty »

Szersza u których? Pierwszy Descent miał podstawki bohaterów w 5 różnych rozmiarach i to nie licząc figurek promocyjnych.
Zet pisze:Jak dobrze kojarzę, w Runewars są Ci sami bohaterowie, co w Descencie 1.0. Ci sami, tzn identyczne figurki.
Ci sami. Z serii Runecośtam kart do Descenta nie miały tylko figurki z Midnight i Mists of Zanaga (jakby ktoś chciał te figurki sprzedać, to chętnie odkupię właśnie do Descenta)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

nie bralem wszystkich bohaterow z runewars i wszystkich z descenta 2ed.

wzialem 2D + 5R i porownalem. podstawki z R byly ciut szersze.
kropka
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

pierwsze pająki i zombie za płoty

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ