Hollywood Blockbuster i inne gry od Uberplay

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Hollywood Blockbuster i inne gry od Uberplay

Post autor: Don Simon »

Ostatnio wpadla mi w oko gra Traumfabrik (aka Fabrik der Traume)

http://www.boardgamegeek.com/game/904

- ciekawa gra licytacyjne od Reinera Knizi, z... (uwaga!) tematyką bardzo zgodną z mechaniką, co jak wiecie jest bardzo nietypowe dla Knizi (każdy z graczy stara się z wylicytowanych kafelków (reżyser, aktorzy itp.) ułożyć jak najlepszy film).

Niestety nigdzie nie mogłem jej znaleźć - ani w USA, ani w Niemczech.

Myślałem nawet nad samoróbką, co byłoby tym bardziej nieodzowne, gdyż oryginał bazował na filmografii niemieckiej, co raczej niespecjalnie mnie interesowało. Na sieci są natomiast gotowe kafelki z bardziej znanymi produkcjami/reżyserami/scenarzystami...

Z wielką radością przeczytałem więc tutaj,

http://www.boardgamenews.com/index.php/ ... ase_dates/

iż uberplay planuje w pażdzierniku wypuszczenie angielskiej wersji gry. Jestem ciekaw, czy elementy gry zostaną zmienione na tyle, by dorabianie samemu dodatkowych kafelków nie było konieczne.

Ponadto w informacji wymienione jest parę innych gier, które przynajmniej patrząc na tematykę wyglądają bardzo ciekawie...

Jestem ciekaw, czy któryś z polskich sklepów :wink: ma zamiar zrobić jakąś ciekawą promocję na tytuły uberplaya...Byłoby to nad wyraz wskazane :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Wozzie
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:04
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Wozzie »

Kiedyś tam.. w odległej galaktyce ... http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ght=#11172 ;)
Gra całkiem ciekawa, jeżeli chodzi o tematykę, jednak moim zdaniem, dość słaba na 2 osoby - mechanika oparta na licytacji do mnie nie przemówiła, może przy większej ilości graczy byłaby atrakcyjniejsza. A tak zagraliśmy z dziołchą kilka razy i poszła w odstawkę.
Tyle ode mnie. Pozdrawiam :)
Alea iacta est!
Awatar użytkownika
Herr JoJoss
Posty: 181
Rejestracja: 03 mar 2005, 15:30
Lokalizacja: Manchester, Warszawa

Post autor: Herr JoJoss »

lookinij tutaj może cię zainteresuje:
http://boardgamegeek.com/game/15880
"Miecz jest duszą samuraja;
Jeżeli ktoś o nim zapomni lub go utraci
nie będzie mu to odpuszczone"
- fragment testamentu szoguna Ieyasu Tokugawa
Awatar użytkownika
otgees
Posty: 50
Rejestracja: 21 lut 2006, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: otgees »

Czy ktoś mógłby napisać jak jest z zależnością językową Fabrik dr Traume.
Czy znajomość niemieckiego jest potrzebna?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Z tego co kojarzę (grałem raz) to po niemiecku są nazwy filmów i ich gatunki; prócz tego chyba napisy na nagrodach. Gra w zasadzie niezależna językowo (instrukcję pomijam, bo można ściągnąć z BGG). Jedynym problemem z niemieckim może być tu kwestia klimatu gry.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

otgees pisze:Czy ktoś mógłby napisać jak jest z zależnością językową Fabrik dr Traume.
Czy znajomość niemieckiego jest potrzebna?
Geko dobrze pisze. Po niemiecku są jedynie mało znaczące (choć ważne dla klimatu) elementy. Uważaj jednak na wydanie - możesz się spotkać z trzema nazwami: Hollywood Blockbuster, Fabrik der Traume i Traumfabrik. Ta ostatnia, to stare niemieckie wydanie, w stylu kina lat 50-tych, zdjęciami aktorów i reżyserów itp. Dwa pierwsze, to nowe wydanie, z karykaturami współczesnych aktorów i przekręconymi nazwiskami (żeby tym aktorom nie płacić), moim zdaniem zdecydowanie mniej klimatyczne. Zdjęcia obu wydań można znaleźć na BGG.
Awatar użytkownika
otgees
Posty: 50
Rejestracja: 21 lut 2006, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: otgees »

Wielkie dzięki za pomoc, teraz mam jasność w temacie.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

ja_n - mylisz się.

Traumfabrik i Fabrik der Träume to jedna i ta sama gra - ta sama grafika, ten sam klimat. Niemcy musieli zmienić nazwę, bo Traumfabrik jest zastrzeżone przez sam Hollywood. =) Jak ma się farta to można nawet dostać limitowaną edycję Fabrik der Träume (nie Traumfabrik, które jest starszym wydaniem) z muzyką filmową z pierwszej połowy XX w. na płycie CD.

Tylko Hollywood Blockbuster wygląda do bani i tutaj Twoje komentarze są już trafne.

P.S. Jak mi nie wierzysz, że Fabrik der Träume wygląda tak jak Traumfabrik, to mogę przynieść dzisiaj mój egzemplarz. ;-) Zresztą browarion może potwierdzić. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1531
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Hollywood Blockbuster i inne gry od Uberplay

Post autor: Furan »

Odgrzebmy wątek po latach. :)

Egmont zapowiedział wydanie gry ,,opartej o zasady" Traumfabrik. Z tym, że z budowaniem komiksu (Z Tytusem), zamiast filmu. Ech. :/
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
ODPOWIEDZ