Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

jan_osik pisze:Pytanie czy jest sens kupna 2ch podstawek ?? Czy wystarczy 1 pudło?
Przymierzam się do zakupu i nie wiem co wybrać. Dziękuję za pomoc
Wystarczy jedno pudło. Jeśli bardzo Cie przyciśnie, to możesz poszukać Core Spell Tome 1 i 2 (o ile wchodzisz w wersję angielską). To takie małe dodatki z najczęściej używanymi kartami, których może zabraknąć w podstawce, jeśli chcesz mieć zrobionych kilka talii jednocześnie.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Mage Wars

Post autor: Galatolol »

Zależy od podejścia, dla mnie nie do zniesienia była myśl suboptymalnych decków (konkretnie, że tylko jeden duży misiek w mojej druidzkiej talii), ponadto dzięki drugiej podstawce mamy więcej kostek (co robiło różnicę). I dwa dodatkowe spellbooki. I druga plansza, np. do wariantów 4-osobowych.
Także nie powiem, że podstawka nie wystarcza, bo to zależy od osobistych preferencji, natomiast jeśli już coś brać, to optowałbym za kupnem drugiej miast spell tomów.
lucius88pl
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2014, 15:16

Re: Mage Wars

Post autor: lucius88pl »

Ja jestem posiadaczem dwóch podstawek i z perspektywy czasu uważam ten wybór za znacznie mniej słuszny niż w chwili zakupu. Zgadzam się, że dodatkowe komponenty są bardzo użyteczne, jednak należy pamiętać, że każdą rzecz (znaczniki gracza, księgi, kości, plansza i karty) można dokupić oddzielnie, choć oczywiście sumaryczny koszt będzie wyższy. Co do rozgrywek na 3+ graczy zdecydowanie polecam dokupienie do podstawki dodatku "Battlegrounds: Domination", dającego w tym zakresie znacznie większe możliwości.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

Galatolol pisze:Zależy od podejścia, dla mnie nie do zniesienia była myśl suboptymalnych decków (konkretnie, że tylko jeden duży misiek w mojej druidzkiej talii), ponadto dzięki drugiej podstawce mamy więcej kostek (co robiło różnicę). I dwa dodatkowe spellbooki. I druga plansza, np. do wariantów 4-osobowych.
Także nie powiem, że podstawka nie wystarcza, bo to zależy od osobistych preferencji, natomiast jeśli już coś brać, to optowałbym za kupnem drugiej miast spell tomów.
Podstawowa rozgrywka na 3+ graczy, czyli taka na dwóch planszach i jazda, to dramat. I pisze to jako wielki fan Mage Wars. Dopiero Battlegrounds Domination dodaje dobrze działający tryb wieloosobowy. Bez dłużyzn i dramatów.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Mage Wars

Post autor: mckil »

jan_osik pisze:Pytanie czy jest sens kupna 2ch podstawek ?? Czy wystarczy 1 pudło?
Przymierzam się do zakupu i nie wiem co wybrać. Dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Pytałam się już o to w tym wątku :

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 44#p797644
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

24.02 w Berlinie odbędzie się turniej Mage Wars. Ja jadę na pewno, bo poprzedni turniej wspominam dobrze. Fajnie by było jakby ktoś jeszcze pojechał na ten turniej z Polski. To największy turniej blisko granicy.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Mage Wars

Post autor: nanautzin »

Z miłą chęcią o ile dostanę kiedyś swoją kopię gry od GFP i nauczę się zasad :D
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Mage Wars

Post autor: shivetay »

To gdzieś prócz USA są turnieje w MW?!! Ech, szkoda, że u nas nie ma takiego środowiska :/ jeszcze bardziej szkoda, że we Wro ciężko znaleźć kogoś do gry :/
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

W Szczecinie do 2016 była regularna liga i turnieje. Odwiedzili nas mistrz Niemiec i mistrz drugiego pod względem wielkości turnieju w USA.
Do Berlina jest mi bliżej i taniej niż do Wrocławia. Chciałem pojechać do Poznania ale jedynie jedna początkująca osoba mi odpowiedziała.
Jak się zbierze kilku chętnych na turniej w Szczecinie to mogę znowu ściągnąć jakiś mistrzów zza granicy.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

kirin99
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2014, 12:36
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: kirin99 »

lucius88pl pisze:Ja jestem posiadaczem dwóch podstawek i z perspektywy czasu uważam ten wybór za znacznie mniej słuszny niż w chwili zakupu. Zgadzam się, że dodatkowe komponenty są bardzo użyteczne, jednak należy pamiętać, że każdą rzecz (znaczniki gracza, księgi, kości, plansza i karty) można dokupić oddzielnie, choć oczywiście sumaryczny koszt będzie wyższy. Co do rozgrywek na 3+ graczy zdecydowanie polecam dokupienie do podstawki dodatku "Battlegrounds: Domination", dającego w tym zakresie znacznie większe możliwości.
Różnica jest tylko taka, że podstawkę angielską, ostatniej edycji - Arena, na rynku wtórnym kupiłem za 90 zł. A były też po 120... Czyli Spell Tomy nijak się mają do tego, jeżeli wersja językowa nie ma dla nas znaczenia i fakt zakupu "używki", które i tak w większości przypadków są równe ideału.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Mage Wars

Post autor: Kisun »

Czy ktoś sprawdzał instrukcje dostępne na stronie GF akademia i arena? Jest lepiej czy tak jak było?
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

Sprawdziłem trzy rzeczy w Akademii i dwie z nich pozostały bez zmian.
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

Pytanie czy ktos probowal grac zestawem akademii na planszy areny wg zasad areny?
Zastanawiam sie czy moge grac juz na planszy jak kupie akademie (mam zestaw ang ale musze miec karty pl) czy musze czekac na arene?
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Wars

Post autor: promykx »

Karty akademii nie maja z tego co pamietam za duzo mozliwosci dotyczacych stref, bo wszystko tam znajduje sie w jednej :) Grac sie pewnie da bo instrukcja jak i same karty to przewiduja, tylko nie wydaje mi sie zeby to bylo jakos "glebokie".
Czekac na arene pl nie musisz bo tlumaczenie kart do jest dostepne na bgg.
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

No tak ale wydruk kilkuset kart i wycinanie tez takie sobie jest. Jesli wydadza dobra wersje pl chetnie udziele wsparcia bo MW to jest z najlepszych gier dla dwoch osob.

Teraz musze sie pozbyc mojej prawie kompletnej wersji ang.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

Stworzenia w Akademii mają tylko jeden atak. Jeśli jest on silny to jest pełną akcją, by nie móc kontratakować nim. Sprawia to problem przy przemieszczaniu stworzeń.
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Mage Wars

Post autor: Wosho »

promykx pisze: 22 cze 2018, 14:26 Karty akademii nie maja z tego co pamietam za duzo mozliwosci dotyczacych stref, bo wszystko tam znajduje sie w jednej :) Grac sie pewnie da bo instrukcja jak i same karty to przewiduja, tylko nie wydaje mi sie zeby to bylo jakos "glebokie".
Czekac na arene pl nie musisz bo tlumaczenie kart do jest dostepne na bgg.
Znalazlem tlumaczenie do podstawki a dodatki sa gdzies?
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Wars

Post autor: promykx »

Wosho pisze: 23 cze 2018, 09:39
promykx pisze: 22 cze 2018, 14:26 Karty akademii nie maja z tego co pamietam za duzo mozliwosci dotyczacych stref, bo wszystko tam znajduje sie w jednej :) Grac sie pewnie da bo instrukcja jak i same karty to przewiduja, tylko nie wydaje mi sie zeby to bylo jakos "glebokie".
Czekac na arene pl nie musisz bo tlumaczenie kart do jest dostepne na bgg.
Znalazlem tlumaczenie do podstawki a dodatki sa gdzies?
nie widzialem :}}}
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Bary »

KonradT pisze: 03 mar 2018, 12:38 Sprawdziłem trzy rzeczy w Akademii i dwie z nich pozostały bez zmian.
Będziesz może robił jakieś finalne podsumowanie, jeśli chodzi o Akademię? Co tam udało się poprawić, a na co Twoim zdaniem trzeba zwrócić uwagę?

Mam tez takie ogólne pytanie w kwestii Akademii. W polskiej wersji jest 131 kart czarów, w tym dwie karty promo. W angielskiej wersji też jest 131 kart. Te karty weszły na stałe do wydania, czy u nas jakieś dwie inne karty wyleciały?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

131 kart jest razem z promkami. Nic nie wyleciało.
W drugim i późniejszych drukach jest 129 kart.
Na razie nie mam czasu by się za to zabrać, ale zamierzam to kiedyś zrobić.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Bary »

KonradT pisze: 25 cze 2018, 10:51 W drugim i późniejszych drukach jest 129 kart.
Czyli manual wiszący na stronie AW pochodzi z pierwszego druku angielskiej wersji i jest to błąd w instrukcji?

Na razie unboxing za mną. Z jednej strony grube, porządne pudełko, solidne tekturowe elementy i świetne księgi czarów. Z drugiej kręciołki, których za chińskiego boga nie można złożyć (te plastikowe łączenia strasznie ciężko wchodzą) i dość cienkie karty. W odpowiedzi na ostatnią falę hejtu z niedomykającymi się pudełkami spieszę także poinformować- tutaj wszystko się elegancko zamyka. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Mage Wars

Post autor: Daquan »

Bary pisze: 26 cze 2018, 12:53
KonradT pisze: 25 cze 2018, 10:51 W drugim i późniejszych drukach jest 129 kart.
Czyli manual wiszący na stronie AW pochodzi z pierwszego druku angielskiej wersji i jest to błąd w instrukcji?

Na razie unboxing za mną. Z jednej strony grube, porządne pudełko, solidne tekturowe elementy i świetne księgi czarów. Z drugiej kręciołki, których za chińskiego boga nie można złożyć (te plastikowe łączenia strasznie ciężko wchodzą) i dość cienkie karty. W odpowiedzi na ostatnią falę hejtu z niedomykającymi się pudełkami spieszę także poinformować- tutaj wszystko się elegancko zamyka. ;)
Też się mordowałem z tymi plastikami. Ostatecznie- da się je złożyć. Ja użyłem prostej metody. Żeński plastik na dole, na to "kółko" i "prostokąt", i od góry męski plastik. Przyłożyłem kawałeczek sklejki i nacisnąłem dłonią. Po kilku sekundach manewrowania, wskoczyło na miejsce i wszystko jest ok. Ciasto spasowane- trzyma się i nie przekręca bez potrzeby.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

Bary pisze: 26 cze 2018, 12:53
KonradT pisze: 25 cze 2018, 10:51 W drugim i późniejszych drukach jest 129 kart.
Czyli manual wiszący na stronie AW pochodzi z pierwszego druku angielskiej wersji i jest to błąd w instrukcji?
Nie kojarzę żadnych zmian w instrukcji Akademii, więc może to być wersja z pierwszego druku. Ewentualnie, żeby nie marnować miejsca na arkuszu, zastąpiono promki dodatkowymi kopiami innych czarów. Mam dwie kopie Akademii i obie są z pierwszego druku. Dwie promki miały być dołączone jedynie do pierwszego druku.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Bary »

Kilka pierwszych partii za mną i muszę przyznać, że jest efekt wow! Naprawdę czuć klimat pojedynku magów. Oczywiście po kilku grach przyszła chęć na przebudowę talii i tutaj jestem trochę zaskoczony. Władca Bestii ma kilka stworzeń z cechą obrona, ale nie bardzo widzę duże możliwości u Maga, które tę obronę mogłyby przełamać (znalazłem jeden dość drogi atak). Przydałby się więcej czarów dodających efekt: "nieunikniony". To samo w kwestii żetonu osłabienia. Dostajesz go do końca gry i tyle- pogódź się z tym graczu (choć instrukcja wspomina coś o planowanych dodatkach, w których wyjdą karty umożliwiające jego usunięcie). No właśnie, jak to jest z tymi dodatkami. Wyszły jakieś sensowne karty do Akademii, które pomogłyby zneutralizować wspomniane przeze mnie kwestie?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ