Runebound 2 ed (Darrell Hardy, Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Runebound

Post autor: Phate »

racja ;) mój błąd
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Runebound

Post autor: farmer »

Phate pisze:Co do tego WoW gra przygodowa to nigdy o niej nie słyszałem - dobra ?
Sam nie miałem okazji zagrać, ale podobno całkiem fajna.
Tu jest jej strona na BGG.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
andruty007
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:32

Re: Runebound

Post autor: andruty007 »

Obie gry World of Warcraft (Gra Przygodowa i Gra Planszowa) są bardzo trudno dostępne wiec to raczej słaba alternatywa
Using Tapatalk
yasi00
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2015, 11:50

Re: Runebound

Post autor: yasi00 »

Phate pisze:w "niebieskich" dodatkach dochodzą talie bohaterów dzięki którym (podobno, bo sam ich nie mam) można nieźle napsuć krwi innym.
Co to są "niebieskie dodatki"? Mógłbyś wyjaśnić i wymienić te dodatki, o których mówisz?
Jaki pod względem interakcji jest dodatek "Wyspa strachu"? (może to o niego chodzi? - pudełko jest niebieskie)

PS. Znacie jakieś miejsca/grupy na fb/tematy tu lub na innym forum - w których handlowano by elementami zdekompletowanych gier? :D
Bo kupiłem runebounda, ale brakuje mi jednej karty i jeszcze kilku pierdółek.
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Runebound

Post autor: Cyberpuncur »

Obrazek
To są 'niebieskie' dodatki.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Runebound

Post autor: Phate »

Dokładnie o ten dodatek mi chodzi i o drugi z tej serii.

Wejdź sobie na stronę galakty tam, mimo, że gra jest już nie produkowana jest opis wszystkich polskich dodatków.

BTW. mógłby ktoś opisać bliżej piaski al-kalima, nie bardzo rozumiem jak można grać bez kart przygód. O co w tym chodzi ?
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Runebound

Post autor: Cyberpuncur »

W Piaskach jest inny zestaw kart przygód po prostu, inna 'historia', nie smoki z podstawki.
Te karty mają inne tyły, ale są w takich samych kolorach i wszystko działa jak w podstawce.

Obrazek

(na tyłach mają 2 scimitary zamiast smoków)
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Runebound

Post autor: LordDisneyland »

"Scimitar" - czyli po polsku " bułat" :twisted:
Nie mogłem się oprzeć :lol:
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Runebound

Post autor: Phate »

Aha czyli nie ma kart wydarzeń i spotkań są tylko karty z walką z potworami, tak ?
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Runebound

Post autor: Lipa »

A ktoś ma jakieś pomysły na łączenie dodatków?
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Runebound

Post autor: Phate »

O jakie dodatki dokładnie Ci chodzi ? Te małe karciane mają zawsze 60 kart (30 handlu i 30 ogólnych przygód) które tasujesz z resztą kart z podstawki oraz 30 kart z niwą przygodą. Te duże dodatki raczej są niemożliwe do połączenia z podstawką.

Wykorzystujecie w trakcie gry jakieś opcjonalne fanowskie zasady gry ?

Widziałem gdzieś na BGG takie plansze, które porządkują strefę gracza. Ma ktoś może dostęp plików z takimi planszami ?
Awatar użytkownika
Glognar
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2010, 11:37

Re: Runebound

Post autor: Glognar »

Mam prośbę dałby ktoś radę wrzucić tu skany kart postaci z dodatku "Wyspa Strachu" ?

Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Runebound

Post autor: Ashall »

Które dodatki polecacie dokupić aby gra nie znudziła się za szybko? Z tych które jeszcze można kupić (np. na Allegro) najlepiej. Chodzi mi zwłaszcza o te mniejsze, karciane.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Runebound

Post autor: Phate »

My kupiliśmy avatarów Kelnowy.Myślę, że to na początku wystarczy. Później możesz dokupić sobie jeszcze Kult Runów i już wogóle zanim przewinie ci się któraś talia przygód zapomnisz co w niej było.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Runebound

Post autor: Dwntn »

Ashall pisze:Które dodatki polecacie dokupić aby gra nie znudziła się za szybko? Z tych które jeszcze można kupić (np. na Allegro) najlepiej. Chodzi mi zwłaszcza o te mniejsze, karciane.
Z małych dodatków w szczególności polecam Kult Runów. W odróżnieniu od Avatarów Kelnova, nie dodaje tylko kart zdarzeń, ale zmienia całkowicie rozgrywkę, dodając element wyścigu przeciwko panoszącemu się po planszy Kultowi, który z każdą kolejną rundą korumpuje kolejne żetonu spotkań, zamieniając je w kolejne kulty.

Z większych dodatków godne polecenia IMO są Piaski Al-Kalim. Zdecydowanie trudniejsza rozgrywka ze względu na podział na dzień i noc (nocą mamy mniej ujemnych modyfikatorów do ruchu i zdrowia ze względu na niższą temperaturę, ale z drugiej strony potwory są o wiele silniejsze). Dodatkowo, grę da się zkończyć w 1-2h i nie dłuży się po 5-6h jak podstawka, gdyż czas rozgrywki odmierza ilość zakończonych questów przez graczy a nie pokonanie finalnego bossa.

Gdyby udało Ci się gdzieś dostać Koronę Starszych Królów lub Berło Kyrosa (ale nie w cenach kolekcjonerskich ;) ) - również polecam. Fajne dodatkowe zdarzenia i przedmioty, które rozszerzą grę podstawową i większość scenariuszy dodatkowych, które bazują na kartach z podstawki.

Pozdrawiam,

- K.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Runebound

Post autor: c08mk »

Ostatnio zrobił się ruch przy Runeboundzie, więc gra mnie zaciekawiła na tyle żeby co nie co przy niej poszperać ale pozostało parę pytań :)

Wyszła 3-cia edycja po angielsku, po polsku ma dopiero wyjść i docelowo tą wersją jestem zainteresowany ale ... przeglądając 2-gą edycję zauważyłem na BGG że ma ona około 30 dodatków, a edycja polska ma ich około 10. Czy faktycznie Galakta potraktowała grę po macoszemu i nie wydała wszystkich dodatków czy może wydali je w jakimś opakowaniu zbiorczym żeby się nie rozdrabniać?

2-ga edycja ma opis 1-6 graczy, 3-cia ma 2-4 graczy. Dla mnie podstawą jest możliwość gry jednoosobowej. Czy 3-cia edycja faktycznie tak bardzo się zmieniła, że gra solo jest tylko dla wyjątkowo zdeterminowanych?

Pierwsze wrażenie jakie sprawia gra to design typu sandbox (chodzi się gdzie się chce, robi się co się chce, nie ma liniowej fabuły). Czy faktycznie jest to sandbox?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Runebound

Post autor: Dwntn »

c08mk pisze:przeglądając 2-gą edycję zauważyłem na BGG że ma ona około 30 dodatków, a edycja polska ma ich około 10. Czy faktycznie Galakta potraktowała grę po macoszemu i nie wydała wszystkich dodatków czy może wydali je w jakimś opakowaniu zbiorczym żeby się nie rozdrabniać?
Galakta wydała tylko dwa duże dodatki, natomiast małe dodatki wydali zbiorcze w trzypakach, łącząc je tematycznie (na zachodzi ukazywały się pojedyncze przygody i przedmioty jako boostery).

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Runebound

Post autor: LordDisneyland »

Po przeczytaniu relacji nabrałem ochoty, żeby wreszcie zagrać w tę grę... aż wstyd, dotarło do mnie, że druga edycja czeka na półce już dwa lata na pierwszą rozgrywkę :)
Drazz
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2015, 11:08
Kontakt:

Re: Runebound

Post autor: Drazz »

c08mk pisze:
2-ga edycja ma opis 1-6 graczy, 3-cia ma 2-4 graczy. Dla mnie podstawą jest możliwość gry jednoosobowej. Czy 3-cia edycja faktycznie tak bardzo się zmieniła, że gra solo jest tylko dla wyjątkowo zdeterminowanych?

Pierwsze wrażenie jakie sprawia gra to design typu sandbox (chodzi się gdzie się chce, robi się co się chce, nie ma liniowej fabuły). Czy faktycznie jest to sandbox?
Grać można solo bez zmieniania zasad. Jeśli ktoś stwierdzi, że stopień trudności w finałowej walce jest zbyt duży, może po prostu zabrać bossowi jeden z żetonów walki (najprędzej ten specjalny, który jest jemu przypisany). Da się jednak wygrać bez takich praktyk.

Jest to oczywiście sandbox. Wędrujemy gdzie chcemy i kiedy chcemy: możemy iść odwiedzić naszą ciotkę w maleńkim miasteczku, lub zwiedzić tajemnicze moczary, nawiedzane przez stwora o którym mówią wieśniacy. Co chwilę jesteśmy bombardowani nowymi informacjami o miejscach wartych odwiedzenia, dzięki kartom misji. Wydarzenia z kolei dają nam opcje wyboru (często między złem a dobrem, choć nie zawsze). Oczywiście musimy pamiętać o misji głównej, do której w którymś momencie gry musimy powrócić, z racji upływającego czasu.
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Runebound

Post autor: barni132 »

Siemanko!

Kupiłem sobie Runebound ed. 2, był dość tani, bo brakowało kilku elementów - serduszek, łezek zmęczenia, żetonów wyzwań i zagłady - jak serduszka i łezki to nie problem bo modę wziąć z descenta to wyzwania i zagładę fajnie byłoby dorobić. Może mi ktoś wysłać skany? Czy ew. jakieś grafiki tych żetonów, albo wiecie gdzie je znaleźć?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Runebound

Post autor: akahoshi »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Runebound

Post autor: barni132 »

Dzięki, a powiedzcie mi kolory na ostatnich żetonach są ważne? i czy te z toporkami są dwustronne?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Runebound

Post autor: detrytusek »

tak i tak
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Runebound

Post autor: barni132 »

To dziękuję i dziękuję ;)
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Runebound

Post autor: barni132 »

To znowu ja, podpowiedzcie mi jakie koszulki nadają się do runebounda. Gra jest coraz mniej dostępna, trzeba o nią dbać ;) Nie ma ktoś dużych dodatków sprzedać?
ODPOWIEDZ