Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

Wygląda to na nowość, więc pewnie niedługo się pojawi. Tylko czy nie będzie to trochę zbyt ciężkie? Zbyt wiele grzybków w barszczu? Sam mam wszystkie mini dodatki (części z nich nigdy nie użyłem i tak).
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: kubajakub »

Bardzo dziękuję za zdjęcie kafelka wulkanu!

Czy ktoś z was pytał w mailu do Portalu czy i kiedy będą po polsku te nowe karty WYDARZEŃ ŁOWIECKICH?

Widziałem też w angielskiej wersji chyba zamiast okrągłych żetonów odkryć- karty odkryć Cards and their Effects. I było tam np. gniazdo z jajami. Co to?

http://www.ultraboardgames.com/robinson ... /cards.php
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: kubajakub »

:cry: Dostałem taką odpowiedź z Portalu

Dzień dobry,
Dziękujemy za zapytanie. Niestety nie mamy na teraz żadnych informacji na temat czy i kiedy będą karty Hunting Adventures-Mini Expansion dostępne w wersji pl.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1520
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 638 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: EsperanzaDMV »

kubajakub pisze: 13 mar 2019, 13:42 :cry: Dostałem taką odpowiedź z Portalu

Dzień dobry,
Dziękujemy za zapytanie. Niestety nie mamy na teraz żadnych informacji na temat czy i kiedy będą karty Hunting Adventures-Mini Expansion dostępne w wersji pl.
Ale moment, to kto ma mieć na ten temat informacje jak nie sam wydawca? :shock:
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: kubajakub »

Spróbuję zapytać Prezesa na live planszówkowym Portalu w piątek o 14.00 na YouTubie.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 442 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: ponika »

Hunting adventures już ponoć przetłumaczony i czeka na sprzyjający moment na druk, w tym roku ma być (info z planszówki tv).
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: aspo »

Przymierzam się do Robinsona z 6-latkiem. Są jakieś nieoficjalne scenariusze dobre dla dzieci (krótkie i z niewielkim ryzykiem zgonu)? Testował ktoś oficjalną Wyspę Skarbów - ile tam może trwać rozgrywka?
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: kubajakub »

Jest odpowiedź Prezesa :D tłumaczenie kart będzie. 13 minuta https://youtu.be/0MGA8q5AACU
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Rigidigi »

Prezes potwierdził również, że będzie bigbox z Robinsonem.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: carlos »

Tylko pudełko jak w Imperial Settlers? Nie mogę tego wybaczyć na filmiku, a nie mam teraz tyle czasu żeby cały obejrzeć.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Rigidigi »

Padło pytanie od widza "czy bedzie big box do Robinsona?". Prezes się uśmiechnął i odpowiedział "tak".
O jaką formę chodziło, tego nie doprecyzowano.
aPWa
Posty: 60
Rejestracja: 02 kwie 2014, 17:39

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: aPWa »

Cześć, mam pytanie dotyczące minidodatków do Robinsona.

Posiadam podstawkę i przymierzając się do kupna Wyprawy HMS Beagle zauważyłem, że do gry istnieje dużo mini dodatków. Czy wpływają one jakoś ciekawie na grę? Nowa postać zawsze jest miła i na ten pewnie się zdecyduję, tak samo scenariusze, ale nie wiem co z tymi, które dodają "kilka kart". Któreś z nich są szczególnie warte uwagi czy można je odpuścić? Oraz czy może któreś z nich będą może dołączone do nadchodzacego nowego dodatku?
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: espresso »

Talia bestii jest bardzo fajna, według mnie warto ją zakupić.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomb »

aPWa pisze: 23 mar 2019, 11:58 Cześć, mam pytanie dotyczące minidodatków do Robinsona.
Moim zdaniem minidodatki są bardzo fajnymi urozmaiceniami - nie wszystkie zastosowałem, ale w zasadzie wszystkie pomysły są interesujące:

- Talia Bestii wprowadza zwierzęta trudniejsze do pokonania, niż te z podstawki - wtasowywuje się je do talii z podstawki;
- podobnie dodatkowe karty tajemnic, przygód i wydarzeń - nie wiem nawet, co na nich było, od razu wtasowałem do odpowiednich talii.
- Załoganci to karty dodatkowych postaci (podobnych nieco do Piętaszka), które ułatwiają grę - nie jestem typem masochisty i dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie (no i jest to dodatek zasadny na początku przygody z Robinsonem, bo jeśli już się wcześniej wygrało scenariusz to nie ma sensu później go sobie ułatwiać);
- Karty Plaży pozwalają wykonać eksplorację na żetonie startowym (co bazowo jest niemożliwe);
- Pies Łowczy - podobny do psa z podstawki - daje tylko czerwony znacznik, ale podczas polowania dodaje +1 do broni i anuluje jedną ranę;
- Karty Cech osłabiają postać w jakimś aspekcie, a w innym wzmacniają;
- Karty Sekretnych Cech - utrudniają grę, postać gracza ma jakiś "feler", który znany jest graczowi, ale nie współgraczom, a wszystko utrzymane ma być w tajemnicy do czasu "aktywacji" cechy (w grze solo nie działa to za dobrze, bo nie ma tu żadnej tajemnicy);
- Ulepszonego Schronienia (schronienie w zależności od terenu, na jakim jest zbudowane, otrzymuje charakterystyczną cechę dodatkową) i Ogródka (nieco ułatwiającego zdobywanie jedzenia) nie stosowałem, ale wyglądają obiecująco;
- nowe scenariusze i postaci - wiadomo, tłumaczyć nie trzeba;
- znaczniki rybek - bajer, którego używa się tak samo, jak znaczniki bananów.

Jak dla mnie karty dokładane do talii teoretycznie można odpuścić, reszta minisów lekko odmienia grę, więc warto zainwestować.

Jeśli interesuje Cię kilka tych rozszerzeń to warto rozpatrzeć promocyjną ofertę na zestaw, która aktualnie jest dostępna w sklepiku Portalu.

Nie sądzę, by powyższe dodatki znalazły się w którymś w dużych dodatków. Byłoby to ponowne sprzedawanie tego samego graczom.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

Ja osobiście pominąłem jedynie karty cech (obie talie) i przeszukiwanie plaży. W sensie mam kupione, ale chyba ich nie użyję nigdy. Reszta jest fajna (są też żetony dodatkowe i woreczek do losowania :).

Skąd macie psa łowczego?
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: krisow »

Nowe żetony (7 sztuk) z woreczkiem do losowania to fajna sprawa i polecam. Podobnie nowe karty bestii. Sam mam większość promek, za wyjątkiem przeszukania plaży.
Pies łowczy to karta promocyjna rozdawana najczęściej na konwentach. Można spróbować na olx czy allegro poszukać.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Ardel12 »

Ja również posiadam całkiem liczną kolekcję mini dodatków i muszę przyznać, że najlepszy to woreczek z żetonami oraz dodatkowe scenariusze. Ze scenariuszy najbardziej mi się spodobała Machina Czasu i Livingstone.

W dwie osoby zawsze gramy z PIętachem i niczym sobie tego już nie ułatwiamy. Robinson jest bardzo losową grą i sam układ kafli/wydarzeń może nas zniszczyć i uniemożliwić wygraną. Dlatego moim zdaniem nie ma potrzeby ułatwiać sobir gry, ot zagraj jeszcze raz czy 5 i się uda :)

Ostatnio przeszedłem kampanię z HMS. Mam o niej bardzo dobrą opinię. Każda misja dodaje nam nowe akcje, całkowicie czasem wywraca podstawowe zasady i postać misjonarza, świetna! Co mi się nie spodobało to system liczenia pkt na koniec gry. Punkty można ugrać głównie w pierwszym scenariuszu, a potem starać się je utrzymać. Przyjmując, że je utrzymamy to już po pierwszym scenariuszu jesteśmy w stanie określić przedział, w którym się zamkniemy. Dodatkowo za różnorodność akcji się płaci czasem rozkładania i tłumaczeniem. Ogólnie, nawet jeśli podstawka średnio komuś siadła, to dodatek może podbić naszą ocenę o Robinsonie. W moim przypadku losowość tego tytułu zabiera mi cały fun i gra ze wszystkimi dodatkami wylądowała w sprzedaży.
aPWa
Posty: 60
Rejestracja: 02 kwie 2014, 17:39

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: aPWa »

Dzięki, przekonaliście mnie :) . I dzięki wielkie za zwrócenie uwagi na to, że minidodatki można kupić taniej w zestawie. Zamówię ten zestaw i będę mógł sam ocenić, z którymi lubię grać :D
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: hipcio_stg »

Ja wziąłem zestaw gotowy na wszystko, ale niestety rzadko siadam do Robinsona.

Przeszukanie plaży mi się podobało ;)
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: arqueek »

Przymierzam się do kupna Robinsona. Powiedzcie mi, czy jest szansa zmieścić podstawkę, dodatek oraz cały ten zestaw mini dodatków w pudełku z podstawki? Szczególnie zalezy mi na schowaniu dodatku do głównego pudełka. W miejscu, gdzie obecnie mieszkam, mam bardzo ograniczona przestrzeń.
Awatar użytkownika
michalp
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2017, 22:45
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: michalp »

arqueek pisze: 26 mar 2019, 10:01 Przymierzam się do kupna Robinsona. Powiedzcie mi, czy jest szansa zmieścić podstawkę, dodatek oraz cały ten zestaw mini dodatków w pudełku z podstawki? Szczególnie zalezy mi na schowaniu dodatku do głównego pudełka. W miejscu, gdzie obecnie mieszkam, mam bardzo ograniczona przestrzeń.
Pierwszy dodatek, podstawke i wszystkie minidodatki mam w oryginalnym pudelku z podstawki i wszystko sie miesci (mam drewniany insert). Ale raczej drugi dodatek juz sie nie zmiesci!
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: litk »

Na pytanie odnośnie promoski Hunting Dog prezes powiedział że nie wie czy będzie w sprzedaży ale się dowie. Na pytanie czy kafel wulkanu będzie w sklepie, powiedział że tak, będą go produkowali. W piątek premiera przedsprzedaży Mystery Tales, jakieś przypuszczenia wasze co do ceny? Jak dla mnie to poniżej 200zł nie ma co liczyć.
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: kremitto123 »

arqueek pisze: 26 mar 2019, 10:01 Przymierzam się do kupna Robinsona. Powiedzcie mi, czy jest szansa zmieścić podstawkę, dodatek oraz cały ten zestaw mini dodatków w pudełku z podstawki? Szczególnie zalezy mi na schowaniu dodatku do głównego pudełka. W miejscu, gdzie obecnie mieszkam, mam bardzo ograniczona przestrzeń.
Bardzo na styk, ale powinno dac sie upchnac.
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Rigidigi »

arqueek pisze: 26 mar 2019, 10:01 Przymierzam się do kupna Robinsona. Powiedzcie mi, czy jest szansa zmieścić podstawkę, dodatek oraz cały ten zestaw mini dodatków w pudełku z podstawki? Szczególnie zalezy mi na schowaniu dodatku do głównego pudełka. W miejscu, gdzie obecnie mieszkam, mam bardzo ograniczona przestrzeń.
Wstrzymaj się jeszcze miesiąc do premiery nowego dodatku. Ignacy wspominał w Planszowkach TV, że ma być jakiś big box do Robinsona. Może powiedzą coś więcej właśnie przy okazji premiery dodatku.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomb »

Rigidigi pisze: 26 mar 2019, 11:14 Wstrzymaj się jeszcze miesiąc do premiery nowego dodatku. Ignacy wspominał w Planszowkach TV, że ma być jakiś big box do Robinsona.
Mowa o pomyśle jedynie na duże pudło, pozwalające upchnąć wszystkie elementy, włącznie z dodatkami (na wzór zapowiedzianego pudła do Osadników). Chodzi o puste pudło (co najwyżej z jakimiś nowymi minidodatkami).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ