Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: pan_satyros »

Mnie przekonuje przede wszystkim temat :) Pomysł niczym z najlepszych bajek.
Sama mechanika też mi odpowiada, bo uwielbiam Claustrophobie i nieźle bawię się przy Descencie oraz grach coop.
Co do ceny jeśli będę brał to za 220zł, co jeszcze nie jest tragedią, jak za tego typu grę.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Curiosity »

Gdzie taka cena?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2316
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Galatolol »

W podpisie Satyrosa :wink:
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: ernin »

Ja się właśnie zastanawiam między kupnem Zobicide a tej gry bo ze zniżką mam w sklepie na R za 202zł
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: pan_satyros »

ernin pisze:Ja się właśnie zastanawiam między kupnem Zobicide a tej gry bo ze zniżką mam w sklepie na R za 202zł
Wow 25% rabatu w rebelu - ładnie.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: ernin »

Może jest ktoś kto grał w obie te gry i mógłby doradzić co lepiej? Zombicide czy Mice and Mystics?
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Karit »

Galatolol pisze:W podpisie Satyrosa :wink:
Tyle że w planszomani nie dają rabatów na już przecenione gry, wiec powinna być chyba cena 239,90 (?)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: pan_satyros »

Karit pisze:
Galatolol pisze:W podpisie Satyrosa :wink:
Tyle że w planszomani nie dają rabatów na już przecenione gry, wiec powinna być chyba cena 239,90 (?)
Tak tak, za 220 biorę z rabatami w innym sklepie na zamówienie.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Hiu »

ernin pisze:Może jest ktoś kto grał w obie te gry i mógłby doradzić co lepiej? Zombicide czy Mice and Mystics?
Ciezka sprawa. Najprosciej rzecz ujmujac - to wybierz temat, ktory ci odpowiada.
Ja mam obie :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Ok, gram w te "Myszy", gram i gram... i muszę przyznać, że po początkowym zachwycie nad jakością komponentów, klimatem i pewnymi smaczkami w mechanice, przyszedł czas kiedy na wierzch wychodzi wiele negatywów niestety..

Przede wszystkim, czy nie wydaje się wam, że gra jest frustrująco trudna? (Tym bardziej jak na grę rodzinną, do której miana aspiruje) Przy paru nieszczęśliwych rzutach, klepsydra wystrzeliwuje w górę z taką prędkością, że nie zdążymy się zorientować a tu "end game" i pora zaczynać od nowa... Wkurzające to trochę, biorąc pod uwagę, że mamy znikomy wpływ na wyniki rzutów kośćmi...A jeśli do tego dodać naprawdę sporo wrogów, z którymi trzeba walczyć w późniejszych scenariuszach oraz zasadę przesuwania klepsydry, kiedy nasza mysz zostaje pochwycona - to robi się już bardzo nieciekawie, nawet w trybie kampanii, kiedy postacie są przecież bardziej "dopakowane".

W wielu grach kooperacyjnych trudność mi nie przeszkadza, wręcz mobilizuje do kolejnych rozgrywek...tutaj niestety (przede wszystkim ze względu na bardzo znaczącą losowość) zaczyna mnie autentycznie wkurzać i zniechęcać...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: pan_satyros »

Wychylamy nosa z ZnadPlanszy, na start bloga "Pełną parą" serwując recenzję gry Mice and Mystics.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Hiu »

Dwa ostatnie posty dosc krytyczne, stad moje pytanie, czy pasowala wam jakas gra rodem z ameryki, gdzie sie sporo kosci tua? (dla ulatwienia pozostanmy w przygodowkach i innych szwedaczach podziemnych)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: pan_satyros »

Hiu pisze:Dwa ostatnie posty dosc krytyczne, stad moje pytanie, czy pasowala wam jakas gra rodem z ameryki, gdzie sie sporo kosci tua? (dla ulatwienia pozostanmy w przygodowkach i innych szwedaczach podziemnych)
Oczywiście. Wystarczy spojrzeń na moje BGG.
Pierwsza z brzegu - Horror w Arkham - 100% kości, ale ile jest możliwości ich modyfikacji! Claustrohobia, mimo, ze hybryda też opiera się na turlaniu. Descent II (tutaj kwestia tego co kto woli - Descent znacznie gorzej opowiada historię, ai jest ona strasznie sztampowa, za to ma lepszą mechanikę). Kupcy i Korsarze - kości mocno wykorzystane, ale nie zarzynają gry.
Nawet Talisman wypada lepiej (/edit - czytać dalej co mam na myśli ;p) - dlaczego, wspomniałem w recenzji.

Czytałem też komenty na bgg i całkiem odosobniony w opinii nie jestem ;)
Bardzo chcieliśmy, by ta gra się nam spodobała, ale tutaj na rzuty trzeba przymknąć oko mocniej niż w innych grach. Ba gra zaczęła dawać nam radość dopiero gdy pozwoliliśmy sobie na kilka zmian. Nie możemy jednak oceniać gry przez pryzmat home rules, dlatego ocena taka jak widać.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, 12:44 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Z drugiej strony warto też zwrócić uwagę, że recenzji mega-pozytywnych jest dużo więcej, więc może my się po prostu nie znamy :-)

ps. z Talismanem to jednak przesadziłeś.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: pan_satyros »

Krwawisz pisze:Z drugiej strony warto też zwrócić uwagę, że recenzji mega-pozytywnych jest dużo więcej, więc może my się po prostu nie znamy :-)
Może mieli więcej szczęścia w kościach i losowaniu inicjatywy ;p
Krwawisz pisze: ps. z Talismanem to jednak przesadziłeś.
Nie do końca to miałem na myśli; cytując tekst:

Podobne odczucia towarzyszyły nam podczas rozgrywek w Talisman: Magia i Miecz, kiedy entą turę z rzędu próbowaliśmy trafić w odpowiednie pole na planszy. Różnica polega na tym, że Talisman jest w pełni świadomy własnej losowości, to gra z poprzedniej epoki, natomiast Mice and Mystics pretendował do stworzenia nowej jakości w grach przygodowych, co niestety się nie udało.

Obie gry się nam nie podobały, ale w Talismanie potrafię zrozumieć dlaczego jest taka jaka jest.

Zresztą polecam przeczytać całą recenzję i samemu wystawić ocenę ;)
Ja mam takie podejście - grafika nie może ratować słabej mechaniki - nigdy.
A słabą mechaniką jest dla mnie również taka, która nie pasuje do założeń gry. Ta gra miała być świetną grą rodzinną, opowiadać historię. Nici z historii, gdy grając z dzieckiem albo poprowadzimy je za rękę, albo będziemy przegrywać kolejne starcia, gdyż wróg przy zaledwie odrobinie szczęścia ma sporą przewagę.

btw. próba podstawowego ataku magiem na dystans to materiał na osobny wpis ... (2 symbole łuku na kostkach - rzut, następnie jeszcze rzut wroga na obronę. Albo obroni, albo przyspieszy posiłki, albo trafimy - szans na powodzenie mamy tu 50%)
Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, 11:55 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Krwawisz »

Jak najbardziej zgoda. Niedługo moja recenzja, to będzie można porównać, acz odczucia mamy podobne. Choć w naszej grupie były osoby, którym się bardzo podobało... de gustubis.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: pan_satyros »

Krwawisz pisze:Jak najbardziej zgoda. Niedługo moja recenzja, to będzie można porównać, acz odczucia mamy podobne. Choć w naszej grupie były osoby, którym się bardzo podobało... de gustubis.
U nas było podobnie jak z filmem Prometeusz. Gigantyczne oczekiwania, hype 100%, a wyszło co najwyżej przeciętnie, mimo że wygląda obłędnie. I fakt, jak dowiodła dysputa na forum to również była kwestia gustu.

Każdy gracz ma jak sądzę określoną granicę tolerancji losowości, za którą jest już tylko frustracja.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Hiu »

Ok, czyli jezeli dobrze was rozumiem, to modyfikatory rzutu koscia ratowalyby te gre?
Nie widzialem wiekszych zastrzezen co do reszty...
Pytam, z perspektywy osoby, ktora gre ma, gra i lubi.

Ps. tak, z talizmanem to pojechales :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: pan_satyros »

Hiu pisze:Ok, czyli jezeli dobrze was rozumiem, to modyfikatory rzutu koscia ratowalyby te gre?
Nie widzialem wiekszych zastrzezen co do reszty...
Pytam, z perspektywy osoby, ktora gre ma, gra i lubi.
Myślę, że tak. Jest ich za mało, a dostęp do nich jest losowy (przeszukiwanie).
Z większym (w tym wypadku jakimkolwiek) panowaniem nad losowością gra miałaby u nas szansę na sporo wyższą notę. Bo zgodnie z recenzją - pomysł jest świetny, implementacja historii też.
Hiu pisze: Ps. tak, z talizmanem to pojechales :)
Niby dlaczego? Wyjaśniłem o co chodziło ;) Nie tyle porównuję gry, co sposób w jaki egzystują w naszej świadomości. O Talisman nie zaskoczył mnie tępą losowością, a myszy owszem.
Awatar użytkownika
aro_kal
Posty: 39
Rejestracja: 12 sie 2009, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mice and Mystics

Post autor: aro_kal »

A mi gra sprawia niesamowitą frajdę gdy gram z synem. Dlatego też pomalowałem figurki. Oto jak mi po dwóch latach przerwy to wyszło:
- http://boardgamegeek.com/image/1877124/mice-and-mystics
- http://boardgamegeek.com/image/1882416/ ... ize=medium
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Hiu »

Wszystko piekne, ale pajak to rewelacja
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: piogal »

Chodzą słuchy, że szykowana jest wersja PL.. czy ktoś może to potwierdzić?
Nie ukrywam, że byłoby ekstra :-)
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Aduanath »

piogal pisze:Chodzą słuchy, że szykowana jest wersja PL.. czy ktoś może to potwierdzić?
Nie ukrywam, że byłoby ekstra :-)
O, a skąd takie wieści?
Chociaż ja mam wersję ang i wystarczy, że jedna osoba zna język :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: piogal »

Kolega kolegi zna kolegę kogoś z wydawnictwa itd... ;-)
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Aduanath »

A to ja nie wiem. Chciałam grę po PL (dla wygody), ale po ang też gramy i jest git :)
Patrząc na to, ile czasu mija niektórym wydawnictwom między informacją o grze, a rzeczywistym wydaniem, to dużo czasu jeszcze może minąć, zanim polska edycja wyjdzie. Chociaż oczywiście wszystko zależy od wielu czynników - czy to prawa? budżet firmy? itp :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
ODPOWIEDZ