Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Carmash »

Wielkie dzięki za odpowiedź 😊

A co możesz powiedzieć o poziomie trudności kampanii z aplikacji? Wraz z moją grupą mamy spore doświadczenie w Imperium Atakuje (graliśmy bez aplikacji) i zastanawiam się nad tym, czy średni poziom trudności w aplikacji Descent, nie byłby chwilami za łatwy.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Zauważyłem że kampania tutorialowa jest sporo trudniejsza niż Kindred Fire . Dziwne.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Bo tutorial WYMUSZA pewne działanie - nawet jak wydaje ci się głupie i zrobił byś to całkiem inaczej :)
Nie znam IA więc nie wypowiem się ale Descent jak to Descent - możesz być mega wypasionym graczem z super doświadczeniem, a kostki przerobią cię na mięso armatnie ;)
Dla mnie średni poziom jest ok, tylko te kostki mnie czasem wkur... :)
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Do0ctor »

Berni77 pisze: 16 maja 2018, 11:54 Bo tutorial WYMUSZA pewne działanie - nawet jak wydaje ci się głupie i zrobił byś to całkiem inaczej :)
Nie znam IA więc nie wypowiem się ale Descent jak to Descent - możesz być mega wypasionym graczem z super doświadczeniem, a kostki przerobią cię na mięso armatnie ;)
Dla mnie średni poziom jest ok, tylko te kostki mnie czasem wkur... :)
W apce jest możliwość wyboru stopnia trudności? Nie grałem jeszcze nic poza tutorialem;)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Acererak »

Do0ctor pisze: 23 maja 2018, 14:07
W apce jest możliwość wyboru stopnia trudności? Nie grałem jeszcze nic poza tutorialem;)
Tak, aczkolwiek ja osobiście nie mam porównania czym się różnią, bo na łatwiejszym grałem :P
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Szybciej wchodzi "peril effect".
I chyba tyle.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Do0ctor »

Miszon pisze: 23 maja 2018, 15:51 Szybciej wchodzi "peril effect".
I chyba tyle.
A jest opcja cofnąć ruch? W sensie jak się kliknie coś przez przypadek albo nie w tej kolejności?
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Z tego co się orientuję to nie ma opcji cofania.
Trzeba klikać z rozwagą ;)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: donmakaron »

Ale jednym kliknięciem raczej nie zrobimy babola. Większość rzeczy wymaga potwierdzenia. Jedyny poważny błąd jaki można zrobić to błędne zabicie grupy potworów, ale wymaga to totalnego braku pomyślunku w swoich działaniach.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Acererak »

Berni77 pisze: 24 maja 2018, 13:37 Z tego co się orientuję to nie ma opcji cofania.
Trzeba klikać z rozwagą ;)
Można "cofnąć" aktywację, tj zignorować to co apka mówi i wymusić aktywację pominiętej przypadkiem grupy.
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: vincencik »

Przymierzam się do kupna samej podstawki (na razie). Niestety nie miałem okazji trzymać w ręku komponentów. Przekopanie tego tematu trochę mi zajmie a chciałbym tylko dowiedzieć się jaka jest jakość kart. Czy istnieje tu konieczność koszulkowania? Osobiście koszulkuje gry, w których jest dużo tasowania lub karty są tragicznej jakości. Proszę o wypowiedź ludzi, którzy mają takie samo podejście jak ja :)
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: lazarro »

Więcej tu turlania kośćmi niż tasowania kart. Ja i tak mam zakoszulkowane.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Ja koszulkuję praktycznie wszystko co posiadam więc się nie wypowiadam w tym temacie :)
Kart tutaj się niewiele używa - kilka przedmiotów i potworów na grę.
Za to jest dokładnie jak w wypowiedzi powyżej - duuuużo turlania kości :)
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: margrabius »

Karty są niezłe, ale i tak wszystko poszło do koszulek. Biorąc pod uwagę, że to gra na dłuższą rozgrywkę zawsze kogoś podkusi na jakąś przegryzkę. Poza tym karty AMW warto wsadzić do koszulek.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Karty raczej standardowej jakości, tasowania mało. W zasadzie raz na misję tasuje się karty sklepowe i przeszukiwania (malutkie, American Mini bodajże). Trochę częściej karty Mrocznego Władcy (standardowy rozmiar), aczkolwiek to zależy od misji, powiedzmy że też raz na misję, a raz na dwie jeszcze jedno tasowanie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Heiken »

Zgadzam się z poprzednikami, z podstawki jak już to warto zakoszulkować talię mrocznego władcy, ewentualnie może małe karty przeszukiwania i przedmiotów sklepowych bo je trochę się tasuje. Jedynie karty mrocznego trzyma się je często w dłoni, gdy pozostałe leżą na stole, zatem one się niszczą najbardziej. Niemniej jednak w naszym gronie po kilkudziesięciu mapach nie widać na niezakoszulkowanych kartach większych śladów użytkowania.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Acererak »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... terrinoth/

Ciekawe czy to jest to, o czym była mowa parę miesięcy temu że nie zapomnieli o Descencie, czy jednak coś jeszcze zapowiedzą w tym roku (np. 3 edycję), bo widzę ostatnio trochę nowych rzeczy około descentowych się pokazuje.
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Daetorian »

Acererak pisze: 06 cze 2018, 20:00 https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... terrinoth/

Ciekawe czy to jest to, o czym była mowa parę miesięcy temu że nie zapomnieli o Descencie, czy jednak coś jeszcze zapowiedzą w tym roku (np. 3 edycję), bo widzę ostatnio trochę nowych rzeczy około descentowych się pokazuje.
Ciężko to nazwać około Descentowym po prostu ten sam świat pozatym ta karcianka to "podróbka" Warhammera do którego nie maja już licencji.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: stary gracz »

Witam.

Galakta zapowiedziała Mgły Bilehall. Mają być w sklepach jeszcze w te wakacje.

http://galakta.pl/zapowiedz-mgly-bilehall/
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: kaspian »

Czy tylko mi się wydaje, że poziom trudności w RtL jest za wysoki ? Grałem już trochę w kampanię tutorialową i w Kindred Fire i nigdy nie udało mi się wygrać żadnego side questa. Ostatnio prawie udało mi się wygrać Tombs of Kayladorn. Powtarzałem ten quest już któryś raz i wiedziałem czego się spodziewać, dlatego zamiast schodzić w głąb grobowca od razu poszedłem do sarkofagów, rozprawiłem się ze strażnikami i znalazłem klucz. Do skarbca wszedłem bez straty ani jednej szansy. Zespawnowały się Flesh Mouldery i Ostatni Strażnik. Już myślałem, że zwycięstwo mam jak w banku, bo Strażnikowi zostało 7 HP a Mouldery często pudłowały. Ale później zaczęło się psuć. Strażnik aktywował się dwa razy na rundę i knockoutował mi bohaterów, a efekt Moulderów przywracał mu HP. Odpuściłem sobie z leczeniem bohaterów i skupiłem się na walce ze Strażnikiem. W ciągu kilku rund poziom morale z czterech spadł do zera :/
Gra mi się podoba ( chociaż jest bardzo losowa, ale to raczej typowe dla dungeon crawlerów ), ale ciągłe porażki trochę zniechęcają. Ten quest był chyba stosunkowo prosty, ale mimo szczęścia w rzutach kośćmi i wiedzy czego mogę się spodziewać po raz kolejny przegrałem. Najczęściej gram składem Avric - Disciple, Reynhart - Knight, Jeyn - Wildlander i Leoric - Runemaster. A wy co myślicie o RtL ? Jest za trudny, czy to tylko ja mam takie wrażenie ? Lepiej poczekać tydzień jeszcze przed questem, aby dostać lepsze przedmioty i mieć większe szanse czy po pierwszym queście, kiedy ma się więcej pieniędzy ? Który side quest jest według was najłatwiejszy ? A może kupić jakiś dodatek z OP bohaterami ?
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: Carmash »

A jaki poziom trudności ustawiłeś w aplikacji? Pytam z ciekawości :D

Dotyczy to także misji fabularnych, czy jedynie side-questów? :)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

Jak nie masz H&M packów to na pewno jest ciężko. W samej instrukcji jest napisane, że należy szukać synergii pomiędzy postaciami (czyt. kup dodatki będzie Ci łatwiej).
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: kaspian »

Zawsze grałem na normalnym. W dodatku przez pewien czas grałem bez czytania instrukcji i nie stosowałem się do nowych zasad dotyczących między innymi blasta.
Misji fabularnych często nie próbowałem, bo stwierdziłem, że bez lepszego ekwipunku i tych rzeczy nie mam szans.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: stary gracz »

Galakta w systemie DnŻ wyda Skarna, Kyndrithula, Zarihella, Ardusa Ix Erebusa czyli wszystkich brakujących popleczników.
O nowych zestawach Heroes & Monsters Pack cisza.

http://galakta.pl/gry/print_on_demand/

No to poczekamy kolejne 2 lata :cry:
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Descent: Journeys in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

Wysłałem zapytanie do Galakty o H&My w nowym DnŻ. Odpowiedź poniżej.
będą dostępne do kupienia takie zestawy bohaterów i potworów jak:

UDPL21 Przysięga Wygnanej - Zestaw Bohaterów i Potworów
UDPL26 Krucjata Zapomnianych - Zestaw Bohaterów i Potworów
UDPL27 Strażnicy Bezdennego Siedliska - Zestaw Bohaterów i Potworów
ODPOWIEDZ