Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Bary »

opulentus pisze:Witam,
Mocno zastanawiam się nad zakupem Descenta, głównie by pograć solo. Mam pytanie odnośnie aplikacji. Jakie dodatki oprócz samej podstawki muszę kupić by móc z niej korzystać?
Wystarczy sama podstawka. Dodatki urozmaicają przygody oferowane przez apkę (nowe potwory, poboczne misje itp.). Jest tez jedna kampania, która wymaga fizycznego rozszerzenia. Jednak na początek możesz śmiało łupać na czystym core.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: YoYo »

opulentus pisze:Witam,
Mocno zastanawiam się nad zakupem Descenta, głównie by pograć solo. Mam pytanie odnośnie aplikacji. Jakie dodatki oprócz samej podstawki muszę kupić by móc z niej korzystać?
Tak jak pisal Bary, wystarczy podstawka (dla dwoch kampanii, w tym tutorial), natomiast jesli bys mial Cienie Nerkhal to bedziesz mogl zagrac w nowa kampanie (ale spokojnie, nie jest ona jeszcz przetlumaczona przez Galakte wiec podstawka styknie w sam raz). Zajrzyj do sklepu AM76, tam widzialem w bardzo dobrej cenie.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Kolejna dobra wiadomość:
W sklepach zaczęły się pojawiać Lieutenant Packi bossów z podstawki :-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Bary »

Miszon pisze:Kolejna dobra wiadomość:
W sklepach zaczęły się pojawiać Lieutenant Packi bossów z podstawki :-) .
I kolejna, że na Androida zawitała wreszcie wersja 1.4.3 apki, która usuwa buga ikonek. Został jeszcze co prawda problem zniknięcia enterów po każdym wymaganym przez apkę ruchu potwora (teraz to wszystko idzie jednym ciągiem), ale to już nie jest zbyt duża niedogodność i można spokojnie grać.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

W razie jakby ktoś nie mógł znaleźć tych zestawów z figurkami:
są już w sklepie FFG, a także (jak na razie) w Rebelu (tylko Merrick Farrow, ale od ręki) oraz w Planszomania.pl (tutaj termin realizacji 7-30dni).
Także podejrzewam, że stopniowo będą wchodzić do innych sklepów, kwestia kiedy zamówią. Względnie trzeba mailowo molestować swój ulubiony sklep ;-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: YoYo »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Eloł. Wreszcie trochę więcej wolnego czasu i się zaparłem wczoraj, przebrnąłem szkolenia i przeszedłem całą Rise of Goblins w Road to Legend + tutorial.
Wcale to nie taka mała kampania, zajęło chyba z 8-9 godzin ze wszystkim (są misje poboczne, a na plus, że nie na wszystkie ma się już czas, więc pewien poziom regrywalności jest). Sama misja szkoleniowa nie jest łatwa, jako, że dostajemy na dzień dobry morale -1. Ogólnie apka daje radę i w zasadzie nie odczułem, że gdzieś tam potrzeba była instrukcja pdf (chyba ze dwa razy zajrzałem do wersji ENG). Sama appka nie jest może tak dopracowana jak np. dla Posiadłości Szaleństwa IIend Ed. ale nie jest źle na pewno. Nawet czasem trzeba się tutaj napocić. Fajne jest też to, że znika chyba z połowa kart i stół jest w zasadzie pusty ;>, do tego nigy nie wiemy co za drzwiami, jaki jest następny kafelek i potwory (coś jak te interaktywne pdf w Gloomhaven). Appka sporo bierze na siebie. Ogólnie fajna sprawa, dobrze, że to w końcu wyszło (parę zauważonych spraw poszło do Galakty). W misjach wykorzystywane są też potwory/stany itp. z dodatków (kafelki jak do tej pory szły tylko z podstawki). Jak ktoś ma Descenta warto myślę, żeby sięgnąć też po RoL w coop lub solo.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: stary gracz »

Witam.

Fajnego masz Spliga :wink:
Hag
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2018, 10:41

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Hag »

Hej wszystkim!

Mam pytanie odnośnie figurek przyjaznych. Wiem, że można się poruszać przez pola przez nie zajmowane, ale nie można stawać na tych polach. Zastanawiam się natomiast, jak jest z atakiem. Czy mogę zaatakować potwora, który znajduję się przede mną w linii prostej, jeśli tuż przede mną stoi przyjazna figurka bohatera?

I analogicznie, czy potwory mogą atakować stojących na wprost nich bohaterów, jeśli tuż przed sobą mają innego potwora?
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Crowmaster »

Hag pisze:Hej wszystkim!

Mam pytanie odnośnie figurek przyjaznych. Wiem, że można się poruszać przez pola przez nie zajmowane, ale nie można stawać na tych polach. Zastanawiam się natomiast, jak jest z atakiem. Czy mogę zaatakować potwora, który znajduję się przede mną w linii prostej, jeśli tuż przede mną stoi przyjazna figurka bohatera?

I analogicznie, czy potwory mogą atakować stojących na wprost nich bohaterów, jeśli tuż przed sobą mają innego potwora?
Figurki zasłaniają sobie pole widzenia, przyjazne i przeciwnicy :)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Bary »

Polska wersja instrukcji do apki jest już dostępna.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Guduś
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2013, 12:19

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Guduś »

no właśnie czytałem i czy zasada o atakowaniu kilku potworów obowiązuje też w wersji z Mrocznym?
http://imgie.pl/image/Jt5qr
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Bary »

Trochę info od Galakty:
Mgły Bilehall - W okolicy połowy roku powinno ukazać się polskie wydanie tego rozszerzenia. Wiem, że w zeszłym roku mówiłem o zimie, jednak opóźnił się międzynarodowy druk, w którym moglibyśmy wziąć udział. Ważne jednak, że dodatek będzie :)

Legowisko Jaszczura - Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to dodruk rozszerzenia powinien być dostępny na przełomie I i II kwartału.

Figurki- W tym tygodniu ma dotrzeć do nas dostawa z dodrukiem większości zestawów figurkowych (w wersji angielskiej). Dlatego niebawem powinniście być w stanie kupić je w swoich ulubionych sklepach z grami.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Guduś pisze:no właśnie czytałem i czy zasada o atakowaniu kilku potworów obowiązuje też w wersji z Mrocznym?
http://imgie.pl/image/Jt5qr
to jest dobre pytanie.
Wydaje mi się, że nie dzieli na pół wyniku przy pozostałych celach ataku. Przykład dla Blast:

"On a Blast attack, all spaces adjacent to the targeted space are also affected by the attack. The attacker rolls his attack pool once and applies the
result to each affected figure, but each affected figure individually rolls its defense pool separately. Only the target space needs to be in range and in
line of sight of the attacker. Blast attacks affect both enemy and friendly figures, and a figure can only be affected by Blast once per attack."

Nic o dzieleniu nie ma. Może to jakaś errata, którą należałoby też zastosować do normalnej gry?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Krionah »

Czy gdzieś w odmętach internetu istnieją zasady do Zestawu Popleczników napisane po naszemu? Chciałbym zobaczyć jak to działa i czy warto kupować. Będę wdzięczny za link do takowych, jeżeli są.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: YoYo »

Krionah pisze:Czy gdzieś w odmętach internetu istnieją zasady do Zestawu Popleczników napisane po naszemu? Chciałbym zobaczyć jak to działa i czy warto kupować. Będę wdzięczny za link do takowych, jeżeli są.
Prosze: http://galakta.pl/download/Poplecznicy_instrukcja.pdf .
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Krionah »

Chyba jestem ślepy :cry: . Wczoraj przeglądałem wszystkie pliki do pobrania na ich stronie i nie widziałem tego :oops: Bardzo dziękuję.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Phate »

Witam posiadaczy i znawców Descenta :)

Zastanawiam się poważnie nad zakupem swojej kopii Descenta, zwłaszcza, że jest teraz podobno dobra aplikacja po Polsku do gry.
Chciałbym rozwiać jednak kilka wątpliwości bo nie ukrywam, że w mojej głowie o miejsce na półce z grami bije się właśnie Descent ze Star Wars: Imperium Atakuje.
Może ktoś z was posiada oba tytuły i przekona mnie jednak do zakupu Descenta ;)

Najbardziej obawiam się o przestarzałą mechanikę - z tego co czytałem to w SW:IA zmienili sposób wyznaczania pola widzenia oraz aktywację postaci (na przemian grają bohaterowie i OVL). Czy w związku z tym Descent ma jakieś spore problemy w trakcie gry ? Coś nie działa tak jak powinno ?
Kolejny "minus" to brak trybu konfrontacji. Jednak to mi jakoś tak super nie przeszkadza, poszukujemy gry do grania stałą ekipą w epickie przygody. Fajnie jednak jakby był jakiś zamiennik tego trybu abym nie czuł po przejściu wszystkich kampanii, że fajnie było by mieć taki tryb aby dalej bawić się w świecie Descenta.
I na koniec w związku ze zmianą kampanii podstawki z Runy Cienia na Spadkobierców Krwi. Lepiej kupić podstawkę z drugiej ręki ze starą kampanią i dokupić tą nową czy w tej samej cenie kupić nową grę tylko ze Spadkobiercami Krwi ? Czy stara kampania była popsuta i nie warto w nią grać ?

Dzięki za odpowiedzi i mam nadzieję przekonanie do wejścia w Świat Terrinoth ponownie :] (bo mamy już Runebound 3 ed.)
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: sirwei »

Warto mieć oba wymienione tytuły. Dwa inne klimaty, podobna mechanika. W obie gra się dobrze. No i aplikacja do IA wciąż jest po angielsku.
P.S. mam oba tytuły [emoji3]

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Phate »

No to mi nie pomogłeś zbytnio :wink:

Na oba tytuły mnie nie stać a jeśli zacznę dokupować dodatki do obu na raz to żona mnie wywali z domu :]

@serwei to może podpowiesz skoro masz doświadczenie z oboma tytułami w który lepiej na początku wejść żeby stawiając na chęć zabawy w kampanię ze stałą ekipą - w sumie razem ze mną będzie nas grało 3 osoby. (oba klimaty ekipa lubi więc z tym nie będzie problemu).
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: lazarro »

SW IA grałem parę razy. Bardzo fajnie się grało, misje wprost ze świata SW.
W descenta grałem parę razy poprzez aplikację i tutaj mechanika gry jest podobna co w IA czyli naprzemiennie akcje: gracz, potworki, gracz itd. Wolę mimo wszystko descenta ze wzglądu na świat fantasy. Grając jednak przeciwko MW mechanika wykonywania ruchów wygląda tak, że bohaterowie poruszają swoimi postaciami, a kolejno MW wszystkimi rodzajami potworów. Podkreślam że w descenta jestem świeżym graczem i grałem tylko z aplikacją. Na kampanię przyjdzie czas za niedługo. Trzeba dokończyć space hulka i dooma.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: YoYo »

Phate pisze: I na koniec w związku ze zmianą kampanii podstawki z Runy Cienia na Spadkobierców Krwi. Lepiej kupić podstawkę z drugiej ręki ze starą kampanią i dokupić tą nową czy w tej samej cenie kupić nową grę tylko ze Spadkobiercami Krwi ? Czy stara kampania była popsuta i nie warto w nią grać ?

Dzięki za odpowiedzi i mam nadzieję przekonanie do wejścia w Świat Terrinoth ponownie :] (bo mamy już Runebound 3 ed.)
Bierz nową, wydatek mniejszy (bo już masz Spadkobierców krwi, co jest sprzedawane osobno za około 60zł, a ta kampania jest bardzo dobra), a Run Cienia krąży gdzieś w PDF po sieci.
Do tego z appką możesz grać solo jak nie zbierze się drużyna (Przed wyruszeniem w podróż zbierz drużynę...), chociaż lekko zasady są inne.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: sirwei »

Phate pisze:No to mi nie pomogłeś zbytnio :wink:

Na oba tytuły mnie nie stać a jeśli zacznę dokupować dodatki do obu na raz to żona mnie wywali z domu :]

@serwei to może podpowiesz skoro masz doświadczenie z oboma tytułami w który lepiej na początku wejść żeby stawiając na chęć zabawy w kampanię ze stałą ekipą - w sumie razem ze mną będzie nas grało 3 osoby. (oba klimaty ekipa lubi więc z tym nie będzie problemu).
Ja też już obserwuję zachowanie żony przy zakupach, choć Descent dostałem ostatnio w prezencie, a dodatki do IA , żona rozpakowuje pierwsza [emoji16]
Co do kampanii to wydaje się że kampanie IA są krótkie, Descent na wersję epicką i każda misja to dwa połączone spotkania. A interludium i zakończenie swoje "ważą"
Brałbym na razie Descent. Dużo grania, mało kasy wydawania [emoji6]

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Phate »

No tak jakoś skłaniam się ku Descentowi. Zdaje mi się, że zakupy w tym systemie są tańsze, dostępnych kampanii więcej i dobrze zrobiona (nareszcie) aplikacja przedłużająca żywotność.

Czy ma ktoś z was dostęp do tego wspomnianego wcześniej PDF'a z Runą Cienia ?;)

A jak wygląda w Descient'cie sprawa pojedynczych rozgrywek. Tzn. wiem, że jest możliwość zagrania każdego scenariuszu osobno bez kampanii ale czy to ma sens ? Pewnie nie jest to porównywalne z tym Skirmishem z SW:IA ?
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Ja mam zeskanowaną kampanię Run Cienia :)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Phate »

A jest szansa, że się podzielisz ?;)
ODPOWIEDZ