DreadBall: The Futuristic Sports Game (Jake Thornton)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: DreadBall: The Futuristic Sports Game (2012)

Post autor: maciejo »

skolo pisze:hej Maciejo

z tego co wiem nie ma takich planów. chyba jedynie ktos z nas moze to zrobic
byłoby biutiful :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: DreadBall: The Futuristic Sports Game (2012)

Post autor: xel4 »

Znalazłem dwa zestawy:
Czy zestaw tańszy też nada się do zapoznania z grą? W porównaniu z droższym ma mniej komponentów. Są one znaczące dla rozgrywki?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: DreadBall: The Futuristic Sports Game (2012)

Post autor: maciejo »

xel4 pisze:Znalazłem dwa zestawy:
Czy zestaw tańszy też nada się do zapoznania z grą? W porównaniu z droższym ma mniej komponentów. Są one znaczące dla rozgrywki?
a to bardzo ciekawe jest :?
na bgg po wpisaniu dreadball pokazuje się jeszcze co innego,tzn inny zestaw komponentów
http://boardgamegeek.com/boardgame/1297 ... ports-game

"
1 Corporation Team: 10 plastic miniatures (4 Strikers, 4 Jacks, 2 Guards)
1 Marauder Team: 10 plastic miniatures (6 Jacks, 4 Guards)
1 plastic referee
2 plastic balls
A stunningly detailed pitch
54 Cards: 35 Action, 14 Event, 3 Special, 2 Fan
13 Counters: 10 Action, 1 Rush, 1 Score, and 1 Special
Roster Pad
6 Home Dice, 6 Away Dice, 6 Coaching Dice
A4 84-page full-color rulebook
Rules for 8 MVPs, team advancement and league system"

są karty ale nie ma plastikowych hexów :?

a tu dyskusja na bgg
http://boardgamegeek.com/thread/1031962 ... -full-game
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: DreadBall: The Futuristic Sports Game (2012)

Post autor: xel4 »

Bezsensu... próg wejście jest obrzydliwie wysoki. Kupując 2 pudełka dopiero mam full game.. ;/
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: DreadBall: The Futuristic Sports Game (2012)

Post autor: maciejo »

xel4 pisze:Bezsensu... próg wejście jest obrzydliwie wysoki. Kupując 2 pudełka dopiero mam full game.. ;/
Chyba wystarczy to za 245 pln - wydaje mi się,że to jest właśnie pełna gra.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: DreadBall: The Futuristic Sports Game (2012)

Post autor: Dabi »

W tym tańszym po prostu pewnie podręcznik jest w formie do ściągnięcia z sieci a karty do wydrukowania samodzielnego.
Większe pudło ma już co trzeba - sama oferta Graala zaś całkiem ciekawa. Gra zbiera dobre recenzję - fajną znalazłem na bardzo ciekawym blogu Fireant'a http://fireant-painting.blogspot.com/
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: DreadBall: The Futuristic Sports Game (2012)

Post autor: maciejo »

Dabi pisze:W tym tańszym po prostu pewnie podręcznik jest w formie do ściągnięcia z sieci a karty do wydrukowania samodzielnego.
Większe pudło ma już co trzeba - sama oferta Graala zaś całkiem ciekawa. Gra zbiera dobre recenzję - fajną znalazłem na bardzo ciekawym blogu Fireant'a http://fireant-painting.blogspot.com/
Ale czy tak naprawdę jest :?: Ma ktoś z Was może taki "tańszy" egzemplarz :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Fireant
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2013, 12:12

Re: DreadBall: The Futuristic Sports Game (2012)

Post autor: Fireant »

maciejo pisze:
Dabi pisze:W tym tańszym po prostu pewnie podręcznik jest w formie do ściągnięcia z sieci a karty do wydrukowania samodzielnego.
Większe pudło ma już co trzeba - sama oferta Graala zaś całkiem ciekawa. Gra zbiera dobre recenzję - fajną znalazłem na bardzo ciekawym blogu Fireant'a http://fireant-painting.blogspot.com/
Ale czy tak naprawdę jest :?: Ma ktoś z Was może taki "tańszy" egzemplarz :?:
Witam. Backtracking z mojego bloga mnie tutaj przyprowadził :) Z chęcią udzielę wszelkiej pomocy jeżeli chodzi o Dreadballa, ba, jeżeli ktoś jest z okolic Krakowa / Tarnowa, z równą chęcią w dniach weekendowych poprowadzę prezentację gry, pokaże co i jak...

Co do wersji "Kick Off" - jest zdecydowanie tańsza, ponieważ:

Nie posiada pełnej księgi zasad do sezonu pierwszego, tylko skróconą esencję w formie małej instrukcji - do tego dostajemy jednak dostęp do pliku z pełną instrukcją gry do pobrania w formie PDF. Mantic to nie Games Workshop, więc chętnie udzielają pomocy - jak ich poprosiłem o instrukcję w formie PDF przed zakupem gry, dostałem bez problemu. Dodatkowo, wersja "Kick Off" nie zawiera pięciu figurek - nie dostajemy Sędziego oraz po dwóch zawodników na drużynę (Pełna wersja gry oferuje 10 zawodników na drużynę, wersja "Kick Off" po 8. Wersja tańsza ponadto nie zawiera 6 kostek 'neutralnych' oraz kart akcji i wpływów fanów. W sumie, ów tańsza wersja pozwala zagrać grę wstępną na podstawowych zasadach, bez dodatku sędziego, fauli oraz wpływu fanów.

Karty nie są do wydruku samodzielnego - na sklepie Mantica jest w ofercie 'zestaw uzupełniający' do pudełka "Kick Off": http://www.manticgames.com/Shop-Home/Dr ... -Time.html - Tutaj dostajemy drugą piłkę, model sędziego oraz talię odpowiednich kart.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: DreadBall: The Futuristic Sports Game (2012)

Post autor: xel4 »

Czyli wersja kick off jest niepełną upośledzoną wersją. Demo za 150zł...
Fireant
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2013, 12:12

Re: DreadBall: The Futuristic Sports Game (2012)

Post autor: Fireant »

xel4 pisze:Czyli wersja kick off jest niepełną upośledzoną wersją. Demo za 150zł...
Dokładnie tak!

Wersja Kick Off powstała po to, by być pokazówką podstawowej mechaniki gry - spokojnie da się w to zagrać i mieć dobry ubaw, co wykazuje filmik pokazowy na Beasts Of War, gdzie właśnie w tę wersję grano, by ukazać jak gra funkcjonuje i klika. Jeżeli ktoś jest ów grą zainteresowany, to gorąco polecam zainwestować w pełną wersję.

Od razu zaznaczam, że jeżeli ktoś chciałby zobaczyć grę w akcji, to ja wiernie służę Krakusom i ludności okolicznej. Dodatkowo warto zauważyć, że wydatek na całe pudełko to nie wszystko... Jeżeli zaczniemy kupować MVP (bohaterów w blistrach), to część z nich jest opisana w podręcznikach do edycji drugiej (tzw. 2'gi sezon) oraz w podręczniku do edycji trzeciej (3'ci sezon), a podręczniki te kosztują dodatkowo 60 zł od sztuki. Podejrzewam jednak, że po kupieniu blistra można by spokojnie napisać maila do Mantica z prośba o zasady do danego modeli i pewnie by podesłali.

Należy pamiętać, że Mantic składa się głównie z twórców gier bitewnych i mają taką... Mentalność wydawania swoich produktów na podobnych zasadach, więc wydawanie oddzielnych ksiąg zasad to nic nowego, choć miłośników planszówek może odstraszyć fakt, że należy kupić dodatkowo najnowszą edycję księgi zasad, by móc korzystać ze wszystkich dostępnych modeli.
kolosm
Posty: 303
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 455 times
Been thanked: 53 times

Re: DreadBall: The Futuristic Sports Game (2012)

Post autor: kolosm »

Powitać, ktoś w to jeszcze grywa?
Nabyłem drugą edycję i gra mnie urzekła :) Jest zdecydowanie szybsza i dynamiczna niż BB, nie ma wreszcie tych nagłych strat z początkiem swojej tury (wiem wiem, kolejność podejmowania ryzyka) itp. Mam 2 dodatkowe teamy zatem przy okazji zapytam, czy ktoś nie ma na zbyciu jakiś drużyn, MVP?
W ogóle dziwię się, że gra u nas tak mało popularna...To takie połączenie BB i Guildball, jest inna, nie lepsza, po prostu inna - każdy wreszcie ma coś dla siebie. W całkiem rozsądnych $$$ można się świetnie bawić, również ligowo z awansami, zdolnościami.
ODPOWIEDZ