Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Phate »

Patrząc na ilość ofert od prywatnych posiadaczy zestawów SW:LCG myślę, że jesteś w błędzie.
To, że teraz można wyrwać za śmieszne pieniądze dodatki nic Ci nie da gdy nie posiadasz podstawki.
Podejrzewam, że jest sporo osób, które nie poszukują nawet tego rodzaju gier aby wejść na scenę turniejową (chyba nawet już jej nie ma w Polsce ;p ) tylko do pogrania w domu z kumplami/żoną/dziewczyną itp.

Sam ostatnio robiłem porządki w swojej kolekcji i wyprzedawałem Warhammer:Inwazja Core z dodatkiem Szturm na Ulthuan. Mimo, że LCG jest w Polsce martwe, ze względu na niemożliwy (jak się później dowiedziałem) do dostania dodatek, gra poszła za kwotę o której nigdy nawet nie myślałem, że może zostać sprzedana.

Czyli znów wychodzi na to, że cena towaru jest taka za jaką ktoś będzie chciał go kupić ...
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Star Wars LCG

Post autor: DEATHLOK »

No w sumie masz rację.

Produkty z tak małym nakładem mogą mieć niekiedy wyśrubowane ceny. Tak naprawdę niewiadomo nigdy co jest ile warte i ile będzie warte za 2 lata.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: KrzysiekL »

DEATHLOK pisze:Od jakiegoś posiadacza, żeby sprzedac dodatki będzie tez musiał sprzedać podstawki. Można mu nawet powiedzieć nikt inny tego przecież nie kupi. Kto inny byłby zainteresowany podczas gdy jest przecież następca w postaci SW Destiny, o niebo bardziej popularny niż LCG.
Akurat SW LCG się nie interesowałem bo gra poza świetnymi ilustracjami była dla mnie słaba (miałem może podstawke i pierwszy cykl). Ale myślę, że zasada wartości LCG "z czasem coraz taniej, a po zamknięciu za 1/3 ceny"* obowiązuje również w tym wypadku.


* nie dotyczy ona Władcy Pierscieni i zakładam, że również Arkham ze względu na jego solo charakter
Link or it didn't happen. A dodatki, że za 10 zł można kupić, to wiem i mam. Podstawki jakoś znaleźć nie mogę. ;)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: adikom5777 »

Dodatki do zamkniętego Warhammer Conquest też potrafią ładnie kosztować. Wystarczy przegląd na ebay. Więc zasada 1/3 ceny po zamknięciu LCG raczej nie działa :)
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: kempy »

adikom5777 pisze:Dodatki do zamkniętego Warhammer Conquest też potrafią ładnie kosztować. Wystarczy przegląd na ebay. Więc zasada 1/3 ceny po zamknięciu LCG raczej nie działa :)
Poprawka. Głównie chodzi o dodatki z trzeciego (i ostatniego) Cyklu. Wiedząc, że gra idzie do wycięcia FFG wydrukowało tego co kot napłakał i jest z tym teraz problem. Tak samo było z ostatnim dużym pudłem do Inwazji kończącym linię i tak samo będzie pewnie z ostatnim cyklem do Star Wars.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Phate »

Pytanie trochę nietypowe.

Mam dostęp do angielskiej wersji gry i chciałbym pograć z żoną ale ona ciężko z angielskim przy takiej ilości na kartach.
Czy znacie jakieś źródła w internecie gdzie można znaleźć tłumaczenia kart abym mógł wydrukować i włożyć do koszulek z oryginalnymi kartami ? Chodzi mi o karty z core setu
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Phate »

Sorry, za post jeden pod drugim ale piszę z całkiem innym tematem.

Mam do sprzedania fajny zestaw SW LCG e wersji angielskiej. Może ktoś będzie zainteresowany bo szkoda żeby się u mnie kurzyło.
Jednak bez tłumaczenia nie udało mi się żony namówić na grę.
Poniżej odnośnik do Tematu w dziale sprzedaży:

viewtopic.php?f=53&t=44558
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Wosho »

Czy jest gdzies jakies aktywne forum grupa na fejsie gdzie ktos jeszcze gra rozmowa w temacie?
Bo grupa SW lcg polska wyswietla sie totalnie pusta u mnie.

Pytanie czy byl grywalny combo deck ktory probowal odpalic to 2x? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Star Wars LCG

Post autor: dustptb »

Ze smutkiem sprzedaję swój zestaw Star Wars LCG PL czyli podstawka + Krawędź Ciemności + Cykl Hoth - zainteresowanych zapraszam: viewtopic.php?f=53&t=23582
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Wosho »

za 300/400 mozna kupic kompletny zestaw pl.
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: cinek966 »

Jak by ktoś potrzebował to dostępna jest fajna plansza do SW lcg, pola dopasowane idealnie pod oryginalne karty itp.
link: https://allegro.pl/star-wars-lcg-gra-ka ... 34065.html

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 sie 2018, 09:24 przez cinek966, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

Fajna, ale czy przypadkiem to nie łamie jakiś praw licencyjnych? Grafiki, logo itp.
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: koczkodan »

cinek966 pisze: 29 sie 2018, 14:11 Jak by ktoś potrzebował to dostępna jest fajna plansza do SW lcg, pola dopasowane idealnie pod oryginalne karty itp.
link: https://allegro.pl/star-wars-lcg-gra-ka ... 34065.html
Spoiler:
czy plansza uwzglednia rozmiar kart bez koszulek czy w koszulkach?
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: cinek966 »

koczkodan pisze: 12 kwie 2019, 09:51
cinek966 pisze: 29 sie 2018, 14:11 Jak by ktoś potrzebował to dostępna jest fajna plansza do SW lcg, pola dopasowane idealnie pod oryginalne karty itp.
link: https://allegro.pl/star-wars-lcg-gra-ka ... 34065.html
Spoiler:
czy plansza uwzglednia rozmiar kart bez koszulek czy w koszulkach?
Nie wiem jak wielgaśne masz koszulki ale pole na pojedyncza kartę ma 6,9 cm x 9,6 cm. Więc powinno wszystko elegancko się zmieścić. Jeśli byś kupił planszę to daj znać jak się podoba:)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: EsperanzaDMV »

Udało mi się dostać angielską podstawkę za sensowne pieniądze (90zł), zanim kupię dodatki (chcę na razie kupić dwa duże i cykl Hoth, szkoda że Pośród Cieni jest już niedostępne :( ) chcę przetestować czy ta gra jest ok czy nie ma sensu w nią inwestować. Na razie rozegrałem jedną partię Imperium vs Rebelia i muszę przyznać, że grało się świetnie, chociaż bardziej ze względu na nieznajomość kart przeciwnika. Grałem Rebelią i na początku gry udało mi się dostać Enhancement robiący Objective do atakowania z diala Gwiazdy Śmierci i niesamowicie zmieniło to grę - myślałem, że nie mam żadnych szans, zaraz dostanę łomot (Imperium już zdołało mi zniszczyć jeden Objective), a tu nagle uzbierałem 10 trafień i udało mi się wygrać :D Kluczowa była ostatnie bitwa - miałem tylko dwie karty na ręce i poszedłem w blef. Przekonałem rywala, że w Edge Battle kładę uberkartę, jakiegoś Luke'a Skywalkera czy coś w podobie i spasowałem, zachowując wciąż jedną kartę na ręce. Rywal wiedząc, że musi wygrać Edge Battle wyczyścił całą swoją rękę, a moją kartą okazało się... anulowanie tej Edge Battle i rozpoczęcie nowej, którą wygrałem swoją ostatnią kartą. Były to zarazem finalne trafienia w Gwiazdę Śmierci i tym samym wygrana w całej partii. Mistrzowskie! Aczkolwiek nie wiem, czy udałoby mi się to drugi raz, kiedy rywal wie już, jakie mogę mieć karty i jak mogę blefować. Tak czy inaczej - jestem na razie na tak jeśli chodzi o dodatki (tym bardziej że w X-Winga gram praktycznie tylko Szumowinami :D i chciałbym tutaj też posłać Bobę Fetta do boju).

Mam za to pytanie dotyczące utrzymania porządku i łatwości setupu. Jak przechowywać najlepiej tę grę? Po skończonej partii musieliśmy siedzieć i segregować wszystkie karty Objective z ich przypisanymi kartami - mocno to uciążliwe, co partię segregować całą talię jeśli chce się grać następną innym deckiem czy frakcją. Jak najlepiej przechowywać grę i jak sobie radzicie z segregowaniem między partiami? Jest na to jakiś sprytny myk czy po prostu taka specyfika tej gry i już?
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: ghostdog »

Jak się ma ta gra do dostępnych na rynku marvel champions czy star wars przeznaczenie?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 661
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 70 times
Been thanked: 151 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: Tyrek »

ghostdog pisze: 19 sie 2020, 17:19 Jak się ma ta gra do dostępnych na rynku marvel champions czy star wars przeznaczenie?
Bardzo trudno porównać do tych dwóch pozycji bo SW LCG jest zdecydowanie inne.

SW LCG jest konfrontacyjne, bardziej rozbudowane od Destiny (moim zdaniem), gdzie więcej zależy od budowania sytuacji na stole. Bohaterowie stanowią "narzędzia" zdobycia celu, a nie są samym celem jak w Destiny. Charakter rozgrywki jest troszkę bardziej abstrakcyjny - myślę, że bliżej mu do Marvela (mimo, że to nie coop).

Generalnie gra jest fajna - wydaje mi się, że jeden z fajniejszych LCG'ów do luźnego pogrania. Chociaż tematycznie gra mogła by być wszystkim (co niejednokrotnie było podnoszone w tym wątku), to moim zdaniem mechaniki całkiem zgrabnie wpisały się w temat SW.

Mnie najbardziej w tej grze bolało budowanie talii - chociaż są ludzie, którzy postrzegali to jako zaletę. Nie mamy pełnego wpływu na skład talii - czasami chcąc grać konkretnymi kartami X, Y , Z musimy jeszcze przeżyć karty Ż i Ź, które chętniej zastąpilibyśmy innymi. No ale taki to projekt i każda talia podlega tym samym zasadom. Generalnie dla osób mniej obytych z karciankami to plus, bo jest zdecydowanie łatwiej coś poukładać dla siebie.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: Szpanerski »

A to ja zapytam ponowni o gre, która kiedyś miałem i sprzedałem...

Może to fakt iż zakupiłem ja na początku przygody z planszowkami i karciankami i nie potrafiłem docenić, a może moje spostrzeżenia były błędne.

1. Miałem 1 core set + duże dodatki
Budowałem talie i za każdym razem miałem wrażenie że trafienie czegoś co potrzebuje to totalna loteria. Powinienem był kupić wszystko X2 lub X3?

Dodam że jestem graczem SW Destiny i tam zbudowanie dobrze działajacej tali wydaje się być bardzo proste. Jest dużo możliwości wrzucenia np różnego rodzaju blasterow i zawsze jakiś uda się nam wyciągnąć i uzyc.

Tutaj czekałem całą grę na Vadera który leżał spokojnie na dnie tali i nie zdążył nawet wyjść na pole bitwy.

2. Miałem też wrażenie że bardzo łatwo moje postacie ginęły. Nie uważacie że miały nieco za mało życia czy coś ze praktycznie w jednej akcji mogłem stracic Luke?

3. Z Racji że SW Destiny umarło szukam nowej karcinki Star Wars - myślcie że jest szansa na pojedynkowy Lcg w tym swiecie?

Albo... Może źle grałem i powinienem wrócić do powyżej gry o ile da się ją jescze kupić?

Tylko jak ugryźć temat zeby gralo mnie się dobrze?
Kiedyś niestety sprzedałem oo kilku partiach z powyższych powodów
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: Wosho »

Z sw LCG jest o tyle dobrze ze mozna za kilka stowek kupic komplet. Z tego co pamietam kluczowe sety powinines grac x2 wtedy jest wieksza szansa ze kluczowa karta dojdzie. No i ofc nie budowac calego decku pod karte ktora masz x1 czy x2. Ogolnie to bardzo przyjemna gra byla, zalowalem ze nie gralem turniejowo...
loganplatinum
Posty: 17
Rejestracja: 25 lip 2019, 13:26
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: loganplatinum »

Witam jako szczęśliwy posiadacz całego kompletu z niedosytem otwieram grupę, której na celu jest tłumaczenie zagranicznych fanowskich dodatków oraz możliwy ich druk w profesjonalnym wykonaniu :)
Tłumacze mile widziani ! Osoba przykładająca się do tłumaczenia dodatku dostaje go w profesjonalnym wykonaniu za DARMO !

Po więcej informacji zapraszamy na grupę :D
https://www.facebook.com/groups/446367896747141
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: Szpanerski »

loganplatinum pisze: 23 gru 2020, 20:12 Witam jako szczęśliwy posiadacz całego kompletu z niedosytem otwieram grupę, której na celu jest tłumaczenie zagranicznych fanowskich dodatków oraz możliwy ich druk w profesjonalnym wykonaniu :)
Tłumacze mile widziani ! Osoba przykładająca się do tłumaczenia dodatku dostaje go w profesjonalnym wykonaniu za DARMO !

Po więcej informacji zapraszamy na grupę :D
https://www.facebook.com/groups/446367896747141
A podasz nazwę grupy bo link mi otwiera przeglądarke a poszukam sobie jej na aplikacji
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: pioter123 »

Gdzies ostatnio doczytalem, ze Krawedz Ciemnosci wymaga do gry dwoch egzemplarzy. Ktos moze potwierdzic/zaprzeczyc? Nie da sie grac na jednej sztuce tego dodatku? :roll:
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 147
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 437 times
Been thanked: 71 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: oduck »

pioter123 pisze: 23 mar 2021, 23:57 Gdzies ostatnio doczytalem, ze Krawedz Ciemnosci wymaga do gry dwoch egzemplarzy. Ktos moze potwierdzic/zaprzeczyc? Nie da sie grac na jednej sztuce tego dodatku? :roll:
Grac sie jak najbardziej da. Podobnie, jak z podstawką - do gry zgodnie z zasadami wystarczy jeden egzemplarz, ale żeby maksymalnie wykorzystać możliwości budowania talii, dobrze jest mieć drugi. Na szczescie oprocz zestawu podstawowego jest to jedyny dodatek, ktory stwarza taka koniecznosc (w zasadzie tylko z tego powodu, ze jest zestawem podstawowym dla obydwu szemranych frakcji, przemytnikow i szumowin); wszystkie male i pozostale duze maja karty w dwoch kopiach, oprocz tych zestawow, ktore maja limit „jeden na talie”.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: alpha »

pioter123 pisze: 23 mar 2021, 23:57 Gdzies ostatnio doczytalem, ze Krawedz Ciemnosci wymaga do gry dwoch egzemplarzy. Ktos moze potwierdzic/zaprzeczyc? Nie da sie grac na jednej sztuce tego dodatku? :roll:
Też się o tym ostatnio dowiedziałem dzięki temu, że założyłem na tym forum wątek "Gry LCG - zależności dużych i małych dodatków" :)
viewtopic.php?f=64&t=70699

Nawet samo FFG potwierdza na swojej stronie, że niektórzy gracze będą chcieli kupić 2 szt. tego dodatku żeby mieć komplet niektórych kart.
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... f-darkness
Pod zdjęciem pudełka jest tam mała ramka, w której o tym piszą.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5149
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1059 times
Been thanked: 1652 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Gra karciana LCG (Eric M. Lang)

Post autor: BOLLO »

Czy wysyp aktualnie tego tytułu na olx w dosyc dobrych cenach jest spowodowane tym że została zapowiedziana nowa edycja?

Warto wejsc w starą wersje jak nie mam zamiaru grac turniejowo a jedynie z domownikami?
ODPOWIEDZ