Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Kin@a »

adman pisze:A ja natknąłem się na takie coś:

klatka na papugi



czy dodatek ów występuje bądź wystąpi w języku polskim i gdzie to można nabyć?
Powinien być dostępny również w polskiej wersji językowej.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: crsunik »

To jest dodatek z kalendarza adwentowego. Chyba nie ma go w polskiej wersji
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: TTR_1983 »

Dodatek do Robinsona prawdopodobnie 2018.Na pewno nie w tym roku

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

Czy ktoś z Was wie, gdzie można dostać dodatki do Robinsona wyszczególnione na tej stronie: http://portalgames.pl/pl/robinson-crusoe/#Dodatki ? Tam wszystkie linki prowadzą do błędu "wybrany produkt jest niedostępny". Mogą być w pdf :)
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Marcosii »

emka pisze:Czy ktoś z Was wie, gdzie można dostać dodatki do Robinsona wyszczególnione na tej stronie: http://portalgames.pl/pl/robinson-crusoe/#Dodatki ? Tam wszystkie linki prowadzą do błędu "wybrany produkt jest niedostępny". Mogą być w pdf :)
możesz kupic u nich ale maja przerwę do 10.01, wiec jeśli chodzi o zakupy w ich sklepiku trochę cierpliwości. .
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bea »

A czy jakieś małe dodatki które można kupić osobno powielają się w dużym dodatku HMS Beagle?
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Cezary1916 »

Bea pisze:A czy jakieś małe dodatki które można kupić osobno powielają się w dużym dodatku HMS Beagle?
Żadne dodatki się nie powielają
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: osa1908 »

Czy jest jakis dodatek dla dzieci do Robinsona?co mi sie wydaje ze chyba byl ale nie pamieta nazwy scenariusza.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Elemenek »

Dodatkowy scenariusz Wyspa Skarbów Junior.
Był w sklepiku Portalu.
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ravenone »

Po kilkudziesięciu rozgrywkach mogę śmiało stwierdzić, że Robinson to moja ulubiona gra.
Przerabiałem już kilka razy podstawowe scenariusze, większość fanowskich i dwukrotnie przechodziłem kampanię HMS.
Oto moje spostrzeżenia:
Gra się zupełnie inaczej w wariant solo niż w kilka osób. Samemu praktycznie nie trzeba chodzić na polowanie, chyba że potrzebujemy akurat skór do fabularnego przedmiotu.
W grupie wyrywamy sobie ostatnie świeże banany na wyspie;) polujemy, żeby nie głodować i ogólnie rozkminka jest dużo większa.
Obecnie skończyłem podstawowe scenariusze zabójczym kombo - Marynarz i Misjonarka ;-) razem niestety średnio współgrają, ale da się przeżyć.
Sam dodatek dodaję masy zabawy, ale mam mieszane uczucia:
- pierwszy scenariusz jest kluczowy, pójdzie nam kiepsko, to w następnych nie poprawimy znacznie wyniku całej kampanii, za to duży minus
- każdy scenariusz jest inny, ciekawy, ale każdego trzeba się nauczyć, ma zbyt dużo dodatkowych zasad do opanowania.
Niemniej, HMS to także świetna pozycja, chociaż wolę grać w samą podstawkę. Czekam na kolejny dodatek, ponoć z Chtulu:-)
smigol
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2016, 14:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: smigol »

Witam, zamierzam kupić Robinsona :) Nie wiem jeszcze czy "nówkę" czy jakąś używaną (może trafią się jakieś dodatki). Stąd mam kilka pytań.
Na youtube wyczytałem, że Edycja Gra Roku jest trzecią polską wersją, a w tym roku wyszła czwarta. Tak więc która jest najnowsza i czym one się różnią? A może to błędna informacja?
Drukujecie ze strony Portalu dodatki wraz z kartami i daje to radę? Czy lepiej na same karty cech, bestii, itp. poświęcić te kilka zł? Może ma ktoś linka gdzie są aktualnie dostępne?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Lothrain »

smigol pisze:Witam, zamierzam kupić Robinsona :) Nie wiem jeszcze czy "nówkę" czy jakąś używaną (może trafią się jakieś dodatki). Stąd mam kilka pytań.
Na youtube wyczytałem, że Edycja Gra Roku jest trzecią polską wersją, a w tym roku wyszła czwarta. Tak więc która jest najnowsza i czym one się różnią? A może to błędna informacja?
Drukujecie ze strony Portalu dodatki wraz z kartami i daje to radę? Czy lepiej na same karty cech, bestii, itp. poświęcić te kilka zł? Może ma ktoś linka gdzie są aktualnie dostępne?
Bierz edycję Gra Roku. W tym roku wyszła czwarta edycja, ale tylko w USA i od naszej różni się okładką i oczywiście angielskimi tekstami. Ograj podstawkę i dopiero martw się dodatkami.
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: km007tbg12 »

Witam mam pytanko odnosnie scenariusza na ratunek jenny.czy jak mam juz w 8 rundzie po fazie akcji pottzebne surowce do budowy łodzi to wygrywam czy musialem juz w 7 rundzie miec surowce zeby w 8 uciec lodzia z wyspy?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Lothrain »

km007tbg12 pisze:Witam mam pytanko odnosnie scenariusza na ratunek jenny.czy jak mam juz w 8 rundzie po fazie akcji pottzebne surowce do budowy łodzi to wygrywam czy musialem juz w 7 rundzie miec surowce zeby w 8 uciec lodzia z wyspy?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Dostałeś już właściwą odpowiedź na swoje pytanie w wątku z zasadami. Po co zaśmiecasz forum?
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: malekith_86 »

czy jest możliwość ściągnięcia gdzieś instrukcji do robinsona ale w wersji edycji gry roku?
bo na stronie portalu znalazłem instrukcję "z dodruku gry" ale ona nie jest taka sama jak ta co mam w pudełku
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

malekith_86 pisze:czy jest możliwość ściągnięcia gdzieś instrukcji do robinsona ale w wersji edycji gry roku?
bo na stronie portalu znalazłem instrukcję "z dodruku gry" ale ona nie jest taka sama jak ta co mam w pudełku
Pisz do portala,że maja bałagan na stronie. Kiedyś ta instrukcja była do ściągnięcia.
Awatar użytkownika
Claudel
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2013, 00:49
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Claudel »

Wszystkim fanom Robinsona Crusoe przesyłam nowy scenariusz: Krzysztof Kolumb - La Navidad.
https://drive.google.com/file/d/0BxJgW7 ... dlX0U/view
Historia prawdziwa. W Boże Narodzenie 1492, u wybrzeży Haiti, rozbił się okręt Kolumba, jeden z 3. Z desek Santa Marii wybudowano pierwszy fort i kolonię w Nowym Świecie - La Navidad tzn. Boże Narodzenie. Po raz kolejny w historii ze Świętej Maryi wzięło się Boże Narodzenie - 25 XII 1492. Chciwi Hiszpanie jednak nie podołali zadaniu. Kiedy Kolumb po roku wrócił, wszyscy byli już wymordowani, a fort spalony przez Indian, choć Hiszpanie najpierw sami, między sobą, pobili się o złoto. Indianie zeznali Kolumbowi, że byli przez przybyszów źle traktowani. Brak szacunku do kultury Indian, bezczeszczenie miejsc kultu, konkurencja o zasoby, napastowanie kobiet indiańskich. Czy tak miało wyglądać Boże Narodzenie? A jednak w świecie, w którym nie znano Boga, narodził się 25 XII 1492, kiedy od okrętu Santa Maria wszystko się zaczęło. Jako odkrywcy nowego lądu, postarajcie się zmienić historię. Bądźcie lepszymi Hiszpanami. Nie wkurzajcie Indian. Wkurzycie. Wkurzcie mniej. I zdobądźcie to złoto, bo korzyści ekonomiczne wyprawy muszą jednak być. Oby chciwość i brak szacunku nie zabiły znowu Bożego Narodzenia.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kamron6 »

Takie scenariusze zawsze mnie zmuszają do pytania:
Czy jest gdzieś centralna baza scenariuszy (osobno po angielsku i po polsku)? Co jakiś czas tu i ówdzie spotykam jakieś nowe, wiem że na forum naszym jest niemała baza, ale poza tym w internecie jest jakieś centralne miejsce z scenariuszami?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: jax »

Claudel pisze:Wszystkim fanom Robinsona Crusoe przesyłam nowy scenariusz: Krzysztof Kolumb - La Navidad.
https://drive.google.com/file/d/0BxJgW7 ... dlX0U/view
Widzę tam bardzo fajne pomysły. Gdyby ktoś to jeszcze ubrał w co najmniej dobrą szatę graficzną... (sam bym to zrobił, bo pomysł na to zasługuje, ale niestety nie mam skilla :( ).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: elprzybyllo »

kamron6 pisze:Takie scenariusze zawsze mnie zmuszają do pytania:
Czy jest gdzieś centralna baza scenariuszy (osobno po angielsku i po polsku)? Co jakiś czas tu i ówdzie spotykam jakieś nowe, wiem że na forum naszym jest niemała baza, ale poza tym w internecie jest jakieś centralne miejsce z scenariuszami?
Jest taki wątek na BGG KLIK, ale nie wiem czy to są wszystkie scenariusze jakie istnieją.
Awatar użytkownika
Claudel
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2013, 00:49
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Claudel »

kamron6 pisze: Czy jest gdzieś centralna baza scenariuszy (osobno po angielsku i po polsku)? Co jakiś czas tu i ówdzie spotykam jakieś nowe, wiem że na forum naszym jest niemała baza, ale poza tym w internecie jest jakieś centralne miejsce z scenariuszami?
Akurat ten scenariusz ma premierę i nigdzie go nie ma, więc jak macie możliwość gdzieś powrzucać, żeby się rozpowszechnił, by inni też mogli zagrać, to proszę. Najlepiej pod tym linkiem https://drive.google.com/file/d/0BxJgW7 ... dlX0U/view , bo jak coś aktualizuję w zasadach (na co się nie zapowiada, ale może się zdarzyć), to wrzucam poprawki na dysk google, dzięki czemu adres do linku pozostaje ten sam, mimo że nowy plik.

Scenariusz projektuję od Sylwestra, testowałem 20 razy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4624
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: warlock »

http://portalgames.pl/files/rules/robin ... lebook.pdf

Na stronie portalu można pobrać angielską instrukcję do najnowszej edycji na "rynek zagramaniczny". Instrukcja jest dłuższa o kilka(naście) stron w porównaniu do tej z edycji gra roku, ma zdecydowanie klarowniejszy układ i wyjaśnia całą masę wątpliwości, jakie miałem podczas lektury pierwotnej instrukcji (np. na pierwszej lepszej otwartej stronie znalazłem dopisek o tym, że każde polowanie kończy się sukcesem). Myślę, że ten FAQ na kilkadziesiąt stron ulegnie teraz sporej redukcji objętościowej.

Boli mnie tylko jedno - że polski klient nie ma możliwości pobrania takiej poprawionej instrukcji w ojczystym języku... Wielka szkoda...

/edit: ale szacunek dla Portalu za dystans do siebie :D http://portalgames.pl/new_en/article-ro ... and-rules/
"Explains nothing ------ explains everything" mnie zniszczyło :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Marx »

Hehe, chyba Rahdo dzisiaj oglądałeś. Bardzo fajna ta nowa instrukcja, chętnie bym ją wydrukował w kolorze na porządnym papierze.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4624
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: warlock »

Rano rozmawiałem ze znajomymi o Robinsonie, potem znalazłem filmik rahdo, a potem mnie naszło żeby sprawdzić czy na stronie portalu jest nowa instrukcja :mrgreen:. Strasznie bym chciał to mieć w porządnej fizycznej wersji... Ale i tak przeczytam chyba angielską wersję i wrócę do grania. Bo tylko konieczność odświeżania koszmarnie dziurawej polskiej instrukcji mnie powstrzymuje przed partyjką.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vojtas »

warlock pisze:Myślę, że ten FAQ na kilkadziesiąt stron ulegnie teraz sporej redukcji objętościowej.
Nawiasem mówiąc w FAQ swego czasu opublikowanym na stronie Portalu niektóre pytania były zdublowane; do kilku z nich odpowiedzi można było znaleźć w samej instrukcji.
ODPOWIEDZ