Legendary: A Marvel Deck Building Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: arracan »

Był dodruk, ale z tego co się orientuję dostępny jest tylko w USA. Polecam Miniaturemarket. Wyjdzie jakieś 70-80 zł (chyba że zamówisz więcej rzeczy, to koszt przesyłki wzrośnie), ja czekałem 3 tygodnie :)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Pierrnik »

I wygląda to dość ciekawie, chociaż liczyłem (w oparciu o pierwsze zdjęcie chyba z marca) że w końcu dołożą matę.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

Nowe karty z transformacją i smashem wyglądają wybitnie ciekawie. World War Hulk jest świetną historią, która pokazuje nowe rzeczy na temat Hulka oraz wprowadza całą plejadę nowych bohaterów.

Udało mi się dorwać w końcu F4. Zagrąłem dwie partie pełną ekipą z dodatku przecim Glactusowi i muszę przyznać, że jest moc. Focus wprowadza świetną nutkę taktyki do tej gry (w końcu rekrutacja zawsze się przydaje) a sami bohaterowie na prawdę mają ciekawe umiejętności. Na razie najbardziej przypadła mi do gustu Sue z jej usuwaniem kart z ręki/discarda. Można bardzo szybko wyczyścić talię i siać zniszczenie.

Koszt F4 wraz z przesyłką zamknął się w 90zł, więc nawet ściąganie z USA nie wychodzi znacząco drożej niż jakby gr abyła dostępna w Polsce.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Migdał »

Czy ktoś z was dokopal się może do jakichś planów wydawniczych upper decka i czy oni wydadzą w miarę przyzwoity dodatek gdzie znajdziemy np takie postaci jak:
Scarlet witch
Quicksilver
Ant-Man (nie jako promo)
Wasp
Yellow Jacket
Winter Soldier
Red Hulk (nie jako wróg)
ShatterStar
Rictor
Jessica Jones
Archangel (nie jako wróg)
Mógłby być jeszcze Ka-Zar
Ręce opadają wydają bohaterów którzy gdzieś kiedyś jakoś migneli w jakimś alternatywnym świecie zamiast wydać jakieś w miarę ikoniczne person lub wręcz ikony (Scarlet witch, Ant-Man, Wasp) no chyba że już gdzieś są a ja przegapiłem.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: eltadziko »

Migdał pisze: 12 cze 2018, 15:19 Czy ktoś z was dokopal się może do jakichś planów wydawniczych upper decka i czy oni wydadzą w miarę przyzwoity dodatek gdzie znajdziemy np takie postaci jak:
..
Ant-Man (nie jako promo)
Wasp
Yellow Jacket
...
Są plotki, że mały dodatek, który ma wyjść jesienią będzie poświęcony Ant-manowi. Tak więc te postaci powinny się w nim znaleźć ;)
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Migdał »

O, to fajnie. W ogóle to big box The Avengers byłby miły i dodawał by fajne postaci włącznie z Beastem i Wolverinem w wersji Avengers.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Dodatek Avengers wyszedł w postaci pudełka Civil War. W najbliższym czasie zapowiedziana podstawka z filmów powinna być mocno Avengersowa.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Migdał »

Hm...filmowa podstawka...czy to oznacza że zamiast grafik będą fotosy z filmów?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Tak. Jeżeli dobrze pamiętam to Phase 1 ma objąć avengerowe filmy do 2012.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Migdał »

Czyli tak pewnie skończy się moja przygoda z tym tytułem :-/
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Pierrnik »

Nie sądzę żeby kadry z filmów wyparły grafiki, po SM:H wydawało mi się, że gracze wyjaśnili UPPerom, iż nie tędy droga. Nie mam nic przeciwko takim wynalazkom, pod warunkiem kontynuowania linii comic, osobiście ominę szerokim łukiem jak w/w dodatek.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Phase 1 to nie dodatek, to jest nowa podstawka. Linia komiksowa będzie dalej kontynuowana. Dodatkowo gdzieś jeszcze wyczytałem, że mają zrobić coś nowego do Villans chyba w przyszlym roku.
Osobiście nie mam nic przeciwko kadrom z filmów o ile będzie to osobna gra.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: pattom »

Czołem,

poszukuję solidnej VIDEO recenzji gry, dobrze zmontowanej i z bardzo dobrą jakością obrazu, zachęcającej (GildiaTV zniechęca na przykład), najlepiej w języku angielskim lub ostatecznie polskim.
Potrzeba dla zachęcenia córki :-), która uwielbia Marvela.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: sztefyn »

pattom pisze: 27 sie 2018, 13:05 Czołem,

poszukuję solidnej VIDEO recenzji gry, dobrze zmontowanej i z bardzo dobrą jakością obrazu, zachęcającej (GildiaTV zniechęca na przykład), najlepiej w języku angielskim lub ostatecznie polskim.
Potrzeba dla zachęcenia córki :-), która uwielbia Marvela.
Bardziej recenzja czy bardziej gameplay?
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: pattom »

sztefyn pisze: 27 sie 2018, 14:14
pattom pisze: 27 sie 2018, 13:05 Czołem,

poszukuję solidnej VIDEO recenzji gry, dobrze zmontowanej i z bardzo dobrą jakością obrazu, zachęcającej (GildiaTV zniechęca na przykład), najlepiej w języku angielskim lub ostatecznie polskim.
Potrzeba dla zachęcenia córki :-), która uwielbia Marvela.
Bardziej recenzja czy bardziej gameplay?
A jedno i drugie :-)
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: sztefyn »

pattom pisze: 27 sie 2018, 14:20
sztefyn pisze: 27 sie 2018, 14:14
pattom pisze: 27 sie 2018, 13:05 Czołem,

poszukuję solidnej VIDEO recenzji gry, dobrze zmontowanej i z bardzo dobrą jakością obrazu, zachęcającej (GildiaTV zniechęca na przykład), najlepiej w języku angielskim lub ostatecznie polskim.
Potrzeba dla zachęcenia córki :-), która uwielbia Marvela.
Bardziej recenzja czy bardziej gameplay?
A jedno i drugie :-)
Geek & Sundry, Willa Wheaton'a https://www.youtube.com/watch?v=SFJxgEsmQVE
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Niedawno pojawił się u nas Marvel Legendary Studios Phase 1. Jest to nowy core set bazujący na grafikach i tematach z filmów Marvela. W znacznej większości jest to niestety reskin oryginalnego core seta i to w dodatku z zawartością obciętą o połowę.
Moje pierwsze wrażenie było całkiem pozytywne pomimo, iż wiedziałem jaka będzie zawartość. Przede wszystkim od razu do pudełka przełożyłem dodatek Spider-Man Homecoming, który doskonale się komponuje z tym core setem (i to nie tylko wizualnie).
Bohaterowie niestety są jednymi z silniejszych z oryginalnej gry. Mastermindzi i Villani z kolei są jednymi z najsłabszych. Nowy keyword, który pojawia się na nowym Mastermindzie i nowych grupach Villanów, nie ma większego wpływu na to co się dzieje na planszy. Ostatecznie od samego początku wybrałem dodatkowe 3 opcje utrudniające - 3 dodatkowe twisty, +5 do ataku Masterminda oraz konieczność pokonania Masterminda piąty raz. Na kilka gier tylko raz przegrałem i właśnie tylko przez te opcje. Z kolei grając z dodatkiem Spider-Man Homecoming ten zestaw dostaje skrzydeł. Mastermindzi (+trudniejsi Epic) i scenariusze z tego dodatku są dość wymagające i nawet silni bohaterowie (lub mix bohaterów z core i dodatku) nie zawsze dają radę. Dodatkowo nowy keyword nabiera znaczenia i potrafi czasem dopiec gdy ważne stają się konkretne miejsca w mieście (np. w scenariuszu Ferry Disaster).
Legendary Studios ma także coś czego się nie spodziewałem. Klimat : ) Grafiki są fajnie dobrane i gdy nie są mieszane z komiksowymi rysunkami gra się całkiem przyjemnie. Wrażenie z samego core seta było takie jakbym grał w nową grę, a nie na reskinie znanych mi postaci.
Ogólne odczucia z nowego core seta miałem takie, że jest to zestaw wprowadzający. Nie należy tego mylić z zestawem startowym. Pisząc wprowadzający mam na myśli taki, który wprowadza nowych graczy w świat Legendary Marvel przy pomocy znanych i lubianych postaci. Zestaw sam z siebie jest za prosty do grania i mógłbym się nawet pokusić o stwierdzenie, że rozgrywka jest prawie automatyczna gdzie gracz ma złudne wrażenie, że kontroluje to co się dzieje. Jak na grę wprowadzającą jest to design wręcz idealny. Dla doświadczonych graczy nie jest to nic odkrywczego. Nowy core staje się dopiero w pełni grywalny z dodatkiem Spider-Man Homecoming, który łączy się designem oraz zwiększa stopień trudności i regrywalność.
Trudno jest mi powiedzieć, że polecam ten zestaw. Ograni gracze niewiele tam znajdą nowego, nowi gracze szybko się nim znudzą jeżeli nie kupią dodatku na start. Co prawda oryginalny core również wymaga dodatku ale tam zawartość jest znacznie większa. Raczej jest to zestaw dla fanów, dla hobbystów którzy chcą mieć nowe grupy Villanów i Masterminda z nowym keywordem, ewentualnie dla doświadczonych osób, które chcą wprowadzić znajomych w świat deckbuildingu.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: krecilapka »

Mam podstawkę + dark city - chciałbym pyknąć jakąś kampanię solo. Biorę pod uwagę fanowskie z BGG, ale zobaczyłem że jest tam niejedna. Może ktoś coś ogrywał i mógłby którąś polecić szczególniej?
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

krecilapka pisze: 28 wrz 2018, 22:33 Mam podstawkę + dark city - chciałbym pyknąć jakąś kampanię solo. Biorę pod uwagę fanowskie z BGG, ale zobaczyłem że jest tam niejedna. Może ktoś coś ogrywał i mógłby którąś polecić szczególniej?
Zarówno c08mk , jak i ja gramy w to:
https://boardgamegeek.com/thread/122685 ... mpaign-v70
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Tzn. zawartość fanowską przeglądam ale raczej nie używam. Homerulsy to dla mnie ostateczność. Jeżeli gram to raczej scenariusze na podstawie obejrzanych filmów czy czytanych komiksów.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

c08mk pisze: 01 paź 2018, 13:01 Tzn. zawartość fanowską przeglądam ale raczej nie używam. Homerulsy to dla mnie ostateczność. Jeżeli gram to raczej scenariusze na podstawie obejrzanych filmów czy czytanych komiksów.
Mea culpa :)
Gra 13thcesear :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Skryty Planszoholik »

cześć, laik pyta:

1. czy wersja Legendary:Marvel oferuje bardziej rozbudowaną mechanikę niż Legendary: Alien ? Czy jest to raczej to samo?

Tak pytam bo zagrałem kilka razy w Aliena i mimo wciągającego klimatu grała zdała mi się zbyt prosta mechanicznie / zbyt lekka w decyzjach (atakiem co mogę to atakuję, rekrutacją co mogę to rekrutuję szukaj combosów).
Marvel zdaje się mieć słabszy klimat ale może daje więcej mięsa/ciężkich decyzji? A może za mało grałem w Aliena i jest tam więcej niuansów niż zdołałem odkryć?

2. jak oceniacie czas rozgrywki przy kilku pierwszych rozgrywkach (kiedy zasady znamy ale siadamy do gry raz na jakiś czas tylko)? Da się zmieścić w 60min/2graczy albo 90min/4 graczy?
edit: dodam że Alien zszedł nam prawie 3h we 2 :/

3. czy instrukcja jest solidna czy trzeba po sieciać szukać FAQów i odpowiedzi na różne pytania?

z góry dzięki za odpowiedź
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, 13:53 przez Skryty Planszoholik, łącznie zmieniany 1 raz.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: SuCHaR »

1. To praktycznie to samo
2. spokojnie sie wyrobicie, nawet krócej
3. ja w ogóle nie korzystam z żadnych FAQ
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Co do FAQ to w Marvelu przeważnie wystarcza dokładnie czytać instrukcję i tekst na karcie i wykonywać wszystko po kolei słowo po słowie jeżeli się ma wątpliwości. Warto jednak przejrzeć bardgamegeek, żeby rozwiać niejasności. Zwłaszcza jeżeli się ma naleciałości z innych gier karcianych można zrobić nadinterpretację.
ODPOWIEDZ