Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: gregos »

Rozumiem, zatem bombarduj ich wiadomościami - może w końcu odpiszą.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Breżniew »

dave8 pisze: 01 kwie 2018, 21:32 Kupiłem ostatnio w sklepie portalu postać marynarza.
Niestety w dodatku był sam kafelek z postacią. Brak pionków i naklejek.
Ktoś wie jak/gdzie można to dorobić?
Portal niestety pomimo moich wielokrotnych maili nie jest uprzejmy odpowiedzieć.
Pionek dla Marynarza nigdy nie był częścią dodatku Marynarz. Był on częścią mini dodatku zawierającego również naklejki na piony postaci Darwina i Misjonarza/Misjonarki z dodatku HMS Beagle.
FEAT
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2018, 12:56

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: FEAT »

Ostatnio (t.j. w piątek 13.04.2018) zakupiłem grę Robinson Crusoe wraz z dodatkiem HMS Bealge, po rozpakowaniu podstawowej wersji gry ku mojemu zdziwieniu zamiast postaci Kucharza w pudełku znalazła się postać Marynarza, którą i tak i tak chciałem dokupić, jednakże teraz jestem pozbawiony postaci podstawowej, której nie mogę w żaden sposób dokupić. Napisałem już e-mail i czekam na odpowiedź, ale z ciekawości miał ktoś kiedyś taką sytuację? Oraz czy byłby ktoś wstanie podesłać mi planszę postaci kucharza, bo nie udało mi się nigdzie znaleźć (skany lub jeśli ktoś ma w pliku ready2print to już w ogóle)?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

Panie portal na 100% wysle brakujące elementy.
maciuch
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2018, 16:21

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: maciuch »

Rozpakowałem przed chwilą dziś odebranego Robinsona i mam (chyba) problem jak powyżej - zamiast postaci Kucharza w pudełku jest Marynarz.

Jutro miało być grane, na 2 osoby, a instrukcja wprost informuje, że przy grze 2osobowej postaci wybierać należy spośród Cieśli, Kucharza i Odkrywcy. Z braku kucharza trochę nam się wybór zawęża...

Mam więc pytanie - czy ktoś dowiedział się o co chodzi z tą zamianą postaci? Czy to upgrade zawartości czy błąd i kontaktować się z wydawnictwem?

pzdr.
maciuch
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

Na pewno błąd pisz do portala
maciuch
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2018, 16:21

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: maciuch »

Ehhh, a miało być tak pięknie...

Dzięki za odpowiedź!
genno
Posty: 16
Rejestracja: 01 mar 2016, 23:57

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: genno »

Pytanie do osób, które zakupiły organizer do gry. (taki jak tu: https://aleplanszowki.pl/organizer-inse ... rusoe.html)
Jest tam jeszcze trochę miejsca po załadowaniu elementów z podstawki i HMS Beagle?

Pytam bo niedługo ma wyjść nowy dodatek i tak się zastanawiam czy jest szansa aby zmieściły się jeszcze nowe elementy?
Nesmeer

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Nesmeer »

genno pisze: 07 cze 2018, 10:57 Pytanie do osób, które zakupiły organizer do gry. (taki jak tu: https://aleplanszowki.pl/organizer-inse ... rusoe.html)
Jest tam jeszcze trochę miejsca po załadowaniu elementów z podstawki i HMS Beagle?

Pytam bo niedługo ma wyjść nowy dodatek i tak się zastanawiam czy jest szansa aby zmieściły się jeszcze nowe elementy?
Ja tam trzymam samą podstawkę, a pudełko i tak się nie domyka, miejsca trochę jest na żetony, ale na elementy typu karty/plansze/książeczki/scenariusze nie ma szans.
genno
Posty: 16
Rejestracja: 01 mar 2016, 23:57

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: genno »

ok, dzięki za odpowieź
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Mixthoor »

W takim właśnie drewnianym organizerze przechowuję pełną grę podstawową, dodatek, wszystkie oficjalne mini-dodatki, wszystkie oficjalne scenariusze oraz kilka wydrukowanych dodatkowych scenariuszy. Nie wiemy natomiast , co będzie w drugim oficialnym dodatku. Obecnie nikt nie jest w stanie stwierdzić, czy nowe elementy z nowego dodatku również zmieszczą się w drewnianym organizerze.
maciuch
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2018, 16:21

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: maciuch »

maciuch pisze: 30 maja 2018, 16:27 Rozpakowałem przed chwilą dziś odebranego Robinsona i mam (chyba) problem jak powyżej - zamiast postaci Kucharza w pudełku jest Marynarz.
Cytować samego siebie to chyba trochę nieskromnie, ale z kronikarskiego obowiązku informuję, iż po kontakcie z wydawnictwem problem został rozwiązany. Dziś listem poleconym dotarła do mnie brakująca karta postaci Kucharza.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vikingowa »

Nesmeer pisze: 07 cze 2018, 11:15
genno pisze: 07 cze 2018, 10:57 Pytanie do osób, które zakupiły organizer do gry. (taki jak tu: https://aleplanszowki.pl/organizer-inse ... rusoe.html)
Jest tam jeszcze trochę miejsca po załadowaniu elementów z podstawki i HMS Beagle?

Pytam bo niedługo ma wyjść nowy dodatek i tak się zastanawiam czy jest szansa aby zmieściły się jeszcze nowe elementy?
Ja tam trzymam samą podstawkę, a pudełko i tak się nie domyka, miejsca trochę jest na żetony, ale na elementy typu karty/plansze/książeczki/scenariusze nie ma szans.
Organizer bardzo fajny ale nie widzę potrzeby trzymania razem dodatku z podstawką kiedy jest to zupełnie inna kampania i nie dołącza się jej elementów do podstawowej wersji gry. Poza tym pudełko do HMS Beagle jest cudne i szkoda żeby stało puste :D Myślicie, że pudełko do drugiego dodatku też będzie w formie książki (Tom II)?
Nesmeer

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Nesmeer »

vikingowa pisze: 12 cze 2018, 16:33
Nesmeer pisze: 07 cze 2018, 11:15
genno pisze: 07 cze 2018, 10:57 Pytanie do osób, które zakupiły organizer do gry. (taki jak tu: https://aleplanszowki.pl/organizer-inse ... rusoe.html)
Jest tam jeszcze trochę miejsca po załadowaniu elementów z podstawki i HMS Beagle?

Pytam bo niedługo ma wyjść nowy dodatek i tak się zastanawiam czy jest szansa aby zmieściły się jeszcze nowe elementy?
Ja tam trzymam samą podstawkę, a pudełko i tak się nie domyka, miejsca trochę jest na żetony, ale na elementy typu karty/plansze/książeczki/scenariusze nie ma szans.
Organizer bardzo fajny ale nie widzę potrzeby trzymania razem dodatku z podstawką kiedy jest to zupełnie inna kampania i nie dołącza się jej elementów do podstawowej wersji gry. Poza tym pudełko do HMS Beagle jest cudne i szkoda żeby stało puste :D Myślicie, że pudełko do drugiego dodatku też będzie w formie książki (Tom II)?
Ja mam taka nadzieje, w innym wypadku braknie miejsca, a tak ladnie miedzy ksiazkami sie ustawi i nikt kolejnego zakupu nie zauwazy :lol:
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pastorkris »

Nie no, jak on nie wyjdzie w formie książki to to będzie jakiś wydawniczy żart :/ Nawet nie biorę tego pod uwagę! Już widziałem takie cuda, gdzie kolega miał 4 książki z serii identyczne, a piąta w jakiejś walniętej skali, wyższą o 2 cm i szlag mnie trafiał jak na to patrzyłem :D
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: c08mk »

Pastorkris pisze: 14 cze 2018, 12:59 Nie no, jak on nie wyjdzie w formie książki to to będzie jakiś wydawniczy żart :/ Nawet nie biorę tego pod uwagę! Już widziałem takie cuda, gdzie kolega miał 4 książki z serii identyczne, a piąta w jakiejś walniętej skali, wyższą o 2 cm i szlag mnie trafiał jak na to patrzyłem :D
Wcześniej pudełko w formie książki było dla klimatu przygody i podróży. Tym razem pudełko będzie w kształcie macki sięgającej z półki w stronę gracza tak dla zachowania klimatu grozy.
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Tomson »

Skoro ma to być samodzielny dodatek obstawiałbym standardowe kwadratowe pudło
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Tyle hajpu ma ta gra ale jakoś nie mam jej na radarze i to pomimo że nie mam żadnej kooperacji w kolekcji. Miałem kiedyś Pandemię ale jakoś nas nie porwała.
Może kiedyś się skuszę na tego Robinsona w Trzewikach :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vikingowa »

Dr. Nikczemniuk pisze: 14 cze 2018, 20:10 Tyle hajpu ma ta gra ale jakoś nie mam jej na radarze i to pomimo że nie mam żadnej kooperacji w kolekcji. Miałem kiedyś Pandemię ale jakoś nas nie porwała.
Może kiedyś się skuszę na tego Robinsona w Trzewikach :wink:
Na pewno się nie zawiedziesz na Robinsonie jeśli chcesz spróbować kooperacji i lubisz przygodówki. Ja bardzo polecam😁
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: seki »

Dr. Nikczemniuk pisze: 14 cze 2018, 20:10 Tyle hajpu ma ta gra ale jakoś nie mam jej na radarze i to pomimo że nie mam żadnej kooperacji w kolekcji. Miałem kiedyś Pandemię ale jakoś nas nie porwała.
Może kiedyś się skuszę na tego Robinsona w Trzewikach :wink:
Klimat fajny. Ale to najbardziej losowa nowoczesna gra w jaką grałem. Jeśli nie jesteś fanem losowości w grach to ostrzegam. Losowe wydarzenia mogą zaprzepaścić optymalną w kontekście scenariusza grę. Jeden pechowy rzut kością może zadecydować o przegranej mimo podejmowania dobrych decyzji. Ta gra jest zaprojektowana w taki sposób by mechanizmy dokopały graczom na każdym kroku. Mimo to, to dobra gra, ale trzeba wiedzieć o jej cechach bo nie jest to gra dla każdego.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: hipcio_stg »

seki pisze: 15 cze 2018, 22:31
Dr. Nikczemniuk pisze: 14 cze 2018, 20:10 Tyle hajpu ma ta gra ale jakoś nie mam jej na radarze i to pomimo że nie mam żadnej kooperacji w kolekcji. Miałem kiedyś Pandemię ale jakoś nas nie porwała.
Może kiedyś się skuszę na tego Robinsona w Trzewikach :wink:
Klimat fajny. Ale to najbardziej losowa nowoczesna gra w jaką grałem. Jeśli nie jesteś fanem losowości w grach to ostrzegam. Losowe wydarzenia mogą zaprzepaścić optymalną w kontekście scenariusza grę. Jeden pechowy rzut kością może zadecydować o przegranej mimo podejmowania dobrych decyzji. Ta gra jest zaprojektowana w taki sposób by mechanizmy dokopały graczom na każdym kroku. Mimo to, to dobra gra, ale trzeba wiedzieć o jej cechach bo nie jest to gra dla każdego.
Właśnie ta olbrzymia losowość daje tej grze tego kopa! Wyobraź sobie, że też cudem przeżywasz katastrofę wodno/powietrzną, morze wyrzuca cie na brzeg nieznajomego miejsca, a po przebudzeniu masz do dyspozycji kilka drobiazgów w kieszeniach i ogromną chęć przetrwania/przeżycia... Szybko robisz się głodny, przerażony, a każdy przelatujący ptak, pełznący wąż jest jednocześnie zagrożeniem jak i pożywieniem. Ogrom decyzji! Możesz spróbować złapać i ubić gadzinę. Jeżeli ci się uda to napełnisz żołądek na jakiś czas, jeżeli gadzina cie ukąsi - możesz zakończyć przygodę. Jeżeli uznasz, że gad jest zbyt niebezpieczny i ilość pożywienia w stosunku do ryzyka jest zbyt mała musisz liczyć się z narastającym wycieńczeniem.

Gra idealnie oddaje klimat i zawsze czuję, że każdy ruch wymaga rachunku prawdopodobieństwa, jak i oszacowania tego co należy zrobić. Wiadomo, też, że gdyby Robinson był grą łatwiejszą to wszyscy by narzekali, że po rozbiciu na dzikim lądzie wystarczy wysuszyć telefon, zadzwonić, podać współrzędne i przeczekać na pomoc... gra musi być trudna i losowa! Wspaniała pozycja na liście gier, zasłużenie na tak wysokim miejscu!
Usunięte

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Usunięte »

Robinson, to najlepsza gra stworzona przez polskiego autora, co by nie mówić, inne shity z KS nie dorastają mu nawet do pięt.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pastorkris »

Dla mnie Robinson i Neuroshima Hex walczy o pierwsze miejsce :)
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: waadimch »

Kiedy apka do robinsona oraz co bedzie ona dawac?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Furan »

O. I okazuje się, że na stronie BGG najnowszego dodatku pojawiło się nieco zdjęć nowych kart: https://boardgamegeek.com/image/4240672 ... tery-tales (nie-na-wi-dzę nowego stylu galerii na BGG, nienawidzę...)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
ODPOWIEDZ