Vampire Empire

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Vampire Empire

Post autor: Tycjan »

Vampire Empire to najnowsza gra Filipa Miłuńskiego, którą wyda w tym roku White Goblin Games.
Więcej o grze można przeczytać na stronie Świata Gier Planszowych: http://www.swiatgierplanszowych.pl/2012 ... lin-games/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Vampire Empire

Post autor: Nataniel »

Czy to remake starej gry Filipa w klimacie Battlestar Galactica? :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Vampire Empire

Post autor: konev »

Yeap...
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 484 times
Kontakt:

Re: Vampire Empire

Post autor: yosz »

w końcu :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Vampire Empire

Post autor: surmik »

Okładka zadziwiająco słaba ale karty mi się podobają i na żywo wyglądać będa chyba jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vampire Empire

Post autor: godpuppet »

graficznie wygląda ok, ale skąd to imperium w tytule, skoro chodzi o zamek+wiochę? chodzi o rym... czy może o mnóstwo dodatków???
:twisted:
:lol:
All work and no play makes Jack a dull boy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Vampire Empire

Post autor: Karol Madaj »

Gratulacje Filip!

P.S.
Jestem zaskoczony brakiem łaciny w tytule. Tu akurat by pasowała jak znalazł :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 484 times
Kontakt:

Re: Vampire Empire

Post autor: yosz »

Lamia Imperium? I don't think so :D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vampire Empire

Post autor: Gabriel »

Okładka totalnie z d... i nie domyśliłbym się, że to o wampirach, natomiast karty bardzo nastrojowe i bardziej niż dobre, a opis gry - naprawdę intrygujący. Tytuł gry także średnio pasuje do gry o blefie i koncepcyjnie chyba rzeczywiście podobnej do BSG. Ale tak czy owak - prezentuje się bardziej niż ciekawie.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: Vampire Empire

Post autor: wc »

Ech Filipie, nienawidzę Cię po raz kolejny :twisted:

Koniecznie załatwcie sobie pozwolenie na wykorzystanie w promocji "karmazynowej nocy" trojanowskiej.
Dzisiaj leciało to w trójce i od razu sobie o Was pomyślałem :-)
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Vampire Empire

Post autor: Wothan »

Przejrzałem instrukcję. Trochę ciężko wyobrazić jak przekładają się zasady na samą grę. Może ktoś grał w testach? Są jakieś widoki na polską wersję? Projekt graficzny powala mnie klimatem. Chciałbym tą grę mieć :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 484 times
Kontakt:

Re: Vampire Empire

Post autor: yosz »

Ja grałem. Kilkanaście razy. Gra jest prosta jeżeli chodzi o zasady i opiera się w dużej mierze na blefie i przewidywaniu, ale też zarządzaniu kartami. Pisałem to już na GF i napiszę tutaj: moim zdaniem to najlepsza gra Filipa. 30 minut wypełnione napięciem (zaryzykować atak na tę postać? a może to człowiek, a nie wampir? Jak zużyję te karty, to może zaatakować postać X, która wiem że jest człowiekiem? A jak ma na ręku kartę Y?) i emocjami.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Vampire Empire

Post autor: ozy »

Whether will be the Polish edition of this game? :) It is on my radar, but my wife prefers the games that are localized on our Polish market.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Vampire Empire

Post autor: konev »

ozy pisze:Whether will be the Polish edition of this game? :) It is on my radar, but my wife prefers the games that are localized on our Polish market.
Do polskich wydawców pisz ozy po polsku :twisted: . Tak jest bardziej patriotycznie, bo w końcu nie wypada by (powstań, flaga, hymn) polski autor wydawał gry TYLKO w obcych językach. Język polski powinien być zastrzeżony w kontrakcie! (flaga, hymn, spocznij) ;).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Vampire Empire

Post autor: Filippos »

ozy pisze:Whether will be the Polish edition of this game? :) It is on my radar, but my wife prefers the games that are localized on our Polish market.
Ozy we are waiting for some offer from one of the polish publishers. :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Vampire Empire

Post autor: Kolejarz »

Instrukcja łatwa do zrozumienia, potrafię sobie wyobrazić tę grę i zapowiada się ciekawie. Przy grze w dwie osoby na szczęście język nie ma większego znaczenia, znajdzie się ktoś, kto zna angielski. Ciekawe, że nawet koszulki mogą być uzasadnione mechanicznie. Gra wydaje się też nie zajmować wiele miejsca, co w połączeniu z niewielkim i trwałym pudełkiem daje perspektywę na dobrą grę do podróży w dwie osoby. 30 minut sprawia wrażenie nawet za dużo czasu, jak na grę z 40 kartami, których część się odrzuca, zagrywa po kilka naraz, a tasuje tylko raz i to niezużyte.
Jedno mnie zastanawia - po co karty typu support mają podany koszt zarówno dzienny i nocny, skoro obaj gracze mają własne talie? Widzę, że są karty, które pozwalają zabierać karty przeciwnika, to jedyne zastosowanie?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 484 times
Kontakt:

Re: Vampire Empire

Post autor: yosz »

W zależności w czyjej turze te karty będą zagrane, są różne koszty: słońce - koszt zagrania w turze człowieka, księżyc - koszt zagrania w turze wampira.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Vampire Empire

Post autor: Mustafa »

Dobra gra.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Vampire Empire

Post autor: Kolejarz »

Wiadomo coś o planach wydania po polsku, czy lepiej brać angielską jak tylko będzie dostępna?
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vampire Empire

Post autor: Gabriel »

Przecież to polska gra? To nie będzie polskiej wersji językowej?
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Vampire Empire

Post autor: Tycjan »

Gabriel pisze:Przecież to polska gra? To nie będzie polskiej wersji językowej?
A wydaje ją polskie wydawnictwo? To, że autorem jest Polak to nie znaczy, ze gra musi mieć od razu polska wersję :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Vampire Empire

Post autor: Kolejarz »

Ja myślę, że na pewno kiedyś będzie. Niestety póki co wiadomo tylko o międzynarodowym wydaniu White Goblin Games w czterech językach, ale nie polskim. Chociaż może tylko instrukcji będzie kilka, bo karty chyba tylko po angielsku.
Bo co znaczy polska? Polskiego projektanta, czy pierwotnie polskiego wydawnictwa?

@Tycjan
Jak gra jest dobra, to powinna mieć polską wersję, nawet jeśli autorem jest beduin. ;) Na szczęście w dwuosobówkę łatwiej znaleźć współgraczy do angielskiej.
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: Vampire Empire

Post autor: Piotro »

Może nie jestem bezstronny ;) ale ta gra jest fantastyczna. 4 gry za nami i każda przebiegała zupełnie inaczej. Im dłużej się gra, tym otwiera się więcej możliwości. Tak że polecam, Piotro.
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 24 times
Been thanked: 44 times

Re: Vampire Empire

Post autor: Vester »

Poprośmy autora, żeby wrzucił na bgg doca z polskimi wersjami napisów. Bo on przetłumaczy je lepiej imho. Poza tym, jesli nie zapowiada się wersja PL, to takie zagranie będzie służyło sprzedaży.

Szanowny Filipie, rozważ.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Vampire Empire

Post autor: Perpetka »

Ja grywałam w prototyp galacticowy w 2009, bardzo mi się podobał i nawet jakieś uwagi zgłaszałam. Gra była genialnie połączona klimatem z BSG, ciekawa jestem, jak wygląda przerobiona na wampiry... Są gdzieś dostępne reguły?
ODPOWIEDZ