Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Post autor: Furia »

Obrazek

Opis via BGG:
Spoiler:
Ktoś coś wie o tej grze? Czy to prawda co BGG rzecze, że ma być polska wersja?
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2017, 09:11 przez Furia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: janekbossko »

gdzie tak jest napisane?
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Furia »

Tu?

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... -treachery

Nie znam się na BGG, ale w wersjach wpisana jest polska wersja z datą grudzień 2012.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: surmik »

Wychodzi na to, że to prawda:

"23 August 2012
Spartacus goes international!
Gale Force Nine is pleased to announce that Spartacus: A Game of Blood and Treachery will be available in multiple languages after its initial launch. Now more players will be able to bask in the glory of the arena while plotting to bring down their rivals’ houses. In November 2012 we will publish French, German and Spanish language versions. Those releases will be followed up in December 2012 with Italian, Polish and Russian language versions."
źródło: strona Gale Force Nine
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: janekbossko »

Gral ktos na Essen?
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: tajemniczy_padalec »

Zapraszam do oglądania naszej wideorecenzji Spartacusa w serwisie grybezprądu.pl :wink:
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: grucha »

Jak to jest z walką na arenie, jest tam miejsce na jakąś taktykę czy faktycznie podbiegamy do siebie i turlamy kostkami ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: janekbossko »

Zalezy od fazy gry. Z podstawowymi kolesiami to raczej na szczescie trzeba liczyc ale juz pozniej jak posoadamy koksa z doborowym sprzetem to walka jest zdecydowanie bardziej taktyczna.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Bea »

tajemniczy_padalec pisze:Zapraszam do oglądania naszej wideorecenzji Spartacusa w serwisie grybezprądu.pl :wink:
Bardzo fajna recenzja :) Gra wygląda interesująco :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Furia »

Świetna recenzja. Wiadomo coś i wydaniu PL?
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: dawciu »

kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem spartacusa, i mogę powiedzieć że gra miażdży! Jeszcze nigdy tak bardzo nienawidzilem się z kumplami :-) trzeba tylko wymyślić jakiś house rule dotyczący poruszania się gladiatorow po arenie, bo raz żaden z graczy nie chciał się poruszyć bo ryzykował że oberwie pierwszy. Aha, no i w lutym wychodzi dodatek:-)
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: meshuggah717 »

Piękne wydanie, ponawiam pytanie kolegi dwa posty wyżej - wiadomo coś o wersji PL?
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: surmik »

Wersja polska miała byc w grudniu ale od czasu zapowiedzi (sierpień 2012) nie pojawiły się żadne dalsze szczegóły.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Dabi »

Troszkę gra jest na rynku (chociaż dostępność była mała) a póki co mało o niej informacji również na forum. A chętnie bym parę poglądów wymienił z kimś kto miał jakieś doświadczenia.



Pozwolę sobie również wrzucić co nieco zmodyfikowaną recenzję którą napisałem po zakupie podstawki - na potrzebę jednego ze sklepów. Może kogoś zachęci do spróbowania gry.

Tak z własnych rozgrywek - podstawka

Gra póki co okazała się świetną pozycją. Bardzo dynamiczna, pozbawiona przestojów, prosta do wytłumaczenia a jednocześnie nie banalna. Klimat jest na tyle sugestywny i powiązany z mechaniką, że nawet ludzie którzy nie widzieli serialu wczuwali się w sytuację.
Uczucie walkę o wpływy pomiędzy właścicielami ludus jest naprawdę odczuwalne. Bardzo dobra platforma do negocjacji, przekupstwa, zdrad oraz mniej lub bardziej misternych planów. Do tego wszystko polane krwistym sosem.
Troszkę miałem obaw o czas rozgrywki mając na uwadze to co jest na pudełko (a wiadomym faktem jest, że należy do tego dodać czasami drugie tyle) ale jak się okazało niepotrzebnie.
Gra trwa tyle ile jest napisane na pudełku, dodatkowo można modyfikować jej długość co stanowi dodatkową zaletę (jescze nie odczuwałem takiej potrzeby - wariant domyślny jest chyba najbardziej optymalny).
Zdecydowanie jestem zadowolony z zakupu i póki co testując grę w różnych konfiguracjach graczy naprawdę wzbudza ona pozytywne emocje.


Podstawka + dodatek
Póki co rozegrałem tylko jedną rozgrywkę z dodatkiem ale za to od razu 5 osobową. Musze przyznać, że spełnia moje oczekiwania w 100 %. Mnogość nowych kart intryg (dobrze zbalansowanych grywalnych i po prostu ciekawych) zapewnia solidną niepowtarzalność rozgrywki. W talii "Rynku" pojawiło się sporo ciekawych kart o które można powalczyć. Zarówno nowi gradiatorzy jak i niewolnicy wpisali się bardzo dobrze w grę. Nie są lepsi od tych z podstawki ale jednocześnie mają charakter. Gra zdaje się jeszcze lepiej zbalansowana niż sama podstawka.
Do tego Primus który powinien być traktowany jako swego rodzaju święto i wisienka na torcie.



Nie polecam osobom które nie lubią negatywnej interakcji - tu to główny pomysł na jakim oparta została ta produkcja.
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 57 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: miszcz »

Pytanie do osób posiadających grę. Jakie koszuli pasują na karty? I czy w ogóle jest sens wkładania kart z gry w koszulki?
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Dabi »

Karty są dość solidne i nie tasuje się ich dużo - raz podczas rozgrywki ale mając na uwadze to, że niektórzy potrafią niestety okazywać stres przy pomocy dłoni które się pocą to ja zakoszulkowałem całość.

Ja akurat wykorzystałem najtańsze szmatki 4 PLN za 100 koszulek i pomimo tego, że są troszkę za duże to jednak spełniają swoją rolę odpowiednio. Próbowałem też Maydaya Chimery o rozmiarze klasycznym do gier CCG ale te są jeszcze mizerniejszej jakości.

Zaletą tanich koszulek poza ceną jest to, że wchodzą do wypraski (jak się ostrożnie ułoży) która jest fajna ale dość ciasna.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Gambit »

Gra tylko dla osób, które lubią wbijać nóż w plecy i nie obrażają się jak ktoś im wbije. Generalnie należy się nastawić hejt, przekupstwa i gank. Zapraszam też do obejrzenia mojej wideorecenzji.
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: grucha »

Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Dabi »

Fajna wiadomość. Co prawda tam tego tłumaczenia nie ma aż tak dużo ale jednak charakter gry wymaga aby ten angielski był znany a z tym bywa różnie.
Na pewno dobre tłumaczenie podniesie klimat i przyjemność odbioru bo gra jest naprawdę zacna. Polskie tłumaczenie serialu było całkiem dobre więc i tu powinno być dobrze.

Mam nadzieję, że wersja polska wpłynie na popularność tytułu :)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: janekbossko »

Wlasnie kupilem dodatek. Inf o polskiej wersji krazyla od tamtego roku ale ile mozna czekac...
Ciekawe czy wydadza wszystko od razu...
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Solmath »

^ Biorąc pod uwagę, że Niemcy i Hiszpanie wciąż czekają na dodatek w swoich językach, a jako pierwsi dostali zlokalizowaną podstawkę, to mam co do tego pewne wątpliwości. :wink:

Zresztą, w wersję PL uwierzę, gdy ujrzę ją na półkach sklepowych. :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Gambit »

Informację o polskiej wersji dostałem bezpośrednio z GF9, więc myślę, że można w to wierzyć (człowiek, który mi ją przekazał, sam maczał palce w jej stworzeniu).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: rastula »

cieszę się z tego wydania PL - gra już prawie trafiła do kosza w wersji ang ( bo można ją kupić za ok 115 zł) ale wersja PL pozwoli mi zagrać z szerszym gronem :)...

czekamy na konkrety co do daty :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Krwawisz »

A mnie zastanawia sens wydawania po polsku gry, którą wiele osób ma już po angielsku i która powstała na podstawie serialu, który już jakiś czas temu się skończył... wartość marketingowa Spartacusa jest obecnie bardzo wątpliwa. Mimo, że gra wyśmienita.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: kwiatosz »

Z BSG się udało :P
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ