Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Keyflower

Post autor: TTR_1983 »

MisterC pisze:Ja mam, ale na razie na papierze, trzeba wklepać, dociąć ilustracje, jeszcze chwilę mi to zajmie.
super wiadomość- jeśli oczywiście zechcesz się podzielić swoją pracą :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1293 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Keyflower

Post autor: vinnichi »

Jeśli pdf z angielską intrukcją nie jest totalnie spłaszczony to można by usunąć treść i spróbować zmieścić polską wersję na oryginalnym pdfie.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Keyflower

Post autor: veljarek »

Fajna videorecenzja i jej wykonanie.
Mam pytanie czy ktoś testował dodatek do Keyflower?
Chodzi oczywiscie o: Keyflower: The Farmers
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Keyflower

Post autor: Lothrain »

veljarek pisze:Fajna videorecenzja i jej wykonanie.
Mam pytanie czy ktoś testował dodatek do Keyflower?
Chodzi oczywiscie o: Keyflower: The Farmers
Testowaliśmy jakieś 3 tygodnie temu w Chwili. Mi jest o tyle trudno ocenić, że to była moja pierwsza gra w Keyflower i od razu z dodatkiem. Tak, czy siak zdobywa się znacznie więcej punktów, co oznacza też większą liczbę kombinacji - zwierzaki są na tyle ważne, że Adik wygrał głównie dzięki nim i specjalnej karcie umożliwiającej mieszanie zwierząt na pastwiskach. Grało się przyjemnie, choć trochę pachniało Agricolą.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Keyflower

Post autor: adikom5777 »

Wydawnictwo zapowiedziało nowy dodatek czyli Keyflower: The Merchants :)
Data premiery to październik, więc będzie na Essen. Wprowadzają trochę nowych łodzi, będą kontrakty oraz chaty, które pomogą w budowie różnych rozszerzeń. Ja jestem napalony i biorę w ciemno wszystko od R&D Games.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Keyflower

Post autor: mig »

To ja jeszcze pomęczę o polskie tłumaczenie zasad. Ma może ktoś (choćby skrót) w wersji elektronicznej?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Keyflower

Post autor: TTR_1983 »

mig pisze:To ja jeszcze pomęczę o polskie tłumaczenie zasad. Ma może ktoś (choćby skrót) w wersji elektronicznej?
+1
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Keyflower

Post autor: mig »

Świetna robota :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Keyflower

Post autor: mig »

Bardzo fajna gra. Dzięki spolszczeniu instrukcji udało sie w końcu zagrać. W cztery osoby zajęło to nam 1,5 godziny, czyli znośnie. Mechanizm licytacji jest świetny. Moja ekipa generalnie uwielbia licytacje i tutaj mogliśmy sobie naprawdę poużywać:)
Mieliśmy tylko wątpliwość co do ulepszenia kafli- to jest osobna akcja, czy działanie dodatkowe obok wystawienia meepla?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Keyflower

Post autor: piton »

ja z innej beczki:
Czy dodatek Farmers jest bardzo potrzebny i dodaje dużo grze?
Ja nie grałem z dodatkiem i jakoś mi nie przypada do gustu po przeczytaniu zasad (zbieram się do zakupu od roku). Może mam zły obraz świnek i zboża ;)
Mi się wydaje, że każdy może klepać punkty nie patrząc na innych. Ja świnie ktoś konie itd. itp. Czy nie robi się mniej konfrontacyjnie, a bardziej Feldowo :P dajcie znać proszę.

Natomiast nowy dodatek to na bank nabędę :D wydaje mi się, że będzie mimo wszystko trudniej i ciaśniej -oby. Im większa konkurencja i krwawa walka o kafle tym lepiej :twisted:

edit - teraz zwróciłem uwagę na niefortunne zlepki słów: " klepać (...) ja świnie (...) ktoś konie" - nie było to zamierzone, wrażliwych przepraszam ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Keyflower

Post autor: adikom5777 »

Ulepszenie odpalasz wykonując akcje transportu. Jak odpalasz kafelek transportu, to na kaflu jest pokazane ile ulepszeń możesz zrobić.

edit: coś mi się nie wczytały wcześniejsze posty, MisterC już odpowiedział
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Keyflower

Post autor: mig »

No tak. Jeszcze raz odszukalem to w instrukcji i jest tam to bardzo czytelnie napisane. :(
W takim razie my graliśmy źle, ale znaczy to też, że gra jest jeszcze lepsza niż nam się wydała, bo to dodatkowy powód do walki o akcje na kadłub jest. Super :)
Gra licytacyjna to już w założeniu oczywiście konfrontacyjna jest, ale twist w Keyflower z możliwością korzystania z kafli przeciwnika i koniecznością dostosowania się do raz wyznaczonego koloru jest rewelacyjny. Ostatni raz tyle uprzykrzania życia drugiemu graczowi mieliśmy w Starcrafcie ;)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2014, 10:14 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
tequira
Posty: 103
Rejestracja: 19 lis 2013, 11:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Keyflower

Post autor: tequira »

Bardzo mi się podoba, że blokując kafle przeciwnika dajemy mu robotników.
Niekiedy taka "złośliwość" może być dla nas bardzo przyjemna.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Keyflower

Post autor: gafik »

Dziś zagrałem partię 6 osobową. Dla mnie duży Plus to możliwość grania w 6 osób i szybkość rozgrywki (gra mało podatna na zamulanie) - wszyscy grali pierwszy raz i z tłumaczeniem zamknęliśmy się w 2h. Setup, cleanup i co gorsza obsługa gry są bardzo upierdliwe. Gra jest w zasadzie prosta (w sensie proste zasady bez wyjątków) mimo sporej liczby decyzji do podjęcia nie przytłacza. Daje pewne możliwości poszukiwania optymalnego silniczka, który w efekcie da na koniec kolosalną liczbę punktów, co daje satysfakcję, ale gra pozostawia poczucie rozdrabniania się. Ogólnie gra OK, ale wolę Terra Mystica :P. Dla mnie 7/10 (początkowo dałem 6/10, ale ponieważ można grać w 6 osób i rozgrywka nie jest nudna, podniosłem ocenę).
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Keyflower

Post autor: piton »

gafik pisze:Dziś zagrałem partię 6 osobową. Dla mnie duży Plus to możliwość grania w 6 osób i szybkość rozgrywki (gra mało podatna na zamulanie) - wszyscy grali pierwszy raz i z tłumaczeniem zamknęliśmy się w 2h. Setup, cleanup i co gorsza obsługa gry są bardzo upierdliwe. Gra jest w zasadzie prosta (w sensie proste zasady bez wyjątków) mimo sporej liczby decyzji do podjęcia nie przytłacza. Daje pewne możliwości poszukiwania optymalnego silniczka, który w efekcie da na koniec kolosalną liczbę punktów, co daje satysfakcję, ale gra pozostawia poczucie rozdrabniania się. Ogólnie gra OK, ale wolę Terra Mystica :P. Dla mnie 7/10 (początkowo dałem 6/10, ale ponieważ można grać w 6 osób i rozgrywka nie jest nudna, podniosłem ocenę).
pewnie jak zawsze grałeś z ekipą która gra miękko jak kaczuszka i do tego rodzinnie (2 pary były?a do tego grające pod siebie) pograj z pitonami i zwierzami, to zobaczysz po ile ten kafel ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Keyflower

Post autor: rastula »

dołączę do fanklubu

gra dość szybko wspięła się na listę moich ulubionych euro

dodatek The farmers wzmacnia jeszczcze pozytywne wrażenie i podnosi znaczenie planowania przestrzennego ( układania kafelków)

jak to często w moim przypadku większość gier była na 2 osoby i mimo, że mechnika licytacji na dwóch rzadko wychodzi dobrze, to tutaj są emocje do ostatniego ludzika...

chyba wszystkie gry przegrałem, ale i tak bardzo mi się podoba


gra na dodatek na to co oferuje jest dość krótka i niepowtarzalna ( szczególnie z dodatkami - losujemy tylko 3x6 płytek z całej puli)


euro na 10 dla mnie!
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 753
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Keyflower

Post autor: pingus »

Też dołączam do fanklubu, najlepsze Euro w jakie grałem od dawna i jedno z najlepszych (o ile nawet nie najlepsze) w ogóle. Cały czas chcę więcej. :)
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Keyflower

Post autor: staszek »

A mnie się zupełnie nie podoba - tak, żeby zrównoważyć opinie 8)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Keyflower

Post autor: adikom5777 »

Bo to nie Twój typ gry. Jak grasz cały czas w kooperacje o zombie w kosmosie, to Keyflower Ci nie podejdzie. :)
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Keyflower

Post autor: staszek »

adikom5777 pisze:Bo to nie Twój typ gry. Jak grasz cały czas w kooperacje o zombie w kosmosie, to Keyflower Ci nie podejdzie. :)
:mrgreen:
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Keyflower

Post autor: veljarek »

Dla mnie tez Keyflower to ideał.
Proste szybkie i dużo kombinowania.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Keyflower

Post autor: sillue »

adikom5777 pisze:Bo to nie Twój typ gry. Jak grasz cały czas w kooperacje o zombie w kosmosie, to Keyflower Ci nie podejdzie. :)
Nie gra, bo w folii trzyma... :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Keyflower

Post autor: Bea »

Chyba w sklepach nie do dostania, czy może źle szukałam?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Keyflower

Post autor: Lothrain »

Bea pisze:Chyba w sklepach nie do dostania, czy może źle szukałam?
Źle szukałaś :) Planszomania ma na stanie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Keyflower

Post autor: rastula »

Ja w Planszostrefie kupując podstawkę dostałem nawet beerkeepera ( taki jeden bonusowy kafelek) - a gra mi się na tyle spodobała, że kupiłem właśnie za 6$ Statek Ducha na BGG store ;) ...


jak pisałem - najbardziej poza fajnymi mechanikami podoba mi się różnorodność gry - losowy dobór kafelków i licytacja powoduje, że do końca musisz zachować czujność, modyfikować strategię ... nawet to że niby grasz pod kafelki "zimy" które masz na ręce nie znaczy, że je dostaniesz, albo że przeciwnik nie wyłoży czegoś zaskakującego... no supcio gra...
ODPOWIEDZ