Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: vinnichi »

Piękny, zafoliowany egzemplarz dziś do mnie trafił za 50zł plus wysyłka.
Obrazek

Kolejna gra którą omijałem, bo krążyły o niej różne niepochlebne plotki, że źle się prowadzi, że niby taka nieprzewidywalna trochę szalona... A to cholernie porządna gra jest. U mnie ze względu na czas rozgryki zastępuję 1989.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
kalo90
Posty: 36
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: kalo90 »

vinnichi pisze: 05 cze 2019, 17:47
Kolejna gra którą omijałem, bo krążyły o niej różne niepochlebne plotki, że źle się prowadzi, że niby taka nieprzewidywalna trochę szalona... A to cholernie porządna gra jest. U mnie ze względu na czas rozgryki zastępuję 1989.
To podobnie jak ja. Myślałem, że to taki prototyp COIN'a i w ogóle mechanicznie nie przypominała mi Zimnej Wojny. Skusiłem się jednak przy okazji wymiany. Ryzyko się opłaciło. Giera jest super, trzyma w napięciu do końca. Zamówiłem dodatek the awakening - leży na półce i czeka na swoją kolej. Także jak ktoś ma szansę spróbować i/lub kupić za grosze to nie ma co się zastanawiać - bo to dobra giera jest.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 356
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 100 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Grellenort »

Tymczasem GMT szykuje drugi dodatek do Labiryntu. Forever War oferuje całkowicie nową talię, uwzględniającą lata 2011-15. Mechanicznie bez zmian, dochodzą jednak cztery nowe scenariusze (niektóre mają być naprawdę duże, pozwalające połączyć wszystkie dostępne talie) oraz nowy zestaw "botów" do gry solo. Jak dla mnie kapitalnie.
Swoją drogą ciągły rozwój gry pokazuje jak uznany jest to tytuł za oceanem :)
Więcej info:
https://www.gmtgames.com/p-769-labyrint ... -2015.aspx
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: vinnichi »

Ważna informacja, ten dodatek wymaga poprzedniego.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
kalo90
Posty: 36
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: kalo90 »

vinnichi pisze: 29 cze 2019, 09:52 Ważna informacja, ten dodatek wymaga poprzedniego.
Tu viewtopic.php?f=53&t=61750 ktoś sprzedaje za 90 zł dodatek jakby ktoś szukał. Dobra cena (ja za swój zapłaciłem 134 zł) - dobry dodatek :)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: kastration »

Najnowsza informacja, gdyby kogoś interesowała gra solo lub w komplecie on line. Wychodzi wersja Playdek i będzie można grać online.

http://www.dicetowernews.com/gen-con-day-3/60065
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Wosho »

Zastanawiam sie nad kupnem, tylko jak sie spodoba to dodatki obowiazkowe a gram z malo jezycznymi.
Jak sobei radzicie z brakiem dodatku w wersji pl?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4629
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: warlock »

Wosho pisze: 11 mar 2020, 10:20 Zastanawiam sie nad kupnem, tylko jak sie spodoba to dodatki obowiazkowe a gram z malo jezycznymi.
Jak sobei radzicie z brakiem dodatku w wersji pl?
Daj spokój z dodatkiem, w samą podstawkę z różnymi scenariuszami możesz grać dziesiątki razy. To nie jest proste euro, gdzie po dwóch partiach dorzucasz dodatek.
a gram z malo jezycznymi
To już w ogóle powinno skasować dodatek z Twojej wishlisty - gry Volko (Labirynt i Coiny) są bardzo zależne językowo, część sformułowań przypomina wojskowy żargon ;).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: mat_eyo »

Wosho pisze: 11 mar 2020, 10:20 Jak sobei radzicie z brakiem dodatku w wersji pl?
Znakomicie, tzn. totalnie ignoruję jego istnienie. Jak dla mnie nie warto go dodawać do podstawki. Jest kilka przyjemnych zasad, które nie wymagają nowych komponentów i możne je sobie wprowadzić w samej podstawce. Jednak nowe karty i mechaniki z nimi związane psują według mnie grę. Sprawiają, że gra nabiera ogromnego tempa i szybko się kończy. Rzeczy, na które trzeba było w podstawce zasłużyć, w dodatku gra rozdaje na lewo i prawo. Gdzieś w tym wątku są opinie moje i jaxa po naszej partii, możesz rzucić okiem. Z tym, że ja wtedy wypowiadałem się chyba zbyt łagodnie, teraz bym napisał zdecydowanie ostrzej.
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: pwoloszun »

To i ja sie wypowiem :)

Disclaimer: Labyrinth to jedna z moich ABSOLUTNIE NAJUKOCHANSZYCH gier. W podstawke mam rozegranych prawie 50 partii, w Awakening 9, w Forever War 11, co daje razem okolo 70 rozegranych partii. Ale prawda jest taka, ze gdybym mial mozliwosc(wspolgracze) to ta liczba spokojnie wzroslaby 5-cio krotnie :)

Zacznijmy od podstawki Labyrinth: War on Terror.
Ja KOCHAM te gre, ale to jedna z tych pozycji, ktora albo sie kocha albo szczerze nienawidzi na zasadzie "wiecej tego G...A kijem nie dotkne!1!!".
To gra bardzo, ale to bardzo NIE DLA KAZDEGO.

Najwieksze wady:
1) Skomplikowanie, ilosc i zlozonosc zasad/instrukcji.
Ta gra ma BARDZO zlozone zasady. To nie jest TS, zasady sa tak circa 5x bardziej zlozone. Ten tytul tlumaczy sie okolo 70-90min(!). A pozniej nowy gracz i tak nie ma zielonego pojecia co i dlaczego robi.
Ta gra jest KOMPLETNIE asymetryczna - to sa de facto 2 gry w jednej i TAK - obydwie musisz opanowac.
Dopoki nie zagrasz pare razy obiema stronami to tak naprawde you kow nothing... ;)
Ilosc i skomplikowanie zasad jest tak duza, ze nawet po naszej 25 rozgrywce, wylapywalismy pewne bledy i erraty z BGG. Co ciekawe, wiekszosc tych bledow NIE psuje/nie lamie samej partii.
2) W tej grze jest BARDZO, ale to BARDZO duza ilosc losowosci. Poczynajac od dociagu kart, na rzutach na sukces w kazdej istotnej operacji konczac. Mialem partie, gdzie przeciwnik wykonal 9 rzutow pod rzad przy 50% szansie na sukces(co daje (1/2)^9 = 99,81% na co najmniej jeden sukces) i... nope. Mialem partie typu perfect storm, gdzie Jihadysta wysadzil WMD w US w drugim roku(turze/rece) i US player nie mogl NIC zrobic(blyskawiczne zdobycie 3x WMD z Pakistanu, karta lotu do USA i 2x Zamach Samobojczy, dziekuje, dobranoc). Partia trwala 25min, wiec od razu zagralismy rewanz :)
3) Ta gra jest NIESAMOWICIE frustrujaca. Ona ma u mnie NAJWYZSZY wspolczynnik "kureł/minute" i NIC NIE JEST NAWET BLISKO. Emocje(glownie [...]) jakie ta gra u mnie wyzwala(po 70 partiach!) sa nieporownywalne z niczym.
4) Podstawka(War on Terror) jest bardzo mocno niezbalansowana w kierunku Jihadystow(stosunek zwyciestw nawet bardziej 3:1 niz 2:1).
Da sie wygrac USA, ale przy wyrownanych graczach(a nawet duzo mniej doswiadczonym Jihadyscie) [...] beda wygrywac ZDECYDOWANIE czesciej(win rate ~70-75%).
Co wiecej bardzo wiele partii konczy sie knock-outem/snowballem.

Podsumowujac jesli:
a) nie jestes w stanie ogarnac instrukcji(11 stron maczkiem, odpowienik jakis 40-45 stron w przecietnym euro)
b) jestes maniakiem kontroli, irytuje Cie losowe pyrganie kostkami
c) chcesz milo i przyjemnie spedzic czas
d) gra musi byc zbalansowana, a w ogole...
e) ...najlepiej jakby byla salatka punktowa i zebysmy wszyscy razem trzymajac sie za rece wspolnie wygrali ;)

na chociaz jeden z powyzszych punktow odpowiedziales twierdzaco, to szkoda Twojego czasu i nerwow.

PS Jesli jest ktos chetny do grania w Lublinie lub LIVE przez Vassal/TTS/moze kiedys [...] w koncu apke, to BARDZO serdecznie zapraszam na priv :)
W razie czego pomoge, wytlumacze, podpowiem strategie, nie musze wygrac, wole przyuczyc wspolgracza :)

Mod Odi: Nie używaj, proszę, pojęć obraźliwych, nie używaj także przekleństw (nawet wykropkowanych)
Podcast dżentelmeni przy stole:
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: pwoloszun »

Teraz dodatki:

The Awakening: ten dodatek BARDZO mocno zmienia rozgrywke.
Po pierwsze zgodnie z zalozeniami modeluje okres Arabskiej Wiosny Ludow, zalamania, wojen domowych w Syrii i w koncu powstania Panstwa Islamskiego ISIL. I robi to DOSKONALE.
To jest okres, kiedy NIKT(USA zwlaszcza!) nie mial ochoty platac sie w kolejne bagno po doswiadczeniach z Irakiem i Afganistanem.
Dlatego tez w The Awakening(po stronie US) mamy duzo mniej operacji militarnych, a duzo wiecej dzialan pod stolem wspierajacych rzady i/lub protestujacych.
Rozgrywka jest teraz duzo bardziej polityczna(dzieki mechanice Awakening/Reaction).
Po drugie w The Awakening jest DUZO wiecej kart z 1 Op, a DUZO mniej z 3Op, co znacznie utrudnia dzialanie obu stronom.

Po trzecie w koncu gra jest duzo lepiej zbalansowana.
Jihadysci zostali BARDZO MOCNO oslabieni. Eventy jesli juz to nieznacznie premiuja US, a po drugie ze wzgledu na mala ilosc kart 3Op,
Jihadysta nie ma juz takiej bonanzy: jest znacznie mniej mobilny, ma znacznie trudniejsze decyzje, musi znacznie lepiej managerowac swoja reka.

Po traumatycznych doswiadczeniach US z WoT(War on Terror) ja bym zaryzykowal, ze US jest teraz mocniejsze, ale co roku rozgrywane mistrzostwa swiata w dalszym ciagu maja winning rate Jihadystow na poziomie 70-80%.

Tak wiec The Awakening to de facto NOWA GRA w systemie Labyrinth.
Natomiast rozumiem, ze jezeli ktos sie spodziewal wiecej tego samego, to moze sie zawiesc.

Natomist zdecydowanie ODRADZAM rozpoczynanie przygody z Labyrinth od gry razem z (ktorymkolwiek)dodatkiem.
Podstawka jest na tyle zlozona i ma tak nieskonczona regrywalnosc, ze dodatkowe komplikowanie
juz i tak ultra skomplikowanej gry jest imho bardzo zlym pomyslem. Najpierw 10-20 partii w podstawke i dopiero ew. Awakening.

Samo tlumaczenie Awakening doswiadczonemu w WoT graczowi to circa 40-50min.
Podcast dżentelmeni przy stole:
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: pwoloszun »

Dodatki part 2: The Forever War

Mialem przyjemnosc uczestniczyc w blind testing praktycznie ukonczonej wersji drugiego dodatku do Labyrinth.

Zasad nowych w stosunku do The Awakening praktycznie brak, to co dostajemy to zestaw nowych scenariuszy ze zmienionym setupem
oraz nowy zestaw 120 kart Eventow. Ktos moze powiedziec, ze malo, ale to znow jest de facto trzecia, NOWA gra w systemie.

Scenariusze sa imho MEGA ciekawe, BARDZO wyrownane i daja po kilka(nascie) roznych otwarc i prawdopodobnie kilkadziesiat roznych strategii.
W koncu wykorzystana zostala w pelni mechanika Panstwa Islamskiego. Ilosc roznych strategii i ciekawych decyzji jest po prostu PIEKNA!
Jest duzo mniej kart politycznych(z markerami Awakening/Reaction), wiec gra wprowadza fajny balans(i strategiczne decyzje!) czy chcesz grac bardziej militarnie, politycznie czy mieszac oba style.

Po 11 partiach, Forever War jest imho najbardziej zbalansowany ze wszystkich trzech.

Ale znow: to jest gra imho tylko dla weteranow Labyrinth. Jesli nie znasz/nie lubisz WoT, to nie masz czego tutaj szukac.

Takze dla fanow(i tylko dla nich): MUST HAVE.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2020, 16:59 przez pwoloszun, łącznie zmieniany 1 raz.
Podcast dżentelmeni przy stole:
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: pwoloszun »

I na koniec(zanim mnie zbanuja za spamowanie) jeszcze o zaleznosci jezykowej.

Wg mnie jest ona MINIMALNA. Jesli ktos ma BARDZO podstawowy angielski, to do gry wystarczy mu wytlumaczenie doslownie 5-7 terminow.

Duzo wiekszy problem jest z kartami w The Awakening, poniewaz tekst w nich zostal tak slabo sformulowany, ze wiele kart nie dosc, ze jest dwuznaczna, to wrecz wprowadza w blad co do swoich mozliwosci :((

Tutaj niestety tylko forum BGG i erraty designera pomoga :(
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: oduck »

Jako, ze czuje, ze czas w koncu zdjac te gre z polki wstydu po nawet nie wiem, ilu latach po zakupie: czy lepiej wg Was korzystac z instrukcji Barda, ktora mam w pudelku, i posilkowac sie errata oraz wskazowkami z niniejszego watku na forum, czy tez wziac fanowskie tlumaczenie instrukcji autorstwa DrDooma z bgg (starsze o 5 lat od bardowskiego)? Czy tez najlepiej po prostu wziac angielska w kontekscie poznania zasad, a potem tylko w razie potrzeby rozstrzygniecia watpliwosci dot konkretnych kart siegac do PL?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: mat_eyo »

Jeśli angielski nie sprawi Ci problemu, to zdecydowanie ostatnia opcja jest najsensowniejsza.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Wosho »

Świetne posty, dziekuje Wam :)
Podstawke po pl mozna zlapac za 50/60 zl ang pewnie 2x tyle, no nic moze rzeczywiscie poczytam karty w sieci i zobacze czy sa trudne czy damy rade :)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Wosho »

warlock pisze: 11 mar 2020, 10:29
Wosho pisze: 11 mar 2020, 10:20 Zastanawiam sie nad kupnem, tylko jak sie spodoba to dodatki obowiazkowe a gram z malo jezycznymi.
Jak sobei radzicie z brakiem dodatku w wersji pl?
Daj spokój z dodatkiem, w samą podstawkę z różnymi scenariuszami możesz grać dziesiątki razy. To nie jest proste euro, gdzie po dwóch partiach dorzucasz dodatek.
a gram z malo jezycznymi
To już w ogóle powinno skasować dodatek z Twojej wishlisty - gry Volko (Labirynt i Coiny) są bardzo zależne językowo, część sformułowań przypomina wojskowy żargon ;).
To jak to w koncu zalezne bardzo czy nie zalezne i wystarczy odstawowy ang do podstawki? :)
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: pwoloszun »

Polska wersja Barda jest kryminalnie tanio dostepna(podobnie 1989...)
Instrukcja Barda(+malutka errata), jest bardzo dobra.

BTW Chlopcy z Playdek W KONCU wydali Labyrinth na steamie:
https://store.steampowered.com/app/9319 ... on_Terror/

Palec pod budke(i msg na priv) kto chetny na partie online?
Podcast dżentelmeni przy stole:
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: pwoloszun »

Wosho pisze: 12 mar 2020, 13:06
To jak to w koncu zalezne bardzo czy nie zalezne i wystarczy odstawowy ang do podstawki? :)
Moim zdaniem JESLI zagrales kilka razy w WoT i masz nawet bardzo podstawowy angielski, to po wytlumaczeniu doslownie kilku terminow(Cell, Disrupt, Ally etc) zagrasz i zrozumiesz co jest napisane na kartach.

Inny sposob to sciagnac i odpalic darmowy sobie modul na Vassalu i poprzedgladac karty. BTW moduly na vassalu to zwykle pliki zip, wiec mozna je rozpakowac i poprzegladac pliki graficzne kart.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4629
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: warlock »

Ja się nie zgadzam z @pwoloszun, łatwo zapomnieć jak to jest nie znać zbyt dobrze angielskiego (zapomniał wół...) ;).

Zresztą sam sobie oceń (i pamiętaj, że to gra z ukrytymi informacjami w postaci ręki kart - nie możesz tłumaczyć przeciwnikowi tekstu na każdej karcie, bo to całkowicie wypaczy rozgrywkę).
Obrazek
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Probe9 »

Tymczasem na Steam pojawiła właśnie się wersja digital (wczesny dostęp) - 46,99 PLN.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: pwoloszun »

Udalo mi sie zagrac 2 partyjki na steamie i pierwsze wrazenia sa DOBRE PLUS.

Zagralem raz offline przeciw automie z wersji papierowej. Ogolnie nie polecam poniewaz automa jest po prostu przegieta ale wciaz glupiutka. Ponadto lamie mnostwo zasad wiec zamiast pomagac wrecz szkodzi przy nauce gry.

Potem udalo mi sie rozegrac jedna partie online. W 3 roku(turze) zdmuchnalem gracza US z 6 zasobami i 3 WMD i zamachem samobojczym w drodze. Niestety jak juz wspominalem podstawka baaaardzo premiuje Jihadystow.

Sama gra jest zrobiona bardzo ok. Jedyny mankament to ze wszystko troche za szybko lata(animacje, nie ma potwierdzania komunikatow z ruchu przeciwnika) is i czasem ciezko sie polapac co sie wydarzylo. Ale jak na bete jest naprawde niezle.

Osobiscie aplikacje POLECAM.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2020, 16:56 przez pwoloszun, łącznie zmieniany 1 raz.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6448
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 577 times
Been thanked: 933 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: Odi »

Można sobie jeszcze ustawić poziom trudności automy. Niektóre jej akcje są wtedy skuteczniejsze. Może to coś pomoże...

Też kupiłem dostęp. Zwykle nie gram na kompie, ale tutaj potraktuję grę jako trening przed rozgrywkami na żywo, praktyczne przypomnienie zasad etc.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: kastration »

pwoloszun pisze: 13 mar 2020, 05:09 Udalo mi sie zagrac 2 partyjki na steamie i pierwsze wrazenia sa dobre plus.

Zagralem raz offline przeciw automie z wersji papierowej. Ogolnie nie polecam poniewaz automa jest po prostu przegieta ale wciaz glupiutka. Ponadto lamie mnostwo zasad wiec zamiast pomagac wrecz szkodzi przy nauce gry.

Potem udalo mi sie rozegrac jedna partie online. W 3 roku(turze) zdmuchnalem gracza US z 6 zasobami i 3 WMD i zamachem samobojczym w drodze. Niestety jak juz wspominalem podstawka baaaardzo premiuje Jihadystow.

Sama gra jest zrobiona bardzo ok. Jedyny mankament to ze wszystko troche za szybko lata(animacje, nie ma potwierdzania komunikatow z ruchu przeciwnika) is i czasem ciezko sie polapac co sie wydarzylo. Ale jak na bete jest naprawde niezle.
Dość druzgocąca opinia. Chciałem podpytać, czy naprawdę to "szkodzi nauce gry" granie z automą na steamie? To znaczy, zasady już znam i graliśmy coś z żoną plus partyjki solo (schemat automy wydał mi się dziwny i grałem nieco inaczej), ale przyznam, że obsługa gry jest bardzo uciążliwa dla mnie, a komputer robi wszystko za przeciwnika, to wydaje się dobre rozwiązanie. Ale się zastanawiam, czy faktycznie taka gra nie wypaczy mi czegoś? A wiadomo, łatwo zapomnieć detale przy tym tytule po przerwach. Pytam o automę akurat, bo często pewnie nie znajdę czasu na granie z żywym przeciwnikiem w tak długi tytuł, a także rywal może go nie mieć, bo przyznam lubię grać w czasie rzeczywistym jedynie gry on-line.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 – ? (Volko Ruhnke)

Post autor: lotheg »

Też jestem ciekaw jak z tą apką, bo chciałem kupić właśnie, ale że nie jestem ekspertem w grze (całe dwie-trzy partie za mną) to wolałbym czegoś źle nie przyswoić.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
ODPOWIEDZ