Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

Piehoo pisze:Gambita opinie znam, czy znajdzie się ktoś kto jednak preferuje Akademię?
Paweł i Basia z Geek Factor TV
Piehoo pisze:Zazwyczaj nie lubię bawić się w budowanie wymyślnych talii przed grą, jak również cenię szybki setup. Wszystko przemawia za Akademią, a może jednak wskoczyć na Arenę? ;)
Budowanie wymyślnych talii jest w obu grach. Co prawda w Arenie te talie są nieco wymyślniejsze, ale zawsze :) Pokombinować nad księgą czarów musisz w obu grach :)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

Piehoo pisze:Gambita opinie znam, czy znajdzie się ktoś kto jednak preferuje Akademię?
Tom Vasel
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

Arena ma zdecydowaną przewagę nad Akademią jeżeli chodzi o ilość dostępnychk kart. To się pewnie już nie zmieni bo karty są kompatybilne "w górę"
W arenę można grać na zasadach jak w akademię tylko delikatnie zmodyfikowanych i jest szybciej bardziej dynamicznie i bez planszy.
Obie gry polegają na budowaniu własnej księgi i pomyślę na nią. Pozbawianie się tego elemtu gry to jak pozbawienie połowy przyjemności :) to jest deckbuilding pełna gębą - wszystkie karty wchodzą na rękę tylko Ty decydujesz co wystawisz na stół.
Losowosc w MW faktycznie może być denerwujaca bardziej nawet w akademi bo tam rzuca się jednorazowo mniejszą ilością kości ale można też ustawić księgę na Direct dmg jeżeli to komuś bardzo przeszkadza.
Obie gry są bardzo dobre problemem jest jednak znalezienie graczy na tym samym poziomie ogarnia którzy lubią ostry deckbuilding :)
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

To ja tak tylko zostawię moją kolejną recenzję. Tym razem Areny.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Mage Wars

Post autor: nanautzin »

Po obejrzeniu Twojej recenzji Gambit wsparlem pierwszy w swoim życiu projekt :) w razie niewypału będziesz ponosił całą winę :D
Taperonix
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:08

Re: Mage Wars

Post autor: Taperonix »

Gra jest jedną z najlepszych gier jaką kiedykolwiek grałem. Dzięki wersji polskiej mam nadzieję, że rozwinie skrzydła również u nas. Super gra na turnieje. Ja mam wersje angielską wraz z dodatkami i zamieniam na polską. Polecam wszystkim nie zawiedziecie się.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Bary »

conus pisze:Arena ma zdecydowaną przewagę nad Akademią jeżeli chodzi o ilość dostępnychk kart. To się pewnie już nie zmieni bo karty są kompatybilne "w górę"
To wbrew pozorom może stanowić także na plus dla Akademii w oczach osób, które nie chcą utonąć w mnogości kart. Dla mnie natomiast największą siłą Akademii zdaje się być długość rozgrywki. Nie da się ukryć, że gry trwające 45-60 minut mają szansę trafić na stół zdecydowanie częściej.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: pan_satyros »

Bary pisze:
conus pisze:Arena ma zdecydowaną przewagę nad Akademią jeżeli chodzi o ilość dostępnychk kart. To się pewnie już nie zmieni bo karty są kompatybilne "w górę"
To wbrew pozorom może stanowić także na plus dla Akademii w oczach osób, które nie chcą utonąć w mnogości kart. Dla mnie natomiast największą siłą Akademii zdaje się być długość rozgrywki. Nie da się ukryć, że gry trwające 45-60 minut mają szansę trafić na stół zdecydowanie częściej.
Ja wziąłem obie - 1 jako mobilny wstęp, drugą do domu.
Solar
Posty: 35
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:47

Re: Mage Wars

Post autor: Solar »

Kto chętny na granie jak gra już zostanie dostarczona :) Katowice-Wojkowice zapraszam i mogę się też wprosić:)
Egzemplarz w języku angielskim się niestety kurzy ale nie oddam:)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Mage Wars

Post autor: AkitaInu »

Solar możemy juz grac w angielska w chorzowie :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

Solar, zawsze można zagrać przez OCTGN.
Solar
Posty: 35
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:47

Re: Mage Wars

Post autor: Solar »

AkitaInuGdzie dokładnie w Chorzowie..??napisz na priv :)
Solar
Posty: 35
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:47

Re: Mage Wars

Post autor: Solar »

Octgn to nie to samo co face to face:)
Dalej szukam chętnych do regularnego grania w Mage Wars :) Katowice okolice:)
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Wars

Post autor: GAZDA »

Witam wszystkich maniaków :) ja tak troszkę zapytam z innej paki. Sam stoję na rozstaju dróg pomiędzy brać czy nie brać ale nasunęło mi się takoe oto pytanie:
Czy te 2 dodatkowe księgi które są w dodatkach lub kości albo inne cokolwiek będzoe dostępne po zakończeniu kampanii czy są one dostępne tylko ma wspieram to a potem o dodatkowych księgach to można dpbie tylko marzyć?:)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

Dodatkowe księgi są dostępne teraz w sklepach. Dodatkowe kości do tej pory nie były nigdzie sprzedawane za wyjątkiem sklepiku Arcane Wonders.
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Syndelis »

Księgi, czy znaczniki można kupić w planszówkowych sklepach ( Rebel, Planszomania itd. ), kości i mat do Akademii raczej nie widziałem w sklepach do kupienia, co więcej myślę, że GFP zamówi większą ilość dodatków i będą mieli je później dostępne w sprzedaży :)

Co do samego MW - brać, czy nie brać - myślę, że ceny na Wspieram.to są w miarę atrakcyjnie, a i gra, z tego co widzę w recenzjach, robi bardzo dobre wrażenie.
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Wars

Post autor: GAZDA »

Nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na księgach i znacznikach i to o nie głównie pytam :) bo gra wydaje się być fajna, ale kupując 2 gry + księgi za 40 + znaczniki to robi się z tego grubo ponad 300 a tak zawsze możnaby kupić to że tak powiem w partach po jakimś czasie:)
Desktop-Shaman
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2016, 17:12
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Desktop-Shaman »

GAZDA pisze:Nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na księgach i znacznikach i to o nie głównie pytam :) bo gra wydaje się być fajna, ale kupując 2 gry + księgi za 40 + znaczniki to robi się z tego grubo ponad 300 a tak zawsze możnaby kupić to że tak powiem w partach po jakimś czasie:)
Oczywiście, ale trzeba pamiętać o tym, że nawet biorąc pod uwagę ceny internetowe to w partiach zapewne zrobi się z tego 400 zł albo i więcej :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Wars

Post autor: Marx »

A jak ta gra śmiga na więcej graczy? Ktoś ma już jakieś doświadczenia? Zwykły pojedynek 1vs1 - wiadomo, gra najprawdopodobniej jest niesamowita. Sam jednak zastanawiam się nad kupnem dodatkowych kości, tych znaczników i może dwóch ksiąg.

W sumie pytanie o dodatkowe księgi jest nawet bardziej uzasadnione w perspektywie wydawanych dodatków do MW.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

Marx pisze:A jak ta gra śmiga na więcej graczy? Ktoś ma już jakieś doświadczenia? Zwykły pojedynek 1vs1 - wiadomo, gra najprawdopodobniej jest niesamowita. Sam jednak zastanawiam się nad kupnem dodatkowych kości, tych znaczników i może dwóch ksiąg.
Czysta podstawka nie porywa przy grze w cztery osoby (2vs2 czy FFA). Jest długie i dość męczące. Natomiast z dodatkiem Battlegrounds Domination, rozgrywki w 3 i 4 osoby nabierają sensu i są kozackie.
Marx pisze:W sumie pytanie o dodatkowe księgi jest nawet bardziej uzasadnione w perspektywie wydawanych dodatków do MW.
W zasadzie kiedy zaczyna się kupować dodatki, to księgi przydają się do trzymania talii kolejnych magów. Tyle, że każdy dodatek, który wprowadza nowych magów (zupełnie nowych, a nie ich alternatywne wersje) zawiera też dwie księgi o ile pamiętam.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Mage Wars

Post autor: Kisun »

Tak, w wydawanych dodatkach do Areny jest dwóch magów i dwie księgi dla nich, więc jak ktoś ma zamiar kupować rozszerzenia to problemu z księgami raczej nie będzie mieć. Jeżeli chodzi o kości to również można by się zastanawiać bo jak ktoś kupi i Arenę i Akademię to ma kości sporo co prawda w różnych rozmiarach ale ma. Wniosek nasuwa się sam :)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Wars

Post autor: Marx »

@Gambit, dzięki. W zasadzie nowe spellbooki są w dodatkach, nie widzę info o kościach. Kupiłem tylko arenę ;-)

Przykładowo
Mage Wars: Druid vs. Necromancer:
2 Spellbooks
216 spell cards
2 Mage cards
2 Ability cards
Cardboard markers
Rulebook
Mage Wars: Forcemaster vs. Warlord:
2 Spellbooks
216 spell cards
2 Mage cards
2 Ability cards
Cardboard markers
Rulebook
Mage Wars Arena: Battlegrounds Domination (2015)
• 20 Customized Tiles
• 116 cards
• 1 Rulebook with Domination Rules
• 9 Orbs
• 13 Condition Markers
• 2 Spiked Pit Traps
• 2 Secret Passages
• 1 Taunt
• 6 Guard Markers
• 23 V'Tar Tokens
• 24 Control Markers
• First Printing includes 1 copy each of the Ankh of Asyra and Blur promo cards
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Mage Wars

Post autor: mckil »

Wsparłem. Trochę w ciemno ale wsparłem. Teraz kiedy zaczynam się interesować grą wydaje mi się że ma "to to" duże szanse mi się spodobać. ( do Summoner Wars'a mam prawie wszystko)

Więc mam pytania, czy warto interesować się alternatywnymi wersjami magów z podstawki? Czym one różnią się od tych z podstawowej wersji gry?
Jeżeli chcemy grać we dwójkę na jednej podstawce to warto rozważyć zakup Spell Tomów? A i czym różni się Spell Tome 1 od Spell Tome 2?

Wiem że trochę czasu minie zanim wyjdzie to w wersji pl ( o ile w ogóle) ale chciałbym już znać odpowiedź coby wiedzieć czy rezerwować na to kasę...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

mckil pisze:Więc mam pytania, czy warto interesować się alternatywnymi wersjami magów z podstawki? Czym one różnią się od tych z podstawowej wersji gry?
Alternatywne wersje magów, to inny obrazek na karcie (zwykle przeciwna płeć), ale przede wszystkim inne zdolności specjalne. Do tego w takim pakiecie z alternatywnymi magami (Conquest of Kumanjaro i Forged in Fire), masz też sporo dodatkowych czarów.
mckil pisze:Jeżeli chcemy grać we dwójkę na jednej podstawce to warto rozważyć zakup Spell Tomów? A i czym różni się Spell Tome 1 od Spell Tome 2?
Moim zdaniem warto. Spell Tome 1 i 2 zawierają dodatkowe kopie najczęściej używanych czarów z podstawki. Dzięki temu nie trzeba "walczyć" o karty przy składaniu swojej księgi. Różnica między ST 1 i 2 jest oczywista. Zawierają inne karty :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: pan_satyros »

mckil pisze:Jeżeli chcemy grać we dwójkę na jednej podstawce to warto rozważyć zakup Spell Tomów? A i czym różni się Spell Tome 1 od Spell Tome 2?
Moim zdaniem warto. Spell Tome 1 i 2 zawierają dodatkowe kopie najczęściej używanych czarów z podstawki. Dzięki temu nie trzeba "walczyć" o karty przy składaniu swojej księgi. Różnica między ST 1 i 2 jest oczywista. Zawierają inne karty :)[/quote]

ST to coś za co błogosławiłbym FFG, jak wyjdą PL biorę z marszu.
ODPOWIEDZ