Roll for the Galaxy (Wei-Hwa Huang, Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Jiloo »

Sprzedaj angielską i kup polską, skoro grasz z ludźmi nie znającymi języka.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: rattkin »

Piettrucha pisze:
michalw pisze:Mam pytanie do Games Factory Publishing.

Czy skoro zostały już przygotowane polskie pliki Rolla, to byłaby możliwość wypuszczenia przez was pakietu polonizującego angielską wersję gry? Najlepsze byłyby naklejki na kafle, albo udostępnienie plików, żeby można było sobie takie naklejki wydrukować. Oczywiście odpłatnie.

Wiem, że tekstu nie ma dużo, ale byłoby to wygodniejsze niż tłumaczenie wszystkim niemówiącym po angielsku graczom każdego kafelka.
Gdybyśmy coś takiego zrobili, już nigdy nie bylibyśmy w stanie kupić absolutnie żadnej licencji. ;)
Bylibyście pewnie też pierwszym wydawcą, który sprzedawałby 50+ naklejek na kafle ;) - to by przeszło do historii.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pan_satyros »

rattkin pisze:to by przeszło do historii.
Tak jak i wydawnictwo GFP hehe
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Marx »

A może to jakaś podpowiedź dla wydawców na szybszą i być może tańszą lokalizacje gier ;-) Tutaj śmichy-chichy, heheszki, a kolega wpadł na genialny pomysł :mrgreen: :twisted:
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: mikeyoski »

A jaki miałby w tym interes wydawca? Lepiej mu sprzedać licencję niż bawić się naklejkową partyzantkę.

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: rattkin »

Raczej posiadaczowi licencji. Wydawcy nie opłaca się to w ogóle, ponieważ żadna licencja nie pozwoliłaby na coś, co efektywnie jest piractwem :)
michalw
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2015, 16:58

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: michalw »

wirusman pisze:
michalw pisze:Mam pytanie do Games Factory Publishing.

Czy skoro zostały już przygotowane polskie pliki Rolla, to byłaby możliwość wypuszczenia przez was pakietu polonizującego angielską wersję gry? Najlepsze byłyby naklejki na kafle, albo udostępnienie plików, żeby można było sobie takie naklejki wydrukować. Oczywiście odpłatnie.

Wiem, że tekstu nie ma dużo, ale byłoby to wygodniejsze niż tłumaczenie wszystkim niemówiącym po angielsku graczom każdego kafelka.
Kolega, chyba sobie kpii?

Kolega sobie nie zdaje sprawy z tego, jak wyglądają niuanse wydawania gier planszowych i zadał pytanie, żeby trochę sobie sytuację rozjaśnić. Niestety ta wypowiedź i niektóre pozostałe nie tylko niczego nie wnoszą, ale pokazują jak nieprzyjaznym miejscem potrafi być to forum.

Ktoś napisał, że to piractwo. Ale skoro wydawcy decydują się na tworzenie dodatkowych elementów do gier, żeby je usprawnić (patrz Orleans), to uznałem, że jeśli wszystkie zainteresowane strony wyrażą zgodę, nie powinno być problemu. Tym bardziej, że ja swoją grę pozyskałem legalnie, a polski wydawca licencję również. Nie widzę, w którym momencie dochodzi do piractwa, jeśli Rio Grande wyraziłoby zgodę na to by GFP wydrukowało w ramach licencji naklejki dla tych, którzy chcieliby swoją angielską edycję spolonizować.

To czy licencja zakłada taką możliwość to inna sprawa i odpowiedź przedstawiciela GFP mi wystarczy. Bardzo dziękuję.
Posiadam rabat w wysokości 3% do sklepu TropemGier.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: rattkin »

michalw pisze: Ktoś napisał, że to piractwo. Ale skoro wydawcy decydują się na tworzenie dodatkowych elementów do gier, żeby je usprawnić (patrz Orleans), to uznałem, że jeśli wszystkie zainteresowane strony wyrażą zgodę, nie powinno być problemu. Tym bardziej, że ja swoją grę pozyskałem legalnie, a polski wydawca licencję również. Nie widzę, w którym momencie dochodzi do piractwa, jeśli Rio Grande wyraziłoby zgodę na to by GFP wydrukowało w ramach licencji naklejki dla tych, którzy chcieliby swoją angielską edycję spolonizować.
To czy licencja zakłada taką możliwość to inna sprawa i odpowiedź przedstawiciela GFP mi wystarczy. Bardzo dziękuję.
Czy możesz podać jakikolwiek przykład z rzeczywistości, gdzie taki scenariusz jest chociażby teoretycznie możliwy lub faktycznie się zdarzył?

Nie chodzi o żadne "niuanse", tylko o normy prowadzenia biznesu. Jeśli robisz produkt, sprzedajesz prawa do wydawania go na dany rynek w danej wersji językowej, tak by nie było konfliktu interesów. Nigdy nie pozwalasz na modyfikację "własnego produktu" przez osoby trzecie, na swoim rynku, bo to kanibalizuje sprzedaż i tracisz swoich bezpośrednich klientów (jeśli ktoś kupił wersję ang i "spolonizuje ją sobie", to nie kupi dodatku ang od oryginalnego wydawcy, tylko od polskiego wydawcy - pieniądze trafiają do innej kieszeni). Dopóki wersja polska nie istnieje w Polsce, Polska jest wciąż rynkiem głownego posiadacza licencji (bo kupuje się jego angielską wersję). Kupując wersję językową określasz, pod który rynek chcesz podpadać.

Abstrahując już od logistycznego absurdu produkowania naklejek na dziesiątki dużych komponentów i faktycznego na nie popytu...
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: evenstar »

Miałam dziś przyjemność zagrać :) Zaskakująco szybko szło :) Prawie zerowy downtime w partii na 5 osób! Wydawało mi się, że operowanie tymi kostkami będzie bardziej skomplikowane, a tu prosze, szybkie decyzje, pyk pyk i do przodu. Podoba mi się bardziej niż Race, bo nie trzeba płacić kartami i zastanawiać się, które odrzucić. Przez to też wydaje mi się prostszy choć dla niektórych może to być minus.
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: wirusman »

michalw pisze:
wirusman pisze:
michalw pisze:Mam pytanie do Games Factory Publishing.

Czy skoro zostały już przygotowane polskie pliki Rolla, to byłaby możliwość wypuszczenia przez was pakietu polonizującego angielską wersję gry? Najlepsze byłyby naklejki na kafle, albo udostępnienie plików, żeby można było sobie takie naklejki wydrukować. Oczywiście odpłatnie.

Wiem, że tekstu nie ma dużo, ale byłoby to wygodniejsze niż tłumaczenie wszystkim niemówiącym po angielsku graczom każdego kafelka.
Kolega, chyba sobie kpii?

Kolega sobie nie zdaje sprawy z tego, jak wyglądają niuanse wydawania gier planszowych i zadał pytanie, żeby trochę sobie sytuację rozjaśnić. Niestety ta wypowiedź i niektóre pozostałe nie tylko niczego nie wnoszą, ale pokazują jak nieprzyjaznym miejscem potrafi być to forum.

Ktoś napisał, że to piractwo. Ale skoro wydawcy decydują się na tworzenie dodatkowych elementów do gier, żeby je usprawnić (patrz Orleans), to uznałem, że jeśli wszystkie zainteresowane strony wyrażą zgodę, nie powinno być problemu. Tym bardziej, że ja swoją grę pozyskałem legalnie, a polski wydawca licencję również. Nie widzę, w którym momencie dochodzi do piractwa, jeśli Rio Grande wyraziłoby zgodę na to by GFP wydrukowało w ramach licencji naklejki dla tych, którzy chcieliby swoją angielską edycję spolonizować.

To czy licencja zakłada taką możliwość to inna sprawa i odpowiedź przedstawiciela GFP mi wystarczy. Bardzo dziękuję.
Jak ci sie odpowiedź nie podoba, to dam koledze rozwiązanie problemu. Kup polską wersję, zrób zdjęcia, obrób w photoshopie, wydrukuj i przyklej. A po tym zabiegu sprzedaj, angielską wersje:)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Bea »

evenstar pisze: Podoba mi się bardziej niż Race, bo nie trzeba płacić kartami i zastanawiać się, które odrzucić. Przez to też wydaje mi się prostszy choć dla niektórych może to być minus.
No właśnie, zastanawiam się nad Kupnem Rolla ale nie brzmi to zachęcająco. W Rejsie właśnie podobają mi się te dylematy i trudne decyzje.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: GFP »

Bea pisze:
evenstar pisze: Podoba mi się bardziej niż Race, bo nie trzeba płacić kartami i zastanawiać się, które odrzucić. Przez to też wydaje mi się prostszy choć dla niektórych może to być minus.
No właśnie, zastanawiam się nad Kupnem Rolla ale nie brzmi to zachęcająco. W Rejsie właśnie podobają mi się te dylematy i trudne decyzje.
Musisz pamiętać, że to są tak naprawdę 2 różne gry, "spięte" tym samym uniwersum. Jestem sporo nawiązań, smaczków, kilka różnic w kluczowych elementach gry, ale to jednak zupełnie inna gra.

W przysżłym tygodniu w Kawiarni Hex będzie wersja angielska- śmiało. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Tycjan »

Fani RftG powinni być zadowoleni z planów wydawniczych GFP :)
Planowane jest wydanie dodatku Ambition.
Link: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2016/0 ... ie-bedzie/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: farmer »

Mili Państwo,
domyślam się, że ta informacja gdzieś się tu pojawiła, ale ja niestety nie śledzę wątku na bieżąco :(.

Kiedy można się spodziewać wysyłek gry do Wspierających? :oops:

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Jiloo »

farmer pisze:Mili Państwo,
domyślam się, że ta informacja gdzieś się tu pojawiła, ale ja niestety nie śledzę wątku na bieżąco :(.

Kiedy można się spodziewać wysyłek gry do Wspierających? :oops:

pozdr,
farm
W marcu. Ta informacja jest na wspieram.to.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: GFP »

Jiloo pisze:
farmer pisze:Mili Państwo,
domyślam się, że ta informacja gdzieś się tu pojawiła, ale ja niestety nie śledzę wątku na bieżąco :(.

Kiedy można się spodziewać wysyłek gry do Wspierających? :oops:

pozdr,
farm
W marcu. Ta informacja jest na wspieram.to.

Wszystko idzie zgodnie z planem. Pliki dostarczone do drukarni. Teraz wszystko w rękach zachodnich sąsiadów. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: bulaxyz82 »

Witam,

czy wiadomo może kiedy polska wersja gry trafi do sklepów w jakiejś przedsprzedaży i jaki może być przybliżony koszt gry oraz czy w wersjach sklepowych będzie wszystko co zostało ufundowane na wspieramto ?? Przygodę z grami planszowymi zacząłem 1-2 miesiące temu, także nie załapałem się na akcję wspierającą, a gra bardzo mnie zaintrygowała do jej zakupu.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: mikeyoski »

Wystarczy poszukać. Np. na cdp.pl mają preorder :-)

A co do zawartości, to pewnie te sklepy, które wsparły projekt będą miały te lepsze wersje, a pozostałe nie
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: GFP »

bulaxyz82 pisze:Witam,

czy wiadomo może kiedy polska wersja gry trafi do sklepów w jakiejś przedsprzedaży i jaki może być przybliżony koszt gry oraz czy w wersjach sklepowych będzie wszystko co zostało ufundowane na wspieramto ?? Przygodę z grami planszowymi zacząłem 1-2 miesiące temu, także nie załapałem się na akcję wspierającą, a gra bardzo mnie zaintrygowała do jej zakupu.

Dokładnie tak jak napisał mikeyoski.
Wersję ze wszystkim dodatkami wspieram.to exclusive, będą mieć w ofercie wyłącznie te sklepy, które wsparły kampanię. Naturalnie ilość kopii z tymi bonusami jest taka, jaką sklepy wsparły. Nie będzie możliwości domówienia tych dodatków w żaden inny sposób.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Jiloo »

Z tego co pamiętam to tylko karty pomocy będą we wszystkich grach.
Aby dostać grę w wersji ze wspieram.to warto sprawdzić sklepy, które wsparły kampanię.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: bulaxyz82 »

Dzięki wszystkim za pomoc, już zamówiłem swój egzemplarz :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Bea »

Jiloo pisze:Z tego co pamiętam to tylko karty pomocy będą we wszystkich grach.
Aby dostać grę w wersji ze wspieram.to warto sprawdzić sklepy, które wsparły kampanię.
A które to sklepy?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Gromb »

Na wspieram.to zaglądnij i tam po prawej stronie, poniżej cen za nagrody są mecenasi medialni. To właśnie te sklepy.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: GFP »

Bea pisze:
Jiloo pisze:Z tego co pamiętam to tylko karty pomocy będą we wszystkich grach.
Aby dostać grę w wersji ze wspieram.to warto sprawdzić sklepy, które wsparły kampanię.
A które to sklepy?
Wszystkie wymienione jako mecenasi projektu na stronie https://wspieram.to/galaxy
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: bulaxyz82 »

Od siebie dodam, że pierwszy na liście ,,mecenas tytułu,, ma bardzo dobrą ofertę cenową, ale z tego co mi dzisiaj pisał na priv zostało mu 2-3 egzemplarze z całej puli którą posiadał. W każdym razie ja na swój egzemplarz się załapałem :D
ODPOWIEDZ