Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edycja!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edycja!

Post autor: schizofretka »

Wg. BGG ma wystartować na kickstarterze niedługo:
http://boardgamegeek.com/thread/915187/ ... icial-thre
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: Palmer »

Bez grafik Dennisa to świetokradztwo :evil:
Plansza jest paskudna i przydałby się lifting, ale żetony i pudełko mają swój urok.
Amerykanie wrzucą efekty specjalne, plastik w stretch rewards żeby ludzie brali ;)

Chociaż oryginał ma okładkę z gołą babą to akurat na kickstarter :lol:
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: Vester »

Na KS wspominają o możliwej polskiej edycji Książąt Renesansu.

O co kaman, o co cho?
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: Vester »

Za 3 dni koniec KS. Czy wzmianka o polskiej edycji zostanie przez kogoś potwierdzona, czy wchodzić w KS i nie czekać?
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: uyco »

mam ten sam dylemat. gra bardzo zacna.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: Palmer »

To co, jakiś 4-pak, Tyrek też jest chętny z tego co wiem ;)
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: Andreus »

Jeśli byłoby miejsce to pewnie też bym się skusił :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: adikom5777 »

Projekt na KSie nie ma żadnych exclusivów i będzie niedługo przedsprzedaż w jednym z dobrych sklepów w Polsce, więc będzie można zaoszczędzić na wysyłce. Wersja sklepowa nie będzie się różniła od tego co będzie na KSie
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: Andreus »

adikom5777 pisze:Projekt na KSie nie ma żadnych exclusivów i będzie niedługo przedsprzedaż w jednym z dobrych sklepów w Polsce, więc będzie można zaoszczędzić na wysyłce. Wersja sklepowa nie będzie się różniła od tego co będzie na KSie
Przekonałeś mnie :)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: uyco »

to temat mamy rozwiązany :D Dzięki Adam
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: mazur_84 »

A czy to jest na 100% pewne, ze bedzie ta polska wersja? Jakie bedzie zawierac "dodatki" i w jakiej bedzie cenie?

Pytalem firme organizujaca projekt na KS i jedyne co mi odpowiedzieli, to ze wersje w innych jezykach moga byc o ile projekt na KS bedzie dofinansowany. Ale nie maja pojecia jakie beda elementy itp. Ogolnie nie wiedzieli co mi odpowiedziec.

Czy ten sklep nie moze sie gdzies wypowiedziec skoro sa znane konkrety? Zeby wiedziec jaka decyzje podjac.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: Deem »

mazur_84 pisze:A czy to jest na 100% pewne, ze bedzie ta polska wersja? Jakie bedzie zawierac "dodatki" i w jakiej bedzie cenie?

Pytalem firme organizujaca projekt na KS i jedyne co mi odpowiedzieli, to ze wersje w innych jezykach moga byc o ile projekt na KS bedzie dofinansowany. Ale nie maja pojecia jakie beda elementy itp. Ogolnie nie wiedzieli co mi odpowiedziec.

Czy ten sklep nie moze sie gdzies wypowiedziec skoro sa znane konkrety? Zeby wiedziec jaka decyzje podjac.
Nikt nie powiedział, że są znane konkrety na temat wersji PL, a informacja, że będzie w sklepie odnosiła się, jak rozumiem, do wersji, która aktualnie funduje się na KS czyli angielskiej.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: mazur_84 »

Deem pisze:
mazur_84 pisze:A czy to jest na 100% pewne, ze bedzie ta polska wersja? Jakie bedzie zawierac "dodatki" i w jakiej bedzie cenie?

Pytalem firme organizujaca projekt na KS i jedyne co mi odpowiedzieli, to ze wersje w innych jezykach moga byc o ile projekt na KS bedzie dofinansowany. Ale nie maja pojecia jakie beda elementy itp. Ogolnie nie wiedzieli co mi odpowiedziec.

Czy ten sklep nie moze sie gdzies wypowiedziec skoro sa znane konkrety? Zeby wiedziec jaka decyzje podjac.
Nikt nie powiedział, że są znane konkrety na temat wersji PL, a informacja, że będzie w sklepie odnosiła się, jak rozumiem, do wersji, która aktualnie funduje się na KS czyli angielskiej.
OK, ale w takim wypadku skad pewnosc, ze w ten sposob wyjdzie taniej? Sklep zaplaci za przesylke, a zadnego zysku z tego mialby nie miec?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: Deem »

Możliwe, że wersje dla sklepów są tańsze niż dla indywidualnych wspierających.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: Deem »

Bgg wskazuje, że najlepiej gra działa przy 5 graczach. Jak wygląda sprawa, jeśli jest nas czworo - warto spróbować z pierwszą rozgrywką, czy jednak zaczekać na piątego?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: Vester »

4 są super. 5 moze byc zbyt muląco. Smialo atakuj temat.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: Deem »

Vester pisze:4 są super. 5 moze byc zbyt muląco. Smialo atakuj temat.
Dzięki :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edy

Post autor: adalbert »

rojekt na KSie nie ma żadnych exclusivów i będzie niedługo przedsprzedaż w jednym z dobrych sklepów w Polsce, więc będzie można zaoszczędzić na wysyłce. Wersja sklepowa nie będzie się różniła od tego co będzie na KSie
To jest prawda chyba tylko w odniesieniu do wersji DE. Ja mam angielską i właśnie czegoś tam nie ma, co ponoć nawet fajne jest. Była stosowna dyskusja na BGG w tej kwestii.
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edycja!

Post autor: dizzit »

Odświeżam temat
bo ilość informacji do jakich się dokopałem jest tragicznie mała. Kiedyś w grę grałem ale na tamten czas raczej byłem zajarany takimi głupotami jak talisman i osadnicy z Cathanu. Teraz sięgam po zdecydowanie ambitniejsze tytuły i chętnie bym sobie ją odświeżył. Jak wygląda sytauacja - to jest do kupienia?
Wiem że kiedys krążył materiały do samoróbki (swoją droga zdecydowanie lepsze jakościowo niz oryginał). Ktoś zaznajomiony podpowie jaki jest obecny stan rzeczy?

edit:
wiem że jakaś odświezona wersja jest w planszomanii i rebelu do kupienia. Ktoś powie co tam (i czy wogóle) zmieniło się względem oryginału?
Jakies dodatki / ich brak. Warta jest itd?
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edycja!

Post autor: Palmer »

Niemcy rzucili jak za darmo nową wersję - https://www.spiele-offensive.de/Spiel/F ... 22413.html , jest też również dodatek z KS za 5ojro, który warto dobrać, bo zapewnia różnorodność w kaflach miast.

Generalnie, nie mam pojęcia dlaczego o grze cicho, a tematy o kolejnych generycznych euro z sałatką punktową regularnie osiągają kilkanaście stron wątku. Jak rozdają za darmo to może sporo osób kupi i choć część z nich się do gry przekona, to będzie z kim dyskutować ;)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edycja!

Post autor: adalbert »

Dodatek z kategorii "więcej tego samego", ale jak najbardziej przydatny, choćby po to, że nieco urozmaicić kafle wydarzeń. W związku z kaflami il Lupo di Rimini i Gioffre Borgia w dodatku jest gdzieś na BGG raczej oficjalne sprostowanie/klaryfikacja, że + do ataku/obrony mogą dostać jedynie te oddziały, które mają jakąkolwiek wartość tego typu na swoim kaflu (choćby 0). Nie grałem w wersję dawną, w nowej są chyba jakieś niewielkie zmiany - np. kafle ze zdolnościami postaci są dwustronne - chyba zawsze graliśmy tymi nowszymi/silniejszymi. Genialna w swej prostocie gra, aczkolwiek musisz lubić licytacje, które są tu podstawową mechaniką.
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edycja!

Post autor: staszek »

Moja ulubiona gra, chyba skusiłbym się na egzemplarz nowej edycji- ktoś będzie zamawiał ?
Chętnie bym się podłączył-najlepiej z dodatkiem.
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edycja!

Post autor: dizzit »

staszek pisze: 15 paź 2018, 12:08 Moja ulubiona gra, chyba skusiłbym się na egzemplarz nowej edycji- ktoś będzie zamawiał ?
Chętnie bym się podłączył-najlepiej z dodatkiem.
Za takie piniądze jak pod linkiem który wrzucił Palmer to ja bez zastanowienia bym brał. Tylko z językiem naszych zachodnich sąsiadów mi jakoś nie po drodze. Jak jest ktoś bardziej obeznany jak tam przesyłka z niemiec wygląda to jestem tez chętny. (zakładam że jak na obrazku sprzedaje sie tam wersje EN)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2318
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: Princes of the Renaissance (Książęta Renesansu) nowa edycja!

Post autor: Galatolol »

Przesyłka do Polski to 18€.

Też bym się dołączył do zamówienia zbiorowego.
ODPOWIEDZ