Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Temple

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Tycjan »

Miałem okazję zagrać w nr 1 listy GeekBuzz: Essen Spiel 2012: http://planszowyswiat.pl/escape-the-cur ... ia-zabawy/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: godpuppet »

chętnie bym poturlał, krótki czas rozgrywki bardzo kuszący, ale kluczem do decyzji o zakupie z pewnością będzie cena...
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Wassago »

Też bym to sobie kupił, ale cena jaka była na Essen to przesada.
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: DJCrovley »

35 euro to nie tak duzo patrzac na zawartosci pudelka, a liczac ilosc radosc jaka daje gra uwazam jej zakup za dobra decyzje.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Firenski »

Tycjan pisze:Miałem okazję zagrać...
Ja też :) Chociaż długo się wzbraniałem. Nooo... ale jak już zagrałem... Się działo... Emocje niesamowite!!! Co się człowiek nadenerwował. A to w sumie taka zwykła turlanka. Tylko ograniczona czasem :) Jak dla mnie to bardzo fajny przerywnik. Tylko troszkę za drogi...
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
idha
Posty: 402
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 31 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: idha »

No nie wiem, czy to przerywnik ;) Kiedy pierwszy raz przyniosłam grę na spotkanie planszówkowe grałam w to 5 razy pod rząd (w wersję podstawową). I nie wszyscy gracze przy stole się zmieniali - byli tacy, którzy zagrali 2-3 partie i ustąpili miejsca tylko dlatego, bo inni też chcieli spróbować. Muszę też stwierdzić, że po 3 rozgrywkach pod rząd odczuwałam autentyczne zmęczenie. Tyle emocji i krzyczenia na współgraczy (które jest tutaj chyba kluczem do sukcesu :D ). Kupując grę zastanawiałam się, czy dobrze robimy, ale teraz stwierdzam, że był to jeden z lepszych essenowych wyborów. A cena? W gruncie rzeczy pudełko zawiera całkiem sporo elementów, a że mechanika pozwala jedynie na 10 minutowe rozgrywki to już inna sprawa.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Tycjan »

Masa emocji "zaczernia" aspekt cenowy :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: godpuppet »

pojawiło się w Rebelu - 190 PLN :?
mimo miodności dla mnie zbyt drogo...
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: xel4 »

DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: DJCrovley »

Cena powinna spasc w styczniu. Niemieckie sklepy maja po 40 euro ale z zastrzezeniem ze dopiero w styczniu bedzie dostepne.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: pan_satyros »

Na Amazon w dobrej cenie:

- 50,09 euro za komplet z dodatkami http://www.amazon.de/gp/product/B00EUVQ ... KAKR8XB7XF
Wysyłka ~5,5 euro
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Bea »

https://www.youtube.com/watch?v=wvFEj49Q6Z0
Obejrzałam sobie jak Rahdo gra i mam pytanie: kości można przerzucać tak długo dopóki nam nie wypadnie to co chcemy czy musimy "zużyć" to co nam w międzyczasie wypadnie na kościach i dopiero możemy rzucać dalej? Czy to jest gra na "szybkość" czy jest tam odrobinę kombinowania?
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Palmer »

Można przerzucać "odłożone" kości. Jedynie czarne są nie do ruszenia.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Munchhausen »

Kości można sobie odkładać na później, ale nie trzeba - musisz przerzucić tylko to, co już wykorzystałaś, np. do wejścia do komnaty (ludek i pochodnia) lub odkrycia nowego pokoju (dwa ludki). Rzecz jasna czarnych masek nie wolno przerzucać, chyba że wyrzuciło się złotą maskę.

A co do drugiego pytania, to jest w tym całkiem sporo kombinowania i stosowania taktyki, choć oczywiście wszystko napędzają przede wszystkim rzuty kośćmi. Osobiście polecam, gra błyskawicznie wskoczyła do mojego Top5 :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: pan_satyros »

Bea pisze:https://www.youtube.com/watch?v=wvFEj49Q6Z0
Obejrzałam sobie jak Rahdo gra i mam pytanie: kości można przerzucać tak długo dopóki nam nie wypadnie to co chcemy czy musimy "zużyć" to co nam w międzyczasie wypadnie na kościach i dopiero możemy rzucać dalej? Czy to jest gra na "szybkość" czy jest tam odrobinę kombinowania?
To raczej gra na szybkie reagowanie i spostrzegawczość.
Musisz szybko przeliczać symbole, które wypadną i kompletować potrzebne sety. Rzucać możesz jak długo chcesz. Możesz odkładać kości, by za chwilę ponownie nimi rzucić bez wykonywania akcji.
Wyjątkiem są kości które są zablokowane czarnym symbolem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: KubaP »

W [ur=http://boardgamegirl.pl/escape-the-curs ... -recenzja/]tym filmie[/url] po polsku pokazujemy przykładową rundę gry.

To też jedna z naszych ulubionych gier familijnych, dzięki której spooooro osób udało się nam zainteresować planszówkami ;) No i świetnie sprawdza się z dzieciakami 6+.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Firenski »

Munchhausen pisze: (...)
A co do drugiego pytania, to jest w tym całkiem sporo kombinowania i stosowania taktyki, choć oczywiście wszystko napędzają przede wszystkim rzuty kośćmi. Osobiście polecam, gra błyskawicznie wskoczyła do mojego Top5 :)
Osobiście grałem tylko raz i nie miałem chwili na kombinowanie, ale ja lubię długo kombinować ;) A w tej grze nie ma na to czasu. Trzeba szybko rzucać kośćmi i błyskawicznie podejmować decyzje. W sumie to całkiem fajna gra w kategorii bardzo emocjonujących gier familijnych :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Munchhausen »

Presja czasu rzeczywiście istnieje (i bardzo dobrze!), ale będę jednak obstawał przy tym, że jakiś tam element taktyki - szczątkowy, ale zawsze - ujawnia się przynajmniej w dwóch aspektach:

- zarządzania poczynaniami współgraczy - dobra, w tej komnacie trzeba wylosować cztery pochodnie, dam radę samemu, ty weź już rzucaj w potrójnej komnacie, bo tam trzeba ich aż siedem, za chwilę do ciebie dojdę. Ej, albo nie, zaraz powinien być gong, lepiej wracajmy! Podejrzewam, że wraz z dodatkiem Quest i indywidualnymi możliwościami postaci, takich rozterek może być nawet więcej (zweryfikuję we wtorek, kiedy to dwa dodatki do mnie dotrą).

- zarządzania wyrzuconymi kośćmi - nie ma co przerzucać wszystkich rezultatów na dzikusa, lepiej zorientować się w otoczeniu i zostawić sobie to, co przyda się za dwie komnaty. No i dobrze mieć w zapasie złotą maskę :)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: uday »

Queen Games wydaje BigBoxa. Gdyby ktoś pisał się na wspólne zamówienie kickstarterowe, to zapraszam do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 145 times
Been thanked: 170 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: tomuch »

Rebel wydaje Escape'a pod tytułem Ucieczka: świątynia zagłady. Ciekawe, czy zmienią też początek soundtracka na "Ucieczka!" :roll:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Hipke »

"Do diaska!" :mrgreen:
Jest to gdzieś oficjalnie? Możesz podesłać linka? Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 145 times
Been thanked: 170 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: tomuch »

http://www.planszowki.gildia.pl/news/20 ... -patronuje
Chociaż, jeśli to ma być prawdziwa polska wersja, to zamiast "Uciekajmy!" powinno być "spier....jmy!" :lol:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Gambit »

tomuch pisze:http://www.planszowki.gildia.pl/news/20 ... -patronuje
Chociaż, jeśli to ma być prawdziwa polska wersja, to zamiast "Uciekajmy!" powinno być "spier....jmy!" :lol:
Na soundtracku powinien wtedy być głos Bogusia Lindy z Psów...wiecie, ten kiedy każe kilku osobom oddalić się sprzed tej hali na końcu pierwszej części.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 145 times
Been thanked: 170 times

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: tomuch »

Gambit pisze:
tomuch pisze:http://www.planszowki.gildia.pl/news/20 ... -patronuje
Chociaż, jeśli to ma być prawdziwa polska wersja, to zamiast "Uciekajmy!" powinno być "spier....jmy!" :lol:
Na soundtracku powinien wtedy być głos Bogusia Lindy z Psów...wiecie, ten kiedy każe kilku osobom oddalić się sprzed tej hali na końcu pierwszej części.
Dla przypomnienia: http://www.youtube.com/watch?v=OU8kfoPSL_w ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Escape: The Curse of the Temple

Post autor: Hipke »

Póki co nie ma tego w oficjalnym kalendarzu Rebela, więc rozumiem, że najwcześniej 2015.
ODPOWIEDZ