Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Michal87
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2017, 09:30

Re: Mice and Mystics

Post autor: Michal87 »

Ograłem już dwa scenariusze z żoną i po pierwszym gdzie dużo się uczyliśmy zasad byłem trochę znużony ale juz drugi dał nam dużo radości zaraz siadamy do 3 a co do wykonania pierwsza klasa. klimatyczne grafiki piękne figurki i kafle pomieszczeń.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Lothrain »

Nudziło mi się przez Święta i wydziergałem insert z gąbki i pianki do podstawki i dodatku. Chroni dobrze pomalowane figurki, ale instrukcje i księgi przygód muszę trzymać w pudełku od dodatku, bo się nie pomieściły.
Link do BGG
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: wirusman »

Lothrain pisze:Nudziło mi się przez Święta i wydziergałem insert z gąbki i pianki do podstawki i dodatku. Chroni dobrze pomalowane figurki, ale instrukcje i księgi przygód muszę trzymać w pudełku od dodatku, bo się nie pomieściły.
Link do BGG
Sprawdzę, ale ja wolę mieć wszystko w jednym pudle. rozumie że drugi dodatek nie jest uwzględniony
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Lothrain »

wirusman pisze:
Lothrain pisze:Nudziło mi się przez Święta i wydziergałem insert z gąbki i pianki do podstawki i dodatku. Chroni dobrze pomalowane figurki, ale instrukcje i księgi przygód muszę trzymać w pudełku od dodatku, bo się nie pomieściły.
Link do BGG
Sprawdzę, ale ja wolę mieć wszystko w jednym pudle. rozumie że drugi dodatek nie jest uwzględniony
Nie jest, bo czekam jednak na polską wersję. Też wolałbym mieć wszystko w jednym pudle i byłoby to do zrobienia, gdybym nie pomalował figurek. Ale skoro już się na to zdecydowałem, to chcę je maksymalnie ochronić i stąd idea gąbki i segregacji figurek, bo foamcore jest jednak dość twardy i obijanie myszy przy transporcie mogłoby im zaszkodzić.
czarny_mj
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:37

Re: Mice and Mystics

Post autor: czarny_mj »

A tak przy okazji? Wiadomo cos o polskim wydaniu drugiego dodatku?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: Munchhausen »

Dodatek zostanie wydany w tym roku, ale dokładnej daty dalej nie podano.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Munchhausen pisze:Dodatek zostanie wydany w tym roku, ale dokładnej daty dalej nie podano.
Dokładnie, a patrząc po dotychczasowej polityce informowania przez Cube: Factory of Ideas, to raczej obstawiałbym IV kwartał, niż III tego roku.

Swoją drogą, wreszcie mam chwilę wolnego i niedługo, wreszcie pomaluję te dwie figurki z serca Glorma, a w przyszły weekend znów jadę do znajomych na kilka partii Myszy :)

Edit:
Zresztą polecam śledzić ten temat:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 60&t=48118

W pierwszym poście są aktualizowane informacje, a w postach pojawiają się często odpowiedzi na pytania, gdy tylko wydawnictwo coś pewnego może odpisać w danej sprawie.
Awatar użytkownika
Barin
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:45

Re: Mice and Mystics

Post autor: Barin »

Jest już prawie postanowione, że przed wakacjami kupię "Myszy i Magię". Mam jednak dwa pytania.
Pierwsze jest do tych, którzy już posiadają grę. Jakiej wielkości są figurki myszy i szczurów? Znam figurki do "Talisman Magia i Miecz", więc proszę o informację, czy są mniejsze/większe/w podobnej proporcji itp.
Drugie pytanie jest raczej do Krwawisza. Czy rozważacie w firmie zrobienie polskiej edycji "Tail Feathers"? Może być nawet bardzo odległy termin, np. 2020 r. - to mi nie przeszkadza. Tylko, czy bierzecie to poważnie pod uwagę?
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: niwgnip »

Są większe i "szersze". Na pewno lepiej mi się malowało myszy, a od talismana to uciekam jak najszybciej :D

Co do drugiego pytania, to przekopiuje post z planów wydawniczych od CUBE, gdzie Krwawisz się wypowiadał.
Krwawisz pisze: 2. Co do gier, które przeszły do grupy Asmodee, a które wcześniej zapowiedzieliśmy jako premiery na 2018. I mam tutaj na myśli przede wszystkim rzeczy od Plaidhat Games: Stuffed Fables, Raxxon, Crossfire, Tail Feathers itd itd. A także chociażby dodatek do Myszy. Na dzień dzisiejszy wciąż niczego nie wiemy tak do końca ale można spodziewać się, że wszystkie te tytuły stracimy (w Niemczech Asmodee oglosilo juz np wydanie Stuffed Fables). Na pewno naszym celem minimum jest zachowanie obecnych licencji (wtedy byłaby szansa na dodatek myszowy), ale (znów to powtórze) nikt nic nie wie. Polecam jednak nie nastawiać się w żadną stronę. Wiem, że to niefajna sytuacja i uwierzecie, że też wolelibyśmy już wiedzieć na czym stoimy bo najgorsza jest niepewność, ale pozostaje nam jedynie czekać.
Awatar użytkownika
Barin
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:45

Re: Mice and Mystics

Post autor: Barin »

Czy ktoś z Was wie coś na temat komiksów do Mice and Mystics? Ja znalazłem coś takiego:
https://www.plaidhatgames.com/news/202
https://www.plaidhatgames.com/news/374
Ten drugi to teaser, więc sprawa jasna. Ale na końcu pierwszej historyjki jest fraza "to be continued..." Ktoś widział inne podobne?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Obydwa były materiałami promocyjnymi, odpowiednio do podstawki i Downwood Tales. Żadnych komiksów jako takich nie było. A właściwie były dużo wcześniej, bo M&M jest wzorowana m.in. na Redwall czy Mouse Guard.
Awatar użytkownika
Barin
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:45

Re: Mice and Mystics

Post autor: Barin »

Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Tak, oni mieli kilka figsów więcej. Ale za to mniejsze i mniej szczegółowe.
Awatar użytkownika
Barin
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:45

Re: Mice and Mystics

Post autor: Barin »

Jakie macie fanowskie scenariusze do MiM?

Ja posiadam następujące:
- Christmas of Skeezix (5 rozdziałów; j. angielski)
- The kidnapped Children (6 rozdziałów; j. angielski)
- Past in the Present (8 rozdziałów; j. angielski)
- Presents for the Elders (1 rozdział; j. angielski)
- The Snowball Fight (1 rozdział; j. angielski)
- Wings of Snow (5 rozdziałów; j. angielski)
- Bedtime for Elda (1 rozdział; j. angielski)
- L'héritage des ruines (6 rozdziałów; j. francuski)
- Filch's Wound (1 rozdział; j. angielski)
- Schattenfall (1 rozdział; j. niemiecki)
- The Dark Portal (1 rozdział; j. angielski)
- Autumn Winds (10 rozdziałów; j. angielski).

Czy ktoś może coś do tej listy dodać? Może macie którąś w powyższych historii w innej wersji językowej? Może macie jakąś historię po polsku?
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 20:21 przez Barin, łącznie zmieniany 3 razy.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: wirusman »

To są fanowskie scenariusze?
Awatar użytkownika
Barin
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:45

Re: Mice and Mystics

Post autor: Barin »

wirusman pisze: 10 wrz 2018, 20:13 To są fanowskie scenariusze?
Tak. Ściągałem z internetu, większość z BGG.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Banan2 »

Taka ciekawostka dla fanów.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Banan2 pisze: 25 paź 2018, 14:36 Taka ciekawostka dla fanów.
Mam spore obawy do tej adaptacji, skoro już w tamtym artykule czytamy o:
lojalni poddani uwięzionego w nadmorskim zamku króla, zostają przemienieni w myszy przez złą Vanestrę
I o ile "nadmorskiego zamku" po prostu nie kojarzę, to akurat w drugiej kwestii jestem pewny, że to Maginos przemienił swych towarzyszy, aby mogli uciec z więzienia. Tak wiem, to będzie adaptacja, tylko pytanie jaką historię będą chcieli opowiedzieć, żeby z jednej strony nie robić spoilerów z wydarzeń z gry, a z drugiej nie zanudzić fanów uniwersum, którzy świetnie znają historię.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: litk »

Nie wiecie kto by mógł wydrukować dwa oficjalne scenariusze: Kocia Kołyska, Duch Zamku Andona? Albo gdzie można by było kupić promoski Postrzępiony skrawek rozumu, Igielny Rapier
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Paskuder »

litk pisze: 01 kwie 2019, 13:35 Nie wiecie kto by mógł wydrukować dwa oficjalne scenariusze: Kocia Kołyska, Duch Zamku Andona? Albo gdzie można by było kupić promoski Postrzępiony skrawek rozumu, Igielny Rapier
Wydrukować można sobie albo samemu w domu albo podejrzewam, że w dowolnym pkt ksero z pendrivea. Pdf że scenariuszami i komponentami w polskiej wersji są ciągle do kupienia na stronie wydawnictwa Cube za śmieszne 4 zeta za sztukę.
Co do promosek to podobno niedostępne. Były kiedyś do dodawane gratis do zakupu audiobooka do MiM też na stronie wydawnictwa, ja tak kupiłem ale już dawno to było.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

litk pisze: 01 kwie 2019, 13:35 Nie wiecie kto by mógł wydrukować dwa oficjalne scenariusze: Kocia Kołyska, Duch Zamku Andona? Albo gdzie można by było kupić promoski Postrzępiony skrawek rozumu, Igielny Rapier
Te Zaginione Rozdziały nie były nigdy drukowane oficjalnie, pozostaje samemu drukować. Sam będę niedługo szukał po lokalnych punktach (ksero głównie), aby jednak wydrukować na ładnym papierze :) Tak samo żetony będę próbował zrobić lokalnie, bo jest firma robiąca różne cuda, czy to w plastiku, czy drewnie.

Co do promosek, to obecnie nie są one dostępne. Pozostaje szukać na rynku wtórnym. Jednak powiem, że wiele nie tracisz nie mając ich. Postrzępionego Skrawka Rozumu ze znajomymi nigdy nie używaliśmy, zaś Igielny Rapier jedynie ze dwa razy i to na początku kampanii, potem Colin ma lepszą broń :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Gromb »

Możliwe, że wydawnictwo dołączy dwie promoski przy sprzedaży nowego dodatku. Takie info otrzymałem z wydawnictwa, kiedy kupowałem scenariusze do wydrukowania.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Paskuder »

Gromb pisze: 03 kwie 2019, 14:54 Możliwe, że wydawnictwo dołączy dwie promoski przy sprzedaży nowego dodatku. Takie info otrzymałem z wydawnictwa, kiedy kupowałem scenariusze do wydrukowania.
Tak tylko z tego co widziałem to do Downwood Tales są nowe promoski, nie jest to igielny rapier ani skrawek tylko jakaś skorupa żółwia i nożyczki.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: pieczkins »

Wiadomo coś może o ewentualnym dodruku podstawki?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Krwawisz »

III/IV kwartał tego roku :)
ODPOWIEDZ