Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Andarist »

konieczne nie jest, ale ladnie sie prezentuja z naklejkami
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Galatolol »

Ostatnio odkurzyliśmy Robinsona. Polecam nieczytanie dolnych części kart "z pytajnikami" przed wtasowaniem ich do talii wydarzeń, wtedy jest bardziej przygodowo i mamy zaletę aplikacji z Pierwszych Marsjan (nieznanie konsekwencji) ;)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: EsperanzaDMV »

Galatolol pisze:Ostatnio odkurzyliśmy Robinsona. Polecam nieczytanie dolnych części kart "z pytajnikami" przed wtasowaniem ich do talii wydarzeń, wtedy jest bardziej przygodowo i mamy zaletę aplikacji z Pierwszych Marsjan (nieznanie konsekwencji) ;)
Hmm ale przecież właśnie o to chodzi, by znać konsekwencje obecnych wydarzeń i móc się na to odpowiednio przygotować... Jak się nie przygotujesz odpowiednio to ta gra Cię zniszczy :D
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Galatolol »

W naszej ekipie od tej gry wymagamy bycia niszczonymi :D
Ostatnio (wtedy właśnie) byliśmy wręcz zawiedzeni dość sprawną wygraną.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: playerator »

Galatolol pisze:... Polecam nieczytanie dolnych części kart "z pytajnikami" przed wtasowaniem ich do talii wydarzeń, wtedy jest bardziej przygodowo i mamy zaletę aplikacji z Pierwszych Marsjan (nieznanie konsekwencji) ...
Fajny pomysł, +1 do klimatu. Na pewno spróbuję :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bea »

koczkodan pisze:naklejacie naklejki na pionki? takie przypisanie postaci do koloru jest konieczne?
Ja mam naklejki i chyba je zedrę bo mnie denerwują. Po pierwsze nie widać spod nich koloru pionów i trzeba się wpatrywać w obrazki, które są podobne do siebie. Po drugie chcąc grać innymi, dodatkowymi postaciami (z dedykowanymi naklejkami) muszę kupić nowe piony. Po trzecie ja zawsze gram żółtym ;).
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bary »

Złote rozwiązanie, nakleić tylko po jednej stronie. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: playerator »

Czy użycie 2 talii przeszukania plaży albo 2 kompletów kart dodatkowych bestii miałoby sens? Chodzi o nowe kombinacje, ale nie wiem czy tych talii nie używa się zbyt rzadko, żeby odczuć różnicę?
Jak często dociąga się kartę bestii, ile razy przeszukuje się plażę w trakcie scenariusza?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

playerator pisze:Czy użycie 2 talii przeszukania plaży albo 2 kompletów kart dodatkowych bestii miałoby sens? Chodzi o nowe kombinacje, ale nie wiem czy tych talii nie używa się zbyt rzadko, żeby odczuć różnicę?
Jak często dociąga się kartę bestii, ile razy przeszukuje się plażę w trakcie scenariusza?

Atakowanie bestii jest dla mnie zawsze najbardziej ryzykowne, trzeba mocno podnieść poziom broni. Dlatego tą akcje wykonuje najwcześniej w połowie scenariusza, a przeważnie nigdy.
Plaże przeszukasz z 1 lub 2 razy na scenariusz. Musisz szybko iść w głąb lądu, co daje ci dodatkowe znaleziska,drewno, jedzenie i oczywiście nowe obszary potrzebne do produkcji przedmiotów.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pixa »

playerator pisze: Jak często dociąga się kartę bestii,
90% partii rozgrywam w dwie osoby i wtedy bardzo rzadko decydujemy sie na walke z bestia (praktycznie nigdy). Natomiast podczas gry w 4 osoby z bestia walczy sie praktycznie co runde/dwie.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Breżniew »

Pixa pisze: 90% partii rozgrywam w dwie osoby i wtedy bardzo rzadko decydujemy sie na walke z bestia (praktycznie nigdy). Natomiast podczas gry w 4 osoby z bestia walczy sie praktycznie co runde/dwie.
Przy rozgrywce e 3-4 osoby inaczej się nie da. Ostatnia moja partia na dwóch rozbitków wymagała tylko 2 walk z bestią, z czego właściwie absolutnie niezbędna była tylko jedna, bo potrzebowałem skór.

Co do akcji przeszukania plaży, to jeszcze nigdy nie użyłem tej talii. Ryzyko wyciągnięcia pustej karty jest duże, a na początku prawie zawsze rzucam większość pionów w eksplorację. Z drugiej strony poświęcając jeden pionek i mając szczęście przy rzucie i przy dociągu karty przeszukania plaży, można zdobyć kluczowy przedmiot bez potrzeby odkrywania odpowiedniego typu terenu i bez akcji budowy. Problem w tym, że jeszcze nigdy nie znalazłem się w takiej sytuacji, żebym miał wolnego pionka i mógł nim zaryzykować na plaży - w tej grze zawsze jest tak dużo do zrobienia ;P
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

Pixa pisze:
playerator pisze: Jak często dociąga się kartę bestii,
90% partii rozgrywam w dwie osoby i wtedy bardzo rzadko decydujemy sie na walke z bestia (praktycznie nigdy). Natomiast podczas gry w 4 osoby z bestia walczy sie praktycznie co runde/dwie.

A to racja, nie dodałem ze gram maksymalnie na 2 osoby.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pastorkris »

Czasem zdarzy się, że przez przedmioty lub odkryte żetony poziom broni ładnie się podniesie, a mamy do tego Kucharza lub przedmioty umożliwiające przerobienie nadmiarowej żywności/zmagazynowanie jej. Wtedy polowanie jest bardzo wskazane :) Nawet na dwie osoby.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 941
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Apos »

Dobra wiadomość dla graczy Robinsona. Trzewiczek zapowiedział wydanie w 2018 roku apki do gry. W niej nowe przygody oraz wydarzenia.

Obrazek
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Sarseth »

A gdzie ten drugi expansion na 2016?
https://boardgamegeek.com/thread/121769 ... themed-cam
https://www.youtube.com/watch?v=UWsL9wKw0G4
Też zapowiedź apki zakończy się na zapowiedzi? :P
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Galatolol »

Albo apka 51 Stan :lol:
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Sarseth »

A, jednak coś się pojawiło również. Zwracam honor, bo mimo może poślizgu, to jednak coś się w tym kierunku dzieje:
http://portalgames.pl/en/all-game-list/ ... city-of-z/
http://portalgames.pl/en/portal-games-2 ... uncements/
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Largo »

Posiadając już robinsona, co warto dokupić oprócz oczywiście dodatku HMS Beagle? Zastanawiam się nad zestawem z Portalu Robinson Crusoe: Gotowy na wszystko - Rozszerzenie do gry za 80 zł. Warto? Czy może tylko jakieś pojedyncze mini dodatki warto dokupić w jakimś sklepie?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Breżniew »

Largo pisze:Posiadając już robinsona, co warto dokupić oprócz oczywiście dodatku HMS Beagle? Zastanawiam się nad zestawem z Portalu Robinson Crusoe: Gotowy na wszystko - Rozszerzenie do gry za 80 zł. Warto? Czy może tylko jakieś pojedyncze mini dodatki warto dokupić w jakimś sklepie?
Jak dla mnie najbardziej godnymi mini dodatkami są nowe karty bestii, załoganci, nowe żetony odkryć wraz z woreczkiem i scenariusz Livingstone. Sam posiadam prawie wszystko co się oficjalnie ukazało i mogę Ci powiedzieć, że z kart cech I, II i kart przeszukania plaży w ogóle jeszcze nie korzystałem - jakoś nigdy nie czuję potrzeby używania ich w czasie gry. Marynarz jest taki sobie. Obecnie zamówiłem nowe karty wydarzeń, scenariusz Kłusownicy i kafelki zagrody i ogródka z ziołami. Zobaczymy jak się to wszystko będzie prezentowało w grze :)
W sumie to ten zestaw mini dodatków jest opłacalny. Masz tam prawie wszystko, co się ukazało. Brakuje chyba tylko ogródka i zagrody.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: hipcio_stg »

Ja kupiłem póki jest. Zestaw daje całość w dobrej cenie. Jak byś chciał wziąć na sztuki te dodatki o których pisze Breżniew to po dołożeniu kilki zł masz całość. Chyba warto dołożyć skoro chcesz się zdecydować. Grałem niestety tylko raz i nie wszystkiego udało mi się użyć.

Brakuje lunety i pułapki.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Breżniew »

hipcio_stg pisze:Ja kupiłem póki jest. Zestaw daje całość w dobrej cenie. Jak byś chciał wziąć na sztuki te dodatki o których pisze Breżniew to po dołożeniu kilki zł masz całość. Chyba warto dołożyć skoro chcesz się zdecydować. Grałem niestety tylko raz i nie wszystkiego udało mi się użyć.

Brakuje lunety i pułapki.
Luneta to chyba już przegrana sprawa. Niedawno pisałem do portalu, czy przypadkiem nie zawieruszyła im się gdzieś jakaś jedna, ale nie ma szans niestety.
Btw. jestem bardzo ciekawy, czy tym razem dostanę te mini dodatki zgodnie z zamówieniem i w nienaruszonym stanie. Poprzednie zamówienie dotarło z pogiętą kartą scenariusza, listami starego pirata po angielsku i kartami cech również po angielsku (angielski to nie problem, ale jednak zamawiałem dodatki PL, a nie ENG). Nie reklamowałem tego do Portalu, ale jeśli teraz sytuacja się powtórzy, to już nie będę taki miłosierny :)
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: idziol91 »

hipcio_stg pisze:Brakuje lunety i pułapki.
Pułapka? Co to?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Gromb »

A czy przypadkiem w BGG store nie jest dostępna? Zaraz... Patrzę... Luneta złudnych nadziei :-) 5$ dostępna.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
smigol
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2016, 14:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: smigol »

Breżniew pisze:
hipcio_stg pisze:Ja kupiłem póki jest. Zestaw daje całość w dobrej cenie. Jak byś chciał wziąć na sztuki te dodatki o których pisze Breżniew to po dołożeniu kilki zł masz całość. Chyba warto dołożyć skoro chcesz się zdecydować. Grałem niestety tylko raz i nie wszystkiego udało mi się użyć.

Brakuje lunety i pułapki.
Luneta to chyba już przegrana sprawa. Niedawno pisałem do portalu, czy przypadkiem nie zawieruszyła im się gdzieś jakaś jedna, ale nie ma szans niestety.
Btw. jestem bardzo ciekawy, czy tym razem dostanę te mini dodatki zgodnie z zamówieniem i w nienaruszonym stanie. Poprzednie zamówienie dotarło z pogiętą kartą scenariusza, listami starego pirata po angielsku i kartami cech również po angielsku (angielski to nie problem, ale jednak zamawiałem dodatki PL, a nie ENG). Nie reklamowałem tego do Portalu, ale jeśli teraz sytuacja się powtórzy, to już nie będę taki miłosierny :)
To zle zrobiłeś, że nie reklamowałeś. Ja jak zamawiałem parę rzeczy to okazało się, że przyszły 2 takie same komplety kart cech zamiast dwóch różnych. Zareklamowałem i mi dosłali tamte karty dorzucając kartę Psa Łowczego, który okazuje się przydatny ;)
A na czym polega gra ze wspomnianą lunetą?
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kastration »

"Dość już wypatrywania pomocy na horyzoncie! Żaden statek tu nigdy nie dopłynie! Dość życia złudnymi nadziejami! Cholerna luneta!"

Możesz złamać lunetę, aby zyskać 5 Determinacji.

I tyle. Coś tam możesz oznaczyć w mediach społecznościowych, że połamałeś. Mi było szkoda własnej :)
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
ODPOWIEDZ