Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Syndelis »

Gambit pisze:
mckil pisze:Więc mam pytania, czy warto interesować się alternatywnymi wersjami magów z podstawki? Czym one różnią się od tych z podstawowej wersji gry?
Alternatywne wersje magów, to inny obrazek na karcie (zwykle przeciwna płeć), ale przede wszystkim inne zdolności specjalne. Do tego w takim pakiecie z alternatywnymi magami (Conquest of Kumanjaro i Forged in Fire), masz też sporo dodatkowych czarów.
mckil pisze:Jeżeli chcemy grać we dwójkę na jednej podstawce to warto rozważyć zakup Spell Tomów? A i czym różni się Spell Tome 1 od Spell Tome 2?
Moim zdaniem warto. Spell Tome 1 i 2 zawierają dodatkowe kopie najczęściej używanych czarów z podstawki. Dzięki temu nie trzeba "walczyć" o karty przy składaniu swojej księgi. Różnica między ST 1 i 2 jest oczywista. Zawierają inne karty :)
Nie trzeba mnie przekonywać drugi raz :D
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Mage Wars

Post autor: mckil »

Gambit pisze:
mckil pisze:Więc mam pytania, czy warto interesować się alternatywnymi wersjami magów z podstawki? Czym one różnią się od tych z podstawowej wersji gry?
Alternatywne wersje magów, to inny obrazek na karcie (zwykle przeciwna płeć), ale przede wszystkim inne zdolności specjalne. Do tego w takim pakiecie z alternatywnymi magami (Conquest of Kumanjaro i Forged in Fire), masz też sporo dodatkowych czarów.
mckil pisze:Jeżeli chcemy grać we dwójkę na jednej podstawce to warto rozważyć zakup Spell Tomów? A i czym różni się Spell Tome 1 od Spell Tome 2?
Moim zdaniem warto. Spell Tome 1 i 2 zawierają dodatkowe kopie najczęściej używanych czarów z podstawki. Dzięki temu nie trzeba "walczyć" o karty przy składaniu swojej księgi. Różnica między ST 1 i 2 jest oczywista. Zawierają inne karty :)
Dzięki za odpowiedź!
Czyli warto zainwestować i w jedno i drugie. No dobrze, to zapowiada się kupowanie wszystkiego jak leci z dodatków jak w SW :D

A tak swoją drogą to dzięki Twojej recenzji gdzieś tam z Tyłu głowy mi się zostało że to super gra (SW killer) i jak zobaczyłem że wychodzi po polsku - wsparłem. Mam nadzieję że się nie zawiodę.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

mckil pisze:Jeżeli chcemy grać we dwójkę na jednej podstawce to warto rozważyć zakup Spell Tomów? A i czym różni się Spell Tome 1 od Spell Tome 2?
Spell Tome 1 to dodatkowe kopie często używanych czarów.
Spell Tome 2 to dodatkowe kopie czarów przeważnie wyższego poziomu, które w podstawce są w jednej lub dwóch kopiach i w większości wypadków ta ilość wystarczy. Będzie przydatny jak będziesz chciał mieć jednocześnie zbudowanych dwóch magów tej samej klasy (zwykły i alternatywny) lub bardziej wyspecjalizowanych magów (np. Beastmaster z kilkoma grizzly).
Jeśli chcesz grać we dwoje to podstawka + ST1 powinno wystarczyć.
Jeśli chcesz kupić oba Spell Tome, to zastanów się czy nie lepiej będzie kupić drugą podstawkę. Porównanie ilości kart pomiędzy dwiema podstawkami a podstawką z oboma Spell Tome'ami: https://boardgamegeek.com/filepage/8641 ... core-tomes. Należy zaznaczyć, że te porównanie dotyczy wcześniejszego druku. Obecna podstawka ma 14 kart więcej. Zakładając, że Core Spell Tome nie zostanie uaktualniony, to kupując dwie podstawki masz ponad 110 kart więcej niż podstawkę i dwa tomy. Dodatkowo otrzymujesz księgi, kości i żetony (grając tylko jedną podstawką często brakuje mi znaczników many przy księgach nastawionych na bardzo rozwiniętą ekonomię).
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Mage Wars

Post autor: mckil »

KonradT pisze:
mckil pisze:Jeżeli chcemy grać we dwójkę na jednej podstawce to warto rozważyć zakup Spell Tomów? A i czym różni się Spell Tome 1 od Spell Tome 2?
Spell Tome 1 to dodatkowe kopie często używanych czarów.
Spell Tome 2 to dodatkowe kopie czarów przeważnie wyższego poziomu, które w podstawce są w jednej lub dwóch kopiach i w większości wypadków ta ilość wystarczy. Będzie przydatny jak będziesz chciał mieć jednocześnie zbudowanych dwóch magów tej samej klasy (zwykły i alternatywny) lub bardziej wyspecjalizowanych magów (np. Beastmaster z kilkoma grizzly).
Jeśli chcesz grać we dwoje to podstawka + ST1 powinno wystarczyć.
Jeśli chcesz kupić oba Spell Tome, to zastanów się czy nie lepiej będzie kupić drugą podstawkę. Porównanie ilości kart pomiędzy dwiema podstawkami a podstawką z oboma Spell Tome'ami: https://boardgamegeek.com/filepage/8641 ... core-tomes. Należy zaznaczyć, że te porównanie dotyczy wcześniejszego druku. Obecna podstawka ma 14 kart więcej. Zakładając, że Core Spell Tome nie zostanie uaktualniony, to kupując dwie podstawki masz ponad 110 kart więcej niż podstawkę i dwa tomy. Dodatkowo otrzymujesz księgi, kości i żetony (grając tylko jedną podstawką często brakuje mi znaczników many przy księgach nastawionych na bardzo rozwiniętą ekonomię).
Głupio niby nie gadacie Panie Kolego, ale za to jednorazowy wydatek większy...
Na razie to chyba wypadałoby pograć trochę w samą podstawkę i zobaczyć jak mi to podejdzie...a tak w ogóle to wypadałoby...najpierw tę grę dostać w swe łapki.... :D
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Syndelis »

1 Spell Tome będzie pewnie kosztował ok. 60-70 zł, sumując 2 wyjdą jakieś 80-100 zł taniej niż druga podstawka :)
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Mage Wars

Post autor: mckil »

Nie do końca...
2x(niech by) 60zł = 120 + zestaw Spell booków ok 40zł = 160zł + zestaw markerów ok 30zł ( można przemalować na inny kolor) = 190zł + kostki + druga mapa.... różnica maleje... co nie zmienia fakty że najpierw musi mi się ta gra spodobać więc na razie to wszystko gdybanie...
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Syndelis »

No tak ale ja miałem na myśli tylko dodatkowe kopie kart z podstawki, a nie dodatkowe, te same jak juz masz, księgi, znaczniki, czy planszę. Bo po co tych rzeczy mieć drugi komplet ? Chyba, że na zapas w przypadku zniszczenia/zgubienia ;)
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
Solar
Posty: 35
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:47

Re: Mage Wars

Post autor: Solar »

Kampania na Wspieram.to idzie pełną para już 3 SG odblokowane :)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

Syndelis pisze:No tak ale ja miałem na myśli tylko dodatkowe kopie kart z podstawki, a nie dodatkowe, te same jak juz masz, księgi, znaczniki, czy planszę. Bo po co tych rzeczy mieć drugi komplet ? Chyba, że na zapas w przypadku zniszczenia/zgubienia ;)
Dodatkowe księgi są po to by mieć więcej magów jednocześnie zbudowanych. Zdarza się, że w trakcie rozgrywki kończą się znaczniki many, obrażeń lub użycia, więc przynajmniej tych znaczników warto jest mieć więcej. Druga plansza się przydaje jak chcesz nauczyć grać więcej osób naraz.

W Core Spell Tome jest 110 kart i kosztował on 1/3 Core Setu. Kupując drugą podstawkę masz ponad 110 kart więcej niż w przypadku zakupu obu Core Spell Tome.
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Syndelis »

Syndelis pisze:
KonradT pisze:
Syndelis pisze:No tak ale ja miałem na myśli tylko dodatkowe kopie kart z podstawki, a nie dodatkowe, te same jak juz masz, księgi, znaczniki, czy planszę. Bo po co tych rzeczy mieć drugi komplet ? Chyba, że na zapas w przypadku zniszczenia/zgubienia ;)
KonradT pisze:Dodatkowe księgi są po to by mieć więcej magów jednocześnie zbudowanych. Zdarza się, że w trakcie rozgrywki kończą się znaczniki many, obrażeń lub użycia, więc przynajmniej tych znaczników warto jest mieć więcej. Druga plansza się przydaje jak chcesz nauczyć grać więcej osób naraz.
Chodziło mi po co mieć zestaw 2 kompletów TAKICH SAMYCH ( wizualnie ) ksiąg i znaczników w tych samych kolorach, lepiej kupić dodatki. Jedynym plusem jest druga plansza.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2016, 13:20 przez Syndelis, łącznie zmieniany 2 razy.
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: GFP »

Kampania wkracza w ostateczną fazę: zostały nam 3 godziny i niespełna 3 tysiące.
Pomożecie?

Obrazek
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: wilczur »

kampania skończona więc pytanie uprawnione:

kiedy ?


:D :D :D :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
e.Paku
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:40
Lokalizacja: Wys. Maz.

Re: Mage Wars

Post autor: e.Paku »

Na stronie kampanii stoi: "Przewidywana dostawa: listopad 2016". Chyba nic się w przeciągu kilku godzin od zakończenia nie zmieniło? :)
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: GFP »

e.Paku pisze:Na stronie kampanii stoi: "Przewidywana dostawa: listopad 2016". Chyba nic się w przeciągu kilku godzin od zakończenia nie zmieniło? :)

Zdecydowanie- nic się nie zmieniło. ;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: wilczur »

e.Paku pisze:Na stronie kampanii stoi: "Przewidywana dostawa: listopad 2016". Chyba nic się w przeciągu kilku godzin od zakończenia nie zmieniło? :)
kampania trwała kilka godzin? hmmmm jakoś długie te godziny były :)
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: Gambit »

Mage Warsy ufundowane, to czas zacząć myśleć o dodatkach. Pozwolę sobie zostawić tu link do mojej recenzji jednego z nowszych dodatków, czyli Mage Wars Arena: Battlegrounds Domination
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: Antioch Seleucyda »

Jak i gdzie będzie to można kupić poza KS ? Jakiś sklep będzie oferował egzemplarze ze wspieram.to ?
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: GFP »

Antioch Seleucyda pisze:Jak i gdzie będzie to można kupić poza KS ? Jakiś sklep będzie oferował egzemplarze ze wspieram.to ?

Sklepy których logówki widnieją na stronie kampanii, otrzymają pełne zestawy. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Solar
Posty: 35
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:47

Re: Mage Wars

Post autor: Solar »

Już coraz bliżej do przesyłki:)
Ktoś z tutaj obecnych jest może z okolic Katowic i chciałby pograć jak już dojdzie przesyłka :)
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Mage Wars

Post autor: Nabuchodonozor »

Jak podano już jakiś czas temu w aktualizacji będzie spore opóźnienie w wydaniu Mage Wars.
Wydawnictwo udostępniło jednak instrukcję. Ponieważ nie znalazłem na jej temat żadnych komentarzy pozwolę sobie ją tutaj wrzucić, bo może warto by jak najwięcej gałek ocznych połączonych neuronowo z odpowiadającymi im mózgami mogło się z nią zapoznać i poddać ewentualnej krytyce.
https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... 29&o=OneUp
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Mage Wars

Post autor: Kisun »

Już jakiś czas temu coś tam znalazłem jak kogoś interesują moje wypociny to proszę https://docs.google.com/document/d/1k3L ... =drive_web
"Errare humanum est"
kirin99
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2014, 12:36
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: kirin99 »

Nie wiem czy odpowiedni wątek, ale...

Niedawno ukazał się nowy dodatek ang - Paladin vs Siren. Jednak cena jest dużo wyższa niż poprzednich dodatków tej kategorii, gdy wychodziły. Domyślam się, że część winy za to ponosi wzrost wartości dolara, ale na znanej wyszukiwarce pojawiają się niemieckie edycje, które są o około 30-40% tańsze.

Ktoś wie z czego to może wynikać?
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

kirin99 pisze:Nie wiem czy odpowiedni wątek, ale...

Niedawno ukazał się nowy dodatek ang - Paladin vs Siren. Jednak cena jest dużo wyższa niż poprzednich dodatków tej kategorii, gdy wychodziły. Domyślam się, że część winy za to ponosi wzrost wartości dolara, ale na znanej wyszukiwarce pojawiają się niemieckie edycje, które są o około 30-40% tańsze.

Ktoś wie z czego to może wynikać?
Pegasus Spiele samo drukuje Mage Wars w wersji niemieckiej. Przykładowo dodatek z sugerowaną przez AW ceną 30$ PS wypuszcza po 20 euro.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Wars

Post autor: KonradT »

Czy są w Poznaniu gracze MW?
viewtopic.php?f=4&t=49864
ODPOWIEDZ