Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: czeczot »

Raczej żadne. I Arenę i Akademie można bez problemu dostać w sklepach wiec po co ktoś miał by to przejmować. Co innego jak by nie można było już jej kupić, na allegro była by po 600 zł i było by dużo chętnych na zakup.
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: promykx »

Żadne szanse. Gra jest po prostu stara i samo arcane wonders przestało wymyślać nowe rzeczy do areny. Jak ktoś chciał lub chce to bez większych problemów dorwie wszystko po eng. Po polsku trochę dużo do wydawania i może to wydawnictwa odstraszać :}
Akademia dycha i póki jest rozwijana, ale szału w Polsce nie ma na nią.
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: koczkodan »

szkoda ze taka gra trafila pod skrzydla gfp. troche hajpu w stylu portalu i mysle ze naklad moglby sie wyczerpac co z kolei mogloby nas doprowadzic do dodatkow. a tak to raczej nie ma co sie ludzic...
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: ShapooBah »

Jeżeli coś takiego miałoby się stać, to raczej w roku 2020, może 2021. Najpierw musi ucichnąć sprawa z GF, kupa musi przestać śmierdzieć, a sama gra musi na rynku trochę pobyć, żeby ewentualnie zainteresować potencjalnych wydawców zarobkami. Martwej gry nikt nie wyda.
NeuQuixotic
Posty: 19
Rejestracja: 29 sty 2019, 23:59

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: NeuQuixotic »

Miałem raczej na myśli przejęcie stricte w celu wydania dodatków, gdzie trzebaby najpierw odczarować zły urok rzucony na tytuł przez poczynania GFP i przywrócić grze należyty blask. Choć i tak zdaje się mieć bardzo dobrze, 30któreś miejsce w topce fanów u Gametrolla.

Podstawka PL może nie zejść właśnie dlatego, że brakuje dodatków, bo to taki typ gry, gdzie przykro się ograniczyć do 4 magów, jak wsiąkniesz to na dobre. (No ale to już nie zmartwienie wydawcy, a wszystkich sklepów, które grę od niego skupiły.) Pomijając barierę językową, która wierzę nie występuje za często wśród fanów fantasy, to jakoś tak dziwnie mieszać karty w dwóch językach, ale to może tylko moje obawy...
erpe
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2019, 05:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: erpe »

Czy ma ktoś może pliki do Areny i Akademii dostępne wcześniej na stronach GF?

(tak, wiem - nie są wolne od błędów, chciałem jednak zerknąć)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: KonradT »

erpe pisze: 11 kwie 2019, 12:07 Czy ma ktoś może pliki do Areny i Akademii dostępne wcześniej na stronach GF?

(tak, wiem - nie są wolne od błędów, chciałem jednak zerknąć)
Jedyne jakie mam to te z aktualizacji na wspieram.to.
https://wspieram.to/magewars?pokaz_proj ... acje#a4995
https://wspieram.to/magewars?pokaz_proj ... acje#a4554
erpe
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2019, 05:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: erpe »

KonradT pisze: 11 kwie 2019, 14:40 Jedyne jakie mam to te z aktualizacji na wspieram.to.
https://wspieram.to/magewars?pokaz_proj ... acje#a4995
https://wspieram.to/magewars?pokaz_proj ... acje#a4554
Dzięki (również za bardzo szybką odpowiedź)!

Drugie pytanie:
Czy addony do Academy (np. Necromancer, Druid) zawierają tylko takie same karty jak wcześniejsze, odpowiadające im dodatki do Areny (np. Druid vs Necromancer), czy też jest to nowa, świeża wariacja?
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: KonradT »

Dodatki do Akademii są całkowicie różne od tych do Areny. Jeśli masz Arenę to możesz kupić zarówno Druid vs Necromancer jak i Academy Druid oraz Academy Necromancer i je połączyć.
erpe
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2019, 05:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: erpe »

Kolejne pytanie: czy karty z uwzględnieniem errat są możliwe do pobrania (aby je wydrukować w miejsce bazowych)? Przypuszczam, że nie, ale jeśli tak, będę wdzięczny za link.

Informacje o erratach są w oficjalnym PDF-ie Official Rules & Codex Supplement, widziałem erratę do Wizarda i Wizard’s Tower (zresztą link podany w tym wątku przez KonradT; https://www.arcanewonders.com/wizard-ab ... er-errata/), a także info na http://www.spellbookbuilder.com/.

Z góry dzięki za informacje.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: KonradT »

erpe pisze: 29 kwie 2019, 11:12 Kolejne pytanie: czy karty z uwzględnieniem errat są możliwe do pobrania (aby je wydrukować w miejsce bazowych)? Przypuszczam, że nie, ale jeśli tak, będę wdzięczny za link.

Informacje o erratach są w oficjalnym PDF-ie Official Rules & Codex Supplement, widziałem erratę do Wizarda i Wizard’s Tower (zresztą link podany w tym wątku przez KonradT; https://www.arcanewonders.com/wizard-ab ... er-errata/), a także info na http://www.spellbookbuilder.com/.

Z góry dzięki za informacje.
Nie licząc errat do 3 kart z 2013 i Wizarda Arcane Wonders nie opublikowało osobnych plików do druku. Część kart na SBB jest po erracie, więc możesz sprawdzić czy tekst erraty zgadza się z tym co jest na obrazku.
gRamzel
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2018, 23:41
Has thanked: 4 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: gRamzel »

Hej!
Ma ktoś może plik erraty GF do polskiego wydania Areny i Akademii? Jedyne linki, jakie znalazłem, to te prowadzące do strony GF, która już oczywiście nie działa.
Werstym
Posty: 22
Rejestracja: 05 sie 2019, 14:27
Has thanked: 72 times
Been thanked: 16 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Werstym »

Witajcie, nie wiedziałem, gdzie umieścić ten post, stąd w razie czego proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
Dzisiaj po odebraniu z paczkomatu Mage Wars Areny, postanowiłem od razu ją rozpakować, niestety okazało się, że trafił mi się trefny egzemplarz.
Jak wiadomo Games Factory padło, stąd nie mam szans na dostanie brakujących elementów.
Braki :
- żetony many o wartości 3
- żetony obrażeń o wartości 3 i 1
- żeton towarzysza
- żeton stanu podpalenie
- żeton wygnania
Prawdopodobnie tyle, możliwe, że coś mi umknęło.
Braki wynikają z bardzo prostej przyczyny, otrzymałem 2 takie same strony z żetonami, co oczywiście jest błędem. Stąd też, niektórych żetonów mam za dużo.
Jeśli komukolwiek przytrafiła się podobna sytuacja ( ktoś dostał 2 takie same strony z żetonami o których pisałem wyżej) proszę o kontakt, w celu wymiany.
Zdaje sobie sprawe, że będzie o to bardzo ciężko, ale być może trafi mi sie trochę szczęścia w tym całym nieszczęściu.
Gdyby coś było nie jasne proszę dać mi znać.
Pozdrawiam.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: karp »

Masz prawo zarządzać o sklepu który sprzedał Ci grę adekwatnej zawartości do opisu. Powinni przyjąć Twój zwrot i wymienić grę na poprąwną. Jeśli nie będzie takiej możliwości masz prawo do zwrotu gry i otrzymania pieniędzy.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: KonradT »

Werstym pisze: 02 gru 2019, 17:33
Spoiler:
Jeśli nie przeszkadza Tobie posiadanie znaczników w dwóch językach, to możesz napisać do Arcane Wonders. W przeciwnym wypadku pozostaje Tobie tylko reklamacja w sklepie.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Yavi »

karp pisze: 02 gru 2019, 18:22 Masz prawo zarządzać o sklepu który sprzedał Ci grę adekwatnej zawartości do opisu. Powinni przyjąć Twój zwrot i wymienić grę na poprąwną. Jeśli nie będzie takiej możliwości masz prawo do zwrotu gry i otrzymania pieniędzy.
Tylko pamiętaj - reklamuj z tytułu rękojmi (odpowiedzialność sklepu), nie gwarancji (odpowiedzialność producenta)!
hadlej2
Posty: 38
Rejestracja: 25 sie 2018, 22:12
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: hadlej2 »

Cześć. Jakieś szanse na link do instrukcji pdf dla areny i akademia. Pilnie potrzebuje a nigdzie nie ma :(
inforvill
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:49
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: inforvill »

hadlej2 pisze: 07 gru 2019, 10:35 Cześć. Jakieś szanse na link do instrukcji pdf dla areny i akademia. Pilnie potrzebuje a nigdzie nie ma :(
Arena:
https://www.dropbox.com/s/tn7t3xptt0gh5 ... b.pdf?dl=0

Akademia:
https://drive.google.com/file/d/0BzmTsF ... ktbDQ/view
hadlej2
Posty: 38
Rejestracja: 25 sie 2018, 22:12
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: hadlej2 »

Bardzo dziejuje. Za pomoc. Znalazłem wcześniej ale bez kodeksu. Teraz to już bajka :)
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Arsen »

Warto dokupić Akademie mając już Arenę? Zależy mi na dobrej grze dwuosobowej, ale Arena podobno wymaga zajaranego przeciwnika, który sam najlepiej żeby miał własną podstawkę. Wciągnąć kogoś kto ma czas może i się uda, ale z tym kupnem drugiej gry to już może być różnie, nawet pomimo dużych obniżek.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 39 times
Been thanked: 15 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Haloon »

Arsen pisze: 12 gru 2019, 20:34 Warto dokupić Akademie mając już Arenę? Zależy mi na dobrej grze dwuosobowej, ale Arena podobno wymaga zajaranego przeciwnika, który sam najlepiej żeby miał własną podstawkę. Wciągnąć kogoś kto ma czas może i się uda, ale z tym kupnem drugiej gry to już może być różnie, nawet pomimo dużych obniżek.
Kto Ci takich głupot naopowiadał? ;D W pudełku masz karty do złożenia czterech ksiąg zaklęć i jeszcze sporo kart zostaje w pudełku. Nic nie musisz więcej kupić, żeby swobodnie grać. Jak masz czas i chęci to kup sobie drugą podstawkę i składaj te księgi ale jak Mage Wars Arena będzie jedną z wielu Twoich gier to zamiast wydawać kasę na kolejne kopie kart kup sobie lepiej kolejne dodatki z magami. Nowi magowie, nowe księgi, nowe zaklęcia, a nie jeszcze więcej tego samego. Mam wszystko co wyszło do tej pory i na półce leży kilkanaście ksiąg magów, a w kartonie w piwnicy nieużywane karty, które zostały po złożeniu talii. Gramy tylko we dwójkę z żoną od długiego czasu i nie odczuwamy znużenia od tego co mamy.
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Arsen »

Haloon pisze: 13 gru 2019, 07:12Kto Ci takich głupot naopowiadał? ;D
Na fejsie takie mądrości ;). Dzięki za odpowiedź, dokupię Akademię jako szybki filerek i będę ludzi wciągać temat.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 39 times
Been thanked: 15 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Haloon »

Jak masz zamiar zjeść zęby na tej grze to jak najbardziej więcej podstawek jest wskazane. Jednak gdy grasz bez spiny to zawartość pudełka Ci wystarczy. Tak samo jak z LCGami. Jezeli grasz dla fanu to jeden egzemplarz wystarczy ale są też wyjadacze to Ci powiedzą że i dziesięć podstawek to mało i bez nich nie ma co zaczynać grać :P
Telchar
Posty: 24
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Telchar »

Czy można gdzieś znaleźć pliki erraty wypuszczonej przez GFP do Areny?
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: myszons »

Około 22 będę w domu, to prześlę na PW.
ODPOWIEDZ