Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: niwgnip »

Pixa pisze:A swoja 2.0 tak podpicowalem, ze jest lepsza niz Gra Roku :-)
Co tam takiego zrobiłeś?:D Pics or didin't happen!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pastorkris »

Ja tam na swoją z 1szej edycji nie narzekam ;) Szczególnie, że kosztowała o wiele mniej niż te wszystkie aktualne :) Kolejnym plusem jest to, że organizer mieści się do niej idealnie.

Czy mógłby ktoś przytoczyć o jakich błędach w instrukcji mowa? To prawda, była ciężka w obsłudze ;) ale nie przypominam sobie jakiś znaczących błędów...
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: YuZ »

Pastorkris pisze:Czy mógłby ktoś przytoczyć o jakich błędach w instrukcji mowa? To prawda, była ciężka w obsłudze ;) ale nie przypominam sobie jakiś znaczących błędów...
Długo by opowiadać. ;) Najlepiej sam porównaj: https://www.dropbox.com/s/8ei18ftbl9xyn ... crusoe.pdf
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pastorkris »

Teraz się okaże, że przez te wszystkie lata grałem w inną grę.... :D Rzucę okiem, dzięki.
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: azz »

http://portalgames.pl/shop/en/robinson- ... 179.p.html

Polski dodruk też taki będzie? (:
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
TTR_1983
Posty: 3930
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: TTR_1983 »

azz pisze:http://portalgames.pl/shop/en/robinson- ... 179.p.html

Polski dodruk też taki będzie? (:
Nie. To tylko nowa wersja angielska na rynek europejski. Polska edycja gra roku zostaje bez zmian.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Marx »

ramar pisze:
kastration pisze: A drugie pytanie o pionki do postaci? Które je zapewniać powinny?
Ja swoje piony wraz z naklejkami zakupiłem jako jeden zestaw na konwencie na stoisku Portalu.
W 3Trollach mają piony z naklejkami:
Można te naklejki jeszcze gdzieś nabyć? I drugie pytanie skąd wziąć na nie piony (poza Darwinem)?

edit. na pewno nie w sklepie Portalu ;P
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pastorkris »

Marx pisze:
ramar pisze:
kastration pisze: A drugie pytanie o pionki do postaci? Które je zapewniać powinny?
Ja swoje piony wraz z naklejkami zakupiłem jako jeden zestaw na konwencie na stoisku Portalu.
W 3Trollach mają piony z naklejkami:
Można te naklejki jeszcze gdzieś nabyć? I drugie pytanie skąd wziąć na nie piony (poza Darwinem)?

edit. na pewno nie w sklepie Portalu ;P
Zerkałeś na mepel.pl ?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

Jest to możliwe wygrać w piątej rundzie w przeklęta wyspę?

Żeby położyć krzyż na kafelku z obozem trzeba 2 pionów (100%sukces), a na kafelku obok obozu? Też trzeba tylko 2 piony?
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pastorkris »

wirusman pisze:Jest to możliwe wygrać w piątej rundzie w przeklęta wyspę?

Żeby położyć krzyż na kafelku z obozem trzeba 2 pionów (100%sukces), a na kafelku obok obozu? Też trzeba tylko 2 piony?
Czy jest możliwe, nie wiem, nie będę teraz liczył w pamięci ;) O ile macie dość drewna to pewnie tak.

Budowanie jak budowanie: na polu gdzie macie obóz lub sąsiednim kosztuje jednego pionka z kośćmi/2 pionki na pewniaka.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

Pastorkris pisze:
wirusman pisze:Jest to możliwe wygrać w piątej rundzie w przeklęta wyspę?

Żeby położyć krzyż na kafelku z obozem trzeba 2 pionów (100%sukces), a na kafelku obok obozu? Też trzeba tylko 2 piony?
Czy jest możliwe, nie wiem, nie będę teraz liczył w pamięci ;) O ile macie dość drewna to pewnie tak.

Budowanie jak budowanie: na polu gdzie macie obóz lub sąsiednim kosztuje jednego pionka z kośćmi/2 pionki na pewniaka.

To mam rekord :)
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: YuZ »

wirusman pisze:Jest to możliwe wygrać w piątej rundzie w przeklęta wyspę?

Żeby położyć krzyż na kafelku z obozem trzeba 2 pionów (100%sukces), a na kafelku obok obozu? Też trzeba tylko 2 piony?
Trochę ciężko w to uwierzyć. Do zbudowania 5 krzyży potrzeba 10 drewna i odkrytych 5 kafelków terenu (łącznie z obozem).
W pierwszej turze mamy do dyspozycji 1 drewna więc budowanie odpada. Pozostają 4 tury na wydanie 10 drewna. Eksplorujemy 3 kafle. Przy dużym szczęściu znajdujemy 3 źródła drewna [3 akcje/6 pionów].
W drugiej turze możemy postawić 1 krzyż i zebrać 4 drewna (1 produkcja + 3 zbieranie) [4 akcje/8 pionów].
W trzeciej turze stawiamy krzyże 2 i 3 i zbieramy 2 drewna [3 akcji/6 pionów].
W czwartej turze eksplorujemy piąty kafelek, stawiamy krzyż 4 i zbieramy 2 drewna [3 akcje/6 pionów].
W piątek turze stawiamy krzyż 5.

W powyższym przykładzie nie brałem pod uwagę zbierania jedzenia (zbierania\żywienia) i wszystkie akcje wykonywane są "na pewniaka". Dodajmy do tego otrzymanie 12 ran przez każdego z czterech graczy (2/noc za brak jedzenia + 1/noc za spanie pod gołym niebem) minus 8 "w rozdysponowaniu" dla graczy z graczy za żywienie się z jedzenia produkowanego przez obóz, spadające morale, rany z ołtarza śmierci, nadchodzącą mgłę, więc albo miałeś mega szczęście przy rzutach na akcje i w dociąganych wydarzeniach albo coś tu jest nie tak.
aliennowicz
Posty: 55
Rejestracja: 27 gru 2011, 19:58
Lokalizacja: Kluczbork
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: aliennowicz »

A wiadomo kiedy będzie dodruk dodatku HMS do Robinsona?
Może Portal mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

YuZ pisze:
wirusman pisze:
W powyższym przykładzie nie brałem pod uwagę zbierania jedzenia (zbierania\żywienia) i wszystkie akcje wykonywane są "na pewniaka". Dodajmy do tego otrzymanie 12 ran przez każdego z czterech graczy (2/noc za brak jedzenia + 1/noc za spanie pod gołym niebem) minus 8 "w rozdysponowaniu" dla graczy z graczy za żywienie się z jedzenia produkowanego przez obóz, spadające morale, rany z ołtarza śmierci, nadchodzącą mgłę, więc albo miałeś mega szczęście przy rzutach na akcje i w dociąganych wydarzeniach albo coś tu jest nie tak.
Wszędzie niewierni :D

Grałem w dwie osoby, trafilem z karty początkowej drewno i suchary z kart początkowych. Dodatkowo wyskoczyła mi karta "chyba" eksploatacji z "wyrzuć lub wtasuj do kart wydarzeń i weź dwa drewna". Karta zbierania surowców " spanie poza obozem i w następnej turze weź dwa drewna" plus żetony z drewnem. A kucharz jechał ostro z produkcjom jedzenia :) i sukces:D.

O dziwo poszłem za ciosem i wygrałem następny scenariusz, ale to już w ostatniej misji.
Awatar użytkownika
floyd
Posty: 128
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 34 times
Been thanked: 13 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: floyd »

aliennowicz pisze:A wiadomo kiedy będzie dodruk dodatku HMS do Robinsona?
Może Portal mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?
Trzewik mówił, że pliki są gotowe, ale drukarnia jest zawalona robotą przez Essen, mimo to powinien się pojawić do końca roku.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ChlastBatem »

floyd pisze:
aliennowicz pisze:A wiadomo kiedy będzie dodruk dodatku HMS do Robinsona?
Może Portal mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?
Trzewik mówił, że pliki są gotowe, ale drukarnia jest zawalona robotą przez Essen, mimo to powinien się pojawić do końca roku.
Czyli wychodzi jakieś inne/zmienione wydanie HMS skoro przygotowali pliki od nowa?
Awatar użytkownika
floyd
Posty: 128
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 34 times
Been thanked: 13 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: floyd »

ChlastBatem pisze:
floyd pisze:
aliennowicz pisze:A wiadomo kiedy będzie dodruk dodatku HMS do Robinsona?
Może Portal mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?
Trzewik mówił, że pliki są gotowe, ale drukarnia jest zawalona robotą przez Essen, mimo to powinien się pojawić do końca roku.
Czyli wychodzi jakieś inne/zmienione wydanie HMS skoro przygotowali pliki od nowa?
Tego nie wiem. Padło słowo dodruk.
yarhma
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2016, 13:42
Has thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: yarhma »

Przy zakupie dodatków do Robinsona w paczce portal dodał białe żetony z napisem portal. Do czego one są?
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kastration »

ChlastBatem pisze:
floyd pisze:
aliennowicz pisze:A wiadomo kiedy będzie dodruk dodatku HMS do Robinsona?
Może Portal mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?
Trzewik mówił, że pliki są gotowe, ale drukarnia jest zawalona robotą przez Essen, mimo to powinien się pojawić do końca roku.
Czyli wychodzi jakieś inne/zmienione wydanie HMS skoro przygotowali pliki od nowa?
Interesuje mnie to samo, jakby ktoś miał wiarygodne info. Zakres zmian czy jest jakiś. Informacja genialna, jakkolwiek. Pierwszy w kolejce do kupna.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
yarhma
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2016, 13:42
Has thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: yarhma »

Pytanie dotyczy karty skarbow - skrzynie. W opisie jest ze od teraz wasze jedzenie nie gnije w nocy. i jest symbol jednego banana = suchar. To oznacza ze tylko jedno jedzenie mozna zamienic na suchara czy caly zapas niezuzyty zamieniamy na suchary?
Awatar użytkownika
rwieczor84
Posty: 46
Rejestracja: 27 kwie 2015, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: rwieczor84 »

yarhma pisze:Pytanie dotyczy karty skarbow - skrzynie. W opisie jest ze od teraz wasze jedzenie nie gnije w nocy. i jest symbol jednego banana = suchar. To oznacza ze tylko jedno jedzenie mozna zamienic na suchara czy caly zapas niezuzyty zamieniamy na suchary?
Całe jedzenie się nie psuje.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bea »

Czy ktoś mógłby rzucić we mnie linkiem do najnowszej wersji instrukcji, bo wiem że została ona swego czasu poprawiona.
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Adar »

Bea pisze:Czy ktoś mógłby rzucić we mnie linkiem do najnowszej wersji instrukcji, bo wiem że została ona swego czasu poprawiona.
Wydaje mi się, że jest na stronie Portalu. O tu
karpenter
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2016, 14:57

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: karpenter »

Witam :). Kupiłem Robinsona w wersji Edycja Gra Roku ze świeżego dodruku i mam pytanie. W zestawie znajduje się 6 scenariuszy (a w sumie 7, bo dodali King Konga), niestety nie ma w zestawie opisywanych na nich kart (po dwie do każdego scenariusza). Wydawca udostępnia te karty do wydruku na swojej stronie. W Robinsona nie grałem i nie znam jeszcze zasad, dlatego mam pytanie - czy te karty są potrzebne? Czy wydawca zapomniał ich dodać do zestawu, czy trzeba je wydrukować samemu, czy ich użycie odbywa się w jakiś inny sposób? Jeżeli pytanie jest głupie, a odpowiedzią na nie jest - poświęć godzinę i przeczytaj instrukcje, to z góry przepraszam :D. Wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: DarkSide »

karpenter pisze:Witam :). Kupiłem Robinsona w wersji Edycja Gra Roku ze świeżego dodruku i mam pytanie. W zestawie znajduje się 6 scenariuszy (a w sumie 7, bo dodali King Konga), niestety nie ma w zestawie opisywanych na nich kart (po dwie do każdego scenariusza). Wydawca udostępnia te karty do wydruku na swojej stronie. W Robinsona nie grałem i nie znam jeszcze zasad, dlatego mam pytanie - czy te karty są potrzebne? Czy wydawca zapomniał ich dodać do zestawu, czy trzeba je wydrukować samemu, czy ich użycie odbywa się w jakiś inny sposób? Jeżeli pytanie jest głupie, a odpowiedzią na nie jest - poświęć godzinę i przeczytaj instrukcje, to z góry przepraszam :D. Wielkie dzięki!
Karty do samodzielnego druku doszły jakiś czas temu. Normalnie dla rozgrywki nie ma to znaczenia, gdyż większość poza szczególnymi przypadkami (np.: w scenariuszu nr 2 "Przeklęta wyspa" Dzwon i Krzyże tworzymy wiele razy ale to wynika ze specyfiki tego scenariusza) i tak można wytworzyć jeden raz, więc po prostu zaznaczysz sobie znacznikiem na karcie scenariusza, że masz wytworzony ten przedmiot.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ