Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Krwawisz »

Przedsprzedaż dużego dodatku dzisiaj od 16.00 ! :)
https://factorycube.pl/sklep/opis-produ ... znej-Kniei
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 16:05 przez Krwawisz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Gothik »

Wszedłem na strone CUBE najrany jak szczerbaty na suchara i nagle... wszystko mi opadło. Ta cena... :x

EDIT: uff na szczęście po paru chwilach pojawiła się znacznie korzystniejsza cena przedsprzedażowa :)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 16:09 przez Gothik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Krwawisz »

przypominam ze zawartosc tego dodatku jest wieksza niz podstawki ;)
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: longmen76 »

Krwawisz pisze: 20 maja 2019, 16:05 przypominam ze zawartosc tego dodatku jest wieksza niz podstawki ;)
Będzie w sklepach? Czy wersja przedsprzedażowa ma jakąś ekstra zawartość?
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: c08mk »

Dorzucają 2 karty.
Mam nadzieję, że przedsprzedaż potrwa jeszcze ponad tydzień, bo akurat jestem prawie na debecie : )
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: rastula »

Krwawisz pisze: 20 maja 2019, 16:05 przypominam ze zawartosc tego dodatku jest wieksza niz podstawki ;)
Cena też...
Awatar użytkownika
Barin
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:45

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Barin »

Zaktualizowałem mój post o fanowskich dodatkach do MiM.
viewtopic.php?f=1&t=22265&start=950#p1073111
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: mr.big »

Pisaliście coś o dodruku podstawki w tym roku. Coś już więcej wiadomo kiedy ?
Będzie identyczna jak poprzednio ?
Ciekawi mnie też ilu z Was gra pomalowanymi figurkami i czy koszulkujecie karty.
Moje bliźniaki mają dopiero 5 lat, ale bardzo lubią gry planszowe i opowiadanie i czytanie bajek. Ta gra byłaby idealna na Mikołaja 🙂
Pomalowane figurki byłyby dla nich rewelacyjne, pewnie by je długo oglądali, tylko koszt malowania podstawki po pewnie z 200 zł...
Chyba kupię żonie na Mikołaja zestaw farbek 😀
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: xilk »

mr.big pisze: 17 lip 2019, 13:07 Pisaliście coś o dodruku podstawki w tym roku. Coś już więcej wiadomo kiedy ?
Nie chcę wprowadzać w błąd, ale spodziewałbym się tego razem z wydaniem dużego dodatku, który ma być jeszcze w tym roku ;)

Poza tym, jeśli bardzo chcesz kupić Magię i Myszy - Smutek i Pamięć, czyli podstawkę, to możesz trochę poszukać. Jak patrzyłem w lokalnej gralni, która ma też sklep, to egzemplarz tej gry wciąż mają na sprzedaż.
mr.big pisze: 17 lip 2019, 13:07 Ciekawi mnie też ilu z Was gra pomalowanymi figurkami i czy koszulkujecie karty.
Ja pomalowałem figurki sam, a koszulki na kartach to dla mnie coś normalnego :D
mr.big pisze: 17 lip 2019, 13:07 Pomalowane figurki byłyby dla nich rewelacyjne, pewnie by je długo oglądali, tylko koszt malowania podstawki po pewnie z 200 zł...
Wszystko zależy od tego jak szczegółowo chcesz mieć pomalowane i w jakiej jakości ;)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: wirusman »

Bardziej polecam pluszowe opowieści. Magia i myszy są za ciężkie dla nich.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: seki »

wirusman pisze: 17 lip 2019, 15:52 Bardziej polecam pluszowe opowieści. Magia i myszy są za ciężkie dla nich.
Przychylam się do tej sugestii. Miałem Magię i myszy, była męcząca, zbyt losowa, opowieść była mało interesująca dla przedszkolaka. Uważam, że gra ma sporo błędów designerskich: jest zbyt długa jak na swój target, ma za dużo drobnych zasad, które dało się wygładzić, ma zbyt dużo luk w zasadach jeśli chodzi o szczególne sytuację, jest zbyt losowa bo niemalże o wszystkim decyduje rzut kośćmi, jest męcząca przez ciągłe rzuty kością za wszystko co możliwe, ma zbyt dużą różnorodność specjalnych zdolności jak na grę do grania z dziećmi. Ciężko mi było pamiętać zdolności swoje i dziecka, które nie potrafiło czytać. Powiedział bym, że Magia i myszy jest bardzo specyficznym (i dość przeciętnym) dungeon crawlerem dla dorosłych lubiących dziecięce baśnie.

Pluszowe opowieści są tym czym powinny. Mają łatwe zasady, wygładzone, bez zbędnych wyjątków, decyzje są w niej ciekawsze, dają uczucie większej przygody zależnej od naszych wyborów, umożliwiają grę w ramach krótszych sesji (można np zagrać 1-2 strony i przerwać), mają ciekawszą opowieść (to bardzo subiektywne), zdolności są łatwe do zapamiętania. Jeśli chodzi o wygląd to jedna i druga pozycja prezentuje się znakomicie.
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: mr.big »

Bardzo dziękuję za sugestie. Faktycznie Myszy na razie odpuszczę. Może wrócę do tematu za 2-3 lata. Pluszowym opowieściom przyglądnę się bliżej, bo to chyba lepsza pozycja dla dzieci w tym wieku.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: xilk »

mr.big pisze: 18 lip 2019, 21:59 Bardzo dziękuję za sugestie. Faktycznie Myszy na razie odpuszczę. Może wrócę do tematu za 2-3 lata. Pluszowym opowieściom przyglądnę się bliżej, bo to chyba lepsza pozycja dla dzieci w tym wieku.
Teraz zwróciłem uwagę, że Twoje pociechy mają 5 lat - to faktycznie trochę za wcześnie na Myszy. Nawet na pudełku jest sugerowany wiek 7+ lat, a ja jak na razie próbowałem z dziećmi w wieku 8 lat i wtedy było duże zainteresowanie, głównie opowieścią i rzucaniem kostką. A nad Pluszowymi też będę się za niedługo zastanawiał, choć tam też widzę 7+ lat.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: vegathedog »

Takie pytanko mam, może ktoś z forumowiczów będzie się orientował.

Jaki jest obecny status Mrocznej Kniei? Niewiele mogę znaleźć w sieci na ten temat. Czy ten dodatek w polskiej wersji się w ogóle pojawi? Jeżeli tak to kiedy można się spodziewać jego dostępności?...Syn mi gitarę truje.;);)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Lothrain »

vegathedog pisze: 20 sty 2020, 12:22 Jaki jest obecny status Mrocznej Kniei? Niewiele mogę znaleźć w sieci na ten temat. Czy ten dodatek w polskiej wersji się w ogóle pojawi? Jeżeli tak to kiedy można się spodziewać jego dostępności?...Syn mi gitarę truje.;);)
Właśnie dotarły egzemplarze zakupione w przedsprzedaży z wydawnictwa. Więc lada chwila dodatek powinien być w sklepach.
BAQ
Posty: 41
Rejestracja: 29 sty 2019, 12:51
Has thanked: 3 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: BAQ »

Lothrain pisze: 20 sty 2020, 12:24
vegathedog pisze: 20 sty 2020, 12:22 Jaki jest obecny status Mrocznej Kniei? Niewiele mogę znaleźć w sieci na ten temat. Czy ten dodatek w polskiej wersji się w ogóle pojawi? Jeżeli tak to kiedy można się spodziewać jego dostępności?...Syn mi gitarę truje.;);)
Właśnie dotarły egzemplarze zakupione w przedsprzedaży z wydawnictwa. Więc lada chwila dodatek powinien być w sklepach.
https://www.facebook.com/cubefactoryofi ... 8831502453
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 83
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: pawluus_3 »

Czy ja tam widzę dodatkowe kości w Mrocznych Kniejach? W opisie na stronie ich nie ma.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Lothrain »

pawluus_3 pisze: 20 sty 2020, 15:24 Czy ja tam widzę dodatkowe kości w Mrocznych Kniejach? W opisie na stronie ich nie ma.
Potwierdzam, są kości.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: wirusman »

Czy ta gra jest tak trudna do wygrania, czy tylko ja nie potrafię w nią grać?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Lothrain »

wirusman pisze: 02 lut 2020, 20:48 Czy ta gra jest tak trudna do wygrania, czy tylko ja nie potrafię w nią grać?
W ostatni dodatek jeszcze nie zagrałem, ale w podstawce zdarza się powtórzyć jakiś scenariusz, ale raczej większych problemów nie ma. Chyba że zamiast walczyć ciągle szperacie w poszukiwaniu fantów :)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: wirusman »

Lothrain pisze: 02 lut 2020, 21:06
wirusman pisze: 02 lut 2020, 20:48 Czy ta gra jest tak trudna do wygrania, czy tylko ja nie potrafię w nią grać?
W ostatni dodatek jeszcze nie zagrałem, ale w podstawce zdarza się powtórzyć jakiś scenariusz, ale raczej większych problemów nie ma. Chyba że zamiast walczyć ciągle szperacie w poszukiwaniu fantów :)
A jak czasowo wychodzi rozgrywka? Na bgg piszą 60-90 min. Natomiast ja przez godzinę z kanałów nie wyszłem.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Lothrain »

wirusman pisze: 02 lut 2020, 21:24 A jak czasowo wychodzi rozgrywka? Na bgg piszą 60-90 min. Natomiast ja przez godzinę z kanałów nie wyszłem.
Najdłuższe scenariusze grałem 2h, zazwyczaj da się skończyć w 1,5h, a niekiedy faktycznie w godzinkę, ale to raczej, jak przegrasz :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: garg »

Ja miałem kiedyś problem z ostatnim scenariuszem z dodatku, który tak nas przetrzepał, że przewinęliśmy wszystkie strony rozdziału jeszcze na pierwszym kafelku. Masakra! :)

A poza tym jest tak, jak pisze Lothrain - czasem coś nie wyjdzie, ale przegrać jakiś rozdział zdarza się rzadko.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: xilk »

wirusman pisze: 02 lut 2020, 21:24 A jak czasowo wychodzi rozgrywka? Na bgg piszą 60-90 min. Natomiast ja przez godzinę z kanałów nie wyszłem.
Długość rozgrywki to loteria. Jednak jeśli masz gracza, który opanował zasady, to spokojnie mieścisz się w 1,5 godziny lub w 2 godziny w szczególnych przypadkach. 1 godzinę się gra, jak się przegrywa lub w niektóre scenariusze np. drugi rozdział podstawowej księgi.

Co do "nie mogłem wyjść z kanałów", to grałem kiedyś z trójką nastolatków, mieli tak 14-15 lat każdy. Rozegrać mieliśmy pierwszy scenariusz. Grali tak słabo, że z Warowni do Kanałów uciekaliśmy mając już mocno przesunięty postęp na torze, zaś w kanałach zostali pokonani - cała trójka przez karaluchy. Moja mysz jako jedyna nie została pojmana, ale czas w grze się skończył.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: wirusman »

Udało się fartem zaliczyć pierwszy scenariusz lecz mam jedno pytanie. Jeśli przez moją obronę przejdą "dwa miecze", to dostaje dwa czy tylko jedno obrażenie?
ODPOWIEDZ