Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Forum ogólne o grach planszowych i karcianych, w szczególności dyskusje o konkretnych tytułach.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
MrAtrion
Użytkownik wspierający
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion » 18 paź 2018, 12:43

Chyba pod koniec roku.

p_olo86
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time

Post autor: p_olo86 » 18 paź 2018, 12:49

Pastorkris pisze:
18 paź 2018, 12:37
Wiadomo coś kiedy drugi duży dodatek do Robinsona?
Pierwszy kwartał 2019.
Szukam ludzi chętnych do pogrania w gry planszowe w okolicach Pomiechówka i Nowego Dworu Mazowieckiego.

emka

Post autor: emka » 27 paź 2018, 21:31

Czy ktoś wie coś na temat planowanej aplikacji do Robinsona? Co ona ma dać/zmienić? Może jakieś wirtualne karty w zastępstwie tych fizycznych? Planuję zakup mini-dodatków i zastanawiam się nad sensem kupowania dodatkowych kart.

janjedlikowski

Post autor: janjedlikowski » 20 lis 2018, 13:08

Nowie piony i scenariusz dostępne w 2019.
https://portalgames.pl/pl/loot-box/

No i kolejne dodruki Robinsona będą z nową okładką na wzór tej z anglojęzycznego wydania. Moim zdaniem lepsza od poprzedniej i szkoda, że nie będą sprzedawać jej osobno.
https://portalgames.pl/pl/robinson-crus ... a-okladka/

Awatar użytkownika
eventide
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time

Post autor: eventide » 01 gru 2018, 11:54

Czy ktoś rozważał stosowanie jakichś domowych zasad do scenariusza "Wyspa Kanibali"? Szczerze mówiąc nie bawi mnie ciągłe umieranie w 3. i 4. rundzie tylko dlatego że "bo tak". Po tym scenariuszu przestałem lubić tą grę. Uważam, że sam scenariusz jest źle zaprojektowany i z tego co widzę, w mojej opinii nie jestem odosobniony. Czuję się dokładnie tak, jak napisał Trolliszcze:
Trolliszcze pisze:
01 wrz 2014, 19:03
Mówiłeś, że masz Robinsona. Zrób sobie prosty test: zagraj w kanibali, układając na szczycie stosu kafelków wyspy same kafelki z totemami i rozegraj dwa pierwsze wydarzenia, jakby to były księgi. A potem daj nam znać, jak Ci poszło. To będzie lepszy dowód niż wszystko, co tutaj napiszę.
W takim układzie kafli wysp i kart wydarzeń, a prawdopodobieństwo jego wystąpienia jest całkiem spore, to aż mi szkoda czasu, żeby nawet rozłożyć grę.

Przeczytałem ileś komentarzy ludzi, którzy przeszli ten scenariusz i za każdym razem warunki zwycięstwa wydają się być takie same: 1. wyjście kafli bez totemów w pierwszych rundach, 2. wyjście kart bez ksiąg w pierwszych rundach, 3. posiadanie żołnierza. Jednym słowem - scenariusz, w którym wygrana zależy od szczęścia. Moje pytanie brzmi: po co robić scenariusz, który można przejść tylko wtedy, gdy ułożą się dobrze karty i kafle. Może lepiej sobie od razu rzucić monetą? Nawet nie można poddać gry, tak jak w niektórych karciankach, gdzie widzisz, że przeciwnik ma za dobrą rękę, żebyś kiedykolwiek go dogonił. Nie, tutaj musisz siedzieć nad stołem i patrzeć jak tracisz połowę życia w pierwszej rundzie i drugą połowę życia w dwóch następnych. Frajdy co niemiara.

Awatar użytkownika
Mixthoor
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Mixthoor » 01 gru 2018, 17:36

Przeszedłem Wyspę Kanibali za drugim podejściem w 4 osobowym zespole. Scenariusz jest bardzo dobry i znakomicie się nam go grało. Młodzież po nim sięgnęła po grę FOREST. Więcej problemów miałem z Wyspą Ognia.
Przestać lubić grę po porażce? Rozsądne...

bjago999
Użytkownik wspierający

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: bjago999 » 01 gru 2018, 19:15

Tutaj dużo zależy od kafli/kombinacji, my 3 razy siadaliśmy do scenariusza 2 z egzorcyzmami, tam jak nie podejdą kafle to nie zbudujesz dzwona czy jakoś tak, a jak podejdą to luzik. Nie mniej jednak nam się to podobalo :)

janjedlikowski

Post autor: janjedlikowski » 27 gru 2018, 11:36

Czy w scenariuszu Wyspa kanibali wioski i miasto kanibali można atakować, mając obóz/schronienie na sąsiadującym kafelku wyspy, czy też akcję tę można wykonać z dowolnego kafelka?

wirusman
Użytkownik wspierający

Post autor: wirusman » 27 gru 2018, 13:39

janjedlikowski pisze:
27 gru 2018, 11:36
Czy w scenariuszu Wyspa kanibali wioski i miasto kanibali można atakować, mając obóz/schronienie na sąsiadującym kafelku wyspy, czy też akcję tę można wykonać z dowolnego kafelka?
Chyba z każdego. Pamiętając o złotej zasadzie odległości. Do wykonania tej akcji będziesz musiał użyć wiecej pionkow.

janjedlikowski

Post autor: janjedlikowski » 27 gru 2018, 16:22

No ale niszcząc wioski/miasto wykonuje się akcję walki z bestią, do której chyba nie stosuje się żadnych zasad odległości?

MrAtrion
Użytkownik wspierający

Post autor: MrAtrion » 29 gru 2018, 00:55

Na karcie scenariusza nie ma nic o tym wspomniane (w FAQ też nie), więc wystarczą 2 pionki na pole walki z Bestią.

Czy w tym scenariuszy istnieje tylko 5 wiosek kanibali? Nr 6 to miasto. A może 4, bo tyle jest opisanych w scenariuszu (zasady odkrycia każdej z nich)?

Keysper
Has thanked: 2 times

Post autor: Keysper » 09 sty 2019, 14:18

Wybaczcie jesli zasmiecam temat ale ciezko przejrzec cale 150stron watku- jest gdzies dostepny zbior wszystkich mini dodatkow ; dodatkowych kart postaci itp.? Mam HMS Beagle i chcialbym dorzucic kilka scenariuszy i jesli nie ma w sprzedazy to nawet cos w stylu print to play. Jesli jest gdzies zebrany dostep do wszystkiego co wyszlo do robinsona to bylbym wdzieczny za udostepnienie ( moznaby nawet zaktualizowac pierwszy post i wrzucic tam wszystko co istnieje do rozwijania gry)

kmd7
Użytkownik wspierający

Post autor: kmd7 » 09 sty 2019, 14:30

Tutaj są fanowskie scenariusze, sam z nich korzystałem, autorzy robią tam świetną robotę:
viewtopic.php?t=34195
Ostatnio zmieniony 09 sty 2019, 14:33 przez kmd7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Breżniew
Użytkownik wspierający

Post autor: Breżniew » 09 sty 2019, 14:32

Keysper pisze:
09 sty 2019, 14:18
Wybaczcie jesli zasmiecam temat ale ciezko przejrzec cale 150stron watku- jest gdzies dostepny zbior wszystkich mini dodatkow ; dodatkowych kart postaci itp.? Mam HMS Beagle i chcialbym dorzucic kilka scenariuszy i jesli nie ma w sprzedazy to nawet cos w stylu print to play. Jesli jest gdzies zebrany dostep do wszystkiego co wyszlo do robinsona to bylbym wdzieczny za udostepnienie ( moznaby nawet zaktualizowac pierwszy post i wrzucic tam wszystko co istnieje do rozwijania gry)
Z tego co widzę, to wszystkie oficjalnie wydane mini dodatki są aktualnie dostępne w sprzedaży w sklepie Portalu: https://portalgames.pl/sklep/pl/robinso ... &page_nr=1
Z okazji pięciuset postów zmieniłem się w Chruszczowa.

Moje gry
Morgad rabat 5% - napisz wiadomość, a Pierwszy Sekretarz chętnie pomoże ;)

Awatar użytkownika
Mixthoor
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Mixthoor » 22 sty 2019, 18:21

Paka dodatków: https://portalgames.pl/sklep/pl/robinso ... 544.p.html w bardzo dobrej cenie.

Kin@a
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times

Post autor: Kin@a » 02 mar 2019, 15:38

Mixthoor pisze:
22 sty 2019, 18:21
Paka dodatków: https://portalgames.pl/sklep/pl/robinso ... 544.p.html w bardzo dobrej cenie.
Brakuje lunety, psa łowczego i chyba niektórych scenariuszy (King Kong), coś jeszcze pominęłam?
janjedlikowski pisze:
20 lis 2018, 13:08
Nowie piony i scenariusz dostępne w 2019.
https://portalgames.pl/pl/loot-box/

No i kolejne dodruki Robinsona będą z nową okładką na wzór tej z anglojęzycznego wydania. Moim zdaniem lepsza od poprzedniej i szkoda, że nie będą sprzedawać jej osobno.
https://portalgames.pl/pl/robinson-crus ... a-okladka/
Fajne te piony ale szkoda, że nie ma wszystkich postaci (wliczając dodatki). Scenariusz nie brzmi zbyt zachęcająco, natomiast nowa szata graficzna pudełka mi się nie podoba, poprzednia była bardziej klimatyczna.
Możesz się dowiedzieć więcej o danej osobie podczas godzinnej gry niż po rocznej z nią konwersacji.
Platon

Awatar użytkownika
tomb
Użytkownik wspierający

Post autor: tomb » 02 mar 2019, 16:01

Pies łowczy był w moim pakiecie - może pominięto go w opisie przypadkowo, a może dołączyli resztkę tylko do części pakietów. Nie dopytywałem.

Lunety nie ma, King Konga nie ma (ale on jest już stałym dodatkiem do pudełka podstawowego w wersji Edycja Gra Roku).

Na BGG są jeszcze takie rzeczy, jak Hunting Adventures (nie wiem, czy on miał już polski druk, ale w pakiecie go nie ma) oraz Adventure in the Neverland Junior (scenariusz z pakietu Loot Box - będzie za jakiś czas dostępny w sklepiku Portalu). No i nie ma kafla terenu, który można zdobyć kupując Teotihuacan.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."

Kupię Ginkgopolis z dodatkiem, promosy do Flamme Rouge, Onirim i Sylvion i inne

Kin@a
Użytkownik wspierający

Post autor: Kin@a » 02 mar 2019, 16:22

tomb pisze:
02 mar 2019, 16:01
No i nie ma kafla terenu, który można zdobyć kupując Teotihuacan.
O, dzięki za info! Czyli nowy kafel terenu Wyspy jest tym dodatkiem do Teitihuacan? To coś, na co warto zapolować bo kafli w Robinsonie mało i już się opatrzyły
Ciekawe kiedy i gdzie będzie go można nabyć osobno (w miarę przyzwoitej cenie).
Możesz się dowiedzieć więcej o danej osobie podczas godzinnej gry niż po rocznej z nią konwersacji.
Platon

Awatar użytkownika
Yuri
Has thanked: 1 time

Post autor: Yuri » 02 mar 2019, 16:29

Kin@a pisze:
02 mar 2019, 16:22
...
Ja normalnie dałem ogłoszenie na grupie sprzedażowej i za 5zl ktoś mi podesłał pocztą.

Awatar użytkownika
tomb
Użytkownik wspierający

Post autor: tomb » 02 mar 2019, 16:55

Początkowo podskoczyło mi ciśnienie, bo kafel terenu to nie lada gratka, ale to jest tylko kafel do wykorzystania w jednym scenariuszu (z wulkanem).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."

MrAtrion
Użytkownik wspierający

Post autor: MrAtrion » 02 mar 2019, 18:47

W sumie zamiennik wulkanu nawet. Nie wiem czy warto się o to bić.

KonradT
Użytkownik wspierający
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Post autor: KonradT » 02 mar 2019, 19:31

Kin@a pisze:
02 mar 2019, 16:22
tomb pisze:
02 mar 2019, 16:01
No i nie ma kafla terenu, który można zdobyć kupując Teotihuacan.
O, dzięki za info! Czyli nowy kafel terenu Wyspy jest tym dodatkiem do Teitihuacan? To coś, na co warto zapolować bo kafli w Robinsonie mało i już się opatrzyły
Kafli terenu nie może być więcej niż do tej pory. Ewentualnie możnaby zastąpić istniejące innymi. Powód jest prosty - liczba miejsc na mapie ogranicza liczbę kafelków, które można wyłożyć by móc odkryć wszystkie rodzaje terenu. Pierwszego scenariusza nie przejdziesz, jeśli nie odkryjesz gór. Jeśli byłyby jeszcze dwa kafelki innego terenu, to istniałaby szansa, że po odkryciu całej wyspy nie odkryliście żadnych gór.

Awatar użytkownika
tomb
Użytkownik wspierający

Post autor: tomb » 02 mar 2019, 19:51

KonradT pisze:
02 mar 2019, 19:31
Kafli terenu nie może być więcej niż do tej pory. Ewentualnie możnaby zastąpić istniejące innymi.
To oczywiste, że trzeba zastąpić. Natomiast być może dałoby się w ten sposób wprowadzić nowe zmienne. Chyba da się pożonglować w ten sposób żetonami bonusowymi, dostępnością źródeł pożywienia itd. Oczywiście mogłoby to wpłynąć choćby na trudność gry, ale Portal udowodnił, że w Robinsonie dość gładko można wprowadzać takie minizmiany.

Zawartość nadchodzącego Mystery Tales wskazuje, że nowe żetony terenu będą, tyle że być może są one dedykowane dla nowych scenariuszy.

Kin@a
Użytkownik wspierający

Post autor: Kin@a » 02 mar 2019, 20:20

A jest gdzieś zdjęcie tego kafla z wulkanem?
Nadchodzący dodatek wygląda zachęcająco. Na pewno kupię.
Platon

kmd7
Użytkownik wspierający

Post autor: kmd7 » 02 mar 2019, 21:15

Tak w skrócie:
Ten kafel umieszcza się na kaflu wulkanu z podstawki. Umożliwia raz na turę, przez pierwsze trzy tury (dopóki nie zacznie wylewać się lawa) wykonać eksplorację. Jeśli akcja się uda, można zrobić jedną z trzech rzeczy. Albo z talii Tajemnic rozpatrzyć dwie skrzynie albo podnieść broń o 2 albo dobrać dwa przedmioty startowe. Bonus wybiera się raz i zakrywa czarnym znacznikiem. Na początku czwartej tury kafel jest usuwany.

ODPOWIEDZ