Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Karit pisze:Zapewne po Essen coś powiedzą, bo pewnie będzie wspólny, międzynarodowy druk
Właśnie mam wątpliwości, bo Cube Factory of Ideas o Myszach mało co pisze na swoim profilu na Facebooku. W ostatnich dniach czerwca, gdy już zamykali tłumaczenie Mice and Mystics w mailu napisali, że planują, iż gra się pojawi na przełomie września i października. W sierpniu prosili się uzbroić w cierpliwość. We wrześniu, wreszcie na FB napisali, że gra ukaże się tej jesieni na sklepowych półkach, gdzie "jesień" jest raczej mało precyzyjnym terminem. Wstawili też filmik, gdzie w czasie Polconu, Tomek z tego wydawnictwa mówi, że "Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a tak zakładają, że będzie, to mają nadzieję, że gra trafi na sklepowe półki w listopadzie. Raczej na początku, niż na końcu". Zresztą każdy zainteresowany może to zobaczyć tutaj.

Jednak, żeby nie było, że jestem taki na "nie", to naprawdę mam nadzieję, że po Essen faktycznie coś się zacznie dziać i gra "Magia i Myszy" się pojawi w obiecanej przedsprzedaży. Choć ostatnio mam już dość czekania na podanie daty premiery i szukam możliwości zakupu gry w wersji angielskiej, by móc się nią cieszyć już teraz, a nie w nieokreślonej przyszłości, bo gra płynie z Chin :P
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Coś więcej mogę już powiedziec - po Essen pewnie pojawi się oficjalna wiadomosc. Z naszych najnowszych informacji wynika ze jest opoznienie i gry beda skonczone dopiero pod koniec pazdziernika, a jeszcze musza do nas doplynac ... :-(
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: ernin »

Jak dla mnie to dobra wiadomość bo na ten i przyszly miesiąc w planach sa inne gry poessenowe. Więc grudzień /styczeń będzie akurat na zakup myszy :)
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: Mice and Mystics

Post autor: kjczewa »

Szkoda, liczyłem na święta :) ale dobrze ze jest jakaś konkretna nowa informacja.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze:Coś więcej mogę już powiedziec - po Essen pewnie pojawi się oficjalna wiadomosc. Z naszych najnowszych informacji wynika ze jest opoznienie i gry beda skonczone dopiero pod koniec pazdziernika, a jeszcze musza do nas doplynac ... :-(
W takim razie, mam nadzieję, że ta informacja faktycznie się pojawi oficjalnie po Essen, bo przynajmniej potencjalni kupcy będą wiedzieć na czym stoją. I w ten sposób potwierdzi się opinia moich dwóch kolegów, którzy stwierdzili, że skoro nie było przedsprzedaży "Magii i Myszy" przez wakacje, czyli jeden z dwóch najlepszych okresów sprzedaży gier planszowych, to gra pojawi się dopiero w grudniu, gdzie z powodu okresu świąt sprzedaż też jest większa.
kjczewa pisze:Szkoda, liczyłem na święta :) ale dobrze ze jest jakaś konkretna nowa informacja.
Ja liczyłem na listopad, bo grudzień, a już w ogóle druga jego połowa, to okres, gdy przesyłki potrafią iść bardzo długo lub ginąć... Zresztą "Magię i Myszy" chciałem kupić dla siebie, no i dla kumpli, aby mogli pograć, choć właścicielem mam być ja, jako kupujący :lol: A w grudniu będą wydatki na prezenty dla rodziny, więc jeśli polska wersja faktycznie przesunie się na okres grudnia-stycznia, to kupię wcześniej grę w wersji angielskiej.
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mice and Mystics

Post autor: SaszaPL »

Wciąż czekamy na aktualizacje, październik się skończył a tu cisza jak makiem zasiał. Na Falkonie można było zagrać.
Kiedy będzie można kupić?
Razem z dodatkiem, czy osobno?
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: TTR_1983 »

Było info wcześniej, że premiera w grudniu
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: yosz »

z Facebooka Factory of Ideas z 4 listopada
Wielu z Was pytało nas w ostatnim czasie jak wygląda sytuacja z Magią i Myszy. My niestety mieliśmy związane ręcę, gdyż jedyne co wiedzieliśmy, to fakt, że we wspólnym druku w Chinach pojawiły się opóźnienia. Dziś jednak pojawiło się światełko w tunelu. Dotarła do nas pierwsza poprodukcyjna kopia Magii i Myszy! Wygląda genialnie! Oznacza to też, że wkroczyliśmy wreszcie w ostatnią fazę całego procesu. Zrobimy więc wszystko, żeby gry dotarły do nas jeszcze w grudniu. Jak tylko będziemy znali ostateczną datę - od razu się nią podzielimy. Osoby czekające na przedsprzedaż uspokajam, że takowa też się pojawi, a w niej bardzo fajne bonusy do zgarnięcia
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

SaszaPL pisze:Wciąż czekamy na aktualizacje, październik się skończył a tu cisza jak makiem zasiał. Na Falkonie można było zagrać.
Kiedy będzie można kupić?
Trzeba niestety śledzić zarówno ten temat, jak i profil wydawnictwa Cube na FB. Czasem informacje pojawiają się na FB, a czasem tutaj. Jak napisali poprzednicy, to polskie wydawnictwo robi wszystko, aby "Magia i Myszy" była dostępna w sprzedaży już w grudniu 2014 roku. Planują też przedsprzedaż z "bardzo fajnymi bonusami do zgarnięcia" :) Pewnie jako bonusy będą jakieś dodatkowe karty (może te, które są dostępne przy zakupie gry ze strony amerykańskiego wydawnictwa), a może faktycznie dodatek, czas pokaże :)

Ja osobiście czekam tylko na przedsprzedaż i mam nadzieję, że Myszy będę miał u siebie pod koniec tego roku ;)
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Dellas »

Będąc na Falkonie rozmawiałem z przedstawicielem wydawnictwa Cube, który podał datę 15 grudzień jako najbliższą możliwą (choć raczej skłaniał się że bezpieczniej będzie nastawić się na grę w styczniu), kiedy gra będzie dostępna do kupienia. Sam przyznał że to już bardzo późno. Będą chcieli uruchomić system preorderów i jakiś promosek, ale nie był w stanie powiedzieć co to będzie.
Informacją bardziej optymistyczną jest to, że jeden z dużych dodatków jest już w tłumaczeniu, a mniejszy dodatek (z nowymi scenariuszami) będzie dostępny w postaci pdfa w sieci.

W każdym razie szkoda, że polskie wydanie się tak bardzo opóźniło, ale z drugiej strony dobrze że już jest to wszystko na finiszu i że dodatki także będą tłumaczone i wydawane przez Cube.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Dellas pisze:Będąc na Falkonie rozmawiałem z przedstawicielem wydawnictwa Cube, który podał datę 15 grudzień jako najbliższą możliwą (choć raczej skłaniał się że bezpieczniej będzie nastawić się na grę w styczniu), kiedy gra będzie dostępna do kupienia.
Styczeń to już dużo gorszy miesiąc... :? Jeśli faktycznie tak będzie, to cóż, trzeba będzie w co innego pograć. Mam tylko nadzieję, że druga gra, na którą czekam (Pokój 25) wyjdzie w tym roku bez problemu i w gronie znajomych jakoś czas zleci do wydania Myszy po polsku...
Dellas pisze:Będą chcieli uruchomić system preorderów i jakiś promosek, ale nie był w stanie powiedzieć co to będzie.
No cóż, mam tylko nadzieję, że czekanie się opłaci, bo muszę przyznać, że już we wrześniu przeklinałem, czemu sam nie kupiłem tej gry w czerwcu/lipcu, gdy była jeszcze okazja, w wersji angielskiej i sam nie tłumaczyłem :roll:
Dellas pisze:Informacją bardziej optymistyczną jest to, że jeden z dużych dodatków jest już w tłumaczeniu, a mniejszy dodatek (z nowymi scenariuszami) będzie dostępny w postaci pdfa w sieci.
Dodatek jest tylko jeden, a mianowicie Heart of Glorm. No chyba, że mowa o dwóch "Zaginionych rozdziałach", które w oryginale nazywają się odpowiednio: Cat's Cradle i The Ghost of Castle Andon. Jednak to są tylko dwa dodatkowe scenariusze, gdzie pewnie samemu można się trochę wysilić i opisać nowe przygody ;)
Dellas pisze:W każdym razie szkoda, że polskie wydanie się tak bardzo opóźniło, ale z drugiej strony dobrze że już jest to wszystko na finiszu i że dodatki także będą tłumaczone i wydawane przez Cube.
No właśnie szkoda. Z III kwartału 2014 zrobił się nagle I kwartał 2015... Co do dodatków, to na nie mniej liczę, gdyż Heart of Glorm jest mniej atrakcyjne, bo za koszt około 1/3 ceny gry podstawowej mamy tylko 2 nowe figurki (jeden nowy bohater i jeden nowy przeciwnik) i 6 scenariuszy. No pl;us oczywiście nowe karty i żetony dodatkowe, ale bez przesady, ich też nie ma jakoś wiele.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Dodatki są dwa.
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: Mice and Mystics

Post autor: kjczewa »

Drugi dodatek to Downwood Tales. I to bardzo duży dodatek :) nowi bohaterowie, 100 stron przygód, kolejni przeciwnicy. Oby wyszło u nas !
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

kjczewa pisze:Drugi dodatek to Downwood Tales.
Fakt, nie doczytałem na stronie wydawcy amerykańskiego, że to dodatek. Jednak obecnie jest on dostępny w przedsprzedaży dopiero.
kjczewa pisze:I to bardzo duży dodatek :) nowi bohaterowie, 100 stron przygód, kolejni przeciwnicy. Oby wyszło u nas !
Najpewniej będzie to zależało od wielkości sprzedaży "Magii i Myszy" na polskim rynku. Szczególnie, że ten dodatek na stornie wydawcy kosztuje tyle, co podstawowa gra, czyli dość sporo, jak na nasze realia. Na razie trzeba czekać, aż wyjdzie polskie wydanie Magii i Myszy, a potem po rozegraniu kilku scenariuszy, można myśleć, czy nastawiać się na dodatki z nowymi przygodami.
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: Mice and Mystics

Post autor: kjczewa »

Cena jak podstawka bo i zawartość podobna jak nie większa. A napewno bardziej zróżnicowana (bohaterowie to już nie tylko myszki !) i kolorowa :) chłopaki z Dice Tower zrobili mały przegląd. Zapowiada się pozycja obowiązkowa dla sympatyków myszek.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

kjczewa pisze:Cena jak podstawka bo i zawartość podobna jak nie większa. A napewno bardziej zróżnicowana (bohaterowie to już nie tylko myszki !) i kolorowa :)
No tak, widziałem spis zawartości i faktycznie jest to warte swojej ceny. Jednak mówię, najpierw muszę zagrać w podstawę ze znajomymi i jeśli gra się przyjmie, to wtedy faktycznie warto dokupić dodatek.
kjczewa pisze:chłopaki z Dice Tower zrobili mały przegląd. Zapowiada się pozycja obowiązkowa dla sympatyków myszek.
Dzięki za wiadomość. Ten dodatek faktycznie wygląda rewelacyjnie... 3 nowych bohaterów i cała masa nowych wrogów. Właśnie tego zróżnicowania wrogów mi trochę brakowało w podstawowej wersji, bo mamy tylko szczury, karaluchy, jednego pająka i jednego skorka. Jednak początek Ci przeciwnicy wystarczą ;)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Dodatki oczywiście w planach :-)

najpierw jednak chcielibyśmy w końcu dostać podstawkę...
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze:najpierw jednak chcielibyśmy w końcu dostać podstawkę...
Następnym razem podpisujcie umowy, w których jest zaznaczone "ostateczny termin wysyłki" i jak go drukarnia (nawet chińska) nie spełnia, to nakładane są "kary umowne" :P ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Gdybyż to takie proste było...
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: Rune »

xilk pisze:
Krwawisz pisze:najpierw jednak chcielibyśmy w końcu dostać podstawkę...
Następnym razem podpisujcie umowy, w których jest zaznaczone "ostateczny termin wysyłki" i jak go drukarnia (nawet chińska) nie spełnia, to nakładane są "kary umowne" :P ;)
Kary umowne zawsze można wpisać ale ich wyegzekwowanie to już inny temat. Znam przypadek,gdzie sąd zmiarkował karę wynikającą z umowy i ustalił niższą.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

rattkin pisze:Gdybyż to takie proste było...
To żartem trochę rzucam. Jednak tak na serio, co w Chinach opóźnia wspólny wydruk? Wyborów tam nie mieli, aby miały być problemy jak z Magnatami. Poszczególne kraje też na pewno miały jakiś graniczny termin dostarczenia tłumaczeń poszczególnych elementów gry, więc co zawiniło? Ech, chyba lepiej się nie zastanawiać, tylko mieć nadzieję, że gra faktycznie przyjdzie jednak w grudniu tego roku, a nie w przyszłym roku w mniej określonym terminie...
Rune pisze:Kary umowne zawsze można wpisać ale ich wyegzekwowanie to już inny temat. Znam przypadek,gdzie sąd zmiarkował karę wynikającą z umowy i ustalił niższą.
Jednak lepszy taki zapis, niż żaden. Zresztą pewnie w umowie można zapisać, że jak nie dotrzymają terminu, to nie dostaną całości zapłaty.

Coś do tych Chińczyków, to nie mamy szczęścia. Najpierw budowali nam drogi na Euro 2012, a teraz produkują Magię i Myszy we wspólnym druku.
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mice and Mystics

Post autor: SaszaPL »

xilk pisze:
rattkin pisze:Gdybyż to takie proste było...
To żartem trochę rzucam. Jednak tak na serio, co w Chinach opóźnia wspólny wydruk? Wyborów tam nie mieli, aby miały być problemy jak z Magnatami. Poszczególne kraje też na pewno miały jakiś graniczny termin dostarczenia tłumaczeń poszczególnych elementów gry, więc co zawiniło? Ech, chyba lepiej się nie zastanawiać, tylko mieć nadzieję, że gra faktycznie przyjdzie jednak w grudniu tego roku, a nie w przyszłym roku w mniej określonym terminie...
Rune pisze:Kary umowne zawsze można wpisać ale ich wyegzekwowanie to już inny temat. Znam przypadek,gdzie sąd zmiarkował karę wynikającą z umowy i ustalił niższą.
Jednak lepszy taki zapis, niż żaden. Zresztą pewnie w umowie można zapisać, że jak nie dotrzymają terminu, to nie dostaną całości zapłaty.

Coś do tych Chińczyków, to nie mamy szczęścia. Najpierw budowali nam drogi na Euro 2012, a teraz produkują Magię i Myszy we wspólnym druku.
Coś Ty... albo: a) nikt nie podpisze z Tobą umowy jeśli chcesz takich kar umownych, albo b) zaproponują Ci zaporową cenę.

Dodatkowo, jeśli fabryka / drukarnia dostaje zamówienie, kilkudziesięciokrotnie przerastające to planszówkowe, to bez skrópułów przesunie Twój termin - większy klient ważniejszy bo przestawianie i ustawienie maszyn z jednej formy druku na inną, kolory, materiały etc. to też nie takie hop siup...). Możesz się co najwyżej dobijać, ale nie zawsze to coś da.

Tak więc, albo jesteś gigantem, który może wymusić termin, albo ssiesz paznokcie z nerwów...
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

What he said.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

SaszaPL pisze:Coś Ty... albo: a) nikt nie podpisze z Tobą umowy jeśli chcesz takich kar umownych, albo b) zaproponują Ci zaporową cenę.
Skoro biorą Chińczyków, to pewnie ze względu na niższą cenę :P
SaszaPL pisze:Dodatkowo, jeśli fabryka / drukarnia dostaje zamówienie, kilkudziesięciokrotnie przerastające to planszówkowe, to bez skrópułów przesunie Twój termin - większy klient ważniejszy bo przestawianie i ustawienie maszyn z jednej formy druku na inną, kolory, materiały etc. to też nie takie hop siup...)
Jak drukarnie robią, to wiem, bo przez krótki czas pracowałem na hali i tyle się orientuję, ile jest roboty w przypadku zmian kolorów, grubości papieru itp.
SaszaPL pisze:Tak więc, albo jesteś gigantem, który może wymusić termin, albo ssiesz paznokcie z nerwów...
No właśnie to mnie zastanawia. Myszy są wydawane obecnie w druku wspólnym. To chyba jest jedna umowa, którą podpisuje raczej wydawnictwo Plaid Hat Games, a nie mniejsze wydawnictwa z poszczególnych krajów? I dziwi mnie też, że wersja polska Summoner Wars: Master Set wyszedł bez problemu we wrześniu tego roku, a Magia i Myszy ciągle się opóźniają. Obie gry są tego samego, amerykańskiego wydawnictwa. No chyba, że polska wersja Summoner Wars nie była drukowana w Chinach, to by wszyzstko wyjaśniało.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Co do Summoner Wars to są drukowane w Polsce.

A odnośnie Magii i Myszy (nie zagłębiając się w szczegóły umów itd bo nie miejsce i czas na to) to jest naprawdę mnóstwo rzeczy, które mogą opóźnić druk w przypadku kilku/kilkunastu wersji językowych na raz. Jak tylko poznamy datę premiery to na pewno się nią podzielimy.
ODPOWIEDZ