Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: wis »

"(Advanced mode) Vuko tiles: Randomly place Vuko tiles in the empty Game stage boxes." - gdzies słyszałem;), że lepiej jest ułożyć kafelki w jakiś świadomy sposób, bo nie każda kombinacja jest grywalna.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Tak na szybko i w języku angielskim dostaliśmy propozycję wariantu solo do PLO. Jesteśmy ciekawi waszego zdania.

Lord of the Ice Garden Solo Variant
Follow 2-player setup. The NPC gets no initial influence placed on the board.

Play the game as normal with the following alterations:
1. The reputation track is not used in the solo variant.
2. An NPC Initiative marker is not required on the Initiative track.
3. Action markers are not placed for the NPC player.
4. After the first round, the player is ALWAYS visited by Vuko.
5. If reputation breaks a tie, the player will always loses.
6. It is recommended playing with the Vuko tiles after your first solo game.


Action Phase:
BEFORE removing a marker from an action box, roll a six-sided die and do the
following action depending on the Action box being resolved:

Vipers Gorge: Do nothing

Influence: Place two influence in the region number rolled.

Move: Place two influence in the region number rolled.

Voracious Mountain: Place two influence in the region number rolled.
If all Influence markers are ever exhausted, a level 1 unit should be placed there instead. If no
level 1 units are available, then nothing happens.

Ravens Shadow: Do nothing. Only the discard one Vuko token for one M-factor action is
available to the player.

Making: Move the Dead Snow track up by 2, then summon all of one level of units in this order, level 3, level 2, then level 1. Roll the die once for each unit summoned, placing the unit in the region number rolled. The only exception is if a level 2 unit has been previously defeated and
returned to the NPC, than that single level 2 unit will be summoned again before the level 1
units on a future making action. NPC units will never be upgraded.

Combat: NPC units always attack if the unit has an attack symbol. the NPC will always
prioritizing killing units over Influence markers. Points for defeated units will be scored for
both the NPC and player. The Harrasim should always be set to attack and defense. The Ice
Drakkars will always move enough influence to a players region to win by one influence if
possible. The rest of the influence, including units if present, will be placed in the other region.
If neither region can be won by the NPC player, the NPC will evenly distribute their influence
rounding up or down at the players discretion, placing NPC units out of harms way if possible.

Vuko: After the first round, Vuko will always visit the player, whether they have summoned or
not. If the player summons on the first round, then Vuko will visit the player on the first round.
Domination Phase: Resolve each region as usual with the following exceptions. The NPC
receives no resources. If the player is second in dominance order for a region, the player cannot
collect any resources on the region-scoring tile with a 2. Any single resource with a 1 is allowed.
Red ship rounds are resolved as normal with points being scored for both the NPC and the
player. NPC special abilities are activated as usual. The Enlightened Ones will always pillage based on a die roll: 1-2 population, 3-4 gold, 5-6 M-factor from your highest available level. If
none of that resource is available, rol again.

Start of the next round: Moving Units: All units except those still trying to achieve an individual
goal in a region (see below), will be relocated at the start of each round. Roll the die for each
unit and relocate them to the new numbered region. If the die is rolled for a region where an
individual goal has already been resolved (i.e. a Red Tower has already been placed there),
the die will be rolled again. If two nightmare tokens are already on the board in a single region,
one of the present Fauns must be immediately moved there. A second faun can be rolled for as
normal. It is allowed for multiple units to occupy the same region.

Units that will not relocate:
● The Nightmare trying to place two Nightmare tokens
● The Enlightened Ones trying to place a Red Tower
● The Ratling Musician trying to relocate a magical reserve

End of the game: All normal victory conditions apply. Remember, the player always loses
reputation ties and therefore is guaranteed to lose if the game ends by Dead Snow.
VenQ
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2015, 17:29

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: VenQ »

W imię reprintu do drugiej edycji i myślenia nad tą grą parę pomysłów mi przeszło przez głowę:

Zastanawiając się nad znacznikiem Martwego Śniegu i jego mechaniką:
:::::Co uważacie o zmianie w mechanice Kruczego cienia przy wartości reputacji 0 w przypadku "Oba Niedźwiedzie"? Nie można polepszyć się w stosunku do innego gracza już znajdującego się na wartości 0? Wygra nie ten co jako pierwszy stanie na kruczym cieniu w ostatniej rundzie tylko ten, który był najczystszy i przewidział taki obrót zdarzeń limitując swoje zasoby.

Druga rzecz jaka mnie zastanawia:
:::::Czy faun zamykający obszar, zamiast zostać zamknięty w nim na zawsze, przesuwał się do innego obszaru albo chociaż ginął? To daje większe szanse na wygraną Callo przez swój cel, która wg mnie jest najsłabszą stroną -> najsłabsza jednostka 3 poziomu, trudny do wykonania cel, żetony koszmaru, które tylko zabierają miejsce na umiejętności? Tutaj miałbym jeszcze pomysł na ew homerule -> Koszmar ma tyle dodatkowych czaszek ile żetonów koszmaru jest w regionie (wyraz złości Pani). Coś z tych dwóch rzeczy bym zaimplementował, bo Callo wyraźnie odstaje od reszty, a jest wyjątkowo ciekawą postacią.

Trzecia rzecz:
:::::Jak bardzo przegięta byłaby figurka Harrasina gdyby mógł wybrać dwie takie same umiejętności? Uważacie, że Freinhoff potrzebuje balansu w ten sposób biorąc pod uwagę, że musi dominować w 6 różnych regionach?
Awatar użytkownika
MonsterCookie
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 2014, 11:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: MonsterCookie »

Też mamy z moimi współgraczami takie wrażenie, że grając Callo znacznie trudniej jest zrealizować cel i w naszych partiach jeszcze nikt nią nie wygrał poprzez jego realizację. Doszło już do tego, że nikt nie chce grać tą postacią. Ostatnio stwierdziłam, że muszę ją "odczarować" - udało się, ale tylko dlatego że konsekwentnie, od początku grałam na punkty i nie próbowałam nawet zamykać obszarów.
Z drugiej strony wzmacnianie Czyniącego Szpiega Freihoff wydaję mi się bezsensu, ta postać jest w sumie dość prosta do prowadzenia, bazując na Żarłocznej Górze zdominowanie 6 regionów nie jest tak problematyczne, a przy takim układzie byłaby już przesadnie mocna.
reghart
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2015, 14:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: reghart »

Jedno szybkie pytanie, podczas fazy aktywacji zamiast płacenia za wykonanie ataku mogę wybrać tarcze aby się bronić. Tarcza ta jest traktowana jako:
a) ulepszenie dla jednego typu specjalnych jednostek tylko na czas trwania aktywacji w danej turze (przykład: mam wystawionych 2 faunów w grze, w fazie aktywacji wybieram tarcze i daje ją faunowi, teraz obydwa fauny mają 3 życia)?
b) ulepszenie tylko dla jednej jednostki specjalnej (przykład: jak wyżej z tym wyjątkiem, że jeden faun ma 3 życia a drugi 2)?
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: beerbear87 »

Jezeli nie płacisz za atak to się tylko bronisz. Nie jest to żadna forma ulepszenia.
reghart
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2015, 14:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: reghart »

Czyli jak dobrze zrozumiałem, płacąc za atak moje tarcze są nieaktywne (koszmar Callo ma 3 HP). Natomiast nie płacąc moje tarcze działają, i żadnych nowych nie dodaje.
Dziękuje za wyjaśnienie mi tej kwestii.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Gambit »

reghart pisze:Czyli jak dobrze zrozumiałem, płacąc za atak moje tarcze są nieaktywne (koszmar Callo ma 3 HP). Natomiast nie płacąc moje tarcze działają, i żadnych nowych nie dodaje.
Dziękuje za wyjaśnienie mi tej kwestii.
Tarcza działa zawsze. Jest to taki dodatkowy punkt życia dla danego typu jednostek. Masz ją na karcie, więc ma ją ten typ jednostek.
reghart
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2015, 14:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: reghart »

Czemu w takim razie w polu aktywacji po akcji szybkości mamy znak logiczny LUB? Strzałka w górę symbolizuje chęć aktywacji zdolności specjalnej jednostek jaką jest atak. Strzałka w dół daje nam aktywacje zdolności jaką jest tarcza. Wcześniej w instrukcji podczas ulepszania jednostek jest ujęte, że każdy żeton ulepszenia jest traktowany jako "zdolność"
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: beerbear87 »

Możesz wybrać , albo płacisz i wszystkie twoje jednostki wykonują atak (jednocześnie tez sie bronią korzystając też z dodatkowych pkt wytrzymałości [tarcz]). Jezeli nie oplacisz ataku to sie tylko bronisz, korzystając przy tym tez z dodatkowy pkt wytrzymałości.

Ps symbol zapisu logicznego lub tj alternatywy zwyklej wygląda troche inaczej :)
reghart
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2015, 14:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: reghart »

wyjątkowo ciężko mi to zrozumieć :D Z tym lub bardziej mi chodziło o zapis graficzny na planszy gry, na wcześniejszych polach akcji jak mamy rozgałęzienie ze strzałek symbolizuje to wybór (wykonanie akcji a lub b). W polu aktywacji myślałem, że działa to tak samo, albo aktywuje za złoto zdolność ataku wszystkich jednostek z ulepszeniem czaszek (zadanie obrażeń), albo aktywuje zdolność tarcz aby podnieść obronność wszystkich jednostek które mają ulepszenie tarczą (dodanie 1 pkt życia)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Próbka angielskiej instrukcji w trakcie edycji - jesteśmy ciekawi waszych uwag co do jej składu?

http://thelordoftheicegarden.com/board_ ... 1-15_s.pdf
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: espresso »

@RedImp
Czy elementy ze streach goali, które pojawiły się w nowej kampanii PLO na KS (tzn. tryb solo i nowa mapa), będą dostępne dla graczy, którzy mają pierwszą edycję gry?
matio2007
Posty: 622
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: matio2007 »

I jeszcze pytanie ode mnie, czy nowa edycja poza instrukcja się czymś różni (nie licząc stretch goali)?
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

espresso pisze:@RedImp
Czy elementy ze streach goali, które pojawiły się w nowej kampanii PLO na KS (tzn. tryb solo i nowa mapa), będą dostępne dla graczy, którzy mają pierwszą edycję gry?
Bierzemy na to poprawkę i rozważamy wprowadzenie "upgrade kit" - oczywiście po kosztach dla posiadających już grę. Będziemy to dopiero kalkulować.
matio2007 pisze:I jeszcze pytanie ode mnie, czy nowa edycja poza instrukcja się czymś różni (nie licząc stretch goali)?
Nie chcemy jeszcze deklarować konkretów ale rozważamy wstępnie:
- poprawiona i obszerniejsza instrukcja
- wprowadzenie dwóch ikon na karty postaci i do instrukcji tj. tworzenie Czerwonych Wież i przesuwanie uroczyska( jako małe ikonki podobne do tej -2 reputacji przy krabach)
- poprawienie granic na jednej stronie mapy uważanych za mało czytelne ( jak zostanie osiągnięty stretch zmienimy układ regionów na tej stronie)
- testujemy zmianę warunku zwycięstwa Callo
- testujemy wariant solo - w projekcie KS jest zrobiony filmik w języku angielskim pokazujący wstępny jego zarys.
- ...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: karawanken »

Pewnie odpowiedz już była. Ale bedzie można kupić wersję 2.0 po polsku? I kiedy.
matio2007
Posty: 622
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: matio2007 »

Za wysyłkę do Polski faktycznie musimy doliczyć $15, czy to jakiś błąd? Taka opcja pokazuje się na KS, trochę drogo :/
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: karawanken »

Czy dobrze doczytałem na KS że wersja polska 2.0 bedzie na tegorocznym Essen?
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

RedImp pisze:
espresso pisze:@RedImp
Czy elementy ze streach goali, które pojawiły się w nowej kampanii PLO na KS (tzn. tryb solo i nowa mapa), będą dostępne dla graczy, którzy mają pierwszą edycję gry?
Bierzemy na to poprawkę i rozważamy wprowadzenie "upgrade kit" - oczywiście po kosztach dla posiadających już grę. Będziemy to dopiero kalkulować.
Upgrade kit bym chętnie przygarnął :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Łaaaa, nowa wersja? nowy KS? Szef mojego wywiadu ma natychmiast zgłosić się do mojego gabinetu i wytłumaczyć, czemu nie dostałem briefu i nie ogłoszono alarmu! Napisalibyście jakieś podsumowanie gry w ogólności i właścicieli polskiej wersji ze wspieram.to w szczególności ;)

Nawet linka nie daliście? To ja już w myślach mam czytać?

Najbardziej ciekaw jestem ewentualnych zmian mechanicznych - zrobiliście coś z celem passionary? Nie ugięliści się pod naporem hejterów martwego śniegu mam nadzieję?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

schizofretka pisze:Łaaaa, nowa wersja? nowy KS? Szef mojego wywiadu ma natychmiast zgłosić się do mojego gabinetu i wytłumaczyć, czemu nie dostałem briefu i nie ogłoszono alarmu! Napisalibyście jakieś podsumowanie gry w ogólności i właścicieli polskiej wersji ze wspieram.to w szczególności ;)

Nawet linka nie daliście? To ja już w myślach mam czytać?

Najbardziej ciekaw jestem ewentualnych zmian mechanicznych - zrobiliście coś z celem passionary? Nie ugięliści się pod naporem hejterów martwego śniegu mam nadzieję?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Wszytko w swoim czasie ujawnimy ;)
Zerknijcie na nowego stretcha jakiego dodaliśmy a nie było go wcześniej. Choć kwota jaką trzeba uzbierać jest spora to mamy nadzieję, że uda się ją osiągnąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

"Ded Snow" :mrgreen: :lol: :mrgreen:
swiety_1984
Posty: 156
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:44

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: swiety_1984 »

Powiem szczerze ze chyba wole drewniane kostki na oznaczanie akcji niz te "3D"... ale powodzenia ze zbiorka ;-)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: ernin »

Nie podobają mi się te znaczniki. Także wole jednak drewniane kostki. (przynajmniej patrząc na wizualizacje tych znaczników)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hamanu »

Panie toc to ponad 500 pelenow w przeliczeniu z zielonych.
Bedzie jakas wersja wsparcia bardziej przyjazna dla kieszeni polskiego gracza?
Ostatnio nawet age of discovery miala wersje pl zbiorki...
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
ODPOWIEDZ