Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Temple

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: BIgBadWolf »

po jednej partii cos nie wyszlo, wiec sie rozgrzalem
ale po drugiej bylem zgrzany z rumiencami :D
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: Munchhausen »

Idzie się autentycznie zmęczyć i po kilku partiach dobrze jest trochę przewietrzyć pokój :)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: kudlacz135 »

To prawda, u nas to samo, autentycznie czuć napięcie i to nie tylko w powietrzu :)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: TV3 »

dzięki
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: REBEL.pl »

Mamy dobrą informację dla wszystkich posiadaczy gry Ucieczka: Świątynia Zagłady!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Queen Games, które standaryzuje jakość wydania tej gry na całym świecie dysponujemy zestawem plastikowych kostek jako zamiennika kości drewnianych znajdujących się w Polskiej edycji. Wszystkich tych, którzy chcieliby wymienić kostki zapraszamy do kontaktu z punktem, w którym dokonali zakupu. Wszyscy nasi partnerzy handlowi, którzy zakupili tę pozycję już otrzymali zestawy plastikowych kości. Kolejne dodruki oraz dodatki będą produkowane już tylko z wykorzystaniem kości plastikowych.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Der
Posty: 63
Rejestracja: 11 kwie 2011, 17:46
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: Der »

Ja się strasznie zajawiłem na grę. Pracuję w krakowskim Hexie, gdzie ludzie ostatnio ciągle w nią ciupią - ile nowicjusze dla rozgrywki mogą grać w dobble i dixita i iknow? A tak to idealna gra wprowadzenia dla nowych i relaksu dla wyjadaczy. Klątwy i skarby dodają są świetnym dodatkiem. Nakręciłem z ekipą z tego powodu jedną rozgrywkę w Ucieczkę i zasady/recenzję. Wrzucam poniżej jak coś. Jest tam tez Harrison Ford. :P

Zasady i recenzja ucieczki na HexTV
Wideo jednego trzyosobowego meczu z komentarzem na HexTV
Gain 1VP - strona dla fanów planszówek, którą tworzę... taki nasz "9gag" :P
https://gain1vp.com/
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: Maddas »

REBEL.pl pisze:Mamy dobrą informację dla wszystkich posiadaczy gry Ucieczka: Świątynia Zagłady!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Queen Games, które standaryzuje jakość wydania tej gry na całym świecie dysponujemy zestawem plastikowych kostek jako zamiennika kości drewnianych znajdujących się w Polskiej edycji. Wszystkich tych, którzy chcieliby wymienić kostki zapraszamy do kontaktu z punktem, w którym dokonali zakupu. Wszyscy nasi partnerzy handlowi, którzy zakupili tę pozycję już otrzymali zestawy plastikowych kości. Kolejne dodruki oraz dodatki będą produkowane już tylko z wykorzystaniem kości plastikowych.
Nawet, jeśli gra była zakupiona od merlin.pl?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: REBEL.pl »

Maddas pisze:
REBEL.pl pisze:Mamy dobrą informację dla wszystkich posiadaczy gry Ucieczka: Świątynia Zagłady!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Queen Games, które standaryzuje jakość wydania tej gry na całym świecie dysponujemy zestawem plastikowych kostek jako zamiennika kości drewnianych znajdujących się w Polskiej edycji. Wszystkich tych, którzy chcieliby wymienić kostki zapraszamy do kontaktu z punktem, w którym dokonali zakupu. Wszyscy nasi partnerzy handlowi, którzy zakupili tę pozycję już otrzymali zestawy plastikowych kości. Kolejne dodruki oraz dodatki będą produkowane już tylko z wykorzystaniem kości plastikowych.
Nawet, jeśli gra była zakupiona od merlin.pl?
Sprzedaż Merlin.pl prowadzona jest przez Centrum Dystrybucyjne, więc wysyłanie tam czegoś bez kodu kreskowego mijałoby się z celem. Jesteśmy jednak pewni, że zgłaszając u nich takie zapotrzebowanie ktoś z Merlina do nas napisze i na pewno przy najbliższej dostawie takie kostki zostaną do nich dosłane.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: donPedro »

Czy miał ktoś problem ze źle działającą klepsydrą? Moja "rozjeżdża się" z muzyką o jakieś 1,5 minuty :/
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: kudlacz135 »

Klepsydra nie przewiduje 30 sekund od gongu na powrót, które są zamieszczone w ścieżce dźwiękowej. Powroty są dwa, do tego ostatnie 30 sekund na ucieczkę, co daje te półtorej minuty :/
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: donPedro »

Z tego co piszesz by wynikało, że klepsydra i tak jest bezużyteczna :)
Ale u mnie te 1,5 minuty to w pierwszej części tylko - zmierzyłem jeden obrót - niecałe 2 minuty, więc na pewno jest z nią coś nie tak.
Obczaiłem zdjęcia w necie i wygląda, że ma za mało piasku :/
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: uday »

No ja jak mierzyłem obrót to wychodziło koło 3 minut, więc uznałem, że przed każdym odwróceniem klepsydry trzeba wrócić do komnaty startowej.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: kudlacz135 »

Ja mam tak jak pisze Uday, ale nie jest to 3:20, jak mogłoby wynikać z nagrania.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: mig »

donPedro pisze:Czy miał ktoś problem ze źle działającą klepsydrą? Moja "rozjeżdża się" z muzyką o jakieś 1,5 minuty :/
ech, rzetelnych klepsydr w dzisiejszych rzasach, to ze świeczką szukać. Sama tandeta, nie to co jeszcze 300-400 lat temu :(
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: pan_satyros »

mig pisze:
donPedro pisze:Czy miał ktoś problem ze źle działającą klepsydrą? Moja "rozjeżdża się" z muzyką o jakieś 1,5 minuty :/
ech, rzetelnych klepsydr w dzisiejszych rzasach, to ze świeczką szukać. Sama tandeta, nie to co jeszcze 300-400 lat temu :(
+1000

:D :D

Moja też raz się sypie - raz nie.
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: Baartoszz »

A graliście w Space dealera? Tam kto ma szybsze klepsydry szybciej robi akcje, a różniły się one o 10 sekund na minucie czyli o 17%...

Sent from my Androminion console
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: eltadziko »

Mam pytanie co do używania klepsydry. Rozumiem, że przesypanie się piasku w klepsydrze oznacza wybicie gongu ze ścieżki dźwiękowej, tak? A jak w takim razie mierzyć czas od wybicia gongu do trzaśnięcia drzwi? :P
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: donPedro »

Przesypanie się piasku oznacza zamknięcie drzwi, przy sprawnej klepsydrze :)
ololo3
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2016, 21:56

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: ololo3 »

Mam pytanie. Gramy we dwie osoby i pojawia sie problem kiedy obie osoby zostana zablokowane przez czarne maski (obie osoby maja same czarne maski). Mozna oczywiscie dołożyc klejnot do schowka ale tylko dwa razy. Rozumiem że za trzecim razem po prostu jestesmy zablokowani do konca gry i przegrywamy?
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: uday »

Tak.

Ewentualnie możecie zagrać na nieograniczoną ilość dokładanych kryształów, albo z zasadą, że z takich kryształów można korzystać tylko automatycznie i tylko wtedy gdy wszystkie kości są poblokowane.
ololo3
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2016, 21:56

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: ololo3 »

Oki dzieki :D
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: Rockas »

Odkopuję temat. Na ZnadPlanszy znajdziecie przygotowaną przeze mnie ścieżkę dźwiękową do Ucieczki, zawierającą utwory z Indiany Jones'a.
http://adamsowinski.znadplanszy.pl/2016/07/25 ... -sciezka-dzwiekowa-1/
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: Ravn »

Malo mam gier na ktore sie napalilem jak szczerbaty na suchary, a okazala sie tragedia, i to niestety jest jeden z tych nielicznych przypadkow. Absolutnie stresujaca rozgrywka ktora sie nikomu nie podobala (a to sie rzadko w grupie zdarza, bo dotychczas zawsze ktos bronil tytulu, nawet jesli to byl Scythe :wink: ).
Straszna porazka. W teorii wszystko na plus, kooperacja, ladne komponenty, emocje. W praktyce nic sie nie udalo zrobic, rzucanie na pale, chaos, mylenie sie w kosciach, kiepskiej jakosci kosci :(, stresowosc gongow (kazdy wpada w panike), w dodatku mlodsze dzieci uwazaly glos narratora za straszny (mi to ryba ale jednak nie gram w gry rodzinne zeby sie dzieci baly). Za drugim razem szlo lepiej, praktycznie wygralismy (ostatnia osoba rzucajac 20 razy nie wyrzucila klucza i czas sie skonczyl, ale ok, losowosc sie zdarza na to nie narzekam), ale dalej nie bylo to fajne do grania ani nie czulo sie wynagrodzonym przez gre. Absolutna porazka wieczoru, wszystko inne w co gralismy bylo lepsze. Kazdy na Ucieczke narzekal, ci grzeczniejsi wstrzymali sie od negatywnego glosu, ale i tak chwalili wszystko inne, a Escape przemilczeli.
Zazwyczaj jak ktos marudzi to olewam i przynosze gre nastepnym razem, aby jeszcze raz przekonac. Tym razem jest to pierwsza gra w historii ktora z czystym sumieniem sprzedam bez jakiejkolwiek nastepnej proby. NIKT u mnie nie chce wiecej w to grac. Nie polecam.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: tomuch »

A ja w kontrze zapytam się, kiedy dodatek i czy będzie to Traps? ;) bo już po targach, to może coś nowego wiadomo...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Ucieczka: Świątynia Zagłady (Escape: The Curse of the Te

Post autor: Al_Dente »

Ravn pisze:Malo mam gier na ktore sie napalilem jak szczerbaty na suchary, a okazala sie tragedia, i to niestety jest jeden z tych nielicznych przypadkow. Absolutnie stresujaca rozgrywka ktora sie nikomu nie podobala (a to sie rzadko w grupie zdarza, bo dotychczas zawsze ktos bronil tytulu, nawet jesli to byl Scythe :wink: ).
Straszna porazka. W teorii wszystko na plus, kooperacja, ladne komponenty, emocje. W praktyce nic sie nie udalo zrobic, rzucanie na pale, chaos, mylenie sie w kosciach, kiepskiej jakosci kosci :(, stresowosc gongow (kazdy wpada w panike), w dodatku mlodsze dzieci uwazaly glos narratora za straszny (mi to ryba ale jednak nie gram w gry rodzinne zeby sie dzieci baly). Za drugim razem szlo lepiej, praktycznie wygralismy (ostatnia osoba rzucajac 20 razy nie wyrzucila klucza i czas sie skonczyl, ale ok, losowosc sie zdarza na to nie narzekam), ale dalej nie bylo to fajne do grania ani nie czulo sie wynagrodzonym przez gre. Absolutna porazka wieczoru, wszystko inne w co gralismy bylo lepsze. Kazdy na Ucieczke narzekal, ci grzeczniejsi wstrzymali sie od negatywnego glosu, ale i tak chwalili wszystko inne, a Escape przemilczeli.
Zazwyczaj jak ktos marudzi to olewam i przynosze gre nastepnym razem, aby jeszcze raz przekonac. Tym razem jest to pierwsza gra w historii ktora z czystym sumieniem sprzedam bez jakiejkolwiek nastepnej proby. NIKT u mnie nie chce wiecej w to grac. Nie polecam.
A to muszę przyznać że jestem bardzo zaskoczony i zobowiązany do udzielenia głosu przeciwwagi :) Nieco zasmucony również, bo ogrywany egzemplarz był poprzednio mój;) U mnie gra sprawdziła się w każdym towarzystwie i na ok 20 gier nie znalazłem nikogo, komu by się nie podobała.Nikt nie powiedział o grze stresująca, raczej emocjonująca. Nie było też paniki przy gongach;) Dodatkowo nie zdarzyła się nawet żadna neutralna opinia, same pozytywne (trzeba dodać że grałem praktycznie z samymi niedzielnymi graczami i nie było wśród nich żadnego "szachisty euromaniaka"). Gra trafiła do sprzedaży wyłącznie dlatego, że ponieważ tak się wszystkim podoba, kupiłem kickstarterowy Big Box :)

Więc jednym słowem - POLECAM ;P
ODPOWIEDZ