Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
migoq_aki
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2013, 01:20
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: migoq_aki »

Czy jeśli nie ma się żadnej wersji gry, to jest sens kupować drugą lub pierwszą edycję? Pytam, bo praktycznie nie ma ofert sprzedaży używki edycji gra roku na forum, z tego co patrzyłem, a zastanawiamy się nad kupnem gry.
Moje gry na BGG, z ktorym jeszcze nie jestem za pan brat

https://sites.google.com/site/doortosaturn/ - oficjalna strona i moje autorskie tlumaczenie fanowskiego dodatku do Horror w Arkham - Drzwi do Saturna (The Door to Saturn).
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ramar »

migoq_aki pisze:Czy jeśli nie ma się żadnej wersji gry, to jest sens kupować drugą lub pierwszą edycję? Pytam, bo praktycznie nie ma ofert sprzedaży używki edycji gra roku na forum, z tego co patrzyłem, a zastanawiamy się nad kupnem gry.
Pierwsza edycja nie posiada drewnianych elementów w odpowiednich kształtach oraz żetony odkryć nie posiadają napisów. Druga chyba podobnie.
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Rockas »

ramar pisze:
migoq_aki pisze:Czy jeśli nie ma się żadnej wersji gry, to jest sens kupować drugą lub pierwszą edycję? Pytam, bo praktycznie nie ma ofert sprzedaży używki edycji gra roku na forum, z tego co patrzyłem, a zastanawiamy się nad kupnem gry.
Pierwsza edycja nie posiada drewnianych elementów w odpowiednich kształtach oraz żetony odkryć nie posiadają napisów. Druga chyba podobnie.
Pierwszej nie ma sensu kupować, jeśli już to drugą - ma poprawione dwie karty, które miały angielski tekst, rozjaśniony jest rewers kart, dodana karta pomocy, a żetony odkryć mają podpisy. Osobiście jednak wolałbym wydać trochę więcej i mieć edycję na wypasie (Grę Roku).
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Senaszel »

Nigdy mnie nie ciągnęło do Robinsona ale właśnie otworzyłem 1ed z wymiany i skoro to jest "najgorsza" wersja to następne muszą być mega na wypasie bo mnie wykonanie zmiotło. Fantastyczna stonowana szata. Grube drewno. Duże kostki (chyba 6mm) + te customowe. Warto było się dać zadziwić!
Dzięki za info jak to ugryźć.
Wingmakers
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vojtas »

migoq_aki pisze:Czy jeśli nie ma się żadnej wersji gry, to jest sens kupować drugą lub pierwszą edycję? Pytam, bo praktycznie nie ma ofert sprzedaży używki edycji gra roku na forum, z tego co patrzyłem, a zastanawiamy się nad kupnem gry.
Nie kupujcie premierówki - no chyba że interesuje Was podłużne pudełko, jedno z ostatnich tego typu w Portalu przed wprowadzeniem standaryzacji. ;)

Dodruk ma przede wszystkim kompletnie nową (lepszą!) instrukcję. Oprócz tego sporo drobiazgów: żetony odkryć mają napisy objaśniające, dodano kartę pomocy, karty wraku otrzymały niebieski rewers (co ułatwia wyszukiwanie przy rozkładaniu), karty tajemnic nie mają już ikony totemu na rewersie. W grze jest również samo drewno, Portal zastąpił nim plastikowe kosteczki znaczników.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pan_K »

Dodam tylko, że edycja Gra Roku jest jak dla mnie wciąż jednym z najlepszym designów gier planszowych. Bezpretensjonalne grafiki, stonowana szata kolorystyczna, klimatyczne drewno i karton. Mniód. Choć to i tak jedynie perfekcyjne dopełnienie wyśmienitej przygodowej kooperacji skrzyżowanej z elementami eurooptymalizacji. Krzyżówka w tym przypadku daje zdecydowanie efekt synergii, a nie eklektyzmu.

(O w mordę - tekst jak z filmów Woody'ego Allena mi wyszedł ;) Ale psychofanem Portalu nie jestem: Osadnicy NI mi nie podeszli ;) )...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vikingowa »

Pan_K pisze:Dodam tylko, że edycja Gra Roku jest jak dla mnie wciąż jednym z najlepszym designów gier planszowych. Bezpretensjonalne grafiki, stonowana szata kolorystyczna, klimatyczne drewno i karton. Mniód. Choć to i tak jedynie perfekcyjne dopełnienie wyśmienitej przygodowej kooperacji skrzyżowanej z elementami eurooptymalizacji. Krzyżówka w tym przypadku daje zdecydowanie efekt synergii, a nie eklektyzmu.
Z ust mych wyjęte jak babcię kocham :-P
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Andarist »

moglby ktos mi przyblizyc roznice w zawartosci komponentow 2giej edycji a edycji Gra Roku? wlasnie chce zamowic, zeby sie zalapac jeszcze na promocje w jednym sklepie i zastanawiam sie czy dorzucic customowe drewniane elementy, naklejki na pionki i postac Marynarze, ale nie moge za bardzo znalezc pewnej informacji, czy ktoregos z tych elementow Gra Roku juz nie zawiera z definicji
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pixa »

Na pewno edycja gra roku ma customowe surowce, chyba takze naklejki. Marynarza nie ma
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: beerbear87 »

Aby stunnigowac wersję "gra roku" potrzebujesz: Marynarza + naklejki i pionki na marynarza/misjonarkę oraz darwina, do tego możesz dorzucić karty cech 1 i 2, dodatkowe karty bestii, karty plaży, oraz w perspektywie dodatek hms Beagle. Wtedy będziesz miał wszystko co możliwe :)
Customowe drewienka surowców sa juz w pudełku :)
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Rockas »

Andarist pisze:moglby ktos mi przyblizyc roznice w zawartosci komponentow 2giej edycji a edycji Gra Roku? wlasnie chce zamowic, zeby sie zalapac jeszcze na promocje w jednym sklepie i zastanawiam sie czy dorzucic customowe drewniane elementy, naklejki na pionki i postac Marynarze, ale nie moge za bardzo znalezc pewnej informacji, czy ktoregos z tych elementow Gra Roku juz nie zawiera z definicji
Tutaj masz pokazane zmiany w stosunku do drugiej edycji, a tutaj unboxing edycji gry roku :)
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ramar »

Portalowy sklepik i nowe promosy do Robinsona: Ciekawe, bo nie jest to obecnie napisane, woreczek zawiera tylko 7 nowych żetonów, czy całą masę nowych żetonów?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vikingowa »

Pewnie tyle ile widać.... zawsze coś nowego:-)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Szaweł »

beerbear87 pisze:Aby stunnigowac wersję "gra roku" potrzebujesz: Marynarza + naklejki i pionki na marynarza/misjonarkę oraz darwina, do tego możesz dorzucić karty cech 1 i 2, dodatkowe karty bestii, karty plaży, oraz w perspektywie dodatek hms Beagle. Wtedy będziesz miał wszystko co możliwe :)
Customowe drewienka surowców sa juz w pudełku :)
Czyli z 11 produktów z tej strony nie trzeba kupować King Konga, drewniaków, tych naklejek bogdyżponieważ już znajdują się w pudełku "Gry Roku"? Pozostałe 8 produktów (Livingstone, 2xcechy, plaża, bestie, małe naklejki, marynarz oraz nowy woreczek) brać w ciemno?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ChlastBatem »

ramar pisze:Portalowy sklepik i nowe promosy do Robinsona: Ciekawe, bo nie jest to obecnie napisane, woreczek zawiera tylko 7 nowych żetonów, czy całą masę nowych żetonów?
Czyli ten dodatek to jest tylko poszerzenie puli dostępnych żetonów odkryć do wylosowania + woreczek czy coś źle ogarniam? Bo starych one nie zastępują? Co do wyglądu to są jakieś inny niż te z gry 2 edycji. Więc woreczek musi być.
Awatar użytkownika
Lesny
Posty: 34
Rejestracja: 15 maja 2015, 15:36
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 56 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Lesny »

Szaweł pisze: Czyli z 11 produktów z tej strony nie trzeba kupować King Konga, drewniaków, tych naklejek bogdyżponieważ już znajdują się w pudełku "Gry Roku"? Pozostałe 8 produktów (Livingstone, 2xcechy, plaża, bestie, małe naklejki, marynarz oraz nowy woreczek) brać w ciemno?
Dokładnie tak. Od siebie tylko dodam że te mini-gadżety są bardzo opcjonalne. Mam tylko marynarza a i tak gra śmiga. Elementów jest na tyle dużo, że te parę dodatkowych żetonów nie robi wielkiej różnicy.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vikingowa »

Czyli z 11 produktów z tej strony nie trzeba kupować King Konga, drewniaków, tych naklejek bogdyżponieważ już znajdują się w pudełku "Gry Roku"? Pozostałe 8 produktów (Livingstone, 2xcechy, plaża, bestie, małe naklejki, marynarz oraz nowy woreczek) brać w ciemno?[/quote]

Oczywiście, że tak! Ja mam wszystkie dodatki, troszkę urozmaicają grę a poza tym warto mieć wszystkie bajery tak znakomitej gry, prawda?:-) Czaję się teraz na ten woreczek ale za tą cenę mogli dorzucić więcej żetonów:-(
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bary »

vikingowa pisze:Czyli z 11 produktów z tej strony nie trzeba kupować King Konga, drewniaków, tych naklejek bogdyżponieważ już znajdują się w pudełku "Gry Roku"? Pozostałe 8 produktów (Livingstone, 2xcechy, plaża, bestie, małe naklejki, marynarz oraz nowy woreczek) brać w ciemno?

Oczywiście, że tak! Ja mam wszystkie dodatki, troszkę urozmaicają grę a poza tym warto mieć wszystkie bajery tak znakomitej gry, prawda?:-) Czaję się teraz na ten woreczek ale za tą cenę mogli dorzucić więcej żetonów:-(
Zdecydowanie najlepszym mini dodatkiem są dodatkowe karty bestii. Odczuwalnie zwiększają różnorodność tej talii. Ciekawym bajerem są także karty plaży i oczywiście nowy scenariusz. Najmniej w moim odczuciu wartościowym dodatkiem są karty cech, ale wiadomo, każdy ma inny gust.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pan_K »

Bary pisze: Zdecydowanie najlepszym mini dodatkiem są dodatkowe karty bestii. Odczuwalnie zwiększają różnorodność tej talii. Ciekawym bajerem są także karty plaży i oczywiście nowy scenariusz. Najmniej w moim odczuciu wartościowym dodatkiem są karty cech, ale wiadomo, każdy ma inny gust.
+1 do bestii. Karty plaży wykładam przy każdym setupie, ale jeszcze nie udało mi się z nich ani razu skorzystać. Karty cech mam... i tyle. Ale gdybym miał jeszcze raz podejmować decyzję o kupnie minidodatków, nie pominąłbym żadnego...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Senaszel »

Co jest na kartach cech i jak się ich używa?
Wingmakers
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ChlastBatem »

Senaszel pisze:Co jest na kartach cech i jak się ich używa?
Powodują, że przez całą grę robisz coś gorzej albo z utrudnieniem ale za to dostajesz rekompensatę w postaci innego bonusy prze innej akcji. Działanie pasywne przez całą grę.
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Andarist »

gdzie trzymacie gazete z dodatkowego scenariusza? za duza zeby wsadzic do pudla :s
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: sqb1978 »

Przyciąłem marginesy i weszła na styk.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: YuZ »

Do pudła pierwszej edycji się mieści :P
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ChlastBatem »

sqb1978 pisze:Przyciąłem marginesy i weszła na styk.
Tak samo uczyniłem i jest elegancko.
ODPOWIEDZ