Nowa gra Days of Wonder

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Nowa gra Days of Wonder

Post autor: Pat_Garret »

Ostatnio przeglądając BGG natknąłem się na coś takiego:

http://www.boardgamegeek.com/game/25417

Czy ktoś może wie coś o tej grze?
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

Właśnie znalazłem coś na stronie wydawnictwa.

http://blog.battlelore.com/en/
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

BattleLore is going to be Days of Wonder’s next big box game and this one is going to be very big. At its core, BattleLore is a fantasy version of Memoir ‘44 but the game goes way, way beyond that. It’s actually the beginning of a completely new open-ended game system that has been in development for a number of years now.

The theme of the game is historical fantasy battles. The setting will start in late medieval Europe and then progress beyond reality into a fantasy setting. The first of the scenarios, which are called adventures, will feature the Battle of Agincourt. Subsequent adventures will add more fantastic creatures such as dwarves, goblins, and much more. Each adventure allows players to customize their forces, allowing for greater replayability.

The BattleLore box will have the same footprint as the standard Days of Wonder big box, but it will be 50% deeper and packed with components. Days of Wonder is already planning to support the game with many expansions and these expansions will take a number of forms. There will be traditional boxed expansions, a la Memoir ‘44, and currently there are two waves of these planned - one for June of 2007 and the other for October 2007 (Essen). There will also be blister packs with additional cards, creatures, or other game components - these are to be released monthly, starting in March 2007.

Days of Wonder is planning to support the game in a big way via their website http://www.battlelore.com. Leading up to the release of the game, they will be posting information about the game in the BattleLore Chronicles weblog on the site. Days of Wonder is looking to foster a community around the game and have players use the game as a toolbox to create their own adventures via the BattleLore Online Adventures Editor, which will be available free of charge to every owner of a single copy of BattleLore. Player created adventures may also be published as expansions by Days of Wonder.

And yes, this is the game referred to by ‘The start of something big, very BIG!’ teaser card in Days of Wonder’s recent games. The big foot on the teaser card refers to a Hill Giant promotional miniature that will come in a blister pack along summary cards explaining how the creature works as well as the creature’s lair - an illustrated hex with unique terrain effects. This miniature will be shipped to retail stores in Mid October 2006 and will be available in advance of the release of the game - you will get it from your retailer right when you pre-order the game (those that pre-order the game from Days of Wonder will be mailed the miniature). Also available in advance of the release will be The BattleLore Primer, an 8-12 page booklet that will describe the game system, available for free from your retailer or by downloading it from Days of Wonder.

BattleLore will be demoed at the Essen game fair and will be generally released in Late November 2006.

Here’s a description of the game from the Days of Wonder press release:

Days of Wonder announces BattleLore™ - a game of Epic Fantasy Adventures

New game system bridges the world of board games and miniature games.

Los Altos, CA; Paris, France – September 8, 2006. Days of Wonder, a leading publisher of top quality board games, today announced their newest, most ambitious project to date, the BattleLore™ game system. The world of BattleLore meshes history and fantasy together - putting players in command of a vast array of miniature troops on the battlefields of a Medieval Europe Uchronia at the outset of the Hundred Years War.

Drawing on the strengths of its own best-selling and critically acclaimed Memoir ’44™, Days of Wonder’s newest game takes the time-tested, card-driven mechanics to a whole new level and offers gamers and role-players a unique twist on epic fantasy. Game play takes place on a largescale hex board filled with armies, legendary races and monstrous creatures that fight over varied terrain and landmarks to capture the enemy’s banners in a series of unique Adventures.

Powerful Lore Masters, such as Wizards, Clerics, Warriors and Rogues gathered in customizable War Councils; Mercenary bands chosen from among mythical races such as the Iron Dwarves of Northern England; and Monstrous Creatures all complement the dizzying array of possibilities and tough choices that will face players as they venture in the World of BattleLore.

Building on years of experience producing the industry’s most appealing board games, Days of Wonder raises the bar several notches higher with this new release. BattleLore’s over two hundred miniatures use a new patent-pending, Banner Bearer™ mechanic to provide both a visually stunning new look to a players’ armies and to display all the unit-specific information that was traditionally compiled in unwieldy army booklets, reference sheets, or hard-to-read wheelbases.

“Not just another game, or the latest game system fad, BattleLore is a foundation game for us - something we first envisioned long before we even started the company and that hearkens back to the days we first discovered Chainmail™”, said Days of Wonder CEO, Eric Hautemont. “As a project, BattleLore has been years in the making, yet what we are delivering this fall only lays the groundwork for the future. The coming years will hold many surprises for both resellers and game enthusiasts worldwide.”

BattleLore includes: over 210 highly detailed plastic miniatures, including 58 banner bearers; an extensive Player’s Guide, with separate Adventures Booklet; a double-sided battlemap; 46 Terrain and Landmark tiles; 60 Command cards; 60 Lore cards; 48 Summary cards; 2 War Council sheets; 24 Lore Master Tokens; 12 Battle dice; and a Days of Wonder Online Access Number, giving players free access to the BattleLore Online Adventures Editor. BattleLore is for 2 players (or 2 teams), ages 10 and up and takes approximately 60 minutes to play.

The game is expected to be available in late November in both North America and Europe in English, French and German. Suggested retail price is US $70.00 and €70.00.

A promotional miniature, the Hill Giant, packed in a blister complete with figure, banner and lair, will be available through friendly local game stores and the Days of Wonder web site to any customer who pre-orders the game ahead of its actual release. A second promotional miniature, the Earth Elemental, will be available through a variety of sources including conventions and demo events leading to the game’s release. The BattleLore Primer, a printed piece that further describes the BattleLore game system, will be available free of charge through the same channels starting in early October. Additional game information will also be posted online weekly in the newly launched BattleLore Chronicles weblog at http://www.battlelore.com.
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

Dzięki Pancho. Z opisu kojarzy mi się z WHFB, a cena też dość wygórowana :) . Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Post autor: MataDor »

O sweet :P rozbudowany M'44 w świecie fantasy, jest na co czekać . To pozycja którą mogę brać w ciemno.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Zapowiada się wspaniale, ale... Ciekawe jak bardzo będzie się różnić od Memoir'44 i jak bardzo będzie przypominać Command And Colors? Mam nadzieję, że bliżej jej będzie tej drugiej, bo i tak Command And Colors nie można (chyba) nigdzie u nas kupić, a jeśli zrobi to Days Of Wonder, to będziemy mieli piękne wykonanie (niestety GMT się tym pochwalić nie może) no i mnóstwo figurek!!! Nie będzie trzeba samemu dokupywać figurek (jak wypadało by zrobić z Command And Colors). No i gra jest na dwóch, a to najlepsze z tego! Coż, mam nadzieję, że Richard Borg, ani wydawca nie zawiedzie. Ale w ciemno mimo wszystko nie kupie. Poczekam na więcej informacji i przede wszystkim instrukcje (bo i tak przy zakupie jakiejkolwiek gry nie sugeruje się niczyim zdaniem).
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

No jeśli jest tak jak piszą, że planują tą grę już tyle lat, to mam nadzieję, że i testy trwały równie długo i wyjdzie ładnie zbilansowana gierka. Z opisu wygląda, że będziemy mięli doczynienia z rewelacyjną gierką. No ale wszyscy wiemy jak to czasem jest z tymi opisami... ;)
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

A ja z jednej strony się cieszę, a z drugiej nie.

Po pierwsze klimat fantasy odpowiada mi dużo bardziej niż II WŚ, więc na pewno gra zainteresuje mnie dużo bardziej niż Memoir'44.

Po drugie ciekawe jak bardzo system będzie się różnił od M'44, bo tam jest zbyt duża losowość, przy momentami zbytnim uproszczeniu. No i jakoś tam...nudne to M'44 się wydawało.

Po trzecie cena jest kosmiczna - zobaczymy, czy para nie pójdzie w gwizdek, jak w wypadku Cleopatry.

Po czwarte - dodatki mogą być błogosławieństwem, ale i przekleństwem. Zależy, czy pójdą w stronę M'44 w tej kwesti, czy w stronę bitewniaków.

Po piątek - może to być ciekawe połączenie idei bitewniaków i planszówek...

Zobaczymy...

Ale szkoda, że DoW bedzie pchal teraz te wielka produkcje. Same dodatki beda wydawal, a nowych gier jak na lekarstwo (albo same wariacje na temat Ticket to ride :-) )...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 102 times
Been thanked: 23 times

Post autor: ram »

Gra nie została jeszcze wydana, ale już pojawiła się nieoficjalna strona :)
http://www.battleloremaster.com/index.html
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

A ja niestety strasznie się zawiodłem. Mialem nadzieję na fajną, epicką gierkę a znowu mamy rodzinną zabawę z ogromną losowoącią ( a tak przynajmniej to wygląda na stronie internetowej gry ). Plansza i cała obudowa niemalże identyczna jak w Memoir 44 - czyli pewnie znowu dostaniemy losowość losowość i jeszcze raz losowość !! - czyli zgroza. W Memoir brakowało mi trochę polotu i większego rozbudowania opcji w której strategie i planowanie mieliśmy ograniczone do minimum. - ale to tylko moje zdanie bo Memoir mi nie podpasowal :wink: obym się mylił CZEKAMY dalej
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Gra zapowiada sie ciekawie - o ile tylko zasady beda bardziej zlozone niz w Memoir '44 (i bardziej realistyczna - a nie, ze jeden zolnierz wytrzaska mi 3 czolgi). Jestem jak najbardziej za figurkami - szczegolnie, ze wygladaja bardzo przyzwoicie. Sam gram w Battle'a i wiem, ze figurki to polowa zabawy :D

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

avantar pisze:Gra zapowiada sie ciekawie - o ile tylko zasady beda bardziej zlozone niz w Memoir '44 (i bardziej realistyczna - a nie, ze jeden zolnierz wytrzaska mi 3 czolgi). Jestem jak najbardziej za figurkami - szczegolnie, ze wygladaja bardzo przyzwoicie. Sam gram w Battle'a i wiem, ze figurki to polowa zabawy :D

Pozdrawiam
hmm ale doczytales ze na jednym polu masz zawsze oddzial wojska, a nie 1-4 zolnierzy? i ze jak stracisz ludka to nie znaczy ze wybito ci 1/4 ludzi?
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Zgadzam się z Avantarem bo niestety mnie to tez denerwowalo - nie wazne czy to czolgi, piechota czy cokolwiek innego ważne jak kulniesz kostkami i tyle............w realu takie rzecz nie mialaby miejsca wczesniej zniszczony oddział ( 1 figurka) NIGDY by nie zaatakował oddziału czołgów ( 4 figurki) - ważne tylko to co WYKULASZ !! - oby tutaj tak nie bylo.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

bazik pisze:
avantar pisze:Gra zapowiada sie ciekawie - o ile tylko zasady beda bardziej zlozone niz w Memoir '44 (i bardziej realistyczna - a nie, ze jeden zolnierz wytrzaska mi 3 czolgi). Jestem jak najbardziej za figurkami - szczegolnie, ze wygladaja bardzo przyzwoicie. Sam gram w Battle'a i wiem, ze figurki to polowa zabawy :D

Pozdrawiam
hmm ale doczytales ze na jednym polu masz zawsze oddzial wojska, a nie 1-4 zolnierzy? i ze jak stracisz ludka to nie znaczy ze wybito ci 1/4 ludzi?
Oczywiscie. Ale zalozmy, ze jedna figurka przedstawia 10 ludzi, czyli oddzial mialby kolo 40stu. No to co - 10 ludzi wytlucze 30 (a chocby nawet mniej!) czolgow? W kazdym badz razie nie ma zadnych modyfikatorow w zaleznosci od liczebnosci i strat w oddziale - co jest wedlug mnie strasznym bledem. Powinno byc tak, ze po stracie 50% jednostek w danym oddziale (zaokraglajac w dol na przyklad) odejmujesz od rzutow przynajmniej jedna kostke.

Pozdrawiam
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Już kiedyś byla na ten temat dyskusja ale popieram że LOSOWOŚĆ czasem moze zabić nawet najlepsza gre - bo kulac może ( i wygrywać) nawet 6 latek, który wogóle nie zna zasad a wtedy co to za zabawa ?? :wink: i gdzie tu strategia
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

TOMI pisze:Już kiedyś byla na ten temat dyskusja ale popieram że LOSOWOŚĆ czasem moze zabić nawet najlepsza gre - bo kulac może ( i wygrywać) nawet 6 latek, który wogóle nie zna zasad a wtedy co to za zabawa ?? :wink: i gdzie tu strategia
Dla mnie losowosc zabija Osadnikow. Nic mnie tak nie wkurza jak kopniete kostki.
W sobote gralem w Zeglarzy. 3, 4 i 5 padaly prawie co chwile. 6, 7, 8 prawie wcale. Kolezanka nas po prostu zmasakrowala. Zdaje sie, ze nikt nie mial nawet polowy punktow potrzebnych do zwyciestwa, w chwili gdy gra zostala zakonczona przez kolezanke. Masakra : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Do zarzutów TOMIego i avantara, z którymi się zgadzam dorzucę jeszcze swój.
Chodzi o rodzaje terenu. Niby tyle różnych żetonów a wszystkie działają w zasadzie podobnie. Po wejściu na teren jednostka musi się zatrzymać a rzuty wykonywane przeciwko niej są -1. To jest według mnie kolejny przykłąd na brak polotu w M44.
Mam nadzieję, że Battlelore odda graczom do dyspozycji więcej ciekawych możliwości.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

avantar pisze:Oczywiscie. Ale zalozmy, ze jedna figurka przedstawia 10 ludzi, czyli oddzial mialby kolo 40stu. No to co - 10 ludzi wytlucze 30 (a chocby nawet mniej!) czolgow? W kazdym badz razie nie ma zadnych modyfikatorow w zaleznosci od liczebnosci i strat w oddziale - co jest wedlug mnie strasznym bledem. Powinno byc tak, ze po stracie 50% jednostek w danym oddziale (zaokraglajac w dol na przyklad) odejmujesz od rzutow przynajmniej jedna kostke.
Pelen sklad to nie musi byc 30 czolgow i 40 ludzi - tylko np. 40 ludzi i 5 czy 3 czolgi (liczebnosc zalezna od rodzaju jednostki).
Ale nie zmienia to faktu, ze calkowicie zgadzam sie z toba ze powinien byc jakis modyfikator za poniesione straty/liczebnosc. Kiedys juz pisalem ze to byla chyba najbardziej wkurzajaca mnie rzecz. Uproszczenia uproszczeniami - ok. Docelowy target - ok. Ale pewnych rzeczy po prostu nie powinno sie juz dalej upraszczac.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Tak czytam Wasza dyskusję i się zastanawiam...
DoW to gry rodzinne o sporej losowości. O dość prostych zasadach. M44 to nic innego jak prosta zabawa i wydaje mi się że w tym kierunku szedł wydawca. Dodawanie modyfikatorów itp. to raczej nie ten typ gry.
Jest to wkurzające, jak zresztą 90% gier o dużym współczynniku losowym, ale i tak w porównaniu np. z Osadnikami (które w sumie stanowią tą samą grupę docelową) to losowość w M44 jest mała ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

folko pisze:DoW to gry rodzinne o sporej losowości. O dość prostych zasadach. M44 to nic innego jak prosta zabawa i wydaje mi się że w tym kierunku szedł wydawca. Dodawanie modyfikatorów itp. to raczej nie ten typ gry.
No nie przesadzajmy - jesli sa modyfikacje za teren, szczegolowe wytyczne co do bunkrow, jednostek specjalnych typu rangersi itd itp., to miejsce na zupelnie FUNDAMENTALNA sprawe (jaka jest liczebnosc jednostki) tym bardziej powinno sie znalezc.
Nie mowie tu o liczebnosci tylko danego typu jednostek, o morale, zaopatrzeniu, dezercjach itp - mowie o rzecz podstawowej.
Aristos
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2004, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aristos »

Pozwole sobie skomentować:

xshadow
Do zarzutów TOMIego i avantara, z którymi się zgadzam dorzucę jeszcze swój.
Chodzi o rodzaje terenu. Niby tyle różnych żetonów a wszystkie działają w zasadzie podobnie. Po wejściu na teren jednostka musi się zatrzymać a rzuty wykonywane przeciwko niej są -1. To jest według mnie kolejny przykłąd na brak polotu w M44.
Jasne..z polotem to są sterty żetonów, gdzie trzeba uważać żeby nie kichnąć żeby nam sie linie zaopatrzenia nie poprzestawiały...;-) W Memoir'44 ujemne modyfikatory IMHO umownie określają problemy z mobilnością / widocznością jednostek atakujących oddziały schowane w niesprzyjającym terenie. Podkreślam umownie.. A z tego co piszesz to najlepiej by było co mieć? Modyfikatory inne na zagajnik, mały las iglasty, puszczę, mały/średni/duży pagórek itd itp... Specjalnie koloryzuję bo fani gier startegicznych maja tendencję do tracenia granicy w dażeniu do realizmu kosztem radości z gry..No bo w ten sam deseń można zapytać: "a ten jeden żołnierzyk to jakie czołgi atakuje - bo jeśli to Tygrysy no to przecież szansa bliska zeru.." i sobie można mnożyć dalej...A potem instrukcja ma 20 stron z gestymi tabelkami a wszyscy się pytają dlaczego nie mogę znaleźć chetnych do gry.. :D

Panowie - troche zawieszenia niewiary - przecież sam Borg powiedział, żeby nie tłumaczyć wszystkiego na siłę odpowiednikami z reala bo to nie o to chodzi (zreszta po prostu nie da się). A jeśli nie możecie to dajcie sobie spokój bo idealna w waszym przekonaniu gra byłaby właśnie wielogodzinną smażalnią mózgów dla wąskiej grupy pasjonatów a nie w założeniu lekka grą taktyczną, w którą można i z dzieckiem pograć i z kumplem - a nie trzeba rezerwować sobie na nią weekendu.. :D

avantar
Gra zapowiada sie ciekawie - o ile tylko zasady beda bardziej zlozone niz w Memoir '44 (i bardziej realistyczna)
Ciekawe jak wyobrażasz sobie wdrożenie bardziej realistycznych zasad walki w grze fantasy...Przecież to sie logicznie wyklucza..No bo ja mam pytanie - jak ocenisz realność ataku grupy koboldów na takiego na przykład ogra i 3 trolle w sposób aby wszyscy powiedzieli że odpowiada rzeczywistości? ..? No bo ja nie jestem pewien czy ktos ma niepodważalne dane jak grubą skórę miał ogr i czy przerdzewiałe mieczyki koboldów mogły mu w ogóle coś zrobić no i przede wszystkim jaką średnią liczebność miał oddział koboldów żeby policzyć ujemny modyfikator do ataku w lesie albo na bagnach..:shock: Powtórzę z uporem maniaka: to wszystko jest umowne i to ma być ZABAWA :D

Dlatego w temacie BattleLore powiem tak - mam nadzieję że będzie oferować zwiększoną ilość możliwości taktycznych i bedzie miała przynajmniej taka grywalność jak Memoir. Ja obserwuje ją z dużymi oczekiwaniami i mam nadzieję że mnie nie zawiodą :D

Pozdrawiam wszystkich
Pozdrawiam
Aristos

GG:1295823
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Nie no, wywracasz kota ogonem. Ja nie mówię, żeby mały las różnił się od zagajnika ale żeby las różnił się od zabudowań i tyle.

Z jednej strony folko ma trochę racji jeśli chodzi o profil gier DoW. Ale z drugiej, samo DoW także nie pozostaje bez winy. Ponieważ tematyka, w którą wchodzi od razu buduje skojarzenia- czy to z taktycznymi grami osadzonymi w II wojnie światowej czy Warhammer Fantasy Battle.
Patrząc na Osadników z Cattanu, nie sposób pomylić ich ze skomplikowaną grą ekonomiczno- handlową. W przypadku M'44 czy BL nie jest to już tak oczywiste.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Gra rodzinna, gra rodzinna - ale pewne rzeczy po prostu psuja zabawe (nawet jesli ma to byc bardzo prosta gra). A skoro sa modyfikatory, ktore uzalezniaja ilosc kostek od terenu na ktorym jednostki sie znajduja to mysle, ze modyfikator zalezny od ilosci "figurek na heksie" nie bylby zbyt wielkim utrudnieniem.

Oczywiscie mozna zrobic jakies homerules - tylko pozniej jak gra sie z kims innym to trzeba ustalac wersje zasad, co nie jest zbyt wygodne.

Licze, ze BattleLore nie bedzie mial takich bledow :)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Aristos
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2004, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aristos »

Nie no, wywracasz kota ogonem. Ja nie mówię, żeby mały las różnił się od zagajnika ale żeby las różnił się od zabudowań i tyle.
No przecież napisałem że specjalnie koloryzuję żeby pokazać, że zawsze gdzieś trzeba postawić granicę żeby nie przesadzić.. :D Bo na przykład ja zaakceptuję dodatkowy modyfikator żeby odróżnić zabudowania od lasu (chociaż nie wiem po co ma być rozróżnienie jeśli tylko umownie pokazuje ograniczenie skuteczności..) , ty zaakceptujesz 4 dodatkowe modyfikatory urealniające , ktos 15 a inny w ogóle..Kwestia granicy miedzy zabawą a namiastką symulacji... :wink:

Żeby nie było - ja też nie miał bym nic przeciwko aby w BattleLore było więcej możliwości taktycznych (czy to wynikających z zagrań kart, czy zdolnosci specjalnych oddziałów) i żeby oddziały różniły się faktycznie mozliwościami bojowymi, zeby były zdarzenia oddziałujące odczuwalnie na całe pole bitwy i na poszczególne sektory itd itp. :wink:

pożyjemy zobaczymy - na razie muszę kupić dodatki do Descenta więc i tak BattleLore spada na przyszły rok - wtedy wiele się wyjaśni :D
Pozdrawiam
Aristos

GG:1295823
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

xshadow pisze:Nie no, wywracasz kota ogonem. Ja nie mówię, żeby mały las różnił się od zagajnika ale żeby las różnił się od zabudowań i tyle.
A nie rózni się? Chyba za bardzo się troche zagalopowaliście. Memoir to nie symulacja pola bitwy. Jeśli chcecie więcej realności to nie musicie grać w Memoir możecie równie dobrze zagrać w SL bo chyba o takie rodzaj gry wam chodzi.

Dla mnie Memoir jest jedna z najlepszych gier na 2 osoby. Gralem kiedys w gry Dragona a teraz gram w Memoir i w ogóle mi nie przeszkadza losowość a wręcz przeciwnie bo jest wiele innych gier w które mogę pograć jeśli mam ochote na wiecej strategii a memoir jest tylko jeden (no oprocz Command & Color i tniedlugo BL)
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2006, 13:56 przez dasilwa, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ