Roll for the Galaxy (Wei-Hwa Huang, Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: evenstar »

Dzięki Rhado zawsze ma fajne walktrough :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: kwiatech »

evenstar pisze:Dzięki Rhado zawsze ma fajne walktrough :)
Najlepsze :) Przez niego uciekają mi pln :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pan_satyros »

kwiatech pisze: Długo czekałeś aż Ci Rio Grande przyśle brakujące elementy? U mnie w przypadku źle wydrukowanego kafla w escape big box trwało to prawie 5m-cy. Musieli wykonać ponowny dodruk bo się okazało, że wszystkie big box`y miały jakieś "wady"


Nie - sklep w ramach rekompensaty za czekanie wysłał mi elementy z innego pudełka a zwrot wzięli na siebie :)
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: kwiatech »

Rozumiem. Trochę inna sytuacja niż w moim przypadku z escape.
Awatar użytkownika
antsaren
Posty: 86
Rejestracja: 29 sty 2014, 18:46

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: antsaren »

kwiatech pisze:Z planszostrefy? Kiedy dostałeś paczkę?
Wczoraj dostałem paczkę z planszostrefy i nie brakuje żadnego elementu. Wszystko w jak najlepszym porządku. Trochę szkoda, że producent daje tylko tekturową wypraskę, ale zrobię sobie własną.:) Kostki zaskakująco dobrze wyglądają w rzeczywistości, spodziewałem się, że będzie gorzej.
coldsoul
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: coldsoul »

Orientujecie sie moze, czy w jakims sklepie wysylkowym mozna dostac Rolla, chodzi mi takie z realnym stanem magazynowym, z szybka wysylka?
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Perpetka »

Zawsze sprawdzam tu: http://i-szop.pl/szukaj2/1/roll+for+the+galaxy. W tej chwili bieda, jeszcze parę dni temu jeden sklep miał na stanie.
coldsoul
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: coldsoul »

Znam tą stronkę, w każdym razie dzięki. Szukałem wszędzie, na tą chwilę chyba nigdzie nie ma… :(
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Vandal »

Pierwszy druk gry miał duuuużo błędów co do poprawności włożonych wyprasek do pudełek i sprawa się skończyła tak że w USA cofnęli grę ze wszystkich sklepów (oficjalne stanowisko to błąd drukarni). Dopiero drugi druk był poprawny.
Ja też swój egzemplarz mam z Planszostrefy i wszystko było OK, najwyraźniej mieli już poprawioną edycję.
coldsoul
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: coldsoul »

Vandal pisze:Pierwszy druk gry miał duuuużo błędów co do poprawności włożonych wyprasek do pudełek i sprawa się skończyła tak że w USA cofnęli grę ze wszystkich sklepów (oficjalne stanowisko to błąd drukarni). Dopiero drugi druk był poprawny.
Ja też swój egzemplarz mam z Planszostrefy i wszystko było OK, najwyraźniej mieli już poprawioną edycję.
Dzięki Vandal…
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pan_satyros »

Vandal pisze:Pierwszy druk gry miał duuuużo błędów co do poprawności włożonych wyprasek do pudełek i sprawa się skończyła tak że w USA cofnęli grę ze wszystkich sklepów (oficjalne stanowisko to błąd drukarni). Dopiero drugi druk był poprawny.
Ja też swój egzemplarz mam z Planszostrefy i wszystko było OK, najwyraźniej mieli już poprawioną edycję.
Nie tyle drugi druk, co ponownie te gry przepakowano.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Perpetka »

Zagraliśmy wczoraj dwie partie 2os. Dummy player złośliwie losował te same fazy, co my wybieraliśmy lub te, na których nie mieliśmy kostek, więc prawie jakby go nie było. Grało się szybko (40 min, da się szybciej, jak przestanę musieć pilnować współgracza). Nie korzystaliśmy z kubeczków, a na stół daliśmy miękkie serwetki, bo dzieci spały.
Grało mi się jakoś... ciężko. Chyba nawyki z Race'a przeszkadzały. Spodziewałam się mielenia tych płytek, a w każdej partii przewinęło mi się ich ok. 10. To jednak mimo tych samych grafik inna gra i trzeba się przestawić. Produce-consume jakoś aż tak nie hula, to że ma się płytki, kostki, punkty i kredyty jest w sumie mniej elastyczne niż tylko karty i punkty...
Ale Race po pierwszych dwóch partiach też mi głowy nie urywał, a obecnie uważam go za jedną z najlepszych gier ever.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Olgierdd »

To prawda, nawyki z karcianki przeszkadzają :) Duża ilość światów i technologii jakie przewijały się przez rękę było mocną stroną Rejsa. W Rollu kafle same z siebie do nas nie trafiają, trzeba mocno inwestować w explore, przez co gra wydaje się być mniej elastyczna.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pan_satyros »

Mi w Rollu "brakuje" tylko nieco większej różnorodności w funkcjach światów. Jakieś zdolności by się im przydały, specjalne cechy. Mocno liczę, że jakiś dodatek się pojawi. Reszta to dla mnie najwyższa liga.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: wajdzik83 »

Pojawiły się już jakieś informacje na temat polskiego wydania?? Myślicie że jest to możliwe aby ta właśnie gra była wydana w PL ?? Myślę że REBEL dał by radę ;)
coldsoul
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: coldsoul »

Ta gra jest właściwie niezależna jezykowo… co prawda teksty sa angielskie, ale symbole mówią to samo…
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Ryu »

Coldsoul sprawdzę jutro czy faktycznie tak jest bo już jutro odbieram paczkę z Rollem :-)

A co do wydania Pl to wątpię żeby Rebel po AA jeszcze coś wydał z Race ;-)
coldsoul
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: coldsoul »

Dobry wybór Ryu. Gra jest bardzo dobra, chociaz karcianka wersja chyba troche lepsza w moim odczuciu.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Curiosity »

Wczoraj otrzymałem Rolla z planszomanii i tak jak gra przyszła, tak wziąłem ją pod pachę i poszedłem na spotkanie planszówkowe. Pomyślałem, że w grupie weteranów Race`a, zagramy w to właściwie z biegu.

Nie zagraliśmy z biegu. Skończyło się tak, że znajomi rozłożyli Race, a ja siadłem do studiowania instrukcji. Która okazała się - i tu ogromne zaskoczenie - bardzo przystępna :) A pamiętam doskonale ile ślęczałem nad instrukcją do pierwowzoru (polską!) i jak kląłem na czym świat stoi.

Ale do rzeczy - po dwukrotnym przewertowaniu instrukcji (dla pewności), wszystko było jasne. Zagraliśmy dwie partie, w których nie zaglądaliśmy już ani razu do manuala.

Graliśmy w trzy osoby. Druga partia trwała (z zegarkiem w ręku) 45 minut, skończyła się wyłożeniem 12 kafelków. Aha, podwójny kafelek początkowy + świat startowy liczymy już jako trzy wyłożone kafelki. Nie wiem, czy tak jest poprawnie.

Spostrzeżenia - gra jest bardzo łatwa i bardzo szybko przyswajalne są jej zasady. Oczywiście oglądałem wideo Yosza i Wookiego, ale to było z miesiąc temu i niewiele z nich pamiętałem. Wystarczyło naprawdę raz wyjaśnić współgraczom zasady i gra była bardzo płynna.

Wygrałem 2 razy na dwie gry, stosując "nieśmiertelną" taktykę z podstawki Race`a, czyli Produce/Consume. Nie nastawiałem się na stawianie Światów i Developów, miałem ich w obu grach 8 czy 9 (licząc "trzy" początkowe), a potem już tylko odpalałem produkcję i handel. W drugiej grze bardzo szybko wszedłem w posiadanie trzech fioletowych kości i to był ostateczny wyrok na moich współgraczach. Z użyciem tych trzech fioletowych kości oraz czterema światami produkcyjnymi, z 5 fazy zgarniałem 3x3 VP + 2VP, razem 11. Nie miałem żadnej technologii szóstkowej, żadnych drogich światów (poza jednym, o wartości 5, dającym dwie fioletowe kości), a jednak wygrałem z palcem w nosie. I z tego powodu mały minus dla tej gry.

Brakuje mi militariów i podbijania planet, ale widzę tu potencjalną furtkę dla dodatków.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pan_satyros »

Curiosity pisze: Aha, podwójny kafelek początkowy + świat startowy liczymy już jako trzy wyłożone kafelki. Nie wiem, czy tak jest poprawnie.
poprawne
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: KarbonX »

Curiosity pisze:Z użyciem tych trzech fioletowych kości oraz czterema światami produkcyjnymi, z 5 fazy zgarniałem 3x3 VP + 2VP, razem 11. Nie miałem żadnej technologii szóstkowej, żadnych drogich światów (poza jednym, o wartości 5, dającym dwie fioletowe kości), a jednak wygrałem z palcem w nosie. I z tego powodu mały minus dla tej gry.
W naszych rozgrywkach początkowo też odnieśliśmy takie wrażenie, jednak z czasem zaczynam oceniać develop/settle jako mocniejsze od consume/produce.
Jednak w Rollu podobnie jak i w Rejsie ważna jest obserwacja, co robią przeciwnicy.

W opisanej przez Ciebie sytuacji: jeżeli jako gracz niemilitarny zbudowałeś tyle dopasowanych do siebie światów i jeszcze kilkakrotnie zrobiłeś konsumpcję/produkcję, to albo Twoi współgracze bardzo lenili się z budowaniem nowych kafelków, by szybciej zakończyć grę, albo co gorsze pomagali Ci wygrać odpalając najkorzystniejsze dla Ciebie fazy.

5-6 VP na turę pod sam koniec gry to nie jest jakiś mocno przegięty wynik, tym bardziej że gracz militarny ma większe szanse wykorzystać Twoje fazy, niż Ty jego. Gracz militarny grający przeciwko konsumpcyjnemu powinien jak najszybciej zbudować sobie stos kafelków do wybudowania, a potem korzystać z faz gracza konsumpcyjnego przez wybudowanie żółtego świata produkcyjnego i zdobycie jednej kości konsumpcyjnej. W ten sposób zapewni sobie ciągły dopływ gotówki.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Wolf »

Dodatek na jasień:
Jay Tummelson (Rio Grande Games) pisze:Roll for the Galaxy: Ambition, the first expansion to Roll for the Galaxy, will be coming this fall. New factions, new dice, new tiles, and more! Further details to be revealed this summer.

Jay, Wei-Hwa, and Tom
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: hadrian »

Wolf pisze:Dodatek na jasień:
Jay Tummelson (Rio Grande Games) pisze:Roll for the Galaxy: Ambition, the first expansion to Roll for the Galaxy, will be coming this fall. New factions, new dice, new tiles, and more! Further details to be revealed this summer.

Jay, Wei-Hwa, and Tom
Będzie hit! Nie mogę się doczekać :D
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: pan_satyros »

hadrian pisze:
Wolf pisze:Dodatek na jasień:
Jay Tummelson (Rio Grande Games) pisze:Roll for the Galaxy: Ambition, the first expansion to Roll for the Galaxy, will be coming this fall. New factions, new dice, new tiles, and more! Further details to be revealed this summer.

Jay, Wei-Hwa, and Tom
Będzie hit! Nie mogę się doczekać :D
euforia, radość, wzruszenie !
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Ryu »

Co za bezsens... Nawet w podstawkę nie zagrałem a już próbują wyciągnąć kasę dodatkiem :wink:

W każdym razie w weekend muszę zagrać bo od kilku dni gra leży i się kurzy jeno :?
ODPOWIEDZ