Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Lolas »

Acownik pisze: 25 sty 2019, 14:26 Czy ktoś wie coś na temat dodruku dodatku do Tzolkina? Szukałem chyba wszędzie i nie ma, choć przecież podstawkę można kupić praktycznie w każdym sklepie. W Rebelu pytałem parę miesięcy temu, ale wtedy nic nie wiedzieli.
W wątku wydawniczym na 2018r Rebel odpowiedział, że czekają na informacje od Czechów (czyli chcą podłączyć się pod najbliższy dodruk dodatku). Potem była jeszcze informacja, że odpisali komuś na FB, że dodruk spodziewany jest wiosną.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: lotheg »

A dodatek rozważać pod kątem 5 graczy czy plemion po prostu? Wydaje mi się czasem, że i na 4 graczy potrafi być ciasno.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: KonradT »

Moim zdaniem najlepszą częścią dodatku są przepowiednie potem plemiona. Dodatek wprowadza też dodatkowe akcje, które na mniej niż 5 graczy są opcjonalne.
varrol
Posty: 20
Rejestracja: 05 paź 2018, 16:03

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: varrol »

Dodatek niweluje trochę strategię czaszkową :)
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Cezary1916 »

Gdyby ktoś szukał to dodatek jest dostępny w języku czeskim u polskiego dostawcy na stronie ksiegarni libristo sam u nich zamówiłem i czekałem około tygodnia
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Elo »

Zagrałem niedawno w Tzolk'in i po pierwszej rozgrywce mi przypadł do gustu, co nie zdarza się często, więc pomyślałem o dodatku, który pewnie kiedyś będę chciał sprawdzić. Niestety nie ma go obecnie w sprzedaży i tu pojawia się moje pytanie: czy wie ktoś może o ewentualnym dodruku (wiem, że jakiś czas temu był) albo skąd można go wziąć za normalną kwotę? Instrukcja PL jest do ściągnięcia, więc obca wersja językowa nie jest problemem. Na stronie wydawnictwa nie widzę żadnego sklepu.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: rav126 »

https://www.tlamagames.com/ceske/tzolk- ... proroctvi/

W tym sklepie ludzie zamawiali do Polski Lewisa i Clarka, jakiś kurier dostarcza, albo w większych miastach w jakichś punktach odbioru można odebrać.
Ma być w tym roku dodruk, ale Rebel czeka informacje od CGE odnośnie terminu.
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Elo »

Dobrze wiedzieć, że szykuje się dodruk. W takim razie poczekam :) dzięki.
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: deco200 »

Nie ukrywam, ze chce sie wam troche bezczelnie pochwalic.

Jako ze stalem sie mega fanem Tzolkina i uwielbiam wyciagac ta gre na stol, moja obsesja stalo sie pomalowanie kol w Tzolkinie. Oczywiscie, jako ze sam jestem totalnym beztalenciem artystycznym i od najmlodszych lat w podstawowce prace na plastyke robily za mnie mama i siostra, to zlecilem to zadanie osobie zajmujacej sie malowaniem figurek na zlecenie. Oto efekty, ja jestem bardzo zadowolony. Dajcie znac, co myslicie, gdyby ktos byl zainteresowany, moge na Priv podac namiary na wykonawce ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Helga »

Wow, efekt przekozacki. Malowałeś tylko duże koło czy też te mniejsze? I w sumie nie wiem czy otwarcie można pytać, ile kosztowała taka impreza?
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: deco200 »

Do malowania wysłałem tylko duże koło, uznałem, że z mniejszymi poradzę sobie sam, bo chcę je pomalować jednolitą farbą w sprayu, zgodnie z ich kolorem na mapie (Palenque na zielono, Chitchen Itza na niebiesko itd.). Uznałem, że nie zdołam spartolić tak prostej roboty :D, chociaż przy moich zdolnościach - kto wie.

Dostałem instrukcję od osoby, która pomalowała mi duże koło jak to wykonać i jutro wybieram się do sklepu po spraye.

Koszt i kontakt do wykonawcy podsyłam Ci na priv :).
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: kuchar »

Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: rav126 »

Robotników zawsze można samemu zrobić z modeliny, te robiłem z moją córką 😊

Obrazek
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 992 times
Been thanked: 433 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: KurikDeVolay »

Rozpuściłeś moje serduszko jak ciepły tost nutellę.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Lolas »

Jeśli ktoś czekał, to śpieszę donieść że dodatek trafił do sklepów.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: DarkSide »

Apeluję tylko by w swoim poście ukrywać zdjęcia za pomocą opcji "spojler"
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: MartusMarcin »

jak oceniacie rozgrywkę podstawki na dwie osoby? Czy dodatek jest uwagi w tej konfiguracji osobowej?
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: NestorZolo »

Ja często gram w dwójkę. Jestem typem gracza, który woli grać w większym gronie. Tzolk'in jednak daje radę w dwie osoby. Z dodatkiem nawet lepiej, bo dajemy na koła neutralnych "przeszkadzaczy" w liczbie o 7 więcej, ze względu na obecność 5tego gracza z dodatku. Przepowiednie robią robotę, a plemiona również są ciekawe. Płytki szybkich akcji sprawdzają się w rozgrywkach w więcej osób.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: KamradziejTomal »

Zdecydowanie tak, wprowadza większe zróżnicowanie z rozgrywki na rozgrywkę, głównie ze względu na klątwy.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Elemenek »

Gra na dwie osoby zdaje egzamin. Poczatkowo sa blokowane pola przez neutralnych pracownikow. Pozostaja oni na stale, co pozwala zaplanowac taktyke inaczej niz przy pelnym skladzie. Gra jest nieco bardziej przewidywalna I mamy wiecej mozliwosci (przeciwnik nie tak latwo nas zablokuje). Mozemy przyjac dlugoterminowa strategie, a czasem nawet nie wchodizmy sobie w droge (ktos poszedl w czaszki, a ktos w monument).
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: kastration »

MartusMarcin pisze: 21 kwie 2020, 12:30 jak oceniacie rozgrywkę podstawki na dwie osoby? Czy dodatek jest uwagi w tej konfiguracji osobowej?
My trochę pograliśmy w 2 osoby (co prawda rzadziej niż na 3-4, ale jednak) i gra oczywiście działa dobrze a nawet dobrze plus, ale pewnym problemem może być uprzywilejowanie strategii surowcowo-budynkowej w takiej konfiguracji, co jest znacznie trudniejsze na pełny skład. Na 2 osoby, jeśli zaniedbasz ten drugi tor (surowce) może być ciężko wygrać. Widziałem graczy robiących tak po 150-160 PZ co grę z nowicjuszami. Sam tyle nie potrafię (i raczej należę do tej drugiej grupy), ale na 2 osoby grze zagraża ciut większy schematyzm niż na więcej, tak w moim odczuciu. Gramy bez dodatku, jak coś. Ale nadal warto grać, bo gra jest po prostu bardzo dobra ogólnie.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: rav126 »

Z tym przyblokowaniem w graniu na dwóch to może być odwrotnie. Któreś z kół może być przyblokowane dużą liczbą pionów neutralnych, i przeciwnik może właśnie nam nieźle takie koło poblokować. Ostatnio miałem właśnie taką sytuację.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Elemenek »

rav126 pisze: 21 kwie 2020, 16:51 Z tym przyblokowaniem w graniu na dwóch to może być odwrotnie. Któreś z kół może być przyblokowane dużą liczbą pionów neutralnych, i przeciwnik może właśnie nam nieźle takie koło poblokować. Ostatnio miałem właśnie taką sytuację.
Oczywiscie wszystko zalezy co zostanie zablokowane na poczatku. czy rozlozy sie to na kilka kol, czy ktores zostanie zdominowane. Wtedy trzeba juz zmienic taktyke. Najgorzej jesli bedzie to kolo "surowcowe". Rzecz jasna tyczy sie to tez tego, gdy obie osoby przyjely ta sama taktyke. Hmmm mam troche czasu wolnego, wiec nie wiem czy nie wyciagne na stol zaraz. Jednak brak wspolgracza wymagalbym znalezienia jakiegos trybu solo.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 500 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: rav126 »

No właśnie u nas to były dwa koła - kukurydzą oraz z czaszkami :) Jeszcze nigdy nie poszło mi aż tak źle...
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: kastration »

Elemenek pisze: 21 kwie 2020, 17:39
rav126 pisze: 21 kwie 2020, 16:51 Z tym przyblokowaniem w graniu na dwóch to może być odwrotnie. Któreś z kół może być przyblokowane dużą liczbą pionów neutralnych, i przeciwnik może właśnie nam nieźle takie koło poblokować. Ostatnio miałem właśnie taką sytuację.
Oczywiscie wszystko zalezy co zostanie zablokowane na poczatku. czy rozlozy sie to na kilka kol, czy ktores zostanie zdominowane. Wtedy trzeba juz zmienic taktyke. Najgorzej jesli bedzie to kolo "surowcowe". Rzecz jasna tyczy sie to tez tego, gdy obie osoby przyjely ta sama taktyke. Hmmm mam troche czasu wolnego, wiec nie wiem czy nie wyciagne na stol zaraz. Jednak brak wspolgracza wymagalbym znalezienia jakiegos trybu solo.
Zagraj na Board Game Arena za darmo, Tzolkin się łapie akurat i ma bardzo intuicyjny interfejs (i wielu graczy).
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
ODPOWIEDZ