Roll for the Galaxy (Wei-Hwa Huang, Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Andreus »

pan_satyros pisze:
bogas pisze:
Vandal pisze:+1 do propozycji
Tutaj powinno być teraz miejsce do obgadywania Ambition. :D
Wczoraj odebrałem i niestety jeszcze nie grałem, ale po dodaniu wszystkiego gra ledwo mieści się w oryginalnym pudle. Najbardziej chyba cieszy mnie większa ilość kafli startowych, bo do starych mocno zdążyłem się przyzwyczaić.
A ta jakość faktycznie taka marna?
tutaj fotki na szybko: https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

tak kostki są trochę krzywo zadrukowane, z widocznymi gdzieniegdzie drobnymi ubytkami
tak kafelki są nieco mniejsze i mają trochę inny kształt
tak naklejka przebija

Nie sprawia to może, że dodatek jest niegrywalny, to wciąż tylko drobne ubytki na poziomie wykonania, które mogą razić podobnych mnie pedantów, ale jednak za 120 zł można wymagać lepszej kontroli jakości.
Widać że trzymają równy poziom, komponenty w mojej kopii wyglądają podobnie.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4042
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: AkitaInu »

Ciekawe czy w następnym princie to poprawią, chętnie bym w sumie poczekał
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pan_satyros »

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Dorzuciłem jeszcze foto żetonu. Dopełnia całości - każdy element jest w jakimś stopniu gorszy od podstawowego wydania.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Qlaqs »

Jarałem się na dodatek...
Chyba poczekam na drugą edycję. 120zł i takie błędy?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: ignus »

właśnie sam goły roll mi się podoba na tyle, że myślę o dodatku.
pomijając kwestie wykonawcze - czy ktoś już grał i czy warto.

ps. gdzie to można dostać za 120? bo znalazłem tylko w dwóch sklepach po 149...
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pan_satyros »

ignus pisze:
ps. gdzie to można dostać za 120? bo znalazłem tylko w dwóch sklepach po 149...
Brałem za 139 w pstrefie z rabatem 16%
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Dexterus »

W moim egzemplarzu nie mogę narzekać na żetony, a kości jakoś umknęły mojej uwadze, znaczy się że nawet jeśli mają swoje wady, to jakoś nie dały się zauważyć ;) Za to faktycznie naklejka jest problemem; patrząc na tabelkę można dostać swoistego oczopląsu i o ile nie dyskwalifikuje to gry, to na pewno utrudnia zabawę (zakładając, że ktoś tej tabelki używa ^^').

Co zaś się wrażeń z samej gry tyczy: na razie nie próbowaliśmy się jeszcze z zadaniami, dołączyliśmy tylko same kostki oraz nowe kafelki. W tym ujęciu jest to na pewno solidny dodatek z gatunku "więcej dobrego". Kości dodają nowe opcje i pomysły na grę (np. granie czarną tak, aby "się zwróciła"), ale nie są to zmiany rewolucyjne. Kafelki startowe podobnie - dodają bardzo dużo nowości przy otwarciu (gdzie grając 3 partie podstawki na 4 osoby dało się przemielić wszystko - tutaj ilość kombinacji wzrasta dramatycznie), jest kilka fajnych kombosów, ale też nie uświadczy się czegoś radykalnie "destabilizującego" znaną i lubianą rozgrywkę. Jedyną aberracją jest kafelek świata do zbudowania za 9 punktów, ale jest to raczej ciekawostka.

Trzeba będzie usiąść do tych celów, choć mam swoje wątpliwości, czy to na pewno dobry pomysł ^^'
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8748
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2658 times
Been thanked: 2339 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Curiosity »

@Dexterus
Możesz sprecyzować dlaczego "nie możesz narzekać na żetony"? Są równe z tymi z podstawki czy Ci to po prostu nie przeszkadza?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: rattkin »

Ja poproszę te nowe kafelki startowe, pare kafelków do worka za 40 pln, a te cele i kostki to sobie mogą... cena tego dodatku w stosunku do jakości i zawartości to jakiś koszmarny absurd.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Jiloo »

Dexterus pisze:(...)
Trzeba będzie usiąść do tych celów, choć mam swoje wątpliwości, czy to na pewno dobry pomysł ^^'
W Race for the Galaxy cele sprawdzały się fajnie, myśle, że i tu to zadziała. Generalni nadal robisz swoje, ale jak widzisz, że do celu ci niewiele brakuje to możesz trochę nagiąć przyjęty plan dla kilku punktów.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Yavi »

Powiedzcie proszę, jakie wyniki osiągacie średnio w Rollu? Już po zsumowaniu wszystkiego.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pan_satyros »

w sprawie usterek napsiałem do RGG, tutaj ich odpowiedź:

"Thank you for your interest in Rio Grande Games.

None of the tiles or dice were very well-manufactured in RollFTG:A, so we have no replacements to send at this time. We are working with the printers to see if this can be rectified. We will keep your name on file and contact you when we know more."
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: mikeyoski »

Dziwna sytuacja. Tak duża firma wypuszcza takiego babola mając świadomość, że coś jest nie tak? Teraz będą ponosić dodatkowe koszty wysyłki poprawionych elementów.

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Andy »

To samo im się przytrafiło z Race for the Galaxy: Xeno Invasion. Wstrzymali dystrybucję i drukują od nowa talie kart - dodatek będzie miał co najmniej dwa miesiące opóźnienia.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: berni »

Andy pisze:To samo im się przytrafiło z Race for the Galaxy: Xeno Invasion. Wstrzymali dystrybucję i drukują od nowa talie kart - dodatek będzie miał co najmniej dwa miesiące opóźnienia.
Andy, a mógłbyś napisać pokrótce co jest felernego w Xeno Invasion? Bo zasadniczo dodatek stoi już u mnie na półce ;-)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pan_satyros »

berni pisze:
Andy pisze:To samo im się przytrafiło z Race for the Galaxy: Xeno Invasion. Wstrzymali dystrybucję i drukują od nowa talie kart - dodatek będzie miał co najmniej dwa miesiące opóźnienia.
Andy, a mógłbyś napisać pokrótce co jest felernego w Xeno Invasion? Bo zasadniczo dodatek stoi już u mnie na półce ;-)
Zauważalnie inny odcień rewersów: https://boardgamegeek.com/image/2708791 ... size=large
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Andy »

berni pisze:Andy, a mógłbyś napisać pokrótce co jest felernego w Xeno Invasion? Bo zasadniczo dodatek stoi już u mnie na półce ;-)
U mnie też już jest, jak się uda to pogram tym co jest, a na początku 2016 r. liczę na wymianę kart.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Dexterus »

Curiosity pisze:@Dexterus
Możesz sprecyzować dlaczego "nie możesz narzekać na żetony"? Są równe z tymi z podstawki czy Ci to po prostu nie przeszkadza?
Z tym że mi chodziło o żetony talentów, nie o kafle systemów / developów ^^ "Nie mogę narzekać", ponieważ nie są aż tak przesunięte jak na zdjęciach pana_satyrosa i nie rzucają się aż tak tragicznie w oczy (zwłaszcza od tej strony z jokerem), miałem już przyjemność spotykać się z większą fuszerką.

...co nie oznacza oczywiście, że usprawiedliwiam RGG! Wydając z takie pieniądze dodatek do swego flagowego tytułu naprawdę mogli i powinni byli się lepiej postarać.
Jiloo pisze:W Race for the Galaxy cele sprawdzały się fajnie, myśle, że i tu to zadziała. Generalni nadal robisz swoje, ale jak widzisz, że do celu ci niewiele brakuje to możesz trochę nagiąć przyjęty plan dla kilku punktów.


Być może, po prostu jakoś nie jestem fanem dodawania elementów losowych do gier już mocno losowych (pomijając te tytuły, które od początku traktuję niepoważnie jako uroczy luck-fest :mrgreen: cześć Relic i Cosmic Encounter!). Do tego trochę niepokoi mnie koncepcja wykorzystywania żetoników jako czarnych jokerów (nie wiem jak to było obmyślone w Race, nie grałem w nic ponad podstawkę). Domyślam się, że celem tego pomysłu było też ograniczenie taktyki spamowania kafelków i zachęcenie ludzi do szukania punktów innymi sposobami. Ale jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, gdy komuś fuksnie się nie tylko na wyciągnięciu fajnego komba startowych kafelków, ale też i celu, który będzie w stanie szybko łyknąć. A z tymi dodatkowymi "kostkami" będzie w stanie zrobić takiego zerg-rusha, że nawet Koreańczycy ze Starcrafta poczuliby się zszokowani.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Jiloo »

Dexterus pisze:(...) Do tego trochę niepokoi mnie koncepcja wykorzystywania żetoników jako czarnych jokerów (nie wiem jak to było obmyślone w Race, nie grałem w nic ponad podstawkę). Domyślam się, że celem tego pomysłu było też ograniczenie taktyki spamowania kafelków i zachęcenie ludzi do szukania punktów innymi sposobami. (...)
W Race jest prościej, za kafle celu są po prostu dodatkowe punkty zwycięstwa liczone na koniec.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Wspieram.to »

Przy okazji: w dziale Handel/Wymiana - Finansowanie społecznościowe zgodnie z sugestią moderacji powstał wątek dot kampanii crowdfundingowej gry Rol for the Galaxy. Zachęcam do zadawania pytań stricto związanych kampanią właśnie w tym dziale - temat jest już utworzony :). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Yavi »

Zostawię link do recenzji Rolla, gdyby do tematu trafił ktoś zainteresowany opiniami o podstawce ;).
Roll for the Galaxy - recenzja
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: GFP »

W weekend ukazały się dwie recenzje Roll For The Galaxy :)

PLANSZÓWKI WE DWOJE: http://planszowki.blogspot.com/2015/11/ ... ja_13.html

KOSTKI ZOSTAŁY RZUCONE http://kostkizostalyrzucone.blogspot.co ... alaxy.html
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: GFP »

Recenzja i opis rozgrywki ‪‎RollForTheGalaxy‬ w Game Troll TV
https://www.youtube.com/watch?v=Un-riJ7RitA
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Ryu »

Nie do końca mogę się zgodzić z wszystkimi twierdzeniami w filmiku ale to pewnie dlatego że ja nie jestem obiektywny dla w/w pozycji. Mam już chyba na koncie z kilkadziesiąt partii i oczywiście uważam że gra jest genialna :)

Roll to filler i tutaj się zgadzam w 100% Bywało że graliśmy w 3 os. w 20min. Mało tego - 1 kolega ewidentnie zamulał i to nie byłem ja :mrgreen: Dlatego czas mógłby być nawet krótszy. 40min to chyba max czas rozgrywki przy graczach znających grę i niegrających "przypadkowo".
Roll to nie "danie główne" ale to już zależy z kim gramy. Jeśli są to osoby nieobyte z planszówkami to fakt - tak można go potraktować.
Rzuty kostkami mają kolosalne znaczenie. To że coś wyrzucimy i możemy coś zrobić nie oznacza że to chcieliśmy zrobić. Jak się chce wygrywać to ma znaczenie. Jak chce się poturlać kostkami to luz - można sobie turlać dla przyjemności. Ograniczenie losowości w Roll'u jest ważne dlatego wybór akcji jest dowolną kością i mamy opcję dictate. Czasem kafle z tą opcją pomagają (jak się na nie trafiło ;) ).
Problem jest z losowaniem kafli - na szczęście możemy odrzucać istniejące (niezrobione) i brać ich większą ilość. Niestety czasem na developa 6 i tak nie trafimy ;)
Gra na 5 nie pomaga w przewidywalności ruchów innych - gra zaczyna być chaotyczna i tyle.
Na 2 os. gra działa, o dziwo, sympatycznie i mi się podoba choć nie pałam miłością do "głupiego gracza".
Optymalnie to dla mnie 3-4 os.
Klimat - zgadzam się w 100%. Jaki klimat? Jakie euro ma klimat? Po co euro klimat? ;)

Z tym że opinia powyższa jest opinią osoby która jest fanem więc uważajcie :wink:
Yavi pisze:Powiedzcie proszę, jakie wyniki osiągacie średnio w Rollu? Już po zsumowaniu wszystkiego.
40-55pkt
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2324
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 568 times
Been thanked: 915 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Galatolol »

Dla mnie gra ma "klimat" – klimat Race'a – za sprawą tego, że działanie światów i developów zostało dobrze "przetłumaczone" z jednej mechaniki na drugą. Znam gry nawiązujące do innych (szczególnie kościane wersje) niemające z pierwowzorem nic wspólnego.
ODPOWIEDZ