Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: shaigan »

Moje dzieci (4,8) w połowie pierwszej historyjki prosiły bym przestał bo to strasznie nudne. Raczej nie chodzi o problem z dykcją, nie usną bez książki, bardzo lubią czytanie, więc wprawa jest. Serio dla mnie też ta historyjka jest słaba. Pewnie na tle suchej instrukcji to jest jakiś postęp. Gramy więc bez wstępu fabularnego :), tylko szybki zarys co i jak (młodszy oczywiście musi grać ze mną wspólnie).
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Szaweł »

Ze swoim synem grałem w ubiegłym roku jak miał 10 i był zachwycony.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Gothik »

wirusman pisze:Ile dzieciaczki powinny mieć lat. Żeby czerpały przyjemność z tej gry?
Moja 6-letnia córka bawiła się świetnie.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Szaweł »

Czyli nie od wieku a od upodobań dziecka to zależy i każdy musi sam spróbować na swoim bądź sąsiada potomku :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

shaigan pisze:Moje dzieci (4,8) w połowie pierwszej historyjki prosiły bym przestał bo to strasznie nudne.
Cóż, mogę zrozumieć. A to dlatego, że uważam, że Mice and Mystics jest tak samo grą dla dzieci, jak Muminki czy Mały Książę dla nich książką. Czyli prawie w ogóle :)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: wirusman »

rattkin pisze:
shaigan pisze:Moje dzieci (4,8) w połowie pierwszej historyjki prosiły bym przestał bo to strasznie nudne.
Cóż, mogę zrozumieć. A to dlatego, że uważam, że Mice and Mystics jest tak samo grą dla dzieci, jak Muminki czy Mały Książę dla nich książką. Czyli prawie w ogóle :)

Moja córa z chęcia słucha, jak czytamy muminków. Ogólnie jestem zdziwiony jak daleko bajka jest od książki. W książce to śmierć zagląda tobie do oczu:D

Wracająć do tematu, moja ratolość, chciała by ze mną zagrać we wszystko (aż się boję otwierać gry planszowe:D ) tylko do każdej gry jest jeszcze za mała (4-lata). Więc szukam czegoś ciekawego w co ja mogę zagrać i ona (przynajmniej częściowo).
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Szaweł »

wirusman pisze:
rattkin pisze:
shaigan pisze:Moje dzieci (4,8) w połowie pierwszej historyjki prosiły bym przestał bo to strasznie nudne.
Cóż, mogę zrozumieć. A to dlatego, że uważam, że Mice and Mystics jest tak samo grą dla dzieci, jak Muminki czy Mały Książę dla nich książką. Czyli prawie w ogóle :)

Moja córa z chęcia słucha, jak czytamy muminków. Ogólnie jestem zdziwiony jak daleko bajka jest od książki. W książce to śmierć zagląda tobie do oczu:D

Wracająć do tematu, moja ratolość, chciała by ze mną zagrać we wszystko (aż się boję otwierać gry planszowe:D ) tylko do każdej gry jest jeszcze za mała (4-lata). Więc szukam czegoś ciekawego w co ja mogę zagrać i ona (przynajmniej częściowo).
Myślę, że mógłbyś spróbować. Najlepiej chyba w Twoim przypadku pożyczyć gdzieś grę i sprawdzić scenariusz, czy dwa...
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: shaigan »

Według bgg, ta gra jako jedna z nielicznych ma wyższy "zalecany wiek" przez community (8), niż przez producenta (7). Nie bez powodu. To nie jest gra dla 4 latków.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Gothik »

Hmmmm napisany na pudełku zalecany wiek wiąże się według mnie z pewną nieścisłością. Gra jest jednak dość złożona, ma sporo reguł - nie wyobrażam sobie, żeby dać ją trójce nawet najbardziej ogarniętych siedmiolatków. Nie poradzą sobie sami, nie ma bata. Myślę, że komentarze na BGG mogą dotyczyć tego właśnie aspektu. Co innego, jeśli w grze uczestniczy co najmniej jeden dorosły i - jak rolplejowy Mistrz Gry - pilnuje przebiegu rozgrywki: tu gra - która tak naprawdę jest fantastyczną, interaktywną baśnią o przygodach ludzi zamienionych w myszki - będzie odpowiednia nawet dla 5-6-latków, zwłaszcza, jeśli dorosły odciąży grające dzieciaki od technikaliów, będzie mówił im, iloma kostkami rzucić, jakiej zdolności użyć, podpowiadał im optymalne rozwiązania itp. Tonowanie lekkiej grozy bijącej z niektórych czytanych fragmentów kampanii też może być wskazane w przypadku co młodszych adeptów naszego hobby :)
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Prawda jest taka, że Magia i Myszy, to gra dość specyficzna. Dzieci same w nią nie zagrają, bo niejeden dorosły ma wątpliwości co do zasad. Tak jak napisał Gothik, jeśli wśród graczy jest co najmniej jeden dorosły, pełniący rolę "Mistrza Gry", to jak najbardziej kilkuletnie dzieci mogą się świetnie bawić przy rozgrywce.

Grałem w kwietniu z dwójką znajomych, którzy wcześniej nie znali tej gry. Znajoma przeczytała wcześniej raz instrukcję, ale to ze 3 miesiące wcześniej i mało co z zasad pamiętała, a znajomy w ogóle ich nie znał. Jednak ja ogólnie im omówiłem zasady na wstępie, a potem ruszyliśmy do gry. I bardzo im się podobała rozgrywka, bo ja robiłem właśnie za takiego Mistrza Gry, który zasady znał lub wiedział, jak szybko je znaleźć w instrukcji. A Oni świetnie się bawili, czytając historię z Księgi Opowieści :)


Swoją droga, już niedługo wpływa na teren Polski dodatek w wersji PL :) Oj, trzeba będzie w październiku wygospodarować czas na pomalowanie tych dwóch dodatkowych figurek i skończyć wreszcie kampanię z podstawki w "najbliższym" możliwym czasie :D
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

No to czas musi się teraz znaleźć. Wczoraj Serce Glorma trafiło do magazynów Cube, a ja dziś odebrałem paczkę od kuriera :) Wszystko ładnie doszło, jeszcze kart nie rozpakowałem, ale na to będzie czas w weekend, gdy dokupię koszulki foliowe do kart z dodatku :D
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Mice and Mystics

Post autor: Adar »

Gothik pisze:Hmmmm napisany na pudełku zalecany wiek wiąże się według mnie z pewną nieścisłością. Gra jest jednak dość złożona, ma sporo reguł - nie wyobrażam sobie, żeby dać ją trójce nawet najbardziej ogarniętych siedmiolatków. Nie poradzą sobie sami, nie ma bata. Myślę, że komentarze na BGG mogą dotyczyć tego właśnie aspektu. Co innego, jeśli w grze uczestniczy co najmniej jeden dorosły i - jak rolplejowy Mistrz Gry - pilnuje przebiegu rozgrywki: tu gra - która tak naprawdę jest fantastyczną, interaktywną baśnią o przygodach ludzi zamienionych w myszki - będzie odpowiednia nawet dla 5-6-latków, zwłaszcza, jeśli dorosły odciąży grające dzieciaki od technikaliów, będzie mówił im, iloma kostkami rzucić, jakiej zdolności użyć, podpowiadał im optymalne rozwiązania itp. Tonowanie lekkiej grozy bijącej z niektórych czytanych fragmentów kampanii też może być wskazane w przypadku co młodszych adeptów naszego hobby :)
Dokładnie. Ja tak grałem z moją 4-latką i 11-latkiem. I oboje bawili się świetnie.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: wirusman »

Podczas gry w magie i myszy, załańczacie podkład dźwiękowy, jak tak to jaki?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: warlock »

Moim zdaniem bardzo pasuje odpowiednio wyselekcjonowany soundtrack z Harry'ego Pottera (main theme automatycznie kojarzy mi się już z planszówką). Ścieżka dźwiękowa z filmu ma świetny balans atmosfery tajemnicy/magii/akcji ;).
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Porchpeople »

Ktoś wcześniej już polecił podkład z gry Trine- jeszcze nie próbowałem, ale sam podkład po przesłuchaniu też jest dla mnie ok.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Gothik »

Tak jak wspominali poprzednicy, podkład z Trine i Trine 2 sprawdza się znakomicie.

https://www.youtube.com/watch?v=RkyhqPjVE0w

https://www.youtube.com/watch?v=8fkSw8Auv3I
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: mauserem »

Ogólnie polecam tę stronę:
Melodice.org
to stricte planszówkowy projekt (w dodatku rodzimego pochodzenia)
Używam jej jako źródeł tematycznych klimatów muzycznych do wszystkich gier które rozgrywamy (o ile mamy ochotę na podkład muzyczny)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: crsunik »

Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Gothik »

Nowi już gotowi. Można grać! :)

Obrazek

Obrazek
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: wirusman »

Można bedzię kupić dwie karty promosek ?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: Munchhausen »

Podstawki nie zdążyłem ograć (aktualnie dalej maluję figurki), ale Serce Glorma już leży na półce. Pytanie: są w ogóle jakiekolwiek szanse na wydanie u nas Downwood Tales? Nie ukrywam, że przeniesienie akcji do lasu wygląda na świetny pomysł.
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Andarist »

Cube pisal, ze zamierza ciagnac temat i sa checi do wydania.
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: wirusman »

Jako, że nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie w odpowiednim dziale. Pytam się tu.

"Myszę zabic wszystkich sługusów, żeby zrobic zwiad/przejść na inny kafelek? I czy nie zabici sługusy przechodzą z moją ekipą na inny kafelek"
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: niwgnip »

Musisz zabić wszystkich sługusów aby przejść na kolejny kafel.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: kastration »

Po przewertowaniu wątku, mam jedno krótkie pytanie o komentowaną polemicznie regrywalność. Na ile (konkretnie, mniej więcej) gier jest to rozgrywka? 5,10,50, 100?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
ODPOWIEDZ